تیم چگونه 639 روز پیش بدون دیدگاه

چگونه رمز پویا بانک حکمت ایرانیان را دریافت کنیم

استفاده از رمز دوم پویا برای تراکنش‌های بدون حضور کارت، از دی‌ماه امسال اجباری می‌شود و در این راستا، بانک حکمت ایرانیان «اپلیکیشن ارس» را برای دریافت رمز دوم ارائه می‌دهد.
برای فعال‌سازی رمز یک‌بار مصرف کارت‌های بانک حکمت ایرانیان باید مراجعه حضوری به شعبه داشته باشید. پس از آن از طریق اپلیکیشن رمزساز ارس می‌توانید رمز یک‌بار مصرف کارت خود را دریافت کنید.
به گزارش روابط عمومی بانک حکمت ایرانیان، در راستای ارتقای امنیت خدمات بانکی به مشتریان، بانک حکمت ایرانیان سرویس «رمز دوم یک‌بار مصرف (پویا)» را ارائه کرد. امکان فعال‌سازی رمز دوم یک‌بار مصرف (پویا) برای انواع کارت‌های بانک حکمت ایرانیان میسر شده است. این رمزها فقط یک‌بار و برای ۶۰  ثانیه اعتبار دارد، از این رو امنیت تراکنش‌های مشتریان را افزایش می‌دهد.

فعال سازی رمز اول/دوم یکبار مصرف (کارتی) بانک حکمت ایرانیان

ابتدا می بایست نسبت به نصب نرم افزار ارس متناسب با سیستم عامل تلفن همراه خود (دانلود نرم افزار ارس نسخه اندروید) و (دانلود نرم افزار ارس نسخه ios) اقدام و سپس با مراجعه به یکی از شعب بانک حکمت ایرانیان نسبت به ارائه درخواست فعال‌ سازی رمز اول/دوم یکبار مصرف کارت خود و دریافت کد QR اقدام نمائید.
پس از نصب نرم افزار ارس می‌بایست به یکی از شعب بانک حکمت مراجعه نموده و نسبت به ارائه درخواست فعال‌ سازی رمز پویای کارت حکمت خود با اقدام نمایید. فعال سازی نرم افزار ارس حتماً می‌بایست در محل شعبه بانک و با راهنمایی کارمند شعبه صورت پذیرد.

کافی است حداقل ۴ نقطه را به هم متصل نمایید سپس همان الگو را جهت تأیید، برای بار دوم وارد کنید تا الگو پذیرفته شود از این پس می‌توانید با استفاده از این الگو وارد برنامه ارس شوید.

جهت انتخاب رمز دقت کنید که رمز شما باید حداقل ۸ کاراکتر و شامل حداقل یک حرف بزرگ انگلیسی، حداقل یک عدد، و همچنین یکی از کاراکترهای (@#$%+=_*? ) باشد. در صورتی که در رمز شما همه این موارد رعایت شده باشد، فیلد متنی دوم برای شما فعال خواهد شد که رمز خود را در آن تکرار کنید.
پس از این مرحله رمز/الگوی شما جهت ورود به برنامه ارس ثبت شده است و در هر بار ورود به برنامه نیاز به استفاده از آن خواهید داشت.


پس از ورود به نرم افزار ارس از لیست بانک‌های موجود، بانک مورد نظر خود را انتخاب نمایید (بانک حکمت ایرانیان) و QR code دریافتی از شعبه را پس از لمس دکمه “اسکن کن”، اسکن نمایید (مطابق تصویر بالا).


در این مرحله می‌ توانید بنا به نیاز، یکی از گزینه‌ های رمز اول/ رمز دوم و یا هر دو گزینه را انتخاب نموده و سپس می‌بایست رمز فعال‌ سازی دریافت شده از طریق پیامک را در محل مربوطه وارد نمایید. (طبق تصویر بالا)


سپس یک عدد حداقل شش رقمی را به دلخواه به عنوان پین کد در محل مربوطه وارد نموده و دکمه تائید را لمس نمایید.


پس از این مرحله همانند تصویر زیر در بازه زمانی ۶۰ ثانیه، رمز یکبار مصرف تولید و قابل مشاهده خواهد بود که این رمز برای تمامی کارت‌هایی که به شعبه اعلام نموده‌اید و همچنین در تمامی درگاه‌های بانکی قابل استفاده می‌باشد.


نکات لازم

  • برای استفاده از اپلیکیشن ارس، باید ساعت و تاریخ تلفن همراه خود را روی حالت خودکار (time and date Automatic) تنظیم نمایید. برای این منظور از بخش تنظیمات به Date & Time رفته و تیک Automatically Set را فعال نمایید.
  • برای استفاده از اپلیکیشن ارس در سیستم عامل شرکت اپل، نسخه مورد استفاده از آی‌او‌اس بالاتر از 11 باشد و در صورت پایین بودن نسخه سیستم عامل، عملا امکان بهره گیری از ارس وجود نخواهد داشت.
  • نسخه اندروید مناسب جهت استفاده از نرم افزار ارس می‌بایست 5 و بالاتر از آن بوده و نسخه‌های قدیمی‌تر اندروید قادر به پشتیبانی از برنامه ارس نیستند.
  • تلفن همراه کاربر نباید Root شده باشد (برای سیستم عامل اندروید)
  • تلفن همراه کاربر نباید jailbreak شده باشد (برای سیستم عامل IOS)
  • چنان‌چه بخواهید بیش از یک کارت بانکی را جهت دریافت رمز یکبار مصرف (اول/دوم( در نرم افزار ارس فعال نمایید می‌بایست هنگام مراجعه به شعبه بانک این موضوع را اعلام نمائید.

سوالات متداول رمز پویا بانک حکمت ایرانیان

در صورتی که نرم افزار به هر دلیلی از روی گوشی موبایل حذف شود چه کاری باید انجام دهیم؟

در این‌صورت می‌بایست به شعبه مراجعه نموده و مراحل فعال سازی نرم افزار مجدداً انجام گردد.

زمان مشاهده خطای عدم برقراری ارتباط با سرور چه کاری باید انجام دهیم؟

این موضوع به چند دلیل رخ می‌دهد: فعال نبودن اینترنت تلفن همراه – .منقضی شدن رمز پیامک شده به تلفن همراه (بیش از 15 دقیقه) –
چنان‌چه رمز ارسال شده منقضی گردد می‌بایست مجدداً به شعبه مراجعه فرمایید.

زمانی که الگوی ورود به اپ ارس را فراموش کرده‌ایم چه کاری باید انجام دهیم؟

در این‌صورت نرم افزار را پاک نموده و مراحل نصب و فعال سازی را از ابتدا انجام دهید.
 

در زمان سرقت یا مفقودی تلفن همراه خود چه کاری باید انجام دهیم؟

می‌بایست سریعاً به یکی از شعب بانک حکمت ایرانیان مراجعه نموده و رمز دوم پویا خود را غیر فعال نمائید

 در صورتی که بخواهیم رمز اول یکبار مصرف خود را نیز فعال نمائیم چه کاری باید انجام دهیم؟

در حال حاضر فعال سازی رمز اول یکبار مصرف اختیاری بوده و در صورت تمایل می‌توانید به یکی از شعب بانک حکمت ایرانیان مراجعه نموده، درخواست فعال سازی رمز اول را اعلام و مراحل فعال سازی نرم افزار را مجدداً انجام دهید.

آیا فعال سازی رمز اول یکبار مصرف اجباری است؟

دریافت رمز اول یکبار مصرف به انتخاب مشتری و اختیاری است و در حال حاضر بنا به دستور بانک مرکزی تنها فعال سازی رمز دوم یکبار مصرف الزامیست.

 مدت زمان اعتبار رمزهای تولید شده در اپلیکیشن ارس چند ثانیه است؟

مدت زمان اعتبار هر رمز 60 ثانیه است.

رمز یکبار مصرف برای کدام کارت قابل استفاده است؟

رمز تولید شده توسط نرم افزار تنها برای کارت یا کارت‌هایی قابل استفاده است که زمان مراجعه به شعبه اعلام نموده‌اید. چنانچه بیش از یک کارت در اختیار دارید می‌بایست ابتدای امر به کارمند شعبه اعلام فرمایید.

در صورتی که چندین بار رمز ورود اپلیکیشن ارس را به اشتباه وارد نمائیم نرم افزار قفل می‌شود برای رفع این مشکل چه کاری باید انجام دهیم؟

در این‌صورت می‌بایست به نزدیک‌ترین شعبه مراجعه و مراحل فعال سازی نرم افزار را مجدداً انجام دهید.

منبع: چگونه

نظرات کاربران

  • نظرات توهین آمیز، نژاد پرستانه و زننده تایید نخواهد شد.
  • نظراتی که جنبه تبلیغاتی داشته باشند و یا لینک سایر وبسایت ها در آن باشد تایید نمی شود.
  • لطفا در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده نفرمایید.
  • از ارسال کامنت نامرتبط با موضوع این مقاله پرهیز کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شاید دوست داشته باشید