بازی‌های موبایلی در سال‌های اخیر پیشرفت فراوانی داشته و کمپانی‌های زیادی بر روی تهیه بازی‌های موبایلی سرمایه‌گذاری نموده‌اند. یکی از سبک‌های جدید و البته پرطرفدار بازی‌های موبایلی، بازی‌های شاتر بتل رویال یا همان بازی‌های سبک اکشن تیر اندازی می‌باشد. یکی از نام آشنا‌ترین بازی‌های تیراندازی بتل رویال، بازی پابجی (PUBG) می‌باشد که نظر گیمرهای بسیار زیادی را به سمت خود جلب نموده است. پابجی را می‌توان جزو بهترین‌ بازی‌های شاتر در سبک بتل رویال و Last survivor معرفی کرد. در این مقاله از سایت چگونه به آموزش نصب بازی پابجی و راه‌اندازی آن پرداخته و به نکات حول اجرای هرچه بهتر این بازی اشاره خواهیم کرد. پس همراه ما باشید.

آموزش نصب پابجی (PUBG)

چگونه پابجی را نصب و راه‌اندازی کنیم + آموزش نصب پابجی (PUBG)

ممکن است نصب بازی پابجی کمی دشوار بنظر برسد، چراکه این بازی جزو بازی‌های دیتا دار بوده و شاید برخی از افراد در نصب بازی‌های دارای دیتا کمی مشکل داشته باشند. هرچند شما می‌توانید نسخه‌های جدید پابجی را به همراه دیتا داخلی آن دانلود نمایید، به این معنا که دیگر نیازی به دانلود دیتا به صورت جداگانه و جایگذاری آن ندارید. هرچند از آنجایی‌که ممکن است برخی از افراد اقدام به دانلود فایل نصبی و دیتای جداگانه نمایند، در آموزش نصب پابجی به جایگذاری دیتا نیز می‌پردازیم.

برای نصب بازی پابجی کافیست تا در اولین قدم، فایل نصبی بازی را دانلود نمایید. اگر از سرویس گوگل پلی برای دانلود بازی استفاده می‌کنید و یا فایل نصبی همراه دیتا را دانلود کرده‌اید، نیازی به انجام مراحل نصب دیتا نخواهید داشت. در اینصورت کافیست تا فایل دانلود شده را باز کرده و آن را همچون برنامه‌های دیگر نصب نمایید. برای دانلود پابجی از گوگل پلی و اپ استور می‌توانید بر روی لینک زیر کلیک کنید.

اگر فایل دیتا را به شکل جداگانه دانلود کرده‌اید، کافیست تا مراحل زیر را جهت نصب پابجی طی نمایید.

توجه کنید که در گوشی های آیفون شما نمیتوانید فایل دیتا را به صورت جداگانه دانلود و استفاده کنید.

راهنمای جاگذاری فایل دیتا به صورت دستی در گوشی های اندروید:

مرحله اول: فایل بازی را با فرمت APK نصب نمایید.

مرحله دوم: حال محتویات فایل فشرده دیتا را استخراج نموده و پوشه com.tencent.ig را در مسیر Android/obb قرار دهید. برای استخراج کردن فایل فشرده دیتا می‌توانید از بخش extract برنامه مدیریت فایل خود استفاده نمایید.

مرحله سوم: حال کافیست تا وارد پابجی شده و از اجرای بازی خود لذت ببرید.


اجرای بازی پابجی:

چگونه پابجی را نصب و راه‌اندازی کنیم + آموزش نصب پابجی (PUBG)

دقت داشته باشید که بازی پابجی بدون استفاده از تحریم گذر قابل اجرا شدن نمی‌باشد. از همین جهت برای اجرای بازی پابجی نیازمند استفاده از برنامه‌های تحریم گذر می‌باشید. از آنجایی‌که تحریم‌ گذرها باعث افت سرعت اینترنت شما می‌شوند، شما می‌توانید از برنامه‌هایی تغییر DNS همچون DNS Changer و یا WARP 1.1.1.1 استفاده نموده و به راحتی بازی پابجی را با کمترین افت سرعت اجرا نمایید.

جمع بندی

بازی پابجی در میان گیمرهای موبایلی، هواداران زیادی دارد. ممکن است در ابتدا، گرافیک پابجی در مقایسه با بازی‌هایی چون کالاف دیوتی موبایل، کمی شما را ناامید کند اما تجربه این بازی برای شما خسته ‌کننده نخواهد بود.

در این مقاله از چگونه به آموزش نصب پابجی و راه‌اندازی آن پرداخته شد. برای تجربه این بازی کافیست تا نسخه همراه دیتا این بازی را به سادگی دانلود و نصب نموده و یا در صورت دانلود جداگانه فایل دیتای پابجی، از راهنمایی ارائه شده جهت نصب آن استفاده نمایید.