امروزه بواسطه گسترش شیوه‌­های پرداخت و رشد روش‌های سوء استفاده، بالا بردن امنیت تراکنش‌های بانکی به یکی از چالش‌های اصلی بانک‌ها تبدیل شده است. در این میان، با توجه به بالا بودن نرخ استفاده از کارت، بصورت حضوری یا غیر حضوری همچون درگاه‌های پرداخت اینترنتی، بالا بردن امنیت این نوع تراکنش‌ها از اولویت بسزائی برخوردار شده است.


رمز پویا بانک ملت رمز پویا بانک ملی رمز پویا بانک صادرات رمز پویا بانک کشاورزی رمز پویا بانک تجارت رمز پویا بانک مسکن رمز پویا بانک قوامین رمز پویا بانک سرمایه رمز پویا بانک شهر رمز پویا بانک سپه رمز پویا بانک انصار رمز پویا بانک پارسیان رمز پویا بانک سامان رمز پویا بانک آینده رمز پویا بانک پاسارگاد رمز پویا بانک گردشگری رمز پویا بانک رسالت رمز پویا بانک حکمت ایرانیان رمز پویا بانک صنعت و معدن رمز پویا بانک سینا رمز پویا بانک ایران زمین رمز پویا بانک توسعه تعاون

به‌منظور برطرف نمودن مشکل فوق، طرح استفاده از رمزهای یکبار مصرف به عنوان یکی از ابزارهای مفید می‌تواند مورد توجه باشد و با توجه به عدم رغبت مشتریان برای استفاده از دستگاه مجزا جهت تولید رمز یکبار مصرف، استفاده از برنامه‌های کاربردی بر روی گوشی‌های تلفن هوشمند، یک گزینه مناسب و منطقی به نظر می‌رسد.در این راستا بانک آینده به منظور حفظ امنیت کارت‌های مشتریان و جلوگیری از سوء استفاده از کارت‌های مشتریان محترم، نسبت به طراحی و راه‌­اندازی سامانه رمز یکبار مصرف اقدام نموده است که در ادامه به توضیحات بیشتر آن می­‌پردازیم.

روشهای دریافت رمز دوم پویا بانک آینده

الف.دریافت از طریق سامانه ریما

ب. دریافت از طریق پیامک

آموزش فعالسازی رمز دوم پویا بانک آینده

فرآیند کلی کار به صورت زیر است:
 به وب سایت بانک آینده مراجعه کنید و برنامه رمز یکبار مصرف ریما را از سایت دانلود و نصب کنید. همچنین می توانید از لینک زیر برای دانلود نرم افزار اقدام کنید.
برنامه ریما را بر روی گوشی خود نصب کنید و اجرا کنید.

چگونه رمز پویا بانک آینده را فعال کنیم
 • در این مرحله باید برای ورود به برنامه ریما رمزی تعریف کنید. این رمز باید حداقل ۶ کاراکتر و شامل حداقل یک حرف بزرگ انگلیسی، حداقل یک عدد و همچنین یکی از کاراکترهای خاص باشد. بعد از انتخاب رمز می‌توانید وارد مرحله بعد شوید. پس از فعالسازی نرم افزار می توانید گزینه ورود به نرم افزار با استفاده از اثر انگشت را نیز فعال کنید.

چگونه رمز پویا بانک آینده را فعال کنیم
 •  در مرحله بعد باید شماره تلفن همراهی که برای افتتاح حساب در بانک ثبت کرده اید را وارد کنید و سپس دکمه ارسال پیامک را بزنید. بعد از این فرایند یک کد تایید از طریق بانک برای شماره تلفن وارد شده ارسال می شود.

چگونه رمز پویا بانک آینده را فعال کنیم
 • ضروری است که کد تایید دریافتی از طریق پیامک را در کادر مربوطه وارد کنید و دکمه تایید را بزنید. در نظر داشته باشید که مدت زمان مشخصی فرصت دارید تا بتوانید کد دریافت شده را وارد نمایید در غیر اینصورت زمان کد منقضی شده و باید دوباره فرآیند را تکرار کنید.
 • حال فرایند ثبت نام در برنامه انجام شده است و از این پس، در زمان باز کردن برنامه باید رمز عبوری که در ابتدای ثبت نام انتخاب کرده اید را وارد کنید.
 • پس از نصب نرم افزار ریما برای اتمام فرایند فعال سازی رمز پویا بانک آینده باید به یکی از خودپرداز های بانک آینده مراجعه کنید.

چگونه رمز پویا بانک آینده را فعال کنیم
 • کارت خود را وارد دستگاه خودپرداز کنید و از منوی آن گزینه عملیات رمز را انتخاب کنید.
چگونه رمز پویا بانک آینده را فعال کنیم
 • سپس در مرحله بعد گزینه فعال سازی رمز یکبار مصرف اول و یا فعال سازی رمز یکبار مصرف دوم را انتخاب کنید. این مرحله با توجه به اینکه درخواست شما چیست متفاوت است اگر قصد فعال سازی رمز یکبار مصرف اول را دارید گزینه سمت راست و در صورتی که قصد فعال سازی رمز یکبار مصرف دوم را دارید گزینه سمت چپ را انتخاب کنید.
چگونه رمز پویا بانک آینده را فعال کنیم
 •  پس از اینکه گزینه مورد نظر را انتخاب کردید، باید شماره تلفن همراه خود را که در زمان افتتاح حساب در بانک ثبت کرده اید وارد کنید.
چگونه رمز پویا بانک آینده را فعال کنیم
 •  در این مرحله باید کمی منتظر بمانید تا اطلاعات مربوط به حساب شما نمایش داده شود. در صورتی که شماره تلفن نمایش داده شده در صفحه و اطلاعات صحیح باشد گزینه تایید یا بلی را انتخاب کنید.
چگونه رمز پویا بانک آینده را فعال کنیم
 • در مرحله بعد دستگاه خودپرداز یک رسید که حاوی رمز ۸ کاراکتری است را برای شما چاپ می کند. علاوه بر آن یک رمز ۱۲۰ کاراکتری برای شماره تلفن همراه که وارد کرده اید پیامک خواهد شد.
چگونه رمز پویا بانک آینده را فعال کنیم
 • کنون برای فعال سازی رمز پویای بانک آینده وارد نرم ‌افزار ریما شده و دو رمزی که دریافت کرده اید را در قسمت کد “دریافتی از دستگاه” و کد “دریافتی پیامکی” وارد کنید.

حال مراحل فعال سازی رمز پویا به پایان رسیده است و می توانید به راحتی رمز های یکبار مصرف ۶۰ ثانیه ای دریافت کنید.


روش فعال سازی رمز دوم یکبار مصرف از طریق پیامک

بدین منظور برای فعالسازی رمز یکبار مصرف برای هر کارت خود مراحل زیر را انجام دهید:
به یکی از خودپردازهای بانک آینده مراجعه نموده و درخواست رمزساز پیامکی برای کارت مورد نظر خود را به شیوه ذیل ثبت نمایید

 1. کارت نقدی خود را وارد دستگاه نموده و رمز ثابت خود را وارد نمایید.
 2. گزینه عملیات رمز را انتخاب کنید.
 3. فعالسازی رمز یکبار مصرف دوم را انتخاب کنید.
 4. در صفحه بعد روش پیامک را انتخاب کنید .
 5. در این مرحله شماره موبایل خود را وارد کنید دقت کنید که شماره موبایل وارد شده باید در شعبه ثبت شده باشد.
 6. در صفحه بعد اطالعات کلی مشخصات کارت و وضعیت فعالسازی نمایش داده می شود در صورت تایید “بله” را انتخاب کنید.
 7. پیام موفقیت نمایش داده شده و کد فعالسازی به همراه سر شماره روی رسید چاپ می شود با ارسال درخواست، یک کد فعالسازی برای شما تولید شده و به همراه سرشماره سامانه ریما (3000940 )ب ه شما نمایش داده می شود؛ کد فعالسازی به همراه سرشماره مورد نظر روی رسید چاپ می شود.
 • کد فعالسازی دریافتی را به سرشماره 3000940 پیامک کنید.

با انجام مراحل فوق رمز یکبار مصرف برای کارت های شما فعال می شود و پیام “فعال سازی رمز دوم برای کارت شما نیز با موفقیت صورت پذیرفته است” را به کاربر نمایش میدهد.

دریافت رمز یکبارمصرف

به منظور دریافت رمز یکبار مصرف، میتوانید 4 رقم آخر شماره کارت خود را به سرشماره 3000940 پیامک کنید در صورت فعال بودن کارت مورد نظر در سامانه ریما، رمز یکبار مصرف شما تولید شده و به شماره تلفن همراه شما پیامک خواهد شد.
توجه : به منظور فعالسازی و تولید رمز یکبار مصرف، می بایست از طریق سیم کارت ثبت شده در بانک اقدام نمود؛ لذا در صورت عدم ثبت شماره همراه فعال خود، به منظور استفاده از سامانه ریما، ضروری است به شعبه بانک مراجعه فرمایید.


نکات لازم

 • برای جلوگیری از اشتباه، بهتر است رمز های دریافتی را کپی کرده و در نرم افزار الصاق کنید.
 •  توجه کنید که برای اینکه کارکرد نرم افزار به هم نریزد، باید تنظیمات تاریخ و روز را بر روی حالت خودکار قرار دهید. در غیر اینصورت نرم‌افزار به درستی کار نخواهد کرد و رمز های تولید شده برای کارت بانکی شما نامعتبر خواهد بود.
 • در گوشی های هوشمند اندروید، تنظیمات Developer option باید غیر فعال باشد. برای غیر فعال کردن آن می توانید وارد تنظیمات گوشی شده و گزینه Developer option را غیر فعال کنید.
 • تلفن همراه شما نباید root شده باشد.
 •  در صورتی که شماره تماس وارد شده در نرم افزار با شماره تماس ثبت شده در حساب بانکی شما یکسان نباشد، نرم‌افزار به درستی کار نخواهد کرد برای اصلاح این مورد باید به یکی از شعب بانک آینده مراجعه کنید.

سوالات متداول سامانه رمزساز بانک آینده

سامانه رمز پویا آینده چیست؟

به‌منظور برطرف نمودن مشکل فوق، طرح استفاده از رمزهای یکبار مصرف به عنوان یکی از ابزارهای مفید می‌تواند مورد توجه باشد و با توجه به عدم رغبت مشتریان برای استفاده از دستگاه مجزا جهت تولید رمز یکبار مصرف، استفاده از برنامه‌های کاربردی بر روی گوشی‌های تلفن هوشمند، یک گزینه مناسب و منطقی به نظر می‌رسد.

آیا فعال سازی سامانه رمز پویا بانک آینده کاملا غیرحضوری است؟

خیر.شما برای دریافت کد فعال سازی رمز پویا نیاز به مراجعه حضوری به دستگاه خودپرداز دارید.

من گوشی هوشمند ندارم.آیا میتوانم باز هم از سامانه بانک آینده استفاده کنم؟

بله.از طریق سامانه پیامکی

آیا امکان غیر فعال سازی رمز پویا آینده وجود دارد؟

بله وجود دارد