ریلز یکی از قابلیت‌های اینستاگرام می‌باشد که مشابهت بسیار زیادی با تیک تاک دارد. کاربران با استفاده از این قابلیت می‌توانند ویدیوهای کوتاه 15 ثانیه‌ای تولید کرده و آن را اشتراک گذاری کنند. ریلز به کاربران این امکان را می‌دهد تا ویدیوهای خود را با افکت‌های ویژه ساخته و آن را با ابزارهای مختلفی ویرایش کنند. در این مقاله از سایت چگونه به آموزش ذخیره‌سازی و دانلود ریلزهای اینستاگرام خواهیم پرداخت. با ما همراه شوید.

ریلز اینستاگرام، رقیبی جدید برای تیک تاک:

همگی ما از محبوبیت تیک تاک خبر داریم و می‌دانیم که دلیل محبوبیت آن، امکان ساخت و اشتراک گذاری ویدیوهای 1 دقیقه‌ای با افکت‌های ویژه می‌باشد. همچنین شما میتوانید رایگان دانلود ویدیو از تیک تاک را انجام دهید. جالب است بدانید که تیک تاک تحت مالکیت دولت چین بوده و به همین دلیل این شبکه اشتراک گذاری ویدیو مورد سرزنش خیلی‌ها قرار گرفته است. نامطلوب بودن ارتباط چین با کشورهایی چون آمریکا و اتهامات وارد شده مبنی بر جاسوسی بودن این برنامه سبب ریزش بسیاری از کاربران این شبکه اشتراک گذاری ویدیو شده است.

اینستاگرام نیز با معرفی قابلیت جدید خودش یعنی Reels، از این فرصت نهایت استفاده را برد و تبدیل به یکی از رقبای جدی تیک تاک شد. اکنون نیازی که بسیاری از کاربران اینستاگرام به دنبال آن هستند این است که چگونه میتوان ویدیو ریلزهای منتشر شده در اینستاگرام را دانلود و بر روی گوشی و کامپیوتر ذخیره کرد.


دانلود ریلزهای Reels اینستاگرام :

برای دانلود ریلزهای پست شده می‌توانید از سایت‌ها یا اپلیکیشن‌های دانلود ریلز استفاده نمایید. در این بخش چند مورد از سایت‌ها و اپلیکیشن‌های دانلود ریلز را به شما عزیزان معرفی خواهیم کرد.

1- دانلود ویدیو از ریلز اینستاگرام با استفاده از pokoinsta

یک سایت تخصصی برای دانلود از اینستاگرام که شما میتوانید برای دانلود ریلز ها از سایت pokoinsta.com نیز استفاده کنید. در ادامه راهنمای استفاده از این سایت را برای دانلود ویدیو های بخش ریلز ها خواهیم گفت. همراه ما باشید.

مرحله اول : ویدیو ریلز مورد نظر را باز کنید. لینک ویدیو ریلز را کپی کنید. برای این کار روی سه نقطه پایین بزنید و از منو باز شده Copy link را انتخاب کنید.

مرحله دوم : حالا وارد سایت pokoinsta.com شوید و در کادر مشخص شده لینک ویدیو ریلز را قرار دهید و روی باکس دانلود (Download) ضربه بزنید.

دانلود ریلزهای Reels اینستاگرام + ذخیره ویدیوی ریلز Reels از اینستا
لینک ریلز را در قسمت مشخص وارد کنید.

مرحله سوم : کمی منتظر بمانید تا لینک دانلود ویدیو برای شما ایجاد شود. حال پیش نمایشی از ویدیو برای شما نمایش داده میشود و شما میتوانید با کلیک روی باکس Download ویدیو را دانلود و ذخیره کنید.

دانلود ریلزهای Reels اینستاگرام + ذخیره ویدیوی ریلز Reels از اینستا
روی Downlaod پایین پیشنمایش ویدیو کلیک کنید.

2 – دانلود ریلز اینستاگرام از سایت igram.io:

برای دانلود ریلزهای اینستاگرام می‌توانید از سایت igram.io استفاده نمایید. کار کردن با این سایت بسیار آسان می‌باشد و سرعت بسیار مطلوبی دارد. برای دانلود ریلزهای خود از طریق سایت igram.io کافیست تا مراحل زیر را دنبال کنید.

مرحله اول: ابتدا لینک ریلز مورد نظر را کپی کنید. برای این کار ویدیو ریلز مورد نظر را پیدا کنید روی سه نقطه پایین بزنید و از منوی باز شده، گزینه Copy Link را انتخاب کنید تا لینک ریلز مورد نظرتان کپی شود. 

مرحله دوم: وارد سایت igram.io شده و لینک کپی شده را درون کادر نشان داده شده وارد کنید. سپس بر روی آیکون Download کلیک نمایید.

دانلود ریلزهای Reels اینستاگرام + ذخیره ویدیوی ریلز Reels از اینستا
لینک کپی شده را درون کادر مشخص شده وارد کنید و پس از آن روی گزینه Download کلیک کنید.

مرحله سوم: کمی صبر نمایید تا به صفحه دانلود ریلز منتقل شوید. پس از باز شدن صفحه، روی گزینه Download .mp4 کلیک کنید تا ریلز شما دانلود شود.

دانلود ریلزهای Reels اینستاگرام + ذخیره ویدیوی ریلز Reels از اینستا
با کلیک بر روی گزینه Download، ریلز مورد نظرتان را دانلود کنید.

3 – دانلود ریلز اینستاگرام با سایت snapinsta.app:

سایت snapinsta.app یکی دیگر از سایت‌های دانلود ریلز می‌باشد. استفاده از این سایت نیز به آسانی سایت igram.io می‌باشد.

مرحله اول: ویدیو ریلز را باز کنید. روی سه نقطه بزنید و در منو باز شده گزینه Copy Link را انتخاب کنید.

مرحله دوم: به سایت snapinsta.app وارد شوید و لینک کپی شده را در کادر نشان داده شده وارد کنید. سپس روی گزینه Download کلیک کنید و منتظر بمانید.

دانلود ریلزهای Reels اینستاگرام + ذخیره ویدیوی ریلز Reels از اینستا
لینک ریلز را درون کادر وارد کرده و سپس از گرینه Download استفاده نمایید.

مرحله سوم: حال بر روی گزینه Download Video کلیک کنید تا ریلز شما دانلود شود.

دانلود ریلزهای Reels اینستاگرام + ذخیره ویدیوی ریلز Reels از اینستا
با کلیک بر روی Download Video، ریلز مد نظرتان را دانلود نمایید.

دانلود ویدیو ریلز اینستاگرام در اندروید:

1 – اپلیکیشن Reels Downloader – Instagram Video Downloader:

دانلود ریلزهای Reels اینستاگرام + ذخیره ویدیوی ریلز Reels از اینستا

این اپلیکیشن برای سیستم عامل اندروید طراحی شده و یکی از بهترین برنامه‌های دانلود ریلزهای اینستاگرام می‌باشد. شما می‌توانید این برنامه را از طریق لینک زیر از گوگل پلی دانلود نمایید.

برای استفاده از این برنامه کافیست تا طبق مراحل زیر پیش بروید.

مرحله اول: ویدیو ریلز مد نظر را باز کنید. روی سه نقطع پایین کلیک کنید و در منو باز شده گزینه کپی لینک (Copy Link) را انتخاب کنید.

مرحله دوم: وارد برنامه Reels Downloader – Instagram Video Downloader شده و لینک کپی شده را درون کادر نشان داده شده وارد نمایید. برای اینکار می‌توانید از گزینه Paste link که در پایین کادر وجود دارد استفاده نمایید. سپس روی گزینه DOWNLOAD کلیک کرده و صبر کنید تا ریلز دانلود شود.

دانلود ریلزهای Reels اینستاگرام + ذخیره ویدیوی ریلز Reels از اینستا
در ابتدا لینک کپی شده را درون کادر مشخص شده وارد کرده و سپس روی گزینه Download کلیک نمایید.

مرحله سوم: ریلز دانلود شده در حافظه اصلی گوشی شما و در پوشه Downloads قرار خواهد گرفت. برای مشاهده ریلزها به پوشه Downloads مراجعه نمایید.


2 – اپلیکیشن Reels Video Downloader for Instagram – Reels Saver:

دانلود ریلزهای Reels اینستاگرام + ذخیره ویدیوی ریلز Reels از اینستا

این برنامه نیز یکی دیگر از برنامه‌های دانلود ریلزهای اینستاگرام برای گوشی‌های اندرویدی می‌باشد. برای دانلود این برنامه می‌توانید از لینک زیر استفاده کنید.

استفاده از این برنامه نیز مشابه با برنامه قبلی می‌باشد.

مرحله اول: لینک ریلز مدنظرتان را کپی کنید. برای این کار کافی است ویدیو ریلز مد نظر را باز کنید و روی سه نقطه کلیک کنید و در منو باز شده گزینه Copy link را انتخاب کنید.

مرحله دوم: وارد برنامه Reels Video Downloader for Instagram – Reels Saver شده و گزینه اول یعنی REELS DOWNLOADER را انتخاب کنید.

دانلود ریلزهای Reels اینستاگرام + ذخیره ویدیوی ریلز Reels از اینستا
گزینه REELS DOWNLOADER را انتخاب کنید.

مرحله سوم: از طریق گزینه Paste، لینک کپی شده را درون کادر وارد کرده و سپس روی گزینه Download کلیک نمایید. ریلز شما بصورت خودکار دانلود خواهد شد.

دانلود ریلزهای Reels اینستاگرام + ذخیره ویدیوی ریلز Reels از اینستا
با کلیک بر روی Paste، لینک کپی شده را داخل کادر پیست کرده و سپس گزینه Download را انتخاب نمایید.

برای مشاهده ریلزهای دانلود شده نیز در صفحه اصلی برنامه بر روی گزینه DOWNLOADS کلیک نمایید.


آموزش ذخیره‌سازی ریلزهای اینستاگرام:

ریلزهای اینستاگرام به دو صورت قابل اشتراک گذاری می‌باشند.

  • اشتراک گذاری ریلز بصورت پست
  • اشتراک گذاری ریلز در استوری

همانطور که می‌دانید امکان ذخیره کردن استوری دیگران در اینستاگرام ممکن نیست، در نتیجه شما فقط می‌توانید ریلزهایی که به صورت پست اشتراک گذاری شده‌اند را ذخیره کنید.

برای ذخیره ریلزهای اینستاگرام ابتدا وارد پیجی که ریلز در آن اشتراک گذاری شده است وارد شوید.

سپس روی ریلز کلیک کرده و روی آیکون نشان داده شده مطابق با تصویر زیر کلیک نمایید.

دانلود ریلزهای Reels اینستاگرام + ذخیره ویدیوی ریلز Reels از اینستا
با کلیک بر روی آیکون نشان داده شده، ریلز مورد نظرتان را سیو کنید.

به همین سادگی می‌توانید ریلزهای پست شده در هر پیجی را برای بازدید مجدد در اینستاگرام خود ذخیره کنید.


پیدا کردن ریلزهای اینستاگرام:

همانطور که گفتیم قابلیت ریلز در اینستاگرام برای همه باز نشده است. در نتیجه ممکن است قادر به یافتن آیکون ریلز در پیج‌ها نباشید ولی خبر خوب این است که ویدیوهای ریلز در بخش پست‌ها برای همگان قابل مشاهده است.

همچنین یکی از راه‌های یافتن ویدیوهای ریلز اینستاگرام، مراجعه به بخش جست و جو می‌باشد. اگر در بخش جست و جوی اینستاگرام، یک تگ خاص را جست و جو نمایید، می‌توانید تب ریلز (Reels) را مشاهده نمایید. با کلیک بر روی تب ریلز (Reels) می‌توانید ویدیوهایی که به صورت ریلز بارگزاری شده‌اند را مشاهده نمایید.

دانلود ریلزهای Reels اینستاگرام + ذخیره ویدیوی ریلز Reels از اینستا

آموزش دانلود ریلزهای استوری شده اینستاگرام:

برای دانلود ریلزهای اینستاگرام می‌توانید از برنامه‌ها و سایت‌هایی که بدین منظور طراحی شده‌اند مانند سایت طراحی شده برای دانلود ویدیو از توییتر استفاده کنید. توصیه ما به شما این است که برای دانلود ریلزها در تلفن‌های همراه IOS، از سایت‌ها استفاده کنید.

دانلود ریلزهای اینستاگرام استوری شده :

همانطور که گفتیم، راهی برای ذخیره ریلزهای استوری شده در اینستاگرام وجود ندارد. هرچند شما می‌توانید با کمی ابتکار عمل، ریلزهای استوری شده را در تلفن همراهتان ذخیره کنید.

برای اینکار کافیست تا از یک برنامه ضبط صفحه یا Screen Recorder استفاده کرده و در هنگام نمایش دادن استوری، از صفحه گوشی خود فیلم بگیرید.

به همین راحتی می‌توانید تمامی ریلزهای استوری شده مورد نظرتان را در حافظه گوشی خود ذخیره‌سازی کنید.

تفاوت ویدیو با ریلزهای اینستاگرام:

شاید این سوال برایتان مطرح شود که ریلز اینستاگرام چه تفاوتی با ویدیوهای معمولی دارد؟

  • امکان اشتراک گذاری ویدیو در اینستاگرام برای همه مقدور است ولی ساخت ریلز برای همگان فراهم نیست.
  • در اشتراک گذاری ویدیوهای معمولی افکت‌های خاصی وجود ندارد اما ریلز دارای افکت‌ها و ابزارهای تدوین متنوعی می‌باشد.

بطور کل ریلز اینستاگرام را می‌توان به عنوان نسخه پیشرفته ویدیوهای معمولی معرفی کرد.


جمع بندی:

ریلز یکی از قابلیت‌های جدید اینستاگرام می‌باشد و زمان زیادی از معرفی آن نگذشته است. با اینحال این قابلیت جدید بین کاربران اینستاگرامی بخصوص بخصوص در رده سنی نوجوانان، سر و صدای زیادی به پا کرده است. در آینده‌ای نزدیک شاهد استفاده گسترده‌تر از ریلزها خواهیم بود. ممکن است بخواهید تا برخی از ریلزها را دانلود کنید. به این نکته هم توجه داشته باید که دانلود از ریلز با دانلود ویدیو از اینستاگرام متفاوت است و شما نمیتوانید ویدیو های بخش ریلز اینستاگرام به مانند ویدیو های پست شده دانلود کنید.

در این مقاله سعی داشتیم تا روش‌های متعددی برای دانلود ریلزهای اینستاگرام را به شما همراهان همیشگی سایت چگونه ارائه دهیم. شما می‌توانید به راحتی از روش‌های گفته شده استفاده کرده و تمامی ریلزهای محبوب خود را تنها با چند کلیک دانلود کنید.

سوالات متداول

آیا این آموزش فقط برای گوشی های اندرویدی است؟

خیر، شما در این آموزش روش های دانلود ریلز اینستاگرام را برای اندروید، ios و کامپیوتر یاد میگیرید.

برای دانلود ویویو های ریلز اینستاگرام باید اطلاعات حساب را وارد (لاگین) کنیم؟

خیر، در روش های گفته شده در این چگونه شما برای دانلود ریلز نیازی به وارد کردن اطلاعات اکانت خود در هیچ مرحله ای را ندارد.

آیا ذخیره و دانلود ریلز رایگان است؟

بله، در این آموزش تمامی ابزار های معرفی شده کاملا رایگان میباشند.