تیم چگونه 69 روز پیش بدون دیدگاه

بهترین دانشگاه‌های کانادا که اعتبار بین‌المللی دارند

دانشگاه‌های کانادا به دلیل امکانات و سطح آموزشی بسیار بالایی که دارند؛ در میان تمام مردم جهان شناخته شده و محبوب هستند. به همین دلیل است که هرساله مهاجران بسیار زیادی کانادا را برای ادامه تحصیل انتخاب می‌کنند. همان‌طور که می‌دانید؛ کشور کانادا از ایالت‌های مختلفی تشکیل شده است. در هرکدام از این ایالت‌ها، دانشگاه‌های مختلفی وجود دارد که افراد می‌توانند با اخذ ویزای تحصیلی در یکی از آن‌ها ادامه تحصیل دهند.
کسانی که قصد ادامه تحصیل در کانادا را دارند؛ لازم است که با دانشگاه‌های معتبر آن در ایالت‌های مختلف آشنا شوند تا بهترین و مناسب‌ترین تصمیم را برای مهاجرت بگیرند. در این مطلب قصد داریم تا به طور کامل بهترین دانشگاه‌های کانادا که اعتبار بین‌المللی دارند را معرفی کنیم تا بیشتر از پیش با آن‌ها آشنا شوید.

انواع دانشگاه‌های کانادا

بیشتر دانشجویانی که قصد ادامه تحصیل در کشورهای خارجی را دارند؛ معمولاً کانادا را جزء اولویت‌های اول خود قرار می‌دهند. کانادا حدوداً 220 دانشگاه و کالج دولتی و خصوصی دارد که حدوداً 10 دانشگاه این کشور جزء بهترین دانشگاه‌های دنیا هستند. بیشترین دانشگاه‌های کشور کانادا جزء مهم‌ترین و پرجمعیت‌ترین ایالت این کشور، ایالت انتاریو (Ontario)، قرار دارند. در ادامه، لیست دانشگاه‌های کانادا را به تفکیک استان و قلمرو، به همراه رتبه‌بندی جهانی QS (رنکینگ‌های سال 2022) آورده‌ایم. برای آشنایی بیشتر با دانشگاه‌های کانادا اینجا کلیک کنید.


دانشگاه‌های ایالت انتاریو

ایالت انتاریو یکی از ایالت‌های مشهور کانادا است که بهترین و معروف‌ترین دانشگاه این کشور یعنی دانشگاه تورنتو در آنجا واقع شده است. این ایالت به‌غیراز دانشگاه تورنتو، انواع دانشگاه‌های دولتی و خصوصی دیگری را هم در خود جای‌داده که آن‌ها هم اعتبار بالایی در کانادا دارند. از جمله مهم‌ترین و مشهورترین آن‌ها، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

• دانشگاه دولتی تورنتو با رنکینگ جهانی 25
• دانشگاه دولتی واترلو با رنکینگ 166
• دانشگاه دولتی مک مستر با رنکینگ 140
• دانشگاه دولتی وسترن انتاریو با رنکینگ 203
• دانشگاه دولتی اتاوا با رنکینگ 230
• دانشگاه دولتی کوینز با رنکینگ 246
• دانشگاه دولتی یورک با رنکینگ 530 الی 540
• دانشگاه دولتی گوئلف با رنکینگ 580 الی 590
• دانشگاه دولتی کارلتون با رنکینگ 601 الی 650
• دانشگاه دولتی ویندروز با رنکینگ 750 الی 800


دانشگاه‌های ایالت آلبرتا

ایالت آلبرتا یکی دیگر از ایالت‌های مشهور کانادا است که دانشگاه‌های متعددی را در خود جای‌داده است. در این ایالت 12 دانشگاه دولتی و خصوصی قرار دارد که افراد متقاضی مهاجرت به کانادا می‌توانند آن‌ها را برای ادامه تحصیل انتخاب کنند. در میان تمام دانشگاه‌های ایالت آلبرتا، دانشگاه دولتی آلبرتا درخشان‌تر ظاهر شده و توانسته رتبه بهتری در رنکینگ جهانی به خود اختصاص دهد.

دانشگاه آلبرتا در میان تمام دانشگاه‌های کانادا رتبه 6 و در میان دانشگاه‌های معتبر جهان رتبه 126 را کسب کرده است. البته به‌غیراز دانشگاه آلبرتا، دانشگاه دولتی کلگری هم دارای اعتبار بین‌المللی است. این دانشگاه هم به دلیل امکانات و سطح آموزشی خوبی که دارد؛ توانسته در رنکینگ جهانی دانشگاه‌ها، رتبه 235 را کسب کند.


دانشگاه‌های ایالت بریتیش کلمبیا

ایالت بریتیش کلمبیا هم از آن دسته ایالت‌های بزرگ کانادا است که دارای 15 دانشگاه دولتی و خصوصی است. دانشگاه بریتیش کلمبیا یکی از این دانشگاه‌های معتبر است که شهرت زیادی در بین مردم جهان پیدا کرده است. این دانشگاه علاوه بر سطح آموزشی بالا، محل تحصیل جاستین ترودو (نخست‌وزیر کانادا) بوده است.

دانشگاه بریتیش کلمبیا در شهر ونکوور واقع شده و در بین دانشگاه‌های معتبر جهان، رتبه 46 را به خود اختصاص داده است. دانشگاه‌های سایمون فریزر و ویکتوریا از دیگر دانشگاه‌های ایالت بریتیش کلمبیا هستند که اعتبار بین‌المللی دریافت کرده‌اند. رتبه جهانی این دانشگاه‌ها به ترتیب 298 و 334 است.

دانشگاه‌های ایالت منیتوبا

در ایالت منیتوبا هم 7 دانشگاه دولتی، نیمه‌دولتی و خصوصی واقع شده است که در میان تمامی آن‌ها، دانشگاه منیتوبا از اعتبار بالاتری برخوردار است. این دانشگاه در رنکینگ جهانی رتبه 600 الی 650 را به خود اختصاص داده است.


دانشگاه‌های ایالت ساسکاچوان

ایالت ساسکاچوان برخلاف سایر ایالات دیگر، دانشگاه‌های کمتری دارد. در این ایالت فقط سه دانشگاه وجود دارد که از میان آن‌ها دانشگاه ساسکاچوان اعتبار بالاتری دارد. این دانشگاه در رتبه 458 جهان قرار دارد.


دانشگاه‌های ایالت کبک

در ایالت کبک هم دانشگاه‌های متعددی وجود دارند. در میان تمام این دانشگاه‌ها، تعدادی از آن‌ها دارای اعتبار بین‌المللی بوده و رتبه خوبی در میان رنکینگ جهانی کسب کرده‌اند. این دانشگاه‌ها عبارت‌اند از:

• دانشگاه مک‌گیل با رتبه 27
• دانشگاه مونترال با رتبه 111
• دانشگاه لاوال با رتبه 414
• دانشگاه کنکوردیا با رتبه 520 تا 530


دانشگاه‌های ایالت نیوبرانزویک

در ایالت نیوبرانزویک 8 دانشگاه دولتی و خصوصی وجود دارد که از میان تمامی آن‌ها، فقط دانشگاه نیوبرانزویک توانسته رتبه خوبی در میان دانشگاه‌های جهان به دست بیاورد. این دانشگاه رتبه 650 تا 700 را به خود اختصاص داده است.


دانشگاه‌های ایالت نوا اسکوشیا

در ایالت نوا اسکوشیا هم 9 دانشگاه مختلف وجود دارد. از میان این دانشگاه‌ها، دالهوزی توانسته رتبه 272 رنکینگ جهانی را کسب کند. دانشگاه‌های کانادا فقط به این ایالت‌ها محدود نمی‌شوند؛ بلکه در ایالت‌های دیگری مانند پرنس ادوارد، نیوفاندلند و لابرادور، یوکان و نورت‌وست‌تریتوریز هم دانشگاه‌های مختلفی وجود دارند؛ اما دانشگاه‌های این ایالت‌ در مقایسه با سایر دانشگاه‌ها از اعتبار کمتری برخوردار هستند.


بهترین راه برای ادامه تحصیل در بهترین دانشگاه‌های کانادا

بهترین راه برای ادامه تحصیل در دانشگاه‌های معتبر و بین‌المللی کانادا، اخذ ویزای تحصیلی کانادا است. بهترین و مطمئن‌ترین راه برای انجام این کار، مراجعه به مؤسسه مهاجرتی پارسی کانادا است.

مؤسسه مهاجرتی پارسی کانادا یکی از معتبرترین و باسابقه‌ترین مؤسسه‌های مهاجرتی ایران است. این مؤسسه با در اختیار داشتن وکلا و مشاوران حرفه‌ای در زمینه مهاجرت و اخذ ویزا، بهترین راهنمایی‌ها را به متقاضیان مهاجرت می‌کند و در مدت‌زمان کمی ویزای آن‌ها را اخذ می‌کند. پس اگر قصد ادامه تحصیل در بهترین دانشگاه‌های کانادا را دارید؛ با مشاوران پارسی کانادا تماس بگیرید.


سخن نهایی

دانشگاه‌های کانادا همواره از اعتبار و ارزش بالایی برخوردار بوده‌اند. به همین دلیل بیشتر دانشجویان به ادامه تحصیل در کانادا علاقه‌مند هستند؛ اما لازم است بدانید که در همه‌ی ایالت این کشور دانشگاه‌های زیادی وجود دارند که فقط تعداد محدودی از آن‌ها دارای اعتبار بین‌المللی هستند. در این مطلب دانشگاه‌های معتبر کانادا را به همراه رنکینگ جهانی آن‌ها معرفی کردیم.

منبع: چگونه

نظرات کاربران

  • نظرات توهین آمیز، نژاد پرستانه و زننده تایید نخواهد شد.
  • نظراتی که جنبه تبلیغاتی داشته باشند و یا لینک سایر وبسایت ها در آن باشد تایید نمی شود.
  • لطفا در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده نفرمایید.
  • از ارسال کامنت نامرتبط با موضوع این مقاله پرهیز کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شاید دوست داشته باشید