امروزه دسترسی به اینترنت به یکی از واجبات زندگی تبدیل شده است. همگی ما برای انجام امور خود در طول روز نیازمند دسترسی به اینترنت هستیم. از همین‌رو اپراتورهای تلفن همراه دست به راه‌اندازی سرویس‌های اینترنت همراه کرده‌اند. اپراتور رایتل به عنوان سومین اپراتور بزرگ ایران از سرویس اینترنت همراه پشتیبانی می‌کند. اگر جزو کاربران رایتلی هستید می‌توانید اینترنت رایتل خود را راه‌اندازی کرده و در همه جای ایران از اینترنت پر سرعت همراه خود لذت ببرید. در این مقاله از چگونه به آموزش فعال‌سازی تنظیمات اینترنت رایتل خواهیم پرداخت. با ما همراه شوید.

آموزش فعال‌سازی تنظیمات اینترنت رایتل

برای بهره‌مندی و استفاده از اینترنت رایتل لازم است تا تنظیمات اینترنت رایتل خود را فعال‌سازی نمایید. بدون فعال کردن تنظیمات اینترنت رایتل قادر به استفاده از اینترنت رایتل نخواهید بود. فعال‌سازی تنظیمات اینترنت رایتل برای گوشی‌های اندرویدی و IOS متفاوت می‌باشد. بنابراین جهت فعال‌سازی تنظیمات اینترنت سیم‌کارت رایتلی خود با توجه به سیستم عامل گوشی‌تان، از راهنماهای زیر استفاده نمایید.

فعال‌سازی تنظیمات اینترنت رایتل برای گوشی‌های اندروید:

اگر سیستم عامل گوشی شما اندروید می‌باشد، کافیست تا از راهنمای تصویری زیر استفاده نموده و تنظیمات اینترنت رایتل خود را انجام دهید.

مرحله اول: وارد بخش تنظیمات گوشی موبایل اندرویدی خود شده و روی گزینه SIM cards & mobile networks کلیک کنید.

چگونه تنظیمات اینترنت رایتل را فعال کنیم
وادر تنظیمات گوشی موبایل خود شده و روی گزینه SIM cards & mobile networks کلیک کنید.

مرحله دوم: درصورتی‌که گوشی موبایل و یا تبلت سیم‌کارت خود شما از دو سیم‌کارت پشتیبانی می‌کند، در این بخش بر روی سیم‌کارت رایتل خود کلیک نمایید. در غیر این صورت از این مرحله صرف نظر کنید.

چگونه تنظیمات اینترنت رایتل را فعال کنیم
سیم کارت رایتل خود را انتخاب کنید. اگر گوشی شما تک سیم کارته می‌باشد، از این مرحله صرف نظر نمایید.

مرحله سوم: حال روی گزینه Access Point Name کلیک نمایید.

چگونه تنظیمات اینترنت رایتل را فعال کنیم
گزینه Access Point Name را انتخاب کنید.

مرحله چهارم: روی گزینه New APN و یا ADD کلیک کنید.

چگونه تنظیمات اینترنت رایتل را فعال کنیم
بر روی گزینه New APN و یا ADD کلیک نمایید.

مرحله پنجم: حال بر روی Name کلیک کرده و عبارت RighTel را وارد نمایید. سپس روی گزینه APN کلیک کرده و اینبار هم عبارت RighTel را در قسمت APN وارد کنید. حال کافیست تا بر روی آیکون سه نقطه کلیک کرده و گزینه Save را انتخاب کنید تا تنظیمات انجام شده با موفقیت ذخیره شود.

چگونه تنظیمات اینترنت رایتل را فعال کنیم
عبارت RighTel را در بخش‌های Name و APN وارد نموده و سپس روی گزینه More در پایین صفحه کلیک کرده و گزینه Save را انتخاب کنید.

یکبار گوشی خود را خاموش و روشن نموده و سپس از اتصال به اینترنت رایتلی خود لذت ببرید.


فعال‎سازی تظیمات اینترنت رایتل برای گوشی‌های IOS:

اگر گوشی موبایل شما IOS می‌باشد، برای فعال‌سازی تنظیمات اینترنت خود از راهنمای زیر استفاده کنید.  

مرحله اول: وارد تنظیمات گوشی خود شده و روی گزینه Cellular کلیک کنید.

چگونه تنظیمات اینترنت رایتل را فعال کنیم
وارد تنظیمات آیفون خود شده و گزینه Cellular را انتخاب کنید.

مرحله دوم: بر روی گزینه Cellular Data Network کلیک کنید.

چگونه تنظیمات اینترنت رایتل را فعال کنیم
حال گزینه Cellular Data Network را انتخاب کنید.

مرحله سوم: حال بر روی APN در بخش CELLULAR DATA کلیک کرده و عبارت RighTel را در آن قرار دهید. سپس بر روی گزینه APN در بخش LTE SETUP کلیک کرده و عبارت RighTel را در آن قرار دهید. در آخر نیز از بخش تنظیمات خارج شده و گوشی خود را ری‌استارت نمایید.

چگونه تنظیمات اینترنت رایتل را فعال کنیم
عبارت RighTel را در APN در بخش CELLULAR DATA وارد کرده و LTE SETUP وارد نمایید.

تنظیمات اینترنت سیم‌کرات رایتلی شما با موفقیت انجام شد. حال می‌توانید بسته اینترنتی مورد نیازتان را خریداری نموده و از اینترنت رایتل خود استفاده نمایید.

جمع بندی

دسترسی به اینترنت پرسرعت یکی از نیازهای اصلی هر شخصی می‌باشد. چه در خانه خود باشید و چه بیرون از خانه، برای انجام خیل عظیمی از امور خود نیازمند دسترسی به اینترنت هستید. در این مقاله از چگونه به آموزش فعال‌سازی تنظیمات اینترنت راتیل برای گوشی‌های اندرویدی و IOS پرداختیم. با استفاده از این راهنما می‌توانید تنظیمات به سادگی تنظیمات اینترنت رایتل خود را انجام داده و از اینترنت پرسرعت سیم‌کارت رایتلی خود بهره‌مند گردید.

لینک های مرتبط