اشکان معروفی 243 روز پیش بدون دیدگاه

چگونه ویدیو بلند در واتساپ ارسال کنیم

ما هر روزه از برنامه‌های پیام‌رسانی چون واتساپ و تلگرام برای ارسال پیام و فایل‌های چند رسانه‎ای به یکدیگر استفاده می‌نماییم. سهولت ارسال پیام و فایل‌های چندرسانه‌ای در کنار رایگان بودن پیام‌رسان‌ها سبب شده تا پیام‌رسان‌ها جای سرویس‌های ارسال پیامک چند رسانه‌ای را بگیرند. واتساپ یکی از محبوب‌ترین سرویس‌های پیام‌رسان‌ می‌باشد، با این‌حال این سرویس پیام‌رسان، محدودیت‌هایی نیز دارد. یکی از محدودیت‌های واتساپ، محدودیت حجمی در ارسال ویدیو می‌باشد. در این مقاله از چگونه به آموزش روش‌های ارسال ویدیو بلند در واتساپ می‌پردازیم. با ما همراه شوید.

ارسال ویدیو بلند در واتساپ

احتمالا بارها برای‌تان پیش آمده که قصد ارسال ویدیویی در واتساپ را داشتید اما به دلیل حجم بالای ویدیو، واتساپ امکان ارسال ویدیو را به شما نداده باشد. لازم است بدانید واتساپ برای ارسال ویدیوها، محدودیت حجمی درنظر گرفته و به کاربران اجازه ارسال ویدیوهای بیشتر از 16 مگ را نمی‌دهید. یعنی چنانچه ویدیو شما حجمی بیش از 16 مگ داشته باشد، شما قادر به ارسال آن ویدیو به صورت یکپارچه نخواهید بود. و اما چاره کار چیست؟  

برای ارسال ویدیوهای بلند و بیش از 16 مگ در واتساپ راه‌های متنوعی وجود دارد. یکی از این‌ راه‌ها، ارسال ویدیو به صورت پرونده می‌باشد. همچنین شما می‌توانید ویدیو خود را از طریق سرویس گوگل درایو (Google Drive) در واتساپ ارسال کنید و یا اگر افت کیفیت ویدیو برایتان اهمیت زیادی ندارد، از برنامه کاهش حجم ویدیو استفاده نمایید. در ادامه به معرفی کامل هر سه روش گفته شده خواهیم پرداخت.

1 – ارسال ویدیو بلند در واتساپ به صورت پرونده:

یکی از ساده‌ترین و بی‌دردسرترین راه‌های ارسال ویدیو بلند در واتساپ، ارسال ویدیو به صورت پرونده می‌باشد. با استفاده از این روش می‌توانید ویدیوهای خود را تا حجم 100 مگ در واتساپ به اشتراک بگذارید. دقت داشته باشید که در این روش نیز محدودیت حجمی وجود دارد و شما قادر به ارسال ویدیوهایی با حجم بالای 100 مگ نخواهید بود.

استفاده از این روش بسیار ساده می‌باشد. کافیست تا طبق راهنمای تصویری زیر عمل کرده و ویدیوهای خود را ارسال نمایید.

مرحله اول: وارد واتساپ خود شده و به صفحه مخاطب مورد نظرتان بروید. سپس بر روی آیکون سنجاق کلیک نمایید.

ارسال ویدیو بلند در واتساپ 1
روی آیکون سنجاق کلیک کنید.

مرحله دوم: بر روی گزینه Documents کلیک نمایید.

ارسال ویدیو بلند در واتساپ 2
گزینه Documents را انتخاب کنید.

مرحله سوم: حال ویدیو مورد نظرتان را از بین فایل‌های خود پیدا کرده و روی آن کلیک کنید. سپس روی گزینه SEND کلیک نمایید تا ویدیو شما برای مخاطب‌تان ارسال شود.

ارسال ویدیو بلند در واتساپ 3
فایل ویدیویی خود را با در نظر گرفتن محدودیت حجم (حداکثر 100 مگ) انتخاب کرده و سپس روی گزینه SEND کلیک کنید.

به همین سادگی می‌توانید ویدیوهای خود را تا سقف حجم 100 مگ برای دوستان‌تان ارسال نمایید.

اگر ویدیو شما حجمی بیش از 100 مگ داشت، می‌توانید از روش‌هایی که در ادامه معرفی می‌کنیم، استفاده نمایید.


2 – ارسال ویدیو بلند در واتساپ با استفاده از گوگل درایو (Google Drive):

استفاده از سرویس گوگل درایو یکی از راه‌های ارسال ویدیوهای بلند در واتساپ می‌باشد. با استفاده از این روش می‌توانید تمامی ویدیوهای بلند خود را بدون محدودیت در واتساپ ارسال نموده و آن‌ها را با دیگران به اشتراک بگذارید. برنامه گوگل درایو در گوشی‌های اندرویدی به صورت پیش‌فرض نصب بوده و کاربران IOS نیز می‌توانند این برنامه را بر روی موبایل خود نصب نمایند.

جهت استفاده از این روش کافیست تا یک حساب گوگل درایو ایجاد نموده و سپس مراحل زیر را طی نمایید:

مرحله اول: وارد برنامه گوگل درایو شده و روی آیکون + کلیک نمایید.

در گوگل پلی خود روی آیکون + در کنار صفحه کلیک نمایید.

مرحله دوم: روی گزینه Upload کلیک کرده و سپس ویدیو خود را از بین فایل‌ها داخل تلفن همراه خود پیدا نموده و روی آن کلیک کنید. با کلیک بر روی ویدیو، ویدیو مورد نظر در گوگل درایو شما آپلود می‌شود. آپلود شدن ویدیو شما بسته به حجم ویدیوتان ممکن است زمان‌بر شود.

ارسال ویدیو بلند در واتساپ 5
روی گزینه Upload کلیک کنید. سپس ویدیو خود را برای آپلود انتخاب کنید.

مرحله سوم: حال بر روی آیکون سه نقطه پایین ویدیو آپلود شده کلیک نمایید.

بر روی آیکون سه نقطه زیر ویدیویی که آپلود نموده‌اید، کلیک کنید.

مرحله چهارم: روی گزینه Copy Link کلیک نمایید.

ارسال ویدیو بلند در واتساپ 7
روی Copy link کلیک کنید تا لینک ویدیو در کلیپ بورد گوشی شما کپی شود.

مرحله پنجم: واتساپ را باز کرده و وارد صفحه مخاطب مورد نظر خود شوید. سپس لینک کپی شده را برای مخاطب خود ارسال نمایید.

مخاطب مورد نظر شما با کلیک بر روی لینک ارسال شده به ویدیو دسترسی خواهد داشت. به این شکل شما می‌توانید ویدیوهای بطولانی خود را در واتساپ و بدون محدودیت ارسال نمایید.


3 – ارسال ویدیو بلند در واتساپ با کاهش حجم ویدیو:

همانطور که می‌دانید، با کاهش کیفیت ویدیو، حجم ویدیوهای شما کاهش پیدا می‌کند. امروزه به دلیل افزایش کیفیت دوربین‌ موبایل‌ها، حجم ویدیوهای ثبت شده زیاد می‌باشد. یکی از راه‌هایی که برای ارسال ویدیو بلند در واتساپ پیش روی شما می‌باشد، کاهش حجم ویدیوهایتان می‌باشد. شما با کاهش کیفیت ویدیوهای خود می‌توانید حجم ویدیوهایتان را به مقدار مناسبی رسانده و سپس ویدیوهای خود را در واتساپ به اشتراک بگذارید.

یکی از مزیت‌های عمده این روش، کاهش زمان آپلود ویدیو و همچنین سهولت دانلود آن برای مخاطبین‌تان می‌باشد. هرچند درنظر داشته باشید که با کاهش حجم ویدیوها، کیفیت ویدیوهای شما نیز کاهش پیدا می‌کند، درنتیجه اگر کیفیت ویدیو ارسالی برایتان حائز اهمیت است، پیشنهاد می‌کنیم که از دو روش قبلی معرفی‌شده جهت ارسال ویدیوهای خود استفاده نمایید.

برای کاهش حجم ویدیوهای خود می‌توانید از برنامه Video Panda Compress & Share استفاده نمایید. برنامه Video Panda Compress & Share یکی از بهترین برنامه‌های کاهش حجم ویدیو می‌باشد. این برنامه برای سیستم عامل اندروید ارائه شده است. جهت دانلود این برنامه می‌توانید از لینک زیر استفاده نمایید.

همچنین کاربران IOS نیز می‌توانند از برنامه‌هایی Video Compressor – save space برای فشرده‌سازی و کاهش حجم ویدیوهای خود استفاده نمایند. کاربران IOS می‌توانند با کلیک بر روی لینک زیر، این برنامه را دریافت نمایند.


جمع بندی

ارسال ویدیوهای بلند در واتساپ با محدودیت حجم روبرو می‌باشد. بطور کل واتساپ تنها امکان ارسال ویدیوهایی با حجم زیر 16 مگ را برای کاربران میسر می‌سازد. در این مقاله آموزش ارسال ویدیوهای طولانی پرداخته شد. شما می‌توانید بسته به نیاز خود از هریک از روش‌های معرفی شده استفاده نموده و ویدیوهای بلند خود را در واتساپ به اشتراک بگذارید.

اگر افت کیفیت ویدیو برایتان اهمیت زیادی ندارد، به شما توصیه می‌کنیم تا از روش سوم یعنی کاهش حجم ویدیو ارسالی استفاده نمایید. استفاده از این روش سبب می‌شود تا هم شما و هم دریافت‌کننده ویدیو، حجم اینترنت کمتری استفاده کرده و سریع‌تر ویدیوها را دریاافت نمایند.

اما چنانچه به دنبال حفظ کیفیت ویدیوهای ارسالی خود هستید و ویدیو شما حجمی بیش از 100 مگ دارد، استفاده از روش دوم یعنی ارسال ویدیو از طریق گوگل درایو را به شما توصیه می‌کنیم.  

منبع: چگونه

نظرات کاربران

  • نظرات توهین آمیز، نژاد پرستانه و زننده تایید نخواهد شد.
  • نظراتی که جنبه تبلیغاتی داشته باشند و یا لینک سایر وبسایت ها در آن باشد تایید نمی شود.
  • لطفا در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده نفرمایید.
  • از ارسال کامنت نامرتبط با موضوع این مقاله پرهیز کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شاید دوست داشته باشید