تیم چگونه 60 روز پیش 11 دیدگاه

چگونه رمز دوم پویا بانک سپه را دریافت کنیم

فعال سازی رمز پویا بانک سپه با هدف ارتقا امنيت و كاهش احتمال سوء استفاده از كـارتهـای بـانكی مشـتريان در انجـام تـراكنشهـای غيرحضـوری همچون پرداخت قبض، خريد شارژ، خريد، انتقال وجه و… از طريق درگاههای پرداخت اينترنتی يا تلفنی، اپليكيشـنهـای موبايل، برنامه های مبتنی بركدهای USSD و برنامههای اينترنت بانك، تلفن بانك و همراه بانك و… امكـان دريافـت رمـز پويا (يك بار مصرف) به صورتی كاملاً امن و آسان توسط بانك سپه فراهم شده است. بعد از فعالسـازی رمـز پويـا، شـما مشتريان گرامي بايستی در هر بار خريد اينترنتی يا پرداخت هايی كه نيازمند رمز دوم كارت است از رمز پويايی كه بانـك در اختيارتان قرار ميدهد، استفاده نماييد. اين رمز در هر تراكنش رقم متفاوتی بـوده و صـرفاً بـرای همـان تـراكنش و در مدت زمان مشخص (حداكثر 60 ثانيه) قابل استفاده است .

نرم‌افزار رمزساز، یک برنامه کاربردی قابل نصب بر روی دستگاه‌های همراه دارای سیستم عامل اندروید و IOS است که مشتریان بانک می‌توانند پس از مراجعه به شعبه و ثبت درخواست خود و همچنین نصب و فعالسازی آن بر روی سخت‌افزار مورد نظر، نسبت به تولید رمز یکبار مصرف از طریق آن و انجام عملیات مالی در سامانه‌های مشتری‌محور بانک، خریدهای اینترنتی، پرداخت قبوض، خرید شارژ تلفن همراه و بسته های اینترنت و انتقال وجه از طریق سایر نرم افزارهای پرداخت اقدام نمایند.

روشهای فعالسازی رمز پویا بانک سپه:

الف.دریافت رمز دوم پویا با استفاده از اپلیکیشن رمز ساز بانک سپه

ب. دریافت رمز دوم پویا بانک سپه از طریق پیامک


ویدئو دریافت رمز دوم بانک سپه


الف. فعالسازی رمز پویا سپه با استفاده از اپلیکیشن رمز ساز

امکانات رمز ساز

بانک سپه به منظور حفظ امنیت مالی مشتریان خود، اقدام به تولید برنامه رمزساز کرده است. این نرم افزار بر روی گوشهی های اندروید و آیفون قابل نصب است. استفاده از این برنامه هیچ هزینه ای را به مشتری تحمیل نمیکند. از مهمترین خصوصیات رمزساز سپه موارد ذیل است:

 • نصب بر روی چند سیستم، این امکان وجود دارد که مشتری برنامه رمز ساز خود را بر روی چند سیستم مختلف نصب کند. بعد از فعال سازی هر کدام، میتوان همزمان از آنها استفاده کرد. فعالسازی به فرآیندی گفته میشود که برنامه را برای استفاده مشتری مشخصی آماده میکند.
 • استفاده چند مشتری از یک نرم افزار، همچنین این امکان وجود دارد که بر روی یک برنامه نصب شده، رمز ساز مشتریهای مختلف را فعال سازی کرد. در این حالت هر مشتری با نام کاربری و رمز ورود برنامه به اطلاعات رمزساز خود دسترسی پیدا میکند و رمز معتبر برای آن مشتری تولید خواهد شد. این قابلیت برای افرادی که فقط به یک گوشی دسترسی دارند -مانند اعضای یک خانواده- مفید میباشد.

مراحل نصب و فعال سازی رمز پویا بانک سپه

مرحله اول: در ابتدا باید دانلود و نصب برنامه رمز ساز را انجام دهید. که میتوانید آن را از از درگاه بانک یا از صحفه دانلود برنامه رمز ساز سپه از ایران اپ بارگیری و نصب کنید.


مرحله دوم: پس از اطمینان از اتصال به اینترنت، آیکون برنامه را در گوشی خود را لمس کنید تا برنامه اجرا شود. اطلاعات خواسته شده را در کادر های مشخص خود وارد کنید.

شماره مشتری: شماره انحصاری شما در بانک سپه میباشد. در صورت نداشتن شماره مشتری، آنرا از یکی از شعب بانک درخواست کنید.

شماره سریال: شماره سریال OTP شماره ای ا ست که شعبه بعد از درخواست رمزساز در اختیار شما قرار میدهد. این شماره بین 12 تا ۱۹ رقم میباشد.

کد فعالسازی: شمارهای ۶ رقمی است که به شماره همراه شما پیامک میشود . این کد یک بار مصرف میباشد و فقط یک بار میتوان از آن استفاده کرد .


مرحله سوم: برای ورود به برنامه و استفاده از امکانات آن، نیاز به تعریف نام کاربری و رمز ورود میباشد. نام کاربری به صورت پیش فرض شماره مشتری تعریف شده است که در صورت دلخواه میتوانید آن را تغییر دهید. نام کاربری و رمز ورود تعریف شده، فقط در این برنامه اعتبار دارند و در سایر برنامه ها فاقد اعتبار هستند.

قواعد تعریف نام کاربری :

 • لاتین باشد.
 • حداقل ۳ کاراکتر و حداکثر 1۶ کاراکتر باشد.
 • کارکترهای حرف و عدد مجاز هستند.
 • به بزرگی وکوچکی حروف حساس نیست.

قواعد تعریف رمز ورود :

 • لاتین باشد.
 • حداقل ۶ کارکتر و حداکثر 1۶ کاراکتر باشد .
 • کارکترهای حرف، عدد و & $ @ ! مجاز هستند.
 • حداقل یک حرف و یک عدد استفاده شده باشد.

مرحله چهارم: بعد از لمس کلید «تایید» در صفحه قبل، فرآیند فعال سازی نرم افزار شروع میشود. در صورتی که فعالسازی با موفقیت انجام شود، پیغام روبرو را مشاهده خواهید کرد. بعد از لمس کلید «بستن» به صفحه لاگین برنامه میروید برای ورود باید از نام کاربری و رمز ورود تعریف شده استفاده کنید.

توجه: کد فعال سازی یک بار مصرف میبا شد و نمیتوان از آن برای فعال سازی چند برنامه استفاده کرد . هشدار: درصورتی که درحین فعالسازی، اینترنت سیستم دچار اختلا ل شود، احتمال فعالسازی با خطا مواجه خواهد شد. قبل از فعالسازی از پایداری اینترنت اطمینان پیدا کنید.


مرحله پنجم: بعد از اجرای نرم افزار در صورتی که فعال سازی انجام شده باشد، صفحه روبرو ظاهر میشود. برای ورود به نرم افزار باید <نام کاربری >و <رمز ورود> خود را همان طور که در حین فعالسازی تعریف کرده اید وارد کنید. سپس کلید <ورود>را لمس کنید .برای اضافه کردن کاربر جدید فعال سازی برای شخص جدید دکمه <کاربر جدید >پایین سمت راست صفحه را لمس کنید.در این حالت وارد صفحه فعالساز ی میشوید.

هشدار: در صورتی که رمز ورود را ۳ بار پشت سر هم اشتباه وارد کنید، به مدت ۱ دقیقه نمیتوانید وارد برنامه شوید. در صورتی که ۶ بار پیاپی رمز را اشتباه بزنید ۱ساعت، ۹ بار اشتباه ۱روز و بعد از ۱۲ بار اشتباه پیاپی دیگر نمیتوانید وارد نرم افزار شوید. در این صورت باید مجددًا فعالسازی را انجام دهید.


مرحله ششم: وارد صفحه‌ی اول این اپلیکیشن می‌شوید که برای دریافت رمز یک‌بار مصرف، باید روی گزینه «دریافت رمز» کلیک کنید.


مرحله هفتم: رمز یک‌بار مصرف به شما نمایش داده می‌شود. فقط توجه داشته باشید که این رمز تنها ۳۰ ثانیه اعتبار دارد و بعد از گذشت این مدت، رمز جدید به شما نمایش داده می‌شود.


ب. فعال سازی رمز پویا بانک سپه از طریق پیامک

اگر گوشی هوشمند ندارید، برای دریافت رمز دوم پویا بانک سپه، عبارت «چهار رقم آخر شماره کارت * کد ملی * ۲» را به شماره ۶۷۱۵۰۱۴ ارسال کنید. هچنین برای غیرفعالسازی رمز پویا عبارت «چهار رقم آخر شماره کارت * کد ملی * ۳» را به شماره ۶۷۱۵۰۱۴ ارسال کنید.

 • اطلاعات از چپ به راست وارد شود.
 • ثبت کد ملی با صفر و یا بدون صفر مورد پذیرش بانک خواهد بود.

راهنمای استفاده از رمزساز سپه و توضیحات تکمیلی

بعد از ورود به برنامه، وارد تب رمز ساز برنامه میشوید.
در کادر این صفحه رمز یکبار مصرف به مدت 30 ثانیه نمایش داده می شود. بعد از 30 ثانیه، برای تولید رمز جدید بر روی دکمه ساختن رمز جدیدکلیک کنید.

توجه: رمز تولید شده، حداکثر به مدت 60 ثانیه از زمان ایجاد اعتبار دارد.
با لمس دکمه »کپی« مقدار رمز، داخل حافظه موقت گوشی clipboard جهت درج paste ذخیره میشود و با کلیک مجدد میتوانید به همراه بانک سپه بروید.


با لمس گزینه تنظیمات کاربر در تا پایین وارد این صفحه میشوید. در این صفحه گزینه های زیر وجود دارد:

 • تغییر نام کاربری: در صورتی که بخواهید نام کاربری را تغییر دهید میتوانید از این گزینه استفاده کنید.
 • حذف کاربر: در صورتی که بخواهید کاربری شما در این برنامه حذف شود از این گزینه استفاده کنید .
 • تغییر رمز ورود: برای تغییر رمز ورود به برنامه از این گزینه استفاده کنید.
 • ورود آسان: در صورتی که بخواهید برای رمز ساز از ورود آسان (اثر انگشت یا تشخیص چهره )استفاده کنید.

با لمس گزینه تغییر نام کاربری در صفحه تنظیمات کاربر وارد این صفحه میشوید .در این صفحه میتوانید نام کاربری را که در صفحه ورود مشتریان استفاده میکنید؛ تغییر دهید. برای این کار، نام کاربری جدید و رمز ورود را وارد کنید .سه س دکمه «تایید» را لمس کنید .با لمس دکمه «بازگشت» به صفحه تنظیمات کاربر برمیگردید.


با لمس گزینه حذف کاربر در صفحه تنظیمات کاربر وارد این صفحه می شوید .در این صفحه میتوانید نام کاربری خود را از برنامه حذف کنید. برای این منظور «نام کاربری« و »رمز ورود« را وارد کرده و کلید »تایید« را لمس کنید.

توجه: حذف نام کاربری شما از برنامه به معنای حذف کامل رمزساز یا غیرفعال شدن آن در سامانه مرکزی بانک نیست. برای این منظور باید به صفحه تنظیمات رمزساز مراجعه کنید .
توجه: در صورتی که بخواهید مجددًا نام کاربری خود را در این سامانه ایجاد کنید باید فعالسازی را مجددًا انجام دهید .
با لمس دکمه «بازگشت» به صفحه تنظیمات کاربر برمیگردید.


با لمس گزینه تغییر رمز ورود در صفحه تنظیمات کاربر وارد این صفحه میشوید . در این صفحه میتوانید رمز ورود به برنامه را تغییر دهید. برای این منظور ابتدا رمز ورود فعلی را وارد کنید. سپس رمز دلخواه جدید را در دو کادر پایین تکرار کنید. بعد از آن دکمه »تایید« را لمس کنید .
توجه: در انتخاب رمز جدید و حفظ آن دقت کنید. در صورت فراموش کردن رمز ورود، هیه راهی برای بازیابی رمز ورود نیست. در این صورت باید مجددًا فعالسازی را انجام دهید .
با لمس دکمه «بازگشت» به صفحه تنظیمات کاربر برمیگردید.


با لمس گزینه ورود آسان در صفحه تنظیمات کاربر وارد این صفحه میشوید. برای ورود آسان به نرم افزار نام کاربری و رمز ورود را وارد کرده و دکمه »فعال سازی ورود آسان« را کلیک میکنید. در صورت صحیح بودن ورود آسان برای نرم افزار فعال میشود.

 • در صورت فعالسازی »ورود آسان«، تمامی افرادی که اثر انگشت یا چهره آنها برای باز کردن قفل گوشی معتبر است، میتوانند وارد برنامه رمزساز شوند.
 • در صورت فعال سازی رمز ساز چند کاربر مختلف در برنامه رمز ساز، امکان ورود آسان آنها غیرفعال میگردد.

با لمس گزینه تنظیمات رمز ساز وارد این صفحه می شوید .در این صفحه گزینه های زیر وجود دارد:

 • اطلاعات: اطلاعات رمز ساز فعال شده برای شما را نمایش میدهد .
 • همگام سازی: برنامه رمزساز را با سامانه مرکزی همگام میسازد .
 • غیرفعال سازی رمز ساز: رمز ساز شما را بطور کامل در این برنامه و سامانه مرکزی بانک غیرفعال میکند .

با لمس گزینه اطلاعات در صفحه تنظیمات رمزساز وارد این صفحه میشوید .
در این صفحه شماره مشتری، شماره سریال رمزساز و نسخه برنامه نمایش داده میشود .
با لمس دکمه «بازگشت» به صفحه تنظیمات رمزساز برمیگردید .
از اطلاعات ارائه شده در این صفحه میتوان برای پیگیری مشکلات احتمالی یا فعال سازی در دستگاه دیگر استفاده کرد. توجه کنید که برای فعالسازی مجدد در دستگاه دیگر، نیاز به کدفعالسازی جدید دارید.


با لمس گزینه همگام سازی در صفحه تنظیمات رمزساز پنجره روبرو ظاهر میشود . در صورتی که در هنگام استفاده از رمز تولید شده در درگاه های بانک <پیغام رمز صحیح نمیباشد >دریافت میکنید، این احتمال وجود دارد که رمزساز شما با سامانه مرکزی همگام نباشد. در این حالت باید همگام سازی انجام شود. برای این منظور گزینه همگام سازی در صفحه تنظیمات رمز ساز را لمس کنید. سپس گزینه »بلی« را لمس کنید. در صورت موفقیت، پیغام <همگام سازی با موفقیت انجام شد>ظاهر میشود .

 • برای انجام همگام سازی نیاز است به اینترنت دسترسی داشته باشید.

با لمس گزینه غیرفعال سازی رمز ساز در صفحه تنظیمات رمز ساز وارد این صفحه میشوید .در صورتی که مایل هستید تا دسترسی رمزساز شما بطور کامل در مرکز غیر فعال شود، از این گزینه استفاده کنید. در این حالت رمزهای تولید شده در سایر دستگاههای فعالسازی شده نامعتبر میباشند و گزینه مربوط به رمزساز از کلیه درگاه های مورد ا ستفاده شما حذف میگردد .برای اینکار باید رمز ورود خود را وارد کنید، سپس کلید »تایید« را لمس کنید .در صورتی که مجددًا بخواهید از د ستگاه رمزساز استفاده کنید باید به شعبه مراجعه کرده و درخواست رمزساز جدید کنید .با لمس دکمه »بازگشت« به صفحه تنظیمات رمزساز برمیگردید.

 • برای انجام غیرفعال سازی نیاز است به اینترنت دسترسی داشته باشید.

در تب ارتباط با ما شما میتوانید اطلاعات ارتباط با بانک را مشاهده نماييد که شامل:

 • مرکز ارتباط با مشتر یان
 • .پست الکترونیک
 • سامانه پیام کوتاه
 • آدرس پستی

همچنین شماره نسخه رمز ساز نصا شده هم به شما نشان داده می شود.
در انتها شما میتوانید هرگونه نظر، پیشنهاد یا انتقادی در خصوص رمز ساز بانک سپه دارید با ما در میان بگذار ید.


در تب راهنما شما میتوانید راهنمای استفاده از رمز ساز را مشاهده نمایید.


راهنمای فعال سازی رمز پویا سایر بانک ها

رمز پویا بانک ملت رمز پویا بانک ملی رمز پویا بانک صادرات رمز پویا بانک کشاورزی رمز پویا بانک تجارت رمز پویا بانک مسکن رمز پویا بانک قوامین رمز پویا بانک سرمایهرمز پویا بانک شهررمز پویا بانک سپهرمز پویا بانک انصاررمز پویا بانک پارسیانرمز پویا بانک سامانرمز پویا بانک آیندهرمز پویا بانک پاسارگادرمز پویا بانک گردشگریرمز پویا بانک رسالترمز پویا بانک حکمت ایرانیانرمز پویا بانک صنعت و معدنرمز پویا بانک سینارمز پویا بانک ایران زمینرمز پویا بانک توسعه تعاون

سوالات متداول سامانه رمزساز سپه

سامانه رمزساز سپه چیست؟

نرم‌افزار رمزساز، یک برنامه کاربردی قابل نصب بر روی دستگاه‌های همراه دارای سیستم عامل اندروید و IOS است که مشتریان بانک می‌توانند پس از مراجعه به شعبه و ثبت درخواست خود و همچنین نصب و فعالسازی آن بر روی سخت‌افزار مورد نظر، نسبت به تولید رمز یکبار مصرف از طریق آن و انجام عملیات مالی در سامانه‌های مشتری‌محور بانک، خریدهای اینترنتی، پرداخت قبوض، خرید شارژ تلفن همراه و بسته های اینترنت و انتقال وجه از طریق سایر نرم افزارهای پرداخت اقدام نمایند.

من گوشی هوشمند ندارم.آیا میتوانم باز هم از سامانه سپه استفاده کنم؟

بله.از روش پیامکی که در این آموزش توضیح داده شده میتوانید استفاده کنید.

آیا امکان غیر فعال سازی رمز پویا سپه وجود دارد؟

بله وجود دارد.

آیا فعال سازی سامانه رمز پویا بانک سپه کاملا غیرحضوری است؟

خیر.نیاز به مراجعه به بانک برای دریافت توکن فعال سازی دارید.

منبع: چگونه

نظرات کاربران

 • نظرات توهین آمیز، نژاد پرستانه و زننده تایید نخواهد شد.
 • نظراتی که جنبه تبلیغاتی داشته باشند و یا لینک سایر وبسایت ها در آن باشد تایید نمی شود.
 • لطفا در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده نفرمایید.
 • از ارسال کامنت نامرتبط با موضوع این مقاله پرهیز کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 1. علیرضا گفت:

  واقعا خدمات دهی بانک سپه و ملی بدرد نخوره خیلی اذیت میکنن ملت هم بدتر از اونا صادرات خوبه خداییش حوبه اصلا اذیت نمیکنه یه بار همراه گرفتم تا الان مشکلی نداره

 2. مراد مرادیان گفت:

  بانک سپه فرسوده شده باید اسقاط شود.هیچ نوع خدمات الکترونیکی نداره.مثل ژیان حرکت می‌کند.

 3. moli گفت:

  ميدونم تاييد نميكنيد كامنت منو ولي خجالت بكشيد يه رمز پويا نميتونيد واسه مشتري هاتون ارسال كنيد

 4. moli گفت:

  بدرد نخور ترين بانك ايراني بانك سپه تمام سايت رو زيرورو كردم ٢٠با پيامك زدم به

 5. مجتبی کربلایی باقری گفت:

  بانکهای ملی و سپه اینقدر سابقه دارند دیگه فسیل شده اند،نباید توقع زیادی ازشون داشت،شعورشان بیشتر از این جواب نمیده ،که کار مردم رو راه بیاندازند،فقط بالاترین حسن کاریشون ،شعار دادن هستش،نخستین بانک ایرانی،یا با نیم قرن سابقه بانکداری،این بانکها فقط در ساعات اداری باز هستند همین و بس،تا حالا کسی دیده یکی از مسئولین این بانکها بیاد و جوابگوی مردم باشه،اینها با همون سال افتتاح بانک هیچ فرقی نکردند،به روش سنتی کار میکنند،امیدوارم خدا جواب این کاراشون رو بده،

  1. moli گفت:

   ايشالله خير نبينن انقدر مردمو اذيت ميكنن

 6. محمد گفت:

  چرا جواب نمیدید برای فعال سازی رمز دوم به صورت غیر حضوری باید چیکار کرد هرچهقدر تلاش میکنم نمیشه

 7. مهدی گفت:

  رمز دوم پویا میخوام

 8. جواد گفت:

  واقعا بانک سپه و ملی دو بانک با خدمات نابود هستند
  من بیش از صدبار در این مدت تلاش کردم ولی اصلا کار نکرد
  عاشق اینن بگن ما سامانه داریم و دولت الکترونیک
  ولی اصلا کار نمیکنه
  لطاف تمام حسابهاتون از بانک سپه و ملی به بانکهای دیگه انتقال بدید . اینها هیچ مزیتی که ندارند هیچ معایب و کارمندان غیر پاسخ گو زیادیهم دارن که بهتره تا جایی که میتونید از این بانکها استفاده نکنید

 9. Mohammad گفت:

  والا بخدا همه اینارو غیر حضوری انجام دادم ولی اصلا کار نمیکنه. موندم چیکار کنم چطور باید این رمز یبار مصرف رو فعال کرد مردم رو مسخره کردن .مثلا نخستین بانک ایرانیه خیر سرشون

  1. مثلا گفت:

   دقبقا

شاید دوست داشته باشید