اشکان معروفی 48 روز پیش بدون دیدگاه

افتتاح حساب وکالتی بانک ملی برای خرید از سایپا و ایران خودرو

طبق قوانین جدید، برای شرکت در طرح‌های خودروسازی‌های سایپا و ایران خودرو نیاز به ایجاد حساب وکالتی می‌باشد. شما با افتتاح حساب وکالتی برای شرکت در طرح‌های فروش خودرو، امکان برداشت مستقیم مبلغ پیش پرداخت را به خودروسازی مورد نظر خود خواهید داد. پیش از این برای شرکت در طرح‌های فروش خودرو سایپا و ایران خودرو، نیازی به معرفی حساب وکالتی نزد این دو خودروساز نبود. ولی براساس قوانین جدید، برای جلوگیری از شرکت دلالان در طرح‌های فروش خودرو، افتتاح حساب وکالتی بانک ملی و یا سایر بانک‌های معرفی شده برای شرکت در طرح‌های ثبت نام خودرو سایپا و ایران خودرو، الزامی شده است.

یکی از بانک‌های معرفی شده توسط سایپا و ایران خودرو، بانک ملی می‌باشد. شما می‌توانید با مراجعه حضوری به شعب ملی و یا از طریق سامانه فیروزه، نسبت به وکالتی کردن حساب بانکی خود برای خرید از سایپا و ایران خودرو اقدام نمایید. در این مقاله از چگونه به آموزش افتتاح حساب وکالتی بانک ملی برای خرید از سایپا و ایران خودرو می‌پردازیم. همراه ما باشید.


افتتاح حساب وکالتی بانک ملی برای خرید خودرو

متقاضیان شرکت در طرح‌های فروش خودرو سایپا و ایران خودرو نیاز به وکالتی کردن حساب خود دارند. پیش از این برای خرید خودرو از بورس کالا نیز نیاز به افتتاح حساب وکالتی و معرفی آن به کارگزار بود. افتتاح حساب وکالتی به خودروساز امکان بلوکه کردن وجه را پس از ثبت نام در طرح و دریافت وجه را پس از منتخب شدن در طرح‌های فروش خودرو خواهد داد.

یکی از بانک‌های معرفی شده برای افتتاح حساب وکالتی توسط خودروسازان، بانک ملی می‌باشد. برای افتتاح حساب وکالتی در بانک ملی لازم است تا اول از همه یک حساب در بانک ملی افتتاح نمایید. اگر پیش از این نزد بانک ملی صاحب حساب بوده‌اید، می‌توانید همان حساب را وکالتی کنید. البته دقت داشته باشید که حساب‌های مشترک امکان وکالتی شدن را ندارند.


آموزش افتتاح حساب وکالتی بانک ملی

برای وکالتی کردن حساب ملی دو راه وجود دارد. راه اول، مراجعه حضوری به یکی از شعب بانک ملی برای وکالتی کردن حساب می‌باشد. راه دوم نیز وکالتی کردن حساب ملی با مراجعه به سامانه فیروزه بانک ملی می‌باشد. البته برای استفاده از راه دوم، حتما باید نزد بانک ملی حساب داشته باشید.

برای وکالتی کردن حساب بانک ملی خود کافیست تا مراحل زیر را طی نمایید.

مرحله اول: وارد سامانه فیروزه بانک ملی شوید. برای اینکار می‌توانید بر روی لینک زیر کلیک نمایید.

https://firoozeh.bmi.ir


مرحله دوم: در صفحه باز شده روی گزینه ورود با اطلاعات کارت بانکی کلیک کنید.

افتتاح حساب وکالتی بانک ملی 2
روی گزینه ورود به اطلاعات کارت بانک ملی کلیک کنید.

مرحله سوم: حال کد ملی خود را در کادر کد ملی جای‌گذاری نمایید. داخل کادر شماره موبایل را نیز شماره موبایل خود را که در هنگام افتتاح حساب به بانک ملی داده‌اید را وارد کنید. در آخر نیز کد امنیتی نمایش داده شده در تصویر را در کادر متن تصویر وارد کرده و بر روی ادامه کلیک کنید.

افتتاح حساب وکالتی بانک ملی 3
در کادر اول، کد ملی و در کادر دوم، شماره موبایل خود را وارد نمایید. سپس عبارت امنیتی را در کادر متن تصویر وارد نموده و روی ادامه کلیک کنید.

مرحله چهارم: در صفحه باز شده لازم است تا کد 5 رقمی پیامک شده به شماره موبایل خود را در کادر تصویر زیر وارد نموده و روی ادامه کلیک کنید.

افتتاح حساب وکالتی بانک ملی 4
کد 5 رقمی پیامک شده به شماره خود را در کادر وسط تصویر وارد نموده و روی ادامه ضربه بزنید.

مرحله پنجم: در صفحه ورود اطلاعات کارت بانکی، شماره کارت بانک ملی خود را در کادر شماره کارت وارد نمایید. سپس CCV2 کارت را در کادر CVV2 و تاریخ انقضا کارت را در کادرهای ماه و سال قرار دهید. پس از تکمیل اطلاعات فوق، روی درخواست رمز پویا کلیک کنید. پس از ارسال شدن رمز پویا، آن را در کادر رمز پویا وارد نموده و در نهایت روی گزینه ورود کلیک کنید.

افتتاح حساب وکالتی بانک ملی 5
در صفحه بالا، شماره کارت، انقضای کارت و CVV2 خود را در کادرهای مربوطه وارد کرده و روی ارسال رمز پویا کلیک کنید. پس از قراردادن رمز پویا در کادر رمز پویا، روی ورود کلیک نمایید.

مرحله ششم: در این صفحه می‌توانید از طریق ساید بار سمت راست، روی گزینه وکالتی کردن حساب برای خودروسازی و سپس خودروسازی مورد نظر خود را از بخش وکالتی کردن حساب بانک ملی برای خودروسازی، انتخاب نمایید.

انتخاب خودروسازی در سامانه فیروزه
روی گزینه وکالتی کردن حساب برای خودروسازی در منوی سمت راست کلیک کرده و سپس خودروسازی مورد نظر را انتخاب نمایید.

نکاتی مهم در خصوص حساب وکالتی ملی برای خرید از سایپا و ایران خودرو

برای وکالتی نمودن حساب، لازم است تا در بانک مورد نظر، یک حساب بانکی داشته باشید. همچنین اگر چک برگشتی دارید، امکان وکالتی کردن حساب برای شما وجود نخواهد داشت. دقت داشته باشید که پس از ثبت نام خودرو، مبلغ تعیین شده توسط شرکت خودروساز در حساب شما بلوکه شده و امکان برداشت آن وجود ندارد. پس از تعیین شدن نتایج، در صورتی که در طرح فروش خودرو پذیرفته شده باشید، ملزم به پرداخت کامل مبلغ پیش پرداخت خودرو مورد نظر خود خواهید بود. در صورت عدم پرداخت وجه مشخص شده تا زمان مقرر، ثبت نام شما لغو شده و شرکت خودروسازی نیز هیچگونه مسئولیتی در این قبال نخواهد داشت.

توجه نمایید که در صورت بروز مشکلات مالی برای شما و صدور حکم قضایی بر روی حساب‌های بانکی، برداشت پول از حساب شما توسط شرکت خودروساز لغو گردیده و شرکت خودروساز در قبال موضوع پیش آمده، مسئولیتی نخواهد داشت.

آموزش افتتاح حساب وکالتی بانک ملت

حساب وکالتی بانک ملت برای خرید از سایپا و ایران خودرو

از آنجایی که تنها زمانی مجاز به ثبت نام در طرح‌های سایپا و ایران خودرو هستید که حساب وکالتی خود را به شرکت خودروساز اعلام کرده باشید، چند روز قبل از ثبت نام خودرو نسبت به افتتاح حساب وکالتی خود اقدام نمایید.


جمع بندی

شرکت در طرح‌های عادی شرکت خودروسازی سایپا و ایران خودرو نیازمند افتتاح حساب وکالتی و معرفی کردن آن به شرکت خودروساز می‌باشد. یکی از بانک‌هایی که می‌توانید در آن حساب وکالتی افتتاح نمایید، بانک ملی است.

وکالتی کردن حساب ملی بسیار ساده بوده و در صورت داشتن حساب در این بانک، نیازی به مراجعه حضوری به بانک نخواهید داشت. شما می‌توانید به راحتی با مراجعه به سامانه فیروزه بانک ملی، حساب خود را وکالتی نمایید. در این مقاله، نحوه افتتاح حساب وکالتی بانک ملی را به صورت تصویری خدمت شما آموزش دادیم.

شما برای تسریع در امور بانکی ملی میتوانید با مراجعه به صفحه ” نصب و فعالسازی همراه بانک ملی” از خدمات غیر حضوری این بانک استفاده کنید.

منبع: چگونه

نظرات کاربران

  • نظرات توهین آمیز، نژاد پرستانه و زننده تایید نخواهد شد.
  • نظراتی که جنبه تبلیغاتی داشته باشند و یا لینک سایر وبسایت ها در آن باشد تایید نمی شود.
  • لطفا در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده نفرمایید.
  • از ارسال کامنت نامرتبط با موضوع این مقاله پرهیز کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شاید دوست داشته باشید