اولین و مهم ترین نکته ای که در ارتباط با زن ها باید بدانید این است که شکست های شما در جذب دختری که دوست دارید به یک یا ده ها دلیل محدود نیستند. این موضوع که بسیاری از مرد ها فکر می کنند که شکست در جذب دختر مورد علاقه شان تنها محدود به مواردی انگشت شمار است اشتباه می باشد. ارتباطات اجتماعی یک عرصه ی پیچیده ایست که انسان ها به هر دلیلی ممکن است از هم خوششان نیاید.

بنابراین اگر شما هم در ارتباطات خود زیاد شکست می خورید باید به دنبال مجموعه ای از دلایل باشید. در این مقاله از چگونه می خواهیم به تعدادی از دلایل مهم که باعث شکست شما در ارتباط با زنان می شود اشاره کنیم. با شناخت این دلایل به راحتی می توانید برخی از اشتباهات خود را کنار بگذارید و با دختر مورد علاقتان وارد رابطه ی عاطفی بشوید. اما این موارد چه هستند؟


1.فلسفی صحبت نکنید

چگونه با یک دختر دوست شویم

دختر ها علاقه ای به مکالمه ی طولانی مدت ندارند. به خصوص اگر این مکالمه جدی باشد. هدف آن ها از یک بحث این نیست که به حقیقت دست پیدا کنند. بلکه هیجانات، احساسات و تنفر خود را نسبت به موضوعی ابزار می کنند. بنابراین، وقتی با یک دختر دیالوگ می کنید او بیش از اینکه به محتوای حرف های شما توجه داشته باشد به حالات روانی، تن صدا، چهره و به صورت کلی بادی لنگوئیج شما دقت می کند.


2.با مفهوم شیت تست آشنا شوید

می توان گفت که اگر با عمق مفهوم شیت تست آشنا شوید، به صورت کلی نگاهتان به دیالوگ هایی که زنان با شما دارند فرق خواهد کرد. جملات زنان را یک جور دیگر درک می کنید. این موضوع نه تنها برای ورود به روابط دوستانه بلکه در زندگی زناشویی به دردتان خواهد خورد. یاد می گیرید که چگونه با پارتنر خود ارتباط برقرار کنید.  متوجه می شوید که معانی حرف هایی که زنان می زنند یک چیز دیگر است و شما تا به این لحظه از زندگی واکنش اشتباهی به این حرف ها داشتید.

چگونه با یک دختر دوست شویم

شیت تست در فضای غرب به جملاتی که از سمت زنان گفته می شود تا اعتماد به نفس و مردانگی یک مرد را بسنجد گفته می شود. می توان شیت تست را اینگونه هم بیان کرد:«هر جمله ای از سمت زنان که شما را به چالش می کشاند.» برای مثال:

شما با دختری که دوست دارید در حال چت هستید. او از شما درباره ی دلیل دوست داشتنتان سوال می کند. کسی که با مفهوم شیت تست آشنا نباشد جواب این سوال را کاملا با منطق و دلیل جواب می دهد. مثلا می گوید: زیبا هستی یا در باره ی نزدیک بودن سطح فرهنگ و اخلاق صحبت می کند. اما در اینجا چه اتفاقی می افتد؟

بهترین و بدترین حالت

بهترین حالت واکنش دختر به حرف های منطقی شما این است که شما را با چالش های دیگر مواجه می کند. مثلا می گوید این ها که دلیل نمی شود و افراد زیبا تر هم وجود دارند. یا در بدترین حالت ممکن چت شما با آن دختر سرد می شود. بعد از صحبت های طولانی شما یک جواب کوتاه به شما می دهد و کنار می رود. در این حالت هم اگر شما بحث کردن با آن دختر را شروع کنید به بن بست های بیشتری می خورید.

پس این جمله که چرا من را دوست داری یک شیت تست است. چرا؟ چون وقتی شما منطقی به آن دختر جواب می دهید با چالش بیشتری مواجه می شوید. پس اولین و بزرگ ترین اشتباهی که می توانید در برابر چنین جملاتی داشته باشید این است که جواب منطقی به آن بدهید. زیرا، دختر در بیشتر اوقات این سوالات را از شما می پرسد تا ری اکشن شما را بسنجد.

چگونه با یک دختر دوست شویم

با تمرکز باش

بعضی از شیت تست ها برای این اند که سلطه ی شما را بسنجند. مثلا شما عکس خود را می فرستید و طرف مقابل به شما در مورد لاغر بودنتان می گوید. خیلی از پسر ها در همین مرحله خود را می بازند. مثلا در مورد باشگاه رفتشان می گویند و یا می گویند که در گذشته این چنین نبودند. اما نمی دانند که این بدترین جوابی است که می توانند به طرف مقابلشان بدهند.

نمی دانند با این طرز از جواب دادن می بازند و ابهت خود را در چشم آن دختر از دست می دهند. جوابی که پسر ها در جواب چنین جمله ای می توانند بدهند این است که جمله ی خود را با اعتماد به نفس و طنز کمی ترکیب کرده و بگویند که این ویژگی خود را از لوک خوش شانس به ارث برده اند. به صورت کلی در جملاتی که قصد به چالش کشیدن شما را دارند سعی کنید واکنش حساب شده ای داشته باشید.

مثلا:

  • واکنش منطقی نداشته باشید.
  • از جوابی که با ضعف و خود باختگی همراه باشد دوری کنید.
  • عکس العمتان جوابی نباشد که با حمله ی تند همراه است.( آن طور که با همجس خود بحث می کنید با طرف مقابل نباید صحبت کنید، زیرا رابطه را به راحتی از دست خواهید داد.)

3.حس مردانگی

چگونه با یک دختر دوست شویم

می توان گفت که اکثر پسرها به دختری علاقه مند بوده اند که زمان زیادی را با او می گذارندند، درد دل می کردند و حس عاطفی به آن دختر داشتند. اما وقتی که به آن دختر ابزار علاقه کردند با جواب متجعب آمیز از سمت دختر مواجه شدند. زیرا دختر از همان ابتدا به چشم یک برادر آن پسر نگاه می کرد. دلیل این اتفاق را می دانید؟

این موضوع کمی پیچیده است. اما اگر بخواهیم خیلی خلاصه در مورد آن صحبت کنیم باید بگوییم که یک زن برای اینکه به مردی حسی را پیدا کند (که مناسب رابطه با اوست) علاوه بر حس عاطفی باید حس جنسیتی نیز به آن فرد داشته باشد. بیشتر پسر ها برای یک دختر مثل یک دوست همجنس خودش هستند. زیرا، به جای اینکه انرژی مردانه ای از خود ساطع کنند برعکس دارای انرژی زنانه بودند. در چنین حالتی دختر از شما انرژی مردانه ای دریافت نمی کند. یک دختر برای اینکه به شما حسی پیدا کند باید احساس کند که با یک مرد در تعامل است.


4.چالش باشید

چگونه با یک دختر دوست شویم

اصولا زن ها عاشق رابطه ی هیجان انگیزاند. آن ها از رابطه های کسل کننده متنفراند. دوست ندارند شما بدست آمده باشید. اگر به عنوان یک مرد این مقاله را مطالعه می کنید حتما با این تجربه مواجه شده اید که زنانی که به راحتی رابطه ی بیش از اندازه( صمیمی) با مردان دیگر برقرار می کنند دلسرد کننده هستند و ممکن است حس شما را از بین ببرند.

اتفاق افتادن مواردی از این دست برای مردانی که در مرحله ی جذب دختر مورد علاقه خود هستند به مراتب حساس تر است. زیرا این حس برای دختران بسیار قوی تری عمل می کند. حال با درک این موضوع می توان به راحتی متوجه شد که مردانی که چنین رفتاری با زنان پیرامون خود دارند به راحتی از چشم می افتند. اگر احساس کنند که مردی به دست آمده است نمی توانند به او به عنوان شریک عاطفی نگاه کنند.

مراقب باشید

نکته اینجاست که بسیاری از دخترانی که به پسران به عنوان یک شریک عاطفی نگاه نمی کنند و بیشتر احساس برادری به آن فرد دارند، احساس می کنند که آن فرد به راحتی بدست می آید. اما آیا می دانید در چنین شرایطی باید چه کار کرد؟ در چنین حالتی نباید کاری کنید که دختر مورد علاقه تان متوجه شود که به وی علاقه دارید. البته نباید این حس را مطلقا به دختر مورد علاقه تان منطقل کنید. اگر چنین اشتباهی را انجام دهید او را از دست خواهید داد. پس چالش نبودن برای دختر و اینکه او احساس کند که شما فردی بدست آمده هستید موضوعیست که شما را از رابطه ی عاطفی دلخواهتان دور می کند.


کلام آخر

تا اینجا با مواردی از مشکلات رایج که مردان در برخورد با زنان و دیالوگ با آن ها مواجه اند آشنا شدید. مواردی که شاید بیشتر مردان از آن ها به عنوان یک امر عادی و طبیعی تلقی کنند. با در نظر نگرفتن برخی از نکات گفته شده در متن پیش رو برخی از مردان در مرحله ی پیشنهاد دادن به طرف مقابل باقی می مانندن و نمی توانند از این مرحله به خوبی گذر کرده و روابطشان را جدی تر جلو ببرند.

به همین دلیل توصیه می کنیم با کمک گرفتن از نکات گفته در مقاله ی پیش رو و رفع ایراداتی که در برخوردهای خود دارید به مرور زمان به مهارت های ارتباطاتی خود افزاوده و بهتر از پیش برای زندگی خود گام بردارید.

برای کسب اطلاعات تکمیلی نیز می توانید از مقاله های چگونه دیگران را عاشق خود کنیم و چگونه وارد رابطه ی عاشقانه پایدار شویم کمک بگیرید.