راحله آقاپور 109 روز پیش بدون دیدگاه

چگونه به انگلستان مهاجرت کنیم و اقامت بگیریم

کشور انگستان یکی از مدرن ترین و در عین حال پیشرفته ترین کشورهایی هست که هر ساله مهاجران زیادی رو به خودش جذب می کنه. به خصوص شهر لندن که پایتخت انگلستانه هدف شمار بسیاری از مهاجران قرار گرفته. اما اینکه چطور و از چه طریقی میشه به کشور انگستان مهاجرت کرد و چه شرایطی پیش روی مهاجران قرار داره سوال بسیاری از شما متقاضیان مهاجرت به انگلستان هست که ما در این مقاله از چگونه به همشون جواب دادیم.

به صورت کلی برای مهاجرت به کشور انگستان می شه از راه های زیر اقدام کرد:

  • مهاجرت تحصیلی به انگلستان
  • مهاجرت کاری به انگلستان
  • مهاجرت سرمایه گذاری
  • مهاجرت به انگلستان از طریق ازدواج
  • مهاجرت به انگلستان از طریق تولد

1.مهاجرت تحصیلی به کشور انگلستان

مهاجرت به انگلستان از طریق تحصیل

ممکنه شما هم مثل هزاران دانشجوی دیگه دنبال تحصیل در کشور انگلستان باشید و بخواید بدونید که چطور میشه در این کشور تحصیل کرد. برای تحصیل در انگلستان باید در ابتدا از یک موسسه یا یک دانشگاه پذیرش بشید. بعد از پذیرش هم می تونید برای اخذ ویزای تحصیلی انگلستانتون اقدام کنید. اما قبل اینکه برای روادید اقدام کنید باید بدونید که ویزای تحصیلی انگلستان به اسم ویزای Tier4 شناخته شدست و خودش به دو دسته تقسیم میشه. برای ویزاتون هم می تونید از یکی از این دو ویزای Tier4 General و Tier4 Child استفاده کنید. اما این دو ویزا به چه کسانی تعلق میگیره و شما باید کدومش رو برای مهاجرتتون انتخاب کنید؟

خب اگر سنتون بالای 17 سال و شش ماهه می تونید برای مهاجرت به انگلستان از ویزای جنرال استفاده کنید و اگر کم تر از این سن هستید می توانید از ویزای Tier4 child برای مهاجرت تحصیلیتون به انگستان استفاده کنید. به همین راحتی! ولی اینم یادتون باشه که باید حنتما به زبان انگلیسی مسلط باشید. این قانون رو بیشتر برای خودتون لحاظ کردن، چراکه برای متوجه شدن آموزش هاتون در کلاس های درس حتما لازمتون میشه. خب پذیرش از یک دانشگاه، کالج و یا موسسه رو هم نباید از یاد ببرید. وقت اقدام برای اخذ ویزاتون هم سه ماه قبل شروع سال تحصیلیتونه. باید به سفارت انگلستان برید و برای اخذ ویزاتون اقدام کنید. سه هفته بعد هم دوباره به سفارت مراجعه می کنید تا جواب ویزاتون رو بگیرید.

هزینه های مهاجرت تحصیلی به انگلستان

در مورد هزینه هاتون هم باید بگیم که بخشی از هزینه های شما توسط سفارت اخذ می شه که حدودا 328 پونده. هزینه ی بیمه هم جزء اون دست از هزینه هایی هست که باید پرداخت کنید. قبل از رفتنتون به سفارت مبلغ مورد نظر رو به همراه داشته باشید. اگر هم به صورت آنلاین برای ویزای تحصیلی انگلستانتون اقدام می کنید باید هزینه هارو توسط credit cards پرداخت کنید و حدود سی دقیقه ای منتظر بمونید.

پذیرشی رو هم که از موسسه یا دانشگاه مورد نظرتان تحت عنوان CAS (Confirmation of Acceptance for Studies) دریافت کردید حتما به همراه داشته باشید. توجه کنید که این نامه شش ماه برای شما اعتبار خواهد داشت و بعد از این تاریخ منقضی می شه.

چگونه ویزای تحصیلی کانادا بگیریم


2.مهاجرت به انگلستان از طریق کار

مهاجرت کار به انگلستان

خب حالا بریم سراغ مهاجرت کار به انگستان. مهاجرت کاری به انگلستان یکی از روش هایی هست که مسیر اقامت انگلستان رو برای شما باز می کنه. برای مهاجرت به انگلستان از طریق کار به ویزای Tier 2 نیاز دارید که باتوجه به شرایطی خیلی راحت می تونید این ویزا رو هم تهیه کنید. اما این شرایط چیه و متقاضیان تحت چه شرایطی می تونن ویزای کاری انگستان رو برا مهاجرتشون تهیه کنند؟

کارفرای شما در انگلستان باید دعوت نامه ای رو برای شما ارسال کنه. این رو هم در نظر داشته باشید که اگر از کشوری برای مهاجرتتون به انگلستان اقدام می کنید که جزء کشورهای اتحادیه اروپا نیست قوانین خاصی( از جانب اداره کار و اداره مهاجرت انگلیس) برای شما لحاظ میشه. مثلا شما نمی تونید تنها برای یک شغل معمولی برای رفتن به انگلستان اقدام کنید. شغل شما حتما باید تخصصی باشه. کارفرمایی هم که به شما جاب آفر ارسال می کنه حتما باید از اداره کار انگلستان مجوز این کار رو داشته باشه تا بتونه شما رو استخدام کنه.

برای اخذ ویزای کاری به انگلستان هم باید سه ماه قبل از شروع کار در این کشور اقدام کنید. بعد از سه هفته هم طبق معمول به درخواست شما پاسخ داده میشه. اگر همه مراحل رو به خوبی پشت سر گذاشتید و ویزای کاری انگلستان رو بدست آوردید باید بدونید که اعتبار ویزاتون به مدت پنج سال و 14 روزست. اگر هم نیاز به تمدید ویزاتون داشتید می تونید ویزاتون رو به راحتی بعد از این مدت دوباره تمدید کنید.


3.مهاجرت از طریق سرمایه‌گذاری به انگلستان

مهاجرت سرمایه گذاری در انگستان

کشور انگلستان به دلیل ثبات بالا در عرصه ی اقتصاد انتخاب خوبی برای سرمایه گذاری به شمار میاد که اقامت دائم رو هم براتون به دنبال داره. اما چطور میشه در کشوری مثل انگلستان سرمایه گذاری کرد؟ اصلا چه راه هایی برای سرمایه گذاری در انگلستان وجود داره؟

به منظور سرمایه گذاری در کشوری مانند انگلستان شما به دو میلیون پوند با بیشتر نیاز دارید. برای سرمایه گذاری هم می تونید از طریق راه هایی مثل سرمایه گذاری در اوراق قرضه دولتی، سرمایه گذاری از طریق وام شرکتی و یا سرمایه گذاری از طریق سرمایه مشترک اقدام کنید. این نکته رو هم در نظر داشته باشید که کشور انگلستان سرمایه گذاری از طریق خرید ملک رو در برنامه مهاجرت سرمایه گذاری خودش قرار نداده پس نمی توانید این روش رو برای سرمایه گذاری در انگلستان انتخاب کنید.

در مورد اقامت هم باید بگیم که روش هایی مثل کارآفرینی و استارت آپ موجب اقامت در این کشور می شن. اما اگر بورس رو برای سرمایه گذاریتون انتخاب کردید باید بدونید که تنها با تکیه بر این روش نمی تونید از اقامت دائمی انگلستان برخوردار بشید. هرچند سرمایه گذاری دو میلیون پوندی بعد از چند سال می تونه اقامت دائمی انگلستان رو براتون به دنبال داشته باشه.


4.مهاجرت ازدواج به انگلستان

مهاجرت ازدواج به انگلستان

ازدواج یکی دیگه از راه های مهاجرت به انگلستانه که بنا به شرایطی می تونه اقامت این کشور رو هم براتون به دنبال داشته باشه. اول باید بدونید که سن شما برای ازدواج در انگلستان مهمه و حداقل باید 18 سال داشته باشید. دوم اینکه شخصی که برای ازدواج انتخاب کردید باید انگلستانی باشه. شخصیتی نرمال با روحیات مثبت یکی دیگه از شرط هاست که بهش توجه میشه. مثلا هیچ سوء پیشینه ای نباید داشته باشید و جرم و جنایتی هم انجام نداده باشید. علاوه بر همه ی این شرایط، باید واجد شرایط زندگی کردن در انگلستان هم باشید و از نظر فرهنگی، اقتصادی( کشور انگلستان یکی از گرون ترین کشورها در جهانه)، اجتماعی و قانونی در سطح مطلوبی قرار گرفته باشید و بتونید زبان انگلیسی رو مثل زبان مادری خودتون صحبت کنید.

اقامت همسر یکی دیگه از مواردی هست که بهش توجه میشه. همسر شما حتما باید اقامت دائم داشته باشه. دولت بریتانیا هم نباید برای همسرتون تاریجی رو برای خروجش از خاک کشور تعیین کرده باشه. درآمد همسر مهمه و بهش توجه میشه. به عنوان مثال، درآمد همسرتون باید طوری باشه که هزینه های زندگی در انگلستان رو برای هردوی شما پوشش بده.

خب حالا که شرایط ازدواج در انگلستان رو فهمیدید ممکنه این سوال براتون پیش بیاد که از کجا باید برای مهاجرت به انگلستان از طریق ازدواج شروع کنیم؟ اصلا باید چیکار کنیم و چه ویزایی نیاز داریم؟

اگر همه شرایط بالا رو به خوبی مطالعه کردین و واجد شرایط ازدواج در انگلستان هستید دیگه کم کم می تونید کارای مهاجرتتون رو انجام بدین. برای ازدواج در انگلستان به ویزای ازدواج انگلستان نیاز دارید. اعتبار ویزای ازدواج انگلستان شش ماه تا دو و نیم سالست. یعنی از سمت دولت انگلستان به شما شش ماه اجازه ی اقامت در این کشور داده میشه تا به صورت قانونی ازدواج کنید. هزینه ی ویزا هم 95 پونده.

چیکار کنیم که اقامت دائم انگلستان رو از طریق مهاجرت ازدواج بگیریم؟

اگر شریک زندگی شما یک فرد با تبعه ی انگلستانی باشه علاوه بر اینکه به شما اقامت شش تا دو نیم ساله تعلق می گیره، تابعیت انگلستان هم شامل حالتون می شه. این در صورتیه که حتما ازدواج کرده باشید. نمی تونید در حالت نامزدی تابعیت انگلستان رو دریافت کنید.

اگر شریک زندگی شما تابعیت انگلستان رو نداره و فقط اقامت دائمش رو دریافت کرده شرایط کمی متفاوت تر خواهد شد. در چنین شرایطی باید پنج سالی رو در کشور انگلستان سپری کرده و با همسر خود زندگی کرده باشید تا بتونید شما هم اقامت دائمی انگلستان رو کسب کنید. یک سری شرایط و قوانین براتون گذاشته میشه که اگر رعایت کنید اقامت دائمی شما به تابعیت انگلستان تبدیل میشه.

مثلا قوانین انگلستان رو به هیچ وجه نباید نقض کرده باشین و بیشتر از نود روز رو هم در یک سال قبل نباید خارج از انگلستان حضور داشته باشید. دقت کنید که سه سال قبل از اینکه درخواست تابعیت خودتون را انجام بدین هم نباید بیشتر از 270 روز از خاک کشور انگلستان خارج بشید.


5.مهاجرت تولد فرزند به انگلستان

مهاجرت به انگلستان از طریق اولد فرزند

تولد فرزند یکی دیگه از راه های مهاجرت به انگلستانه که بیشتر مورد توجه والدینی قرار میگیره که دوست دارن فرزندشون رو در خاک انگلستان به دنیا بیارن. مهاجرت به انگلستان به دلیل تولد فرزند شرایطی داره که حتما باید ازون پیروی کنید. مثلا باید بدونید که سیستم اخذ تابعیت برای فرزندانی که در خاک انگلستان به دنیا میان بر اساس خونه( البته قبلا بر اساس سیستم خاک به فرزندان تابعیت تعلق می گرفت که دیگه الان قوانین فرق کرده). اما سیستم تابعیت فرزند بر اساس خون چیه و چه شرایطی داره؟

سیستم تابعیت فرزند بر اساس خون یعنی حداقل یکی از والدین باید حتما تابعیت انگلستان رو داشته باشن تا تابعیت این کشور به فرزندی که در خاک انگلستان به دنیا میارن هم تعلق بگیره. البته اگر پدر و مادر کودکی تابعیتشون مشخص نباشه باز هم تابعیت انگلستان شامل حال این کودک میشه. اما تا کی؟ تا وقتی که فرد به هجده سالگی برسه. بعد از اون دولت انگلستان مسئولیتی بابت تابعیت کودک قبول نمی کنه.


جمع بندی

مهاجرت به آلمان در کنار مهاجرت به انگلیس جزو پرطرفدار ترین مقصد ها برای کسانی است که قصد مهاجرت را دارند. اگر شما هم جز کسانی هستین که قصد مهاجرت به اروپا و کشور انگلیس را دارید میتوانید انگلستان را مقصد خود قرار دهید. تا اینجا با راه های مهاجرت به انگلستان از طریق ازدواج، تولد فرزند، سرمایه گذاری، کار و تحصیل آشنا شده و نسبت به شرایط هر نوع مهاجرتی هم اطلاعاتی رو بدست آوردید که دیگه خیلی راحت می تونید برای مهاجرتتون به انگلیس اقدام کنید.

چگونه به ترکیه مهاجرت کنیم
چگونه به استرالیا مهاجرت کنیم
چگونه به کانادا مهاجرت کنیم
منبع: چگونه

نظرات کاربران

  • نظرات توهین آمیز، نژاد پرستانه و زننده تایید نخواهد شد.
  • نظراتی که جنبه تبلیغاتی داشته باشند و یا لینک سایر وبسایت ها در آن باشد تایید نمی شود.
  • لطفا در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده نفرمایید.
  • از ارسال کامنت نامرتبط با موضوع این مقاله پرهیز کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شاید دوست داشته باشید