پابجی امروزه به یکی از محبوب‌ترین بازی‌های آنلاین موبایلی تبدیل شده و هر روزه نیز به مخاطبین این بازی جذاب و محبوب اضافه می‌شود. بازی پابجی موبایل به طور معمول در حدود 4 گیگابایت حجم دارد که برخی از منابع بازی را شامل می‌شود. اما تمامی منابع بازی در این دو گیگابایت فایل دیتای بازی موجود نیست. الحاقیات اضافی بازی پس از نصب آن و ورود شما به بازی به صورت خودکار شروع به دانلود می‌شود. درنتیجه نه‌تنها حجم اینترنت شما مصرف خواهد شد، بلکه فضای گوشی شما نیز اشغال خواهد شد. در این مقاله از سایت چگونه به آموزش غیرفعال کردن دانلود خودکار پابجی خواهیم پرداخت. با ما همراه شوید.

آموزش غیرفعال کردن دانلود خودکار پابجی

برای غیرفعال کردن دانلود خودکار پابجی کافیست تا مراحل گفته شده را انجام دهید. با انجام مراحل زیر به احتمال زیاد دانلود خودکار پابجی غیرفعال خواهد شد. درصورتی‌که با انجام این مراحل موفق به غیرفعال کردن دانلود خودکار پابجی نشدید، می‌توانید الحاقیات درحال دانلود را به صورت دستی غیرفعال نمایید.

مرحله اول: وارد بازی پابجی شده و روی آیکون نشان‌ داده‌شده در پایین صفحه کلیک نمایید.

چگونه دانلود خودکار بازی پابجی موبایل را غیرفعال کنیم
بر روی آیکون پایین صفحه کلیک نمایید.

مرحله دوم: حال در منوی باز شده روی گزینه Settings کلیک کنید.

چگونه دانلود خودکار بازی پابجی موبایل را غیرفعال کنیم
روی گزینه Settings کلیک کنید.

مرحله سوم: روی گزینه Download کلیک نمایید.

چگونه دانلود خودکار بازی پابجی موبایل را غیرفعال کنیم
از بخش Settings بر روی گزینه Download کلیک کنید.

مرحله چهارم: حال در صفحه Download، تیک گزینه Download Automatically when on a mobile network را غیرفعال نمایید. با برداشتن تیک این گزینه، دانلود خودکار پابجی در زمانی‌که از دیتای موبایل خود استفاده می‌کنید، غیرفعال خواهد شد.

چگونه دانلود خودکار بازی پابجی موبایل را غیرفعال کنیم
تیک گزینه Download Automatically when on a mobile network را غیرفعال کنید.

همانطور که پیش‌تر بیان شد، درصورتی‌که دانلود خودکار پابجی غیرفعال نشد، می‌توانید فایل‌های در حال دانلود را به صورت دستی متوقف (Pause) نمایید.

دانلود خودکار پابجی چیست؟

با اجرای بازی پابجی، فایل‌های اضافی بازی به صورت خودکار برای شما دانلود می‌شوند. خیلی از کاربران اینگونه گمان می‌برند که با دانلود دیتای پابجی، تمامی بازی برایشان دانلود شده‌است درحالی‌که دیتای بازی پابجی تنها شامل فایل‌های اصلی بازی می‌شود. سایر بخش‌های بازی با آنلاین شدن و ورود شما به بازی به صورت خودکار دانلود خواهند شد.

این فایل‌ها برخی از جزئیات و فایل‌های اضافی بازی از جمله اسکین‌ها، مپ‌ها و سایر موارد اضافی بازی را شامل می‌شود.

دانلود نکردن این فایل‌ها مشکل چندانی برای شما ایجاد نخواهد کرد اما توجه داشته باشید که با دانلود نکردن این فایل‌ها، برخی از بخش‌ها و جزئیات بازی برای شما نمایش داده نخواهد شد.

جمع بندی

یکی از معضلات اصلی پابجی بازان، دانلود خودکار پابجی می‌باشد که باعث مصرف شدن حجم اینترنت و پرشدن سریع حافظه گوشی خواهد شد. درنتیجه اگر حجم اینترنت‌تان برای شما اهمیت زیادی دارد و یا حافظه خالی کمی در اختیار دارید، بهتر است تا دانلود خودکار پابجی را در گوشی خود غیرفعال نمایید. در این مقاله به صئرت کاملا تصویری آموزش دادیم که چگونه دانلود خودکار پابجی را غیرفعال سازید.