سپیده ولی الله 16 روز پیش بدون دیدگاه

راحت ترین کشورها برای مهاجرت ایرانی ها سال 2023

مهاجرت یکی از تصمیم‌‌های مهم زندگی هر فرد است که در سنین مختلف ممکن است درگیر آن باشد. انگیزه‌ و دلایل مختلفی برای مهاجرت وجود دارد. همچنین مهاجرت انواع مختلفی دارد مثل 

مهاجرت تحصیلی، مهاجرت شغلی، مهاجرت ازدواج، مهاجرت سرمایه‌گذاری و… اما فارغ از بحث انگیزه و دلیل برای مهاجرت، به راحتی نمی‌توان به هر کشوری مهاجرت کرد و اغلب شرایط سخت و اقدامات پیچیده‌ای را می‌طلبد به ویژه این شرایط برای ایرانی‌ها پیچیدگی و سختی مضاعفی دارد. از این رو در این مطلب از چگونه قصد داریم راحت ترین کشور‌ها برای مهاجرت ایرانی‌ها را معرفی کنیم.


کشورهای مهاجر پذیر کدامند؟

کشورهای بسیاری برای جذب اتباع خارجی و اقدام برای مهاجرت در دسترس متقاضیان موجود است که البته هر کدام قوانین خاص خود را برای پذیرش مهاجران در نظر دارند. در این بین برخی کشورها مانند سوییس قوانین سختگیرانه‌ای برای جذب مهاجرین دارند و امکان اخذ پذیرش و ویزای آن‌ برای افراد به سادگی میسر نیست و حتی در بیشتر موارد درخواست آن‌ها اصطلاحا ریجکت یا رد می‌شود. در حال حاضر  کشورهای کانادا، آلمان، ترکیه، امارات، اسپانیا، آمریکا، اتریش و سوئد مقاصد نسبتا محبوب‌تری برای ایرانیان هستند.

راحت ترین کشور برای مهاجرت به چه معنا است؟

کشورها قوانین متفاوتی برای جذب اتباع خارجی دارند، برخی کشورها اصطلاحا مهاجرپذیرتر هستند و با سخت‌گیری‌های کمتری به افراد اقامت و ویزا می دهند. برای مثال آلمان و کانادا دو کشوری هستند که سالانه تعداد مهاجران بین‌المللی بیشتری را از کشورهای مختلف به خود جذب می‌کنند

در مقابل کشورهایی مثل سوییس، کویت، ژاپن که کشورهای توسعه‌یافته‌ای هستند قوانین و سخت‌گیری های بیشتری دارند. این دست از کشورها حتی ویزای موقت و تفریحی را نیز بسیار سخت به توریست‌‌‌ها اعطا می‌کنند.

در میان کشورهای مهاجرپذیر کشورهای کانادا و استرالیا شرایط سهل‌تری برای مهاجرت تحصیلی فراهم کرده‌اند. ترکیه و اسپانیا برای مهاجرت از طریق سرمایه‌ گذاری فرایندهای ساده‌تری دارند و کشورهای آلمان و امارات نیز به نسبت دیگر کشورها شرایط راحت‌تری برای مهاجرت از طریق کار را فراهم کرده‌‌اند.

در ادمه به معرفی أنواع مهاجرت به کشورهای مهاجر پذیر در سال ۲۰۲۳ می‌پردازیم.


چند نوع مهاجرت داریم و کدام نوع روش مطلوب‌تری است؟

به طور کلی ۷ روش اصلی برای مهاجرت وجود دارد که نسبت به هدف، بودجه و نیاز هر فرد یکی از این انواع مهاجرت می‌تواند گزینه راحت‌تر و بهتری باشد. ۷ روش مهاجرت به شرح زیر است:

 • مهاجرت از طریق کاری
 • مهاجرت از طریق تحصیل
 • مهاجرت از طریق سرمایه گذاری
 • مهاجرت از طریق ازدواج
 • مهاجرت از طریق تولد
 • مهاجرت افراد خاص و موفق
 • مهاجرت از طریق پناهندگی

راحت‌ترین مقاصد برای مهاجرت ایرانیان کدام است؟

موارد بسیاری برای اینکه بتوانید به راحتی مهاجرت کنید وجود دارند و بسته به نوع امکانات، توانمندی‌ها و هدف شما تعیین می‌شوند، برای مثال تسلط کامل به زبان انگلیسی، نوع رشته و مدرک تحصیلی و نمرات شما، تخصص و تجربه شغلی شما، میزان بودجه و دارایی شما، کارآفرین و صاحب ایده بودن شما بر نوع مهاجرت و کشوری که می خواهید برای آن اقدام کنید و همچنین میزان راحتی فرایند مهاجرت شما تاثیر گذار است. اگر صاحب یک بیزینس موفق در ایران یا به دنبال ایجاد استارتاپ در یک کشور دیگر هستید و یا اینکه مهارت و تخصصی دارید که به واسطه آن  به دنبال پذیرش یک آفر شغلی هستید، کشورهای کانادا، آلمان، سنگاپور و امارات می‌توانند گزینه‌های مناسبی برای مهاجرت شما باشند.

از دیگر کشور هایی که برای مهاجرت ایرانیان راحت و آسان به نظر می رسند مهاجرت از طریق تحصیل در اتریش، کانادا، آلمان و انگلستان هستند.


راحت ترین کشور برای اقامت از طریق خرید ملک

خرید ملک در خارج از کشور یکی از راحت‌ترین راه‌های مهاجرت است. خرید ملک که زیر مجموعه اقامت از طریق سرمایه گذاری محسوب می شود. سریع‌ترین و راحت‌ترین کشورها برای مهاجرت ایرانیان از طریق خرید ملک کشورهای ترکیه و اسپانیا هستند.

در اسپانیا شما می توانید با بودجه ۳۵۰ تا ۵۰۰ هزار یورویی به این کشور مهاجرت کنید. معمولا مدت زمان پروسه خرید ملک در اسپانیا حدود ۳ ماه خواهد بود بدین ترتیب فرد می‌تواند طی ویزای موقت اقدام به فرایند سرمایه‌گذاری در اسپانیا کند. در ترکیه نیز شما هم از طریق اجاره ملک و هم خرید آن می توانید اقدام به مهاجرت به این کشور کنید، فرایند این نوع مهاجرت آسان و سریع بوده اما دریافت اقامت و پاسپورت ترکیه منوط به شرایطی است.

چگونه در ترکیه خانه مناسب و زیبا بخریم


راحت‌ترین کشور برای مهاجرت افراد بدون نیاز به مدرک زبان

 برخی کشورها در برابر پذیرش مهاجر بدون محدودیت نمره و مدرک زبان سختگیرانه عمل نمی‌کنند. معمولا در روش مهاجرت از طریق سرمایه گذاری حساسیت و سخت‌گیری  کمتری برای متقاضیان وجود دارد. راحت ترین کشور برای مهاجرت ایرانیان بدون نیاز به مدرک زبان اسپانیا، دومینیکا، کانادا و ترکیه هستند که از طریق خرید ملک یا ایجاد یک استارتاپ می توانید برای آن‌ها اقدام کنید.


بهترین کشور برای سرمایه گذاری کجاست؟

برخی از کشورها امکان مهاجرت و اقامت از طریق سرمایه گذاری را برای مهاجران فراهم می‌کنند توجه داشته باشید برای انتخاب کشور جهت سرمایه‌گذاری باید فاکتورهایی مثل حداقل هزینه برای سرمایه‌گذاری، امنیت کشور مقصد برای سرمایه‌گذاری، تسهیلات ارائه شده، میزان سود سرمایه‌گذاری و شرایط اخذ اقامت از این طریق را بررسی کنید. بر اساس فاکتورهایی که ذکر شده راحت‌ترین این کشورها ترکیه، اسپانیا، کانادا، استرالیا، پرتغال و اتریش هستند.


بهترین کشور برای مهاجرت تحصیلی کجاست؟

در مهاجرت تحصیلی باید فاکتورها و جوانب مهمی را در نظر بگیرید، زیرا شرایط دانشگاه ها و کالج‌ها و اعتبار مدارک آن‌ها بسیار بهم متفاوت است. برای مثال رتبه دانشگاه، اعتبار مدرک دانشگاه برای کار در همان کشور و دیگر کشور‌ها، کیفیت  سیستم آموزشی در رشته تحصیلی مورد نظرتان و هزینه‌های تحصیل، هزینه‌های زندگی دانشجویی، امکان کار دانشجویی و… از موضوعات بسیار مهمی هستند که باید پیش از اقدام به اپلای و پذیرش تحصیلی آن‌ها در نظر بگیرید. بر اساس آخرین سرشماری انجام شده از دانشجوهای ایرانی در کشورهای خارجی، بهترین کشور برای تحصیل به انتخاب ایرانیان به شرح زیر است:

 • ایالات متحده آمریکا
 • ترکیه
 • آلمان
 • ایتالیا
 • کانادا

چگونه ویزای تحصیلی کانادا بگیریم


جمع‌بندی

کشورهای کانادا، آمریکا، آلمان، انگلستان، بلژیک، سوئد، اسپانیا، اتریش، ترکیه، امارات و عمان جزو کشورهایی هستند که برای ایرانیان با توجه به نوع مهاجرت‌شان فرایندهای پذیرش راحت‌تری دارند.

شاید اغراق نباشد اگر بگوییم در این میان محبوب‌‌ترین مقصد مهاجرت برای اغلب ایرانیان کانادا است. آمار و گزارش‌ها نیز گویای این است که کانادا همواره در سال‌های اخیر جزو سه کشوری است که انتخاب ایرانیان برای مهاجرت بوده، راحت‌ترین راه مهاجرت به کانادا ابتدا مهاجرت تحصیلی و سپس مهاجرت شغلی است. همچنبن در باقی کشورهای ذکر شده؛ عدم وجود محدودیت سنی برای تحصیل در دانشگاه‌های انگلستان، نرخ بیکاری پایین در کانادا و امارات، امکان تحصیل رایگان  و مقرون به صرفه در دانشگاه‌های آلمان و اتریش، اقامت سریع و دریافت پاسپورت در زمان کوتاهی از سرمایه‌گذاری در اسپانیا و ترکیه از مزیت‌هایی هستند که این کشورها را به عنوان مقصدهایی برای مهاجرت راحت‌تر و آسان ایرانیان تبدیل کرده است.

منبع: چگونه

نظرات کاربران

 • نظرات توهین آمیز، نژاد پرستانه و زننده تایید نخواهد شد.
 • نظراتی که جنبه تبلیغاتی داشته باشند و یا لینک سایر وبسایت ها در آن باشد تایید نمی شود.
 • لطفا در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده نفرمایید.
 • از ارسال کامنت نامرتبط با موضوع این مقاله پرهیز کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شاید دوست داشته باشید