نظر به ﮔﺴﺘﺮش روز افزون ﺷﯿﻮه ﻫﺎی ﭘﺮداﺧﺖ و رﺷﺪ روﺷﻬﺎی ﺳﻮء اﺳﺘﻔﺎده از آنها در عصر حاضر، ﺑﺎﻻ ﺑﺮدن اﻣﻨﯿﺖ تراکنش های ﺑﺎﻧﮑﯽ ﯾﮑﯽ از چالش های اﺻﻠﯽ بانک ها می­باشد که در اﯾﻦ بین ﺑﺎ ﺗﻮﺟﻪ ﺑﻪ ﺑﺎﻻ ﺑﻮدن ﻧﺮخ اﺳﺘﻔﺎده از ﮐﺎرت به ویژه به صورت ﻏﯿﺮ ﺣﻀﻮری ﻫﻤﭽﻮن درﮔﺎه ﻫﺎی ﭘﺮداﺧﺖ اﯾﻨﺘﺮﻧﺘﯽ، ﺑﺎﻻ ﺑﺮدن اﻣﻨﯿﺖ اﯾﻦ ﻧﻮع تراکنش ها از اوﻟﻮﯾﺖ ویژه ای ﺑﺮﺧﻮردار ﺷﺪه اﺳﺖ. لذا بانک سرمایه به منظور صیانت از حسابهای مشتریان ارجمند خود و فراهم ساختن فضایی کاملاً امن برای ایشان جهت انجام تراکنش های مالی غیر حضوری مبتنی بر کارت در فضای دیجیتال، خدمت جدید سامانه رمز ساز بانک سرمایه را که با محوریت استفاده از اپلیکیشن (نرم افزار موبایلی) برنامک رمز ساز سرمایه طراحی و پیاده سازی گردیده، به شرح جزئیات ذیل تأمین نموده است. با بهره برداری از سامانه مذکور توسط مشتریان امکان تولید رمز‌های پویا‌ و یکبار مصرف در تراکنش های مبتنی بر رمز دوم‌ کارت‌های نقدی سرمایه، فراهم خواهد شد.

راهنمای فعال سازی رمز پویا سایر بانک ها


رمز پویا بانک ملت رمز پویا بانک ملی رمز پویا بانک صادرات رمز پویا بانک کشاورزی رمز پویا بانک تجارت رمز پویا بانک مسکن رمز پویا بانک قوامین رمز پویا بانک سرمایه رمز پویا بانک شهر رمز پویا بانک سپه رمز پویا بانک انصار رمز پویا بانک پارسیان رمز پویا بانک سامان رمز پویا بانک آینده رمز پویا بانک پاسارگاد رمز پویا بانک گردشگری رمز پویا بانک رسالت رمز پویا بانک حکمت ایرانیان رمز پویا بانک صنعت و معدن رمز پویا بانک سینا رمز پویا بانک ایران زمین رمز پویا بانک توسعه تعاون

ویدئو روش های دریافت رمز دوم پویای بانک سرمایه

ویدئو آموزش نحوه فعال سازی برنامک رمز ساز سرمایه از طریق اینترنت بانک


فعال سازی از طریق مراجعه به شعب بانک سرمایه

چگونه رمز دوم پویا بانک سرمایه را فعال کنیم

برنامک رمز ساز سرمایه

نکات وپیش نیازها

 • جهت فعالسازی برنامه رمزساز و استفاده از آن برای دریافت رمز یکبارمصرف ورود به اینترنت بانک، از طریق رمز ایستا که از یکی از شعب بانک دریافت نموده اید وارد اینترنت بانک شده و از طریق منوی تنظیمات اینترنت بانک و مطابق با فایل راهنمای برنامه نسبت به فعالسازی رمزیکبارمصرف خود اقدام نمایید.
 • جهت فعالسازی برنامک رمزساز و دریافت رمز یکبارمصرف ورود به اینترنت بانک و رمز دوم یکبارمصرف کارت، می توانید پس از نصب برنامه ، با داشتن رمز ورود به اینترنت بانک سرمایه، وارد اینترنت بانک شده و در بخش تنظیمات شده مطابق با فایل راهنما نسبت به فعالسازی رمز دوم یکبارمصرف خود اقدام نمایید.

ویژگی های برنامک رمز ساز سرمایه

 • عدم نیاز به پرداخت هیچگونه هزینه توسط مشتریان
 • عدم خرابی، اتمام باطری، مفقودی و… در مقایسه با مدل های سخت افزاری
 • امکان فعالسازی نرم افزار از طریق اینترنت بانک سرمایه و بدون نیاز به مراجعه حضوری به شعبه بانک
 • امنیت بیشتر در مقایسه با نرم‌افزار رمزساز مبتنی بر کدهای دستوری(USSD)
 • امکان دریافت رمز یکبار مصرف جهت ورود به اینترنت بانک و موبایل بانک سرمایه
 • سهولت در فرآیند نصب و راه‌اندازی

نصب و فعالسازی نرم افزار

ابتدا اپلیکیشن “رمز ساز سرمایه” را از سایت بانک سرمایه و یا وبسایت ایران اپ صفحه دانلود برنامه رمز پویا سرمایه ، دانلود و برروی تلفن همراه خود نصب نمایید.

نکته: برنامک برای سیستم عامل اندروید و IOS قابل دریافت است.
نکته: در صورتی که سیستم عامل گوشی شما IOS می باشد، پس از نصب نرم افزار می بایست نسبت به trust نمودن آن از قسمت تنظیمات گوشی اقدام نمایید.

چگونه رمز دوم پویا بانک سرمایه را فعال کنیم

با کلیک بر روی آیکون نرم افزار، صفحه بالا به مشتری نمایش داده میشود


رمز اینترنت بانک و همراه بانک

چگونه رمز دوم پویا بانک سرمایه را فعال کنیم
 1. با نام کاربری و رمز ایستا(رمزی که از شعبه بانک سرمایه برای ورود به اینترنت بانک دریافت نموده اید)، وارد اینترنت بانک شوید.

چگونه رمز دوم پویا بانک سرمایه را فعال کنیم

2. در قسمت تنظیمات، گزینه فعال سازی برنامک رمزساز را انتخاب نمایید.


چگونه رمز دوم پویا بانک سرمایه را فعال کنیم
چگونه رمز دوم پویا بانک سرمایه را فعال کنیم

3. سپس بر روی گزینه رمز دوم یکبارمصرف اینترنت بانک و همراه بانک کلیک نمایید و در صفحه بعد گزینه فعالسازی برنامک رمزساز را انتخاب نمایید.(شکل 3 و 4)


چگونه رمز دوم پویا بانک سرمایه را فعال کنیم

4. با انتخاب گزینه فعالسازی برنامک رمزساز، یک کد 4 رقمی به شماره موبایل شما که در سیستم بانک تعریف شده است پیامک می شود که کد فعالسازی شما می باشد. ضمن اینکه در صفحه اینترنت بانک شما یک بارکد دوبعدی )QRCODE )نمایش داده می شود.


چگونه رمز دوم پویا بانک سرمایه را فعال کنیم

5. حال نرم افزار رمز ساز سرمایه را اجرا نموده و نسبت به اسکن کد تصویری نمایش داده شده اقدام نمایید. با اسکن کد تصویری از شما کد فعالسازی درخواست میگردد(شکل 6)

 • پس از ورود کد فعالسازی، می بایست یک کد 6 رقمی برای برنامک خود در نظر گرفته و آن را در صفحه درخواست رمز وارد نمایید. (شکل 7)

چگونه رمز دوم پویا بانک سرمایه را فعال کنیم

6. پس از ورود رمز برنامک، رمز یکبار مصرف نمایش داده می شود که از آن می توان برای ورود به اینترنت بانک ستفاده نمود. (شکل 8)
نکته: در هر دقیقه یک رمز برای استفاده مشتری تولید می گردد که تنها یکبار و در زمان تولید قابل استفاده خواهد بود.
نکته: در صورتی که تعداد دفعات اشتباه در ورود به اینترنت بانک بیش از حد مجاز باشد، نام کاربری شما به مدت 24 ساعت مسدود خواهد شد.


رمز دوم کارت

برای فعال شدن رمز دوم یکبارمصرف کارت، دو روش وجود دارد. یک روش آنکه مشتری می تواند بدون مراجعه به شعبه و تنها با ورود به اینترنت بانک سرمایه نسبت به فعالسازی برنامک اقدام نماید و روش دوم اینکه مشتری میتواند حضورا به شعبه مراجعه و اقدامات فعالسازی توسط کاربر شعبه برای ایشان انجام پذیرد. در ادامه هر دو شیوه به طور کامل توضیح داده شده است:

الف. فعالسازی از طریق اینترنت بانک سرمایه

چگونه رمز دوم پویا بانک سرمایه را فعال کنیم
 • با نام کاربری و رمز ایستا (رمزی که از شعبه بانک سرمایه برای ورد به اینترنت بانک دریافت نموده اید)، وارد اینترنت بانک شوید.

چگونه رمز دوم پویا بانک سرمایه را فعال کنیم
 • در قسمت تنظیمات، گزینه فعال سازی برنامک رمزساز را انتخاب نمایید .

چگونه رمز دوم پویا بانک سرمایه را فعال کنیم
چگونه رمز دوم پویا بانک سرمایه را فعال کنیم
 • سپس بر روی گزینه رمز دوم یکبارمصرف کارت کلیک نمایید و در صفحه بعد شماره کارتی که مایل به فعال شدن رمز دوم یکبارمصرف برای آن هستید را انتخاب و .(شکل 3 و 4)

چگونه رمز دوم پویا بانک سرمایه را فعال کنیم
چگونه رمز دوم پویا بانک سرمایه را فعال کنیم
 • با زدن بر روی فعالسازی برنامک رمزساز، یک کد چهاررقمی برای شماره موبایلی که در بانک برای شما تعریف شده است ارسال می گردد و در صفحه اینترنت بانک نیز QRCODE ای به شما نمایش داده می شود. از طریق اپلیکیشن این QRCODE را اسکن نمایید. پس از اسکن می بایست کد چهاررقمی را که برای شما ارسال شده است وارد در اپلیکیشن وارد نموده و سپس رمز 6 رقمی را که برای برنامک در نظر گرفته اید وارد نمایید.(شکل 5 ، 6 و 7)

نکته: در صورتی که پیشتر رمزی برای برنامک انتخاب کرده اید، همان رمز را وارد نمایید؛ در غیر اینصورت هر رمز 6 رقمی که مایلید به عنوان رمز برنامک در نظر بگیرید وارد نمایید. دقت نمایید هر رمزی که به عنوان رمز برنامک ثبت می کنید باید به خاطر بسپارید و در هنگام ورود به برنامک هر کجا از شما رمز برنامک درخواست شد این رمز را وارد نمایید.


چگونه رمز دوم پویا بانک سرمایه را فعال کنیم
 • پس از وارد کردن کد پیامک شده، رمزهای یکبار مصرف به صورت اتوماتیک شروع به تولید شدن میکنند.
چگونه رمز دوم پویا بانک سرمایه را فعال کنیم
 • چنانچه برای یکی از کارتهای خود رمزیکبارمصرف را فعال نموده اید، و می خواهید برای کارت دیگری نیز فعالسازی را انجام دهید دیگر نیاز به دریافت مجدد QRCODE وجود ندارد. کافیست در صفحه بالا (شکل شماره 9 ،)شماره کارت مورد نظر را انتخاب و بر روی گزینه افزودن کارت کلیک نمایید.

مراجعه حضوری مشتری به یکی از شعب بانک سرمایه

مشتری می بایست به یکی از شعب بانک سرمایه مراجعه و درخواست خود را مبنی بر فعال شدن اپلیکیشن ارائه دهد.
نکته: مشتری شماره کارتهایی را که مایل است رمز یکبارمصرف برای آنها دریافت نماید باید به کاربر شعبه اعلام نماید.
در شعبه یک بارکد دوبعدی پرینت گرفته می شود و جهت اسکن از طریق نرم افزار در اختیار مشتری قرار میگیرد. پس از اسکن بارکد، می بایست رمز برنامک را وارد نمایید .
نکته: در صورتی که پیشتر رمزی برای برنامک انتخاب کرده اید، همان رمز را وارد نمایید؛ در غیر اینصورت هر رمز 6 رقمی که مایلید به عنوان رمز برنامک در نظر بگیرید وارد نمایید. دقت نمایید هر رمزی که به عنوان رمز برنامک ثبت می کنید باید به خاطر بسپارید و در هنگام ورود به برنامک هر کجا از شما رمز برنامک درخواست شد این رمز را وارد نمایید .

چگونه رمز دوم پویا بانک سرمایه را فعال کنیم
 • همزمان پیامکی شامل کد چهاررقمی جهت فعالسازی نیز برای مشتری ارسال میگردد.
چگونه رمز دوم پویا بانک سرمایه را فعال کنیم
 • پس از وارد کردن کد پیامک شده، رمزهای یکبار مصرف به صورت اتوماتیک شروع به تولید شدن میکنند.

نکته: در صورت ورود رمز یکبارمصرف به صورت اشتباه به بیش از سه بار، کارت شما مسدود می گردد. برای خروج از مسدودی می توانید رمز دوم کارتتان را از ATM سرمایه مجددا دریافت نمایید و با رمز دریافت شده تراکنشهای کارتی غیرحضوری خود را انجام دهید.. اما کارت شما در برنامک رمزساز نیز مسدود گردیده است که برای خروج از مسدودی برنامک رمزساز و استفاده مجدد از رمزیکبارمصرف تولید شده توسط اپلیکیشن باید به یکی از شعب بانک سرمایه مراجعه نمایید.

سوالات متداول سامانه برنامک سرمایه

سامانه رمز پویا سرمایه چیست؟

بانک سرمایه به منظور صیانت از حسابهای مشتریان ارجمند خود و فراهم ساختن فضایی کاملاً امن برای ایشان جهت انجام تراکنش های مالی غیر حضوری مبتنی بر کارت در فضای دیجیتال، خدمت جدید سامانه رمز ساز بانک سرمایه را که با محوریت استفاده از اپلیکیشن (نرم افزار موبایلی) برنامک رمز ساز سرمایه طراحی و پیاده سازی گردیده است.

آیا فعال سازی سامانه رمز پویا بانک سرمایه کاملا غیرحضوری است؟

خیر.شما برای دریافت کد فعال سازی رمز پویا نیاز به مراجعه حضوری به دستگاه خودپرداز دارید.

من گوشی هوشمند ندارم.آیا میتوانم باز هم از سامانه بانک سرمایه استفاده کنم؟

خیر.در حال حاضر این سرویس برای دارندگان گوشی های هوشمند اندروید و ios وجود دارد.

آیا امکان غیر فعال سازی رمز پویا سرمایه وجود دارد؟

بله شما میتوانید بعد از فعالسازی رمز پویا بانک سرمایه آن را غیرفعال کنید.