راحله آقاپور 369 روز پیش بدون دیدگاه

چگونه کراش خود را جذب کنیم

جذب کراش یا افرادی که به آن ها علاقه مندید نیازمند داشتن مهارت های رفتاری و اجتماعی خاص است که هر چقدر در آن ها پیشرفت کنید در این مسیر موفق تر خواهید شد. ما در این مقاله از چگونه به مواردی که برای مرحله ی جذب فرد مورد علاقه تان به آن نیاز دارید اشاره کرده ایم.


1.معاشرت کنید

بهانه ای پیدا کنید تا با فردی که به او علاقه مند شده اید وقت بگذرانید. گریزان بودن، غیر قابل دسترس بودن و کناره گیری عوامل جذب یک فرد به سمت شما نیستند. البته باید توجه داشته باشید که در این کار حد تعادل را رعایت کنید. چرا که معاشرت های زیاد از حد نه تنها شما را به سمت فرد مورد نظر جذب نمی کند بلکه موجب دفع شما از وی نیز خواهد شد.

دلایل و بهانه های زیادی برای معاشرت با افراد وجود دارند. اما اگر شناخت نسبی نسبت به فرد مورد نظرتان داشته باشید و قلق او را بلد باشید حتما می دانید که او به چه چیزهایی علاقه مند است. دستتان را بر روی علاقه های فرد مورد علاقه تان گذاشته و بهانه ای را برای معاشرت پیدا کنید.


2.برخورد درست در هنگام صحبت کردن

 زمانی که طرف مقابل شما در حال صحبت کردن با شما( یا در جمع است) خوب به حرف هایش گوش کنید. گوش کردن به خودی خود ابزار علاقه به صورت غیر مسقیم است. چند پله هم شما را برای جذب کراش خود جلوتر می برد. اگر در جمع های دوستانه یا خانوادگی هستید و کراش شما در حال صحبت کردن است با دقت به حرف های او گوش دهید. حرف های او را هم به خاطر بسپارید. اگر پاسخی دارید در جمع ابراز کنید. یادتان باشد که در ملاقات های بعدی سرنخی از صحبت هایی که او در آن جمع کرده بود را به وی بدهید و در مورد آن موضوع پرس و جو کنید.

البته توجه کنید که طرف مقابل شما نباید احساس کند که پای خود را از گلیمتان دراز تر کرده اید. مودبانه ترین کاری که در این خصوص می توانید انجام دهید این است که سوال کوچکی در مورد موضوع کرده و در صورتی که طرف مقابل علاقه مند به صحبت در مورد آن بود بحث را شروع کنید. در غیر این صورت توصیه می شود از ادامه ی بحث خودداری کنید.

در صحبت با کراش خود به او نگاه کنید. نگاه خود را ندزدید. البته باید این نکته را هم در نظر داشته باشید که نگاه های مداوم جزء رفتارهای حرفه ای به شمار نمی روند. برای جذب کراش خود باید بدانید که چه زمان هایی باید به او نگاه کنید و چه زمان هایی از این کار خودداری کنید. مثلا، برخی از افراد حتی در هنگام برداشتن قند و چایی خوردن هم به طرف مقابل زل می زنند که مسلما این ها همگی موجب دفع آن فرد از شما خواهد شد.


3.حالت چهره مهم است

حالت چهره یکی از عوامل بسیار مهم در جذب فرد مورد علاقه یا همان کراش محسوب می شود. چه بسا بسیاری از ما بر اثر ناآگاه بودن به این موضوع افراد زیادی از دوروبری هایمان را از دست داده ایم. حالت چهره باید نشان از اعتماد به نفس شما باشد. توجه کنید که اعتماد به نفس با خود خواهی تفاوت زیادی دارد و منظور گرفتن خود نیست. طرق مقابل باید انرژی بالا و خوش بین بودن را از شما دریافت کند که با حالات چهره می توانید به راحتی این کار را انجام دهید. مسلما با حالات چهره ی عبوس و اخمو نمی توان حس خوب و مثبت را به افراد منتقل کرد.

علاوه بر حالات چهره، بادی لنگوییج شما هم باید حاکی از اعتماد به نفس شما باشد. چرا که چهره ی شما در کنار بدنتان از جذابیت برخوردار خواهد بود و اگر این موضوع را ندانید باخته اید. به عنوان مثال، ستون فقرات خود را در حالت صاف نگه دارید. ستون فقرات خموده حس خستگی را به طرف مقابل منتقل می کند پس به آن دقت کنید.


4.از دیگران بد نگویید

یکی دیگر از راه هایی که به راحتی موجب جذب کراش شما می شود این است که از برخی ویژگی های منفی دوری کنید و در صحبت هایتان آن ها را به کار نگیرید. مثلا، همه ی انسان ها می دانند که بد گویی و غیبت کردن در مورد فردی دیگر یک ویژگی منفیست. زیرا، از غیبت کردن هیچ فردی انرژی بالایی نمی گیرد و برعکس آن را موجب انرژی خواری در خود می بیند.

علاوه بر این، اگر کنار کسی که به اصطلاح بر روی وی کراش زده اید بخواهید بدگویی فرد دیگری را بکنید، ارزش خود را پایین می آورید. با این کار به راحتی از چشمان طرف مقابل هم می افتید. فردی که عزت نفس داشته باشد مسلما در مورد خود، افکار و باورهایی که تنها مربوط به خود اوست صحبت می کند. نه اینکه با بد گویی کردن از سایر افراد ارزش کاذبی در مقابل فرد دیگر بدست آورد. در کنار این موضوع، طرف مقابل شما به نوعی به شما بی اعتماد خواهد شد. چرا که در ضمیر ناخودآگاه خود این چنین حس می کند که شاید روزی هم با او چنین کاری را انجام دهید و پشت سر او حرف بزنید.


5.از دوستان مشترک کمک بگیرید

داشتن دوست مشترک بین شما و کراشتان یک امتیاز است. پس، بهتر است که از این امتیاز استفاده کنید. زیرا، افراد نسبت به دوستان صمیمی خود احساس اطمینان خاطر دارند. به عبارتی، راحت تر آن برنامه ریزی جدید را قبول می کنند و راحت تر در ذهن طرف مقابل جا باز می کنند.


در پایان

جذاب بودن و جذب فرد مورد علاقه پدیده ای چند بعدیست که نمی توان به همین راحتی در مورد آن اظهار نظر کرد. مگر اینکه در مورد امور بسیار ساده و رایجی که در بین عموم وجود دارد صحبت کنیم. مثلا، همه ما عاشق وجوه مثبت افراد می شویم. اغلب همین ویژگی ها هستند که ما را به سمت خود جذب می کنند. ویژگی های منفی رفتاری و ظاهری هم باعث دفع ما خواهند شد.

اما اگر از این حرف های سطحی و کلیشه ای عبور کنیم، متوجه می شویم که هر فردی در ساختار وجودی خود نیازهای عمیقی را احساس می کند. اغلب هم به سمت همین نیازها گرایش پیدا می کند. پس ما نمی توانیم به صورت قطعی در مورد جذاب بودن و جذب کردن کراش خود صحبت کنیم. چرا که ممکن است فردی که ما به وی علاقه مندیم در احساسات و نیازهای عمیق خود به سمت چیزی کشیده شود که در ما وجود ندارد. هر چند که ما در رفتارهایمان هیچ کوتاهی انجام نداده باشیم و همه ی سعیمان را برای جذب طرف مقابل کرده باشیم. بریا کسب اطلاعات بیشتر می توانید از مقاله چگونه وارد رابطه ی عاشقانه شویم نیز بهره مند شوید.

منبع: چگونه

نظرات کاربران

  • نظرات توهین آمیز، نژاد پرستانه و زننده تایید نخواهد شد.
  • نظراتی که جنبه تبلیغاتی داشته باشند و یا لینک سایر وبسایت ها در آن باشد تایید نمی شود.
  • لطفا در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده نفرمایید.
  • از ارسال کامنت نامرتبط با موضوع این مقاله پرهیز کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شاید دوست داشته باشید