اشکان معروفی 49 روز پیش بدون دیدگاه

آموزش افتتاح حساب وکالتی بانک ملت برای خرید از سایپا و ایران خودرو

شما با افتتاح حساب وکالتی برای خرید خودرو از بورس کالا و شرکت در قرعه کشی‌های سایپا و ایران خودرو، امکان برداشت مستقیم مبلغ خرید را به شرکت خودروسازی خواهید داد. در واقع برای جلوگیری از شرکت دلالان در قرعه کشی‌های سایپا و ایران خودرو، ایده استفاده از حساب وکالتی و تکمیل بخش مشخصی از مبلغ در حساب برای شرکت در قرعه کشی مطرح شده است. یکی از بانک های معرفی شده توسط سایپا و ایران خودرو برای افتتاح حساب وکالتی، بانک ملت است. در این مقاله از چگونه به آموزش افتتاح حساب وکالتی بانک ملت و نکات پیرامون آن خواهیم پرداخت. پس اگر متقاضی شرکت در طرح‌های قرعه کشی و فروش محصولات ایران خودرو و سایپا هستید، با ما همراه شوید.


افتتاح حساب وکالتی بانک ملت

برای افتتاح حساب وکالتی بانک ملت، باید در بانک ملت حساب داشته باشید. پس اگر در بانک ملت حساب ندارید، لازم است تا در ابتدا یک حساب کوتاه مدت در بانک ملت افتتاح نموده و سپس برای وکالتی کردن حساب خود اقدام نمایید. توجه داشته باشید که امکان وکالتی کردن حساب‌های مشترک و جاری وجود ندارد. همچنین افرادی که چک برگشتی دارند، قادر به افتتاح حساب وکالتی بانک ملت برای خرید خودرو نخواهند بود.


آموزش وکالتی کردن حساب بانک ملت

مرحله اول: در اولین قدم باید وارد سامانه بستام بانک ملت شوید. برای ورود به سامانه بستام کافیست تا کلمه بستام را جست و جو نمایید و یا با کلیک بر روی لینک زیر، وارد سامانه بستام بانک ملت شوید.

https://bastam.bankmellat.ir/bastam/start


مرحله دوم: بر روی گزینه معرفی حساب وکالتی در پایین صفحه کلیک کنید. سپس روی گزینه معرفی حساب وکالتی در بالای صفحه کلیک نمایید.

افتتاح حساب وکالتی بانک ملت 1
ابتدا بر روی معرفی حساب وکالتی نشان داده شده با فلش 1 کلیک کرده و سپس روی معرفی حساب وکالتی در بالای صفحه کلیک کنید.

مرحله سوم: در این صفحه لازم است تا کد ملی خود را در کادر شماره ملی وارد کرده و سپس شماره موبایل متعلق به خودتان را در کادر شماره موبایل قرار دهید. دقت داشته باشید که شماره موبایل وارد شده باید با کد ملی شما تطابق داشته باشد. همچنین شماره موبایل ورودی بایستی همان شماره موبایلی باشد که هنگام افتتاح حساب به بانک معرفی نموده‌اید. در آخر نیز کد امنیتی نمایش داده شده را در کادر عبارت امنیتی وارد نموده و روی ادامه کلیک نمایید.

افتتاح حساب وکالتی بانک ملت 2
کد ملی خود را در کادر شماره ملی و شماره موبایل خود را در کادر شماره موبایل وارد کنید. سپس کادر عبارت امنیتی را پر کرده و روی ادامه کلیک کنید.

مرحله چهارم: حال وارد صفحه اعتبار سنجی می‌شوید. در این مرحله باید کد اعتبار سنجی 6 رقمی که به شماره موبایل شما پیامک شده است را در کادر کد اعتبار سنجی وارد کرده و سپس روی گزینه تایید کلیک کنید.

افتتاح حساب وکالتی بانک ملت 3
کد اعتبار سنجی ارسال شده به شمراه اعلام شده را در کادر کد اعتبار سنجی وارد نمایید و روی گزینه ادامه کلیک کنید.

مرحله پنجم: در این صفحه می‌توانید شرکت خودروسازی مورد نظر خود را انتخاب نمایید. در بخش کارگزار روی کادر “لطفا انتخاب کنید” کلیک کرده و شرکت خودروسازی مد نظرتان را انتخاب کنید. سپس روی گزینه ادامه کلیک نمایید.

افتتاح حساب وکالتی بانک ملت 4
خودروسازی مورد نظرتان را از بخش کارگزار انتخاب کرده و روی ادامه کلیک کنید.

مرحله ششم: در این بخش، قوانین و مقررات ویژه خرید خودرو از ایران خودرو و سایپا برای شما نمایش داده می‌شود. پس از مطالعه دقیق بندهای این بخش، روی گزینه تایید و ادامه کلیک کنید تا فرآیند افتتاح حساب وکالتی بانک ملت تکمیل گردد.


نکاتی مهم درخصوص افتتاح حساب وکالتی بانک ملت برای خرید از ایران خودرو و سایپا

برای خرید خودرو از ایران خودرو لازم است تا حساب خود را به مبلغ حداقل 90 میلیون تومان شارژ نمایید. پس از شرکت در طرح‌های ایران خودرو، این مبلغ در حساب شما بلوکه شده و در صورت منتخب شدن در قرعه کشی، مبلغ از حساب شما برداشته خواهد شد. همچنین اگر نام شما در قرعه کشی در نیاید، این مبلغ آزاد شده و امکان برداشت آن برای شما فراهم خواهد شد.

در زمان باز کردن حساب وکالتی خود، حتما بخش قوانین و مقررات را مطالعه کرده و اطلاعات خود را بررسی نمایید. در صورت وجود مغایرت در اطلاعات، این موضوع را حتما به بانک اطلاع دهید. در صورت وجود مغایرت در اطلاعات شما، فروش خود را به شما لغو شده و خودروساز نیز هیچگونه مسئولیتی در این خصوص نخواهد داشت.

در صورت منتخب شدن در قرعه کشی، متقاضی خرید خودرو از ایران خودرو باید نسبت به شارژ حساب خود به اندازه پیش پرداخت خودرو انتخابی شده مندرج در بخشنامه، اقدام نماید. اگر مبلغ پیش پرداخت تا موعد مقرر به صورت کامل تکمیل نگردد، ثبت نام متقاضی لغو خواهد شد.

از آنجایی که استعلام گرفتن از بانک توسط ایران خودرو و ثبت مبلغ پرداخت شده به بانک کمی زمان بر می باشد، بهتر است تا 2 الی 3 روز قبل از شرکت در طرح های ایران خودرو، نسبت به وکالتی کردن حساب اقدام نموده و حساب خود را شارژ نمایید.

دریافت شماره شبا بانک ملت

آموزش دریافت شماره شبا بانک ملت با شما ره حساب و کارت بدون مراجعه به بانک

جمع بندی

طبق قوانین جدید، شرکت در طرح های فروش ایران خودرو و سایپا با ایجاد حساب وکالتی امکان پذیر می‌باشد. البته برای شرکت در طرح های نوسازی خودرو فرسوده و حمایت از جوانی جمعیت، نیازی به افتتاح حساب وکالتی نمی‌باشد.

جهت افتتاح حساب وکالتی لازم است تا در بانک مورد نظر، حساب داشته باشید. برای مثال برای افتتاح حساب وکالتی بانک ملت نیازمند داشتن حساب در بانک ملت می‌باشد. همچنین شما قادر به وکالتی کردن حساب‌های مشترک نخواهید بود. برای افرادی که چک برگشتی دارند، نمی‌توانند حساب خود را وکالتی کنند.

یکی از بانک‌های معرفی شده از سمت ایران خودرو و سایپا، بانک ملت است. در این مقاله به آموزش کامل افتتاح حساب وکالتی در بانک ملت پرداخته شد. اگر در باز کردن حساب وکالتی در بانک ملت با مشکل روبرو شدید، می‌توانید پس از هماهنگی به صورت حضوری برای وکالتی کردن حساب خود به شعب این بانک مراجعه نمایید.

منبع: چگونه

نظرات کاربران

  • نظرات توهین آمیز، نژاد پرستانه و زننده تایید نخواهد شد.
  • نظراتی که جنبه تبلیغاتی داشته باشند و یا لینک سایر وبسایت ها در آن باشد تایید نمی شود.
  • لطفا در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده نفرمایید.
  • از ارسال کامنت نامرتبط با موضوع این مقاله پرهیز کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شاید دوست داشته باشید