تیم چگونه 581 روز پیش بدون دیدگاه

چگونه رمز پویا بانک سینا را فعال کنیم

کارتهای بانکی همواره یکی از پرکاربردترین سرویس هایی بانکی می باشد که مشتریان از طریق آن می توانند امور بانکی خود از قبیل انواع انتقال وجه، پرداخت قبض، دریافت صورتحساب، خرید شارژ و …. را آن انجام دهند.
با توجه به در دسترس بودن کلیه اطلاعات کارت مشتریان در هنگام خریدهای اینترنتی حفظ امنیت رمز دوم کارت از مهمترین ارکان استفاده از این سرویس می باشد.
یکی از راهکارهای افزایش امنیت این سرویس در جهت عدم امکان دسترسی سوء استفاده کنندگان به رمز دوم کارت مشتریان، استفاده از رمز یکبارمصرف می باشد. در همین راستا بانک سینا اقدام به ارائه نرم افزار تولید رمز دوم یکبار مصرف کارت برای گوشی های دارای سیستم عامل اندورید و ios نموده است. مشتریان می توانند با دانلود این نرم افزار و فعالسازی آن مطابق با راهنمای فعالسازی، هربار برای انجام تراکنش خرید اینترنتی اقدام به دریافت رمز دوم یکبار مصرف از نرم افزار مربوطه نمایند.
برای استفاده از امکانات این نرم افزار کافی ست نسخه مناسب با گوشی تان را انتخاب کرده و نصب کنید.پیشنهاد می گردد پیش از دانلود نرم افزار، راهنمای نصب و کاربری را مطالعه نمایید.

ویدئو نحوه فعالسازی رمز یکبار مصرف


مراحل فعالسازی رمز ساز ارس بانک سینا

الف. دانلود نرم افزار ارس

ب. فعال سازی نرم افزار ارس از طریق اینترنت بانک

الف. دانلود نرم افزار ارس

مشتری می‌تواند نرم‌افزار ارس را از مسیر سایت بانک سینا دریافت و آن را بر روی گوشی هوشمند خود نصب نماید.


ب. فعالسازی نرم افزار ارس از طریق اینترنت بانک

مشتری پس از دانلود نرم‌افزار از مسیر ذکر شده می‌بایست جهت اولین استفاده از آن، وارد اینترنت‌بانک سینا شود و نرم‌افزار را فعال نماید. در دفعات بعد نیازی به مراجعه به اینترنت‌بانک نمی‌باشد و تنها در صورت نیاز به اضافه نمودن کارت جدید مشتری به اینترنت بانک مراجعه می‌نماید.

مشتری می‌بایست از طریق مراجعه به اینترنت‌بانک نرم‌افزار ارس را فعال نمایند.

در صفحه ی باز شده الزم است یک رمز6رقمی دلخواه تعریف نمایید. این رمز پس از انجام عملیات فعالسازی رمز شما برای ورود به برنامه و دریافت رمز یکبارمصرف خواهد بود.
نکته: این رمز قابل تغییر در برنامه نبوده و در صورت تمایل به تغییر این رمز الزم است عملیات فعالسازی برنامه مجدد انجام شود.
چنانچه مشتری پیش از این برای فعال‌سازی برنامه ارس اقدام نکرده باشد لازم است این مرحله را طی نماید. اگر پیش از این برای یکی از کارت‌های مشتری این مرحله طی شده باشد، نیازی به انجام مجدد این مرحله نمی‌باشد. برای فعال‌سازی کارت جدید، می‌بایست گزینه افزودن کارت انتخاب شود.


با تعریف رمز 6رقمی و انتخاب دکمه دریافت کد تصویری یک کد 4 رقمی به شماره موبایل شما که در سیستم بانک تعریف شده است پیامک می شود که کد فعالسازی شما می باشد. ضمن اینکه در صفحه اینترنت بانک شما یک بارکد دوبعدی (QR code) نمایش داده می شود.
پس از مشاهده بارکد در اینترنت بانک، مشتری می‌بایست نرم‌افزار ارس را باز نموده، وارد برنامه شده و بارکد را اسکن نماید.


مشتری پس از وارد نمودن کد 4 رقمی که برای وی پیامک شده است در قسمت رمز فعال‌سازی و همچنین وارد نمودن یک کد 6 رقمی دلخواه در قسمت پین فعال‌سازی، می‌تواند از این پس با رمز دوم یکبارمصرف تراکنش‌های خود را انجام دهد .

پس از فعال‌سازی نرم‌افزار، مشتریان  با هر نوبت باز نمودن نرم‌افزار می‌توانند رمز جدید کارت خود را مشاهده نمایند.


راه‌اندازی سامانه «هریم» جهت ارسال پیامک‌های رمز دوم

بانک مرکزی به منظور تسهیل دسترسی به رمز دوم یک‌بارمصرف (پویا) برای مشتریانی که فاقد گوشی هوشمند هستند و همچنین افرادی که تمایلی به نصب چندین اپلیکیشن برای پرداخت‌های غیرحضوری خود ندارند، سامانه‌ی هدایت رمز دوم یکبار مصرف بانکی تحت عنوان “هریم”  را ایجاد کرده است.
در صورتی که مشتری اقدام به انجام هرگونه عملیات بانکی بدون حضور کارت نماید، مانند خرید کالا و خدمات، انتقال وجه کارت به کارت به صورت غیرحضوری و …، گزینه‌ای تحت عنوان «دریافت رمز دوم یکبار مصرف» در صفحه ورود اطلاعات کارت تعبیه خواهد شد که مشتری با انتخاب گزینه مورد نظر و اتصال به سامانه هریم موفق به دریافت رمز پویا از طریق پیامک توسط بانک خود خواهد شد.


امکان دریافت رمز پویا از طریق پیامک در بانک سینا

به گزارش روابط عمومی بانک سینا، پیرو اقدامات قبلی این بانک جهت تسهیل شرایط فعالسازی رمز دوم پویا برای مشتریان، اکنون با پیاده سازی کامل بسترهای لازم در بخش زیرساختی، نرم افزاری و سخت افزاری، امکان ارسال رمز دوم پویا به صورت پیامک فراهم شده و مشتریان می توانند در زمان انجام پرداخت ها و خریدهای اینترنتی، درخواست خود را بدون نیاز به نصب هیچگونه نرم افزار یا اجرای کد USSD برای دریافت رمز به صورت پیامک به بانک ارسال کنند.
در این خدمت با اضافه شدن دکمه “درخواست رمز پویا” به درگاه‌های پرداخت اینترنتی و برنامک‌های پرداخت، این امکان فراهم می‌شود که مشتریان، رمز دوم پویای خود را از طریق پیامک دریافت کنند.
با توجه به اینکه دریافت رمز پویا از طریق پیامک منوط به ارائه تائیدیه شماره تلفن همراه به بانک است، لذا مشتریان گرامی با مراجعه به شعب بانک از صحت شماره تلفن اعلامی اطمینان حاصل کنند.
گفتنی است پیش از این بانک سینا برنامک رمزساز ارس را در دسترس قرار داده بود که مشتریان عزیز می توانند در کنار دریافت رمز پیامکی از طریق این نرم افزار نیز برای صدور رمز دوم پویا استفاده کنند.

منبع: چگونه

نظرات کاربران

  • نظرات توهین آمیز، نژاد پرستانه و زننده تایید نخواهد شد.
  • نظراتی که جنبه تبلیغاتی داشته باشند و یا لینک سایر وبسایت ها در آن باشد تایید نمی شود.
  • لطفا در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده نفرمایید.
  • از ارسال کامنت نامرتبط با موضوع این مقاله پرهیز کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شاید دوست داشته باشید