در یک نگاه

تصمیم برای متوقف کردن خوردن گوشت بسیار شخصی است. ممکن است نگران رفاه حیوانات ، اثرات محیطی یا سلامتی خود باشید. صرف نظر از دلیل دلبستگی شما از گوشت ، در صورت دستیابی به اهداف قابل دستیابی ، احتمالاً با آن کنار خواهید آمد ، گوشت را با غذای مغذی جایگزین کرده و یک رژیم غذایی را پیدا خواهید کرد که برای شما مفید باشد. به یاد داشته باشید که ترک کردن گوشت مقداری تلاش نیاز دارد ، بنابراین در صورت عود یا خوردن گوشت از تلاش خودداری کنید.

1. خود را برای موفقیت آماده کنید.

چگونه خوردن گوشت را ترک کنیم

۱. دلایلی که می خواهید جلوی خوردن گوشت را بگیرید ، ذکر کنید.

ممکن است یک ایده مبهم داشته باشید که چرا دیگر نمی خواهید گوشت بخورید یا ممکن است دلایل خاصی داشته باشید. چند دقیقه وقت بگذارید تا تمام دلایلی که در مورد عدم خوردن گوشت وجود دارد را یادداشت کنید. اگر در حال مبارزه هستید می توانید بعدا به این لیست مراجعه کنید و می تواند به شما یادآوری کند که چرا خوردن گوشت برای شما مهم نیست. مثال هایی از دلایل می تواند شامل موارد زیر باشد:

 • کاهش کلسترول یا کاهش التهاب
 • اثرات محیطی خود را کاهش می دهد
 • بهبود رفاه حیوانات

چگونه خوردن گوشت را ترک کنیم

۲. اهداف كوچك و قابل دستيابی را نسبت به ترك دادن گوشت انجام دهيد.

اگرکنار گذاشتن گوشت هدف نهایی شماست به تمام مراحل کوچکترکه برای رسیدن به آن نیاز دارید ، بیاندیشید. اهداف یا موانعی را که باید برای گذراندن آنها جشن بگیرید و هنگام رسیدن به آنها جشن بگیرید ، بنویسید. این می تواند برای رسیدن به هدف شما انگیزه بخشد.

 • به عنوان مثال ، ممکن است خودتان را به چالش بکشید که از خوردن فست فود در طی 1 هفته خودداری کنید یا تعداد وعده های غذایی را با گوشت 3 بار در هفته کاهش دهید.
 • برخی از اهداف تدریجی می تواند از بین بردن گوشت قرمز طی 2 هفته ، عدم خوردن مرغ در طی 3 هفته باشد
 • برخی از اهداف خود را سرگرم کننده کنید. به عنوان مثال ، می توانید خودتان را به چالش بکشید که مثلاً هر هفته 2 ماده یا غذای گیاهی جدید را امتحان کنید.

چگونه خوردن گوشت را ترک کنیم

۳. مهلت زمانی را تعیین کنید که می خواهید رژیم غذایی شما بدون گوشت باشد.

همانطور که اهداف خود را تعیین می کنید ، همچنان آنها را به چالش بیشتر بکشید تا بتوانید به هدف خود یعنی عدم خوردن گوشت برسید. این می تواند به داشتن مهلتی در ذهن شما کمک کند ، بنابراین می دانید که در حال رسیدن به هدف خاصی هستید.

 • ممکن است به خود بگویید که می خواهید رژیم شما ظرف 3 ماه بدون گوشت باشد. اهداف شما می توانند تا آن زمان به تدریج از خارج از رژیم غذایی خود استفاده کنند.

چگونه خوردن گوشت را ترک کنیم

۴. طرحی را برای مقابله با هوسها ایجاد کنید.

 ممکن است خودتان گوشت گمشده را پیدا کنید یا حداقل به فکر بیشتر درباره آن باشید. به جای تسلیم شدن ، سعی کنید به یک روش جایگزین برای ارضاء هوس خود فکر کنید. ممکن است شما به دلیل اینکه عطر و طعم خاصی می خواهید گوشت را میل کنید ، بنابراین این مبادلات معمولی را امتحان کنید:

 • اگر در حال پر کردن ، طعم کره هستید ، به جای گوشت آووکادو میل کنید.
 • اگر می خواهید پروتئین پر کنید ، به جای مرغ ساندویچ کره بادام زمینی درست کنید.

چگونه خوردن گوشت را ترک کنیم

۵. اگر عود کردید و گوشت خوردید ، تسلیم نشوید

 لازم نیست که کاملاً گوشت بخورید. حتی خوردن گوشت کمتر از گذشته می تواند تأثیرات مثبتی داشته باشد. پرورش گوشت می تواند دشوار باشد ، به خصوص اگر در هر وعده غذایی آن را بزرگ کرده اید. به خود یادآوری كنید كه می توانید در جهت رسیدن به هدف بعدی خود عمل كنید و در نهایت قادر خواهید بود كاملاً از خوردن گوشت خودداری كنید.


۲. به تدریج گوشت کمتری بخورید.

چگونه خوردن گوشت را ترک کنیم

۱. برای چند روز یا هفته برنامه های غذایی درست کنید.

 منتظر نمانید تا واقعاً گرسنه باشید تا تصمیم بگیرید که می خواهید چه چیزی بخورید یا سفارش دهید. در عوض ، وعده های غذایی مغذی مبتنی بر گیاهان را برنامه ریزی کنید تا بهانه ای برای گرفتن وعده غذایی مبتنی بر گوشت نداشته باشید. چند ساعت را کنار بگذارید تا لیستی از وعده های غذایی را که قصد دارید در طول هفته تهیه کنید و مواد لازم را تهیه کنید .

 • اگر وقت دارید ، می توانید برخی از مواد تشکیل دهنده را نیز آماده کنید. قطع تولید قبل از زمان می تواند غذای گیاهی روی میز را آسانتر کند
 • همچنین ایده خوب برای تهیه، برخی از میان وعده های خوشمزه است زیرا این موارد می توانند هوس شما برای گوشت را کاهش دهند. به عنوان مثال ، آجیل ، نخود فرنگی یا چیپس سبزیجات را در انبار نگه دارید.

چگونه خوردن گوشت را ترک کنیم

۲. به جای غذای اصلی ، از کمی گوشت به عنوان طعم دهنده استفاده کنید.

اگر گوشت را از رژیم غذایی خود حذف کنید ، ممکن است هوس های زیادی را تجربه کنید. برای کاهش هوس ، سعی کنید به جای اینکه آن را به عنوان یک وعده غذایی تبدیل کنید ، از خوردن گوشت به عنوان ماده نگهدارنده استفاده کنید. به عنوان مثال ، یک بسته گوشت چرخ شده تهیه کنید و فقط مقداری از آنرا با سبزیجات در ماکارونی بپزید .

 • به عنوان مثال ، به جای پختن لازانیا با گوشت گاو ، یک لازانیا سبزی درست کنید اما میتوانید از طعم دهنده گوشت استفاده کنید تا به آن طعم کمی گوشتی داده شود.

چگونه خوردن گوشت را ترک کنیم

۳. مواد تازه و غذاهای گیاهی جدید را به رژیم غذایی خود اضافه کنید

تمرکز روی گوشت از دست رفته بسیار آسان است ، اما می توانید با امتحان کردن طعم های جدید ، خود و غذاهای خود را منحرف کنید. به عنوان مثال ، به جای خوردن برنج چند بار در هفته ، برنج قهوه ای درست کنید.

 • گوشت و سیب زمینی استاندارد خود را برای یک غذای سبزیجات و نودل سبزیجات تغییر دهید.

چگونه خوردن گوشت را ترک کنیم

۴. جایگزین های گوشت را امتحان کنید ، زیرا گوشت را از رژیم غذایی خود قطع می کنید.

اگر واقعا عطر و طعم و بافت گوشت را از دست می دهید ، یک جایگزین گوشت خریداری کنید. جایگزین های گوشتی باکیفیت تر از همیشه وجود دارد ، بنابراین چند مورد را امتحان کنید تا آنچه دوست دارید را ببینید.

 • فراموش نکنید که بخش فریزر فروشگاه مواد غذایی خود را برای برخی از این جایگزین های گوشت بررسی کنید.

چگونه خوردن گوشت را ترک کنیم

۵. منابع پروتئین گیاهی را به رژیم غذایی خود اضافه کنید.

 اگر به مصرف پروتئین های بیشتراز گوشت عادت دارید ، باید اطمینان حاصل کنید که هنوز هم آن را در غذاهایی که می خورید ، دریافت می کنید. برای به دست آوردن انواع مختلفی از مواد مغذی ، پروتئین های گیاهی مختلفی را در طول روز میل کنید. سعی کنید غذا بخورید:

 • آجیل ودانه ها
 • لوبیا
 • عدس
 • غلات

۳. رژیم غذایی جدید را انتخاب کنید.

چگونه خوردن گوشت را ترک کنیم

۱. در مورد نیازهای غذایی خود با پزشک خود صحبت کنید.

همیشه ایده خوبی است که با پزشک خود در مورد رژیم غذایی خود مشورت کنید ، به خصوص اگر در تلاش هستید گیاهخوار شوید تا سلامت خود را بهبود ببخشید. پزشک ممکن است به شما توصیه کند مکمل هایی مصرف کنید که شامل:

 • ویتامین ب۱۲
 • اسیدهای چرب امگا۳
 • آهن
 • ویتامین دی

چگونه خوردن گوشت را ترک کنیم

۲. اگر می خواهید گاهی گوشت یا ماهی بخورید ، یک رژیم انعطاف پذیر را امتحان کنید

برخی افراد متوجه می شوند که از خوردن گوشت تردید دارند یا می خواهند آن را دوباره به رژیم غذایی خود برگردانند. تصمیم بگیرید که آیا می خواهید دوباره به خوردن گوشت در مقادیر بسیار کمتری بپردازید..

 • به یاد داشته باشید که شما در هیچ رژیم غذایی گیر نکرده اید. ممکن است قبل از قطع کردن گوشت ، از رژیم غذایی مبتنی بر گوشت به یک رژیم ریگر منتقل شوید.

چگونه خوردن گوشت را ترک کنیم

۳. تعیین کنید چه نوع رژیم غذایی گیاهی را می خواهید دنبال کنید

هنگامی که دیگر گوشت نخورید ، باید تصمیم بگیرید که آیا محصولات حیوانی را می خورید. بعضی از گیاهخواران لاکتو لبنیاتی می خورند ، مانند شیر و پنیر ، اما تخم مرغ نمی خورد در حالی که گیاهخواران تخم مرغ می خورند اما لبنیاتی نیستند. فقط تصمیم بگیرید کدام محصولات حیوانی را می خورید و از کدام موارد جلوگیری می کنید.

 • گیاهخواران لاکتو-اوو گوشتی نمی خورند بلکه لبنیات و تخم مرغ می خورند.(در زبان لاتین لاکتو به معنی شیر و اوو به معنی تخم مرغ میباشد)

چگونه خوردن گوشت را ترک کنیم

۴. اگر می خواهید رژیم شما شامل ماهی باشد ، یک رژیم غذایی pescatarian بخورید.(نوعی رژیم در واقع، امتناع از خوردن گوشت به غیر از ماهی)

 اگر در جایی زندگی می کنید که دسترسی آسان به غذاهای دریایی وجود دارد ، ممکن است بخواهید ضمن قطع گوشت قرمز ، مرغ ، این منبع پروتئین را در رژیم غذایی خود نگه دارید. متوجه شوید که برای پیروی از رژیم غذایی pescatarian ، لازم نیست هر روز غذای دریایی بخورید. شما هنوز هم باید تعداد زیادی از پروتئین های گیاهی ، میوه و سبزیجات را بکارید. 

 • در طول هفته به دنبال انواع غذاهای دریایی باشید ، بنابراین مواد مغذی زیادی دریافت می کنید.

چگونه خوردن گوشت را ترک کنیم

۵. اگر مایل به خوردن هر گونه محصول حیوانی نیستید ، رژیم وگان را در نظر بگیرید.(گیاه خوار مطلق)

اگر مدتی گیاهخوار بوده اید و مشغول خوردن یک رژیم غذایی مغذی هستید ، ممکن است تصمیم بگیرید که از خوردن تمام محصولات حیوانی مانند تخم مرغ ، لبنیات و عسل خودداری کنید. تحقیق کنید که کدام غذاها را از رژیم غذایی خود قطع کنید.

 • به خاطر داشته باشید که برخی از مواد غذایی حتی اگر گوشتی در آنها وجود نداشته باشد وگان نیست.
 • برخی از گیاهخواران همچنین تصمیم به کنار گذاشتن محصولات حیوانی از هر نوع ، از جمله پوشاک و کالاهای خانگی مانند کمربندهای چرمی یا صندلی می گیرند.

زمان مورد نیاز: 15 دقیقه.

چگونه خوردن گوشت را کنار بگذاریم

 1. چرا گوشت را ترک کنیم

  چرا گوشت را ترک کنیم چگونه خوردن گوشت را ترک کنیم

 2. ترک عادت های بد

  ترک عادت های بد چگونه خوردن گوشت را ترک کنیم

 3. تنظیم برنامه غذایی مناسب

  تنظیم برنامه غذایی مناسب چگونه خوردن گوشت را ترک کنیم

 4. افزودن منابع پروتئینی مناسب به رژیم غذایی

  افزودن منابع پروتئینی مناسب به رژیم غذایی چگونه خوردن گوشت را ترک کنیم

منبع : wikihow

1. خود را برای موفقیت آماده کنید.

۱. دلایلی که می خواهید جلوی خوردن گوشت را بگیرید ، ذکر کنید.۲. اهداف كوچك و قابل دستيابی را نسبت به ترك دادن گوشت انجام دهيد.۳. مهلت زمانی را تعیین کنید که می خواهید رژیم غذایی شما بدون گوشت باشد…

۲.به تدریج گوشت کمتری بخورید.

۱. برای چند روز یا هفته برنامه های غذایی درست کنید.۲. به جای غذای اصلی ، از کمی گوشت به عنوان طعم دهنده استفاده کنید…

۳. رژیم غذایی جدید را انتخاب کنید.

۱. در مورد نیازهای غذایی خود با پزشک خود صحبت کنید.۲. اگر می خواهید گاهی گوشت یا ماهی بخورید ، یک رژیم انعطاف پذیر را امتحان کنید…