بر اساس بخشنامه‌های بانک مرکزی، در آینده رمز دوم ایستای اینترنتی کارت‌های بانکی از کار خواهند افتاد و استفاده از درگاه‌های پرداخت اینترنتی صرفا با رمز دوم یک‌بارمصرف یا به‌اصطلاح رمز پویا امکان‌پذیر خواهد بود. در همین راستا، بانک پارسیان، امکان دریافت رمز دوم یک بار مصرف را از طریق موبایل‌ بانک خود برای مشتریانش فراهم کرده است.

راهنمای فعال سازی رمز پویا سایر بانک ها


رمز پویا بانک ملت رمز پویا بانک ملی رمز پویا بانک صادرات رمز پویا بانک کشاورزی رمز پویا بانک تجارت رمز پویا بانک مسکن رمز پویا بانک قوامین رمز پویا بانک سرمایه رمز پویا بانک شهر رمز پویا بانک سپه رمز پویا بانک انصار رمز پویا بانک پارسیان رمز پویا بانک سامان رمز پویا بانک آینده رمز پویا بانک پاسارگاد رمز پویا بانک گردشگری رمز پویا بانک رسالت رمز پویا بانک حکمت ایرانیان رمز پویا بانک صنعت و معدن رمز پویا بانک سینا رمز پویا بانک ایران زمین رمز پویا بانک توسعه تعاون

در اینجا ما شما را با دو مرحله تولید و استفاده از رمزهای پویای بانک پارسیان آشنا می کنیم :

الف.  دریافت رمز پویای کارت پارسیان از طریق اپلیکیشن

ب. دریافت رمز دوم پویا بانک پارسیان از طریق پیامک


الف. دریافت رمز پویای کارت پارسیان از طریق اپلیکیشن

با استفاده از سرویس رمز یکبار مصرف، مشتریان بانک میتوانند بدون نگرانی از فراموش کردن و یا لو رفتن رمز دوم کارت خود، نسبت به انجام تراکنشهاي کارتی با رمزهاي یکبار مصرف اقدام نمایند.
دارندگان کارتهاي نقدي پارسیان میتوانند براي فعالسازي این سرویس به خودپردازهاي بانک پارسیان مراجعه کرده و از طریق منوي عملیات رمز <ثبت نام رمز یکبار مصرف، یک رمز دلخواه هشت رقمی (رمز ساده مانند اعداد پشت سر هم و تکرار یک عدد بیش از 4 بار مجاز نیست) ،مطابق تصاویر زیرتعیین نمایند. این رمز براي صدور رمز یکبار مصرف الزامی بوده و در صورت فراموش کردن آن، باید مجددا به خودپرداز بانک پارسیان مراجعه کرده و رمز جدید تعریف نمود.
همچنین لازم به توضیح است این سرویس براي مشتریانی قابل استفاده است که شماره همراه خود را قبلا در سیستم ثبت کرده اند.

چگونه رمز پویا برای بانک پارسیان دریافت کنیم

۱. ابتدا باید به خودپرداز بانک پارسیان مراجعه کنید.

 • پس از ورود رمز کارتتان، از منویی که می‌آید، گزینه «عملیات رمز» را انتخاب کنید
 •  در صفحه جدید، گزینه «ثبت‌نام رمز یک‌بارمصرف» را انتخاب کنید.

چگونه رمز پویا برای بانک پارسیان دریافت کنیم
 • این سرویس برای مشتریانی قابل استفاده است که شماره همراه خود را قبلا در سیستم ثبت کرده‌اند. چنانچه شماره موبایلتان در سیستم ثبت نشده و یا شماره‌تان عوض شده، با داشتن مدارک شناسایی به شعبه بانک مراجعه کنید.

چگونه رمز پویا برای بانک پارسیان دریافت کنیم
 • در صفحه بعدی، باید یک رمز ۸ رقمی تعیین کنید. این رمز را باید برای هر بار دریافت رمز یک‌بارمصرف به خاطر داشته باشید.

چگونه رمز پویا برای بانک پارسیان دریافت کنیم
 •  پس از تعیین رمز، گزینه «تایید» را انتخاب کنید. یک پیامک حاوی کد فعالسازی به شماره موبایل صاحب کارت ارسال می‌شود. این کد فعالسازی ۲۴ ساعت اعتبار دارد و در این مدت، کاربر می‌تواند با استفاده از موبایل‌بانک پارسیان (اپلیکیشن پارسیان من نسخه ۱.۳.۱۴ به بعد) سرویس رمز یک‌بارمصرف بانک پارسیان را فعال کند.
 • از این مرحله به بعد نیازی به حضور در کنار خودپرداز نیست و می‌توانید ادامه مراحل را در منزل یا هر محل دیگری انجام دهید.

چگونه رمز پویا برای بانک پارسیان دریافت کنیم

2. دریافت موبایل‌ بانک پارسیان

همانطور که گفتیم، دریافت رمز یک‌بارمصرف بانک پارسیان از طریق اپلیکیشن پارسیان من انجام می‌شود.

 • آخرین نسخه اپلیکیشن «پارسیان من» را از سایت بانک پارسیان دریافت کنید. برای دریافت این اپلیکیشن، می‌توانید اینجا را کلیک کنید.
 •  توجه: اپلیکیشن موبایل‌بانک پارسیان را صرفا از سایت بانک دریافت کنید. لینکی که ما برای دانلود اپلیکیشن دادیم هم مربوط به سایت خود بانک یعنی https://www.parsian-bank.ir است.
 • در اولین ورود به اپلیکیشن، شماره موبایل شما گرفته می‌شود و کد فعال‌سازی به آن ارسال می‌شود که باید آن را در محل موردنظر وارد کنید.
 • پس از نصب و اجرای اپلیکیشن، از صفحه بازشده، گزینه مربوط به مشتریان بانک پارسیان را انتخاب کنید.
 • در صفحه بعدی، اگر قبلا از همراه‌بانک پارسیان استفاده می‌کرده‌اید، گزینه اول یعنی «نام کاربری و رمز ورود به همراه‌بانک را دریافت کرده‌ام» را انتخاب کنید.

*در صورتی که نام کاربری و رمز ورود همراه‌بانک را ندارید، گزینه دوم را انتخاب کنید. پنجره‌ای روی مرورگر شما باز می‌شود که در آن، باید کد ملی خود را وارد کنید و با استفاده از پیامکی که برایتان ارسال می‌شود، نام کاربری و رمز ورود همراه‌بانک را دریافت کنید.


چگونه رمز پویا برای بانک پارسیان دریافت کنیم

3. فعال‌سازی رمز یک‌بارمصرف در همراه بانک پارسیان

 • پس ورود موفقیت آمیز به اپلیکیشن، گزینه «رمز یکبار مصرف» را از منوی سمت راست انتخاب کنید. (چنانچه منوی سمت را مشاهده نمی کنید، روی سه خط افقی موجود در بالای صفحه ، کنار عبارت «پارسیان من» بزنید تا منوی سمت راست باز شود.)

چگونه رمز پویا برای بانک پارسیان دریافت کنیم
 • در صفحه بازشده، در زبانه «ثبت»، شماره کارت و کد فعال‌سازی را که در هنگام درخواست رمز یک‌بارمصرف با خودپرداز، برایتان با پیامک ارسال شده بود، وارد کنید و گزینه تایید را انتخاب کنید. رمز یک‌بارمصرف برای شما ثبت می‌شود.

چگونه رمز پویا برای بانک پارسیان دریافت کنیم

4. نحوه استفاده از رمز یکبار مصرف بانک پارسیان در هنگام خرید اینترنتی

 در هنگام نیاز به رمز دوم کارت بانکی‌تان، روی اپلیکیشن، گزینه «رمز یک‌بارمصرف» را از منوی سمت راست انتخاب و سپس زبانه «صدور» را انتخاب کنید.

 •  در این زبانه، کارت موردنظر خود را انتخاب کنید و رمز ۸‌رقمی را که در مرحله ۱، پای خودپرداز تعیین کرده بودید، وارد کنید. سپس گزینه «رمز هفت‌رقمی» را انتخاب کنید تا رمز دوم یک‌بارمصرف برای شما تولید شود.

نکته: اعتبار این رمز ۶۰ ثانیه است و در این مدت، تنها یک‌بار قابل‌استفاده است. همچنین چنانچه ۳ مرتبه تلاش ناموفق متوالی برای ورود رمز یک‌بارمصرف داشته باشید، سرویس رمز یک‌بارمصرف برای آن کارت غیرفعال می‌شود و دوباره باید مراحل فعال‌سازی را برای آن کارت طی کنید.

 • چنانچه رمز ۸‌رقمی تعیین‌شده توسط خود در مرحله ۱ را فراموش کنید، با مراجعه به خودپرداز بانک پارسیان می‌توانید دوباره از طریق منوی «عملیات رمز»، رمز ۸رقمی جدیدی تعیین کنید.

چگونه رمز پویا برای بانک پارسیان دریافت کنیم

5. غیر فعالسازی رمز یکبار مصرف بانک پارسیان

برای غیرفعال کردن رمز یک‌بارمصرف کارت‌های بانک پارسیان، از طریق اپلیکیشن پارسیان من، گزینه رمز یک‌بارمصرف را انتخاب کنید. زبانه سوم با عنوان «غیرفعال‌سازی» را انتخاب کنید. سپس کارت موردنظرتان را انتخاب و گزینه غیرفعال‌سازی را انتخاب کنید.


ب. دریافت رمز دوم پویا بانک پارسیان از طریق پیامک

به‌زودی امکان درخواست رمز یکبار مصرف پیامکی در کلیه درگاه‌های پرداخت اینترنتی و سایر ابزارهای پرداخت الکترونیکی که نیاز به دریافت رمز دوم کارت (رمز خرید اینترنتی) دارند فراهم خواهد شد. بدین صورت که در این ابزارهای پرداخت، دکمه‌ای برای درخواست رمز یکبار مصرف (رمز پویا) تعبیه شده و کاربر پس از تکمیل اطلاعات کارت، درخواست خود را برای دریافت رمز ارسال خواهد کرد. پس از ارسال درخواست به بانک صادرکننده کارت، رمز یکبار مصرف توسط بانک صادرکننده به شماره تلفن همراه مشتری ارسال خواهد شد. برای استفاده از این خدمت جدید، ضروری است تا مشتری از قبل رمز یکبار مصرف پیامکی خود را فعالسازی کرده باشد. مهلت استفاده از رمز یکبار مصرف پیامکی ۱۲۰ ثانیه است و در این مدت تنها یکبار قابل استفاده است.

چگونه رمز پویا برای بانک پارسیان دریافت کنیم

سوالات متداول سامانه همراه بانک پارسیان

سامانه همراه بانک پارسیان چیست؟

این سامانه علاوه بر امکانات پر کاربردی که به مشتریان عرضه می کند، امکانی در آن برای دریافت رمز پویا نیز تعبیه شده است.

آیا فعال سازی سامانه همراه بانک پارسیان کاملا غیرحضوری است؟

خیر.شما برای دریافت کد فعال سازی رمز پویا نیاز به مراجعه حضوری به دستگاه خودپرداز دارید.

من گوشی هوشمند ندارم.آیا میتوانم باز هم از سامانه قوامین استفاده کنم؟

بله این امکان از طریق روش پیامکی وجود دارد.

آیا امکان غیر فعال سازی رمز پویا قوامین وجود دارد؟

بله این ویژگی در سامانه پارسیان موجود است.