نظافت راه پله، یکی از مهمترین مسائلی است که بین همه افرادی که در آپارتمانها ساکن هستند، مشترک است. اهمیت دادن به حفظ پاکیزگی راه پله ها و تمیزکاری آن، مسئله ای است که متاسفانه همه افراد ساکن در یک آپارتمان به آن توجه ندارند. به همین دلیل است که معمولا بر سر مساله نظافت راهروها بین ساکنین ممکن است اختلافاتی هم بوجود بیاید. پاکیزگی امری است که فقط محدود به چهاردیواری اطراف ما نمی‌شود و بیرون از این محدوده را هم شامل می شود. عدم توجه به این مساله نه تنها نشاندهنده نوع تفکر و فرهنگ ماست، بلکه به طور حتم باعث اختلاف و درگیری بین افراد هم خواهد شد. پس چه بهتر است که همه خانواده ها و افرادی که در اطرافشان فضاهای مشترک زندگی بین خودشان و دیگران وجود دارد، به این مسائل اهمیت بسیار زیادی بدهند.

جلوه واقعی ساختمان با رعایت نظافت راه پله

چگونه باید نظافت راه پله را انجام داد‌.

نظافت راه پله و تمام فضای مشاع بین همسایگان، نه کار آسانی است و نه خیلی پیچیده! بهتر است برای این کار از نیروهای خدماتی کمک بگیرید. معمولا شرکت هایی که به انجام این امور خدماتی مشغول هستند، می توانند نیروهای کارکشته و باتجربه ای را در اختیار شما قرار دهند. به همین دلیل است که ما توصیه می کنیم حتما از خدمات این شرکت ها استفاده کنید.

سپردن نظافت منزل و مشاعات خانه و آپارتمان مثل همین راه پله ها به افراد متفرقه و ناآشنا که فقط به صرف معرفی دوست و همکار و آشنا، وارد خانه شما می شوند، کار منطقی نیست! اطمینان و اعتمادی که می توانید به نیروهای خدماتی اعزامی از شرکتها داشته باشید، اصلا نسبت به افراد متفرقه نمی توانید داشته باشید.

شرکتهای خدماتی تمام پرسنل و نیروهای خود را قبل از استخدام مورد بررسی اخلاقی و پیشینه قرار می دهند. زیرا این مسئله یکی از قوانین مهم برای بدست آوردن مجوز از صنف مورد نظر این شرکتهاست.

نظافت راه پله، گردگیری شیشه ها و پنجره های راهروها و پاگردها، تمیزکردن نرده ها و کلید و پریزها و کابین آسانسور، از مهمترین اقداماتی است که باید یک نیروی خدماتی برای تمیزکاری راهروها و پله ها انجام دهد.


هزینه تمیزکاری راه پله ها به چه عواملی بستگی دارد؟

هزینه ای که برای نظافت راهروها و مشاعات در نظر می گیرند، به عوامل مختلفی می تواند بستگی داشته باشد.
1) ساختمان چند طبقه است؟
2) اتمام کار چند ساعت طول می کشد؟
3) ابعاد حیاط و پارکینگ چقدر است؟
4) آیا ساختمان دارای لابی و آسانسور نیز هست؟
با در نظر گرفتن این عوامل معمولا شرکت های خدمات نظافتی، هزینه ها را اعلام می کنند. به همین دلیل است که نمی توانیم مبلغ خاصی را در این قسمت برای شما عنوان کنیم.


جلوه واقعی ساختمان با رعایت نظافت راه پله

چگونه متوجه شویم که برای انجام نظافت راهروها نیروی خانم بهتر است یا نیروی آقا؟

جواب خاصی برای این سوال نمی توانیم بدهیم. بهتر است بگوییم که با توجه به میزان کار و سختی آن می توانیم هم از نظافتچی خانم و هم نیروی آقا استفاده کنیم. خانم ها توانایی انجام این کار را دارند اما اگر تمیزکاری‌های مورد نظر در ارتفاع مثلا پاک کردن شیشه های ساختمان باشد، بهتر است این نوع کارها، توسط نیروی آقا صورت بگیرد.


یک تمیزکاری تمام و کمال

نظافت راه پله باید مراحل مختلفی داشته باشد. بهترین روش این است که ابتدا کف و پله ها با جارو به طور کامل از زباله و آشغال پاکسازی شود. سپس بهتر است با تی و آب کاملا آن قسمتها لکه گیری و شسته شوند. البته دیده می شود که نیروهای بعضی از شرکتها با کمک شلنگ به طور کامل راه پله ها را با آب می شویند! این مساله علاوه بر اینکه در هدر رفت آب و اسراف بی رویه آن نقش بسزایی دارد، می تواند باعث ایجاد نم و رطوبت در راه پله ها و راهروها شود و به مرور زمان به دیواره ها و محیط آسیب وارد کند.
بعد از اتمام این اقدامات با توجه به روند کاری برخی شرکتها، نیروی اعزامی با کمک مواد ضدعفونی کننده، محیط را کاملا ضدعفونی کرده و عاری از آلودگی و میکروب می کند. البته معمولا این مرحله جزو مراحل درخواستی از طرف شما باید باشد. چون این مرحله جزو مراحل روتین تمیزکاری راه پله ها نیست.


چه موادی برای تمیزکاری راه پله ها مفیدتر است؟

چون راه پله ها، لابی، آسانسور و بقیه فضاهای مشاع ساختمان، بسیار مورد رفت و آمد قرار می گیرد، بیشتر در معرض آلودگی و کثیفی قرار می گیرند. برای از بین بردن آنها نیاز به مواد شیمیایی بسیار قویتری داریم. تا هم لکه ها و آلودگی ها کاملا پاک شوند و هم برای مدتی طولانی، محیط تمیز باقی بماند.
برای نظافت کف پله ها، بهتر است از پودرهای شستشو و آب استفاده شود. وایتکس و جرم گیر با وجود قدرت سفیدکنندگی بالایی که دارند، اما علاوه بر خطر تنفسی ، به دلیل اسیدی بودن، چسبندگی بر روی سطوح ایجاد می کنند. این امر باعث می شود که آلودگی ها چسبیده و در مدت کوتاهی دوباره پله ها کثیف بشوند.
کابین آسانسور را هم می توانید با شیشه پاک کن و دستمال مرطوب و کف آن را هم با همان پودر دستی بشویید و تمیز کنید. نکته مهم در هنگام تمیزکاری محیط راهروها و پارکینگ این است که رطوبت و آب و مواد شوینده وارد پریز و کلیدها نشود. خطر برق گرفتگی به این ترتیب بسیار زیاد خواهد شد.


آیا هزینه نظافت منزل با نظافت راه پله متفاوت است؟

خیر برای نظافت منزل هم مانند نظافت راه پله تعرفه و قیمت یکسانی زمان اعزام نظافتچی در نظر گرفته میشود منتها نظافتچی متفاوتی برای منزل شما اعزام میشود که از نظر تجربه کاری زمان بیشتری مشغول کار نظافت منزل باشد و به صورت حرفه ای تر نظافت منزل شما را انجام دهد. چراکه در نظافت.راه پله وظایت نظافتچی مشخص و روتین میباشد و نیاز به تجربه بالایی ندارد اما نظافت منزل و نظافت آشپزخانه مخصوصا نیاز به تجربه بیشتری دارد به همین دلیل از نظر قیمت و تعرفه یکسان میباشد ولی شرکت خدماتی معتبری مانند پاک رویال بر اساس تجربه چندین ساله خود نظافتچی های هر کار را بر اساس نوع کار انتخاب میکند.
نظافت منزل مهمترین بخش در حیطه وظایف یک نظافتچی میباشد که بعد از کسب تجربه کافی و آموزش کامل مسائل مهم نظافتی نظافتچی ها در لیست اعزامی جهت نظافت منزل قرار میگیرند.


جلوه واقعی ساختمان با رعایت نظافت راه پله

شرکت پاک رویال، برآورنده توقعات شما

نظافت راه پله و محیط کار و منزل خود را باید به شرکتها و پرسنلی بسپارید که هم خوش سابقه باشند، هم هزینه های منصفانه ای در نظر بگیرند و هم از نظر رعایت مسائلی همچون اعتماد و اطمینان اخلاقی، کاملا شناخته شده باشند.

شرکت پاک رویال با توجه به درخواست شما، به همراه نیروی اعزامی، تجهیزات و ابزار و مواد شوینده را هم ارسال می کند.
این شرکت در سریعترین زمان ممکن نیروی مورد نیاز شما را به محل اعزام می کند. دیگر نیازی نیست بابت تاخیر نیروی خدماتی مدام به دنبال شرکت های نظافتی باشید. وقت شما برای این شرکت بسیار اهمیت دارد.