تیم چگونه 272 روز پیش بدون دیدگاه

چگونه جوش های صورت را از بین ببریم

یکی از مشکلات پوستی که باعث ناراحتی بسیاری از افراد به ویژه خانم ها می شود، جوش های بر روی پوست است. بسیاری از افراد بر این عقیده باور دارند که وقتی می خواهند به مهمانی بروند، سرو کله جوش ها پیدا می شود. صورت افراد ممکن است در هر زمانی، بنا بر دلایلی جوش بزند. در بسیاری از مواقع، افراد با فشار دادن جوش صورت خود، سعی می کنند تا آن را از بین ببرند ولی این امر اشتباه است و باعث می شود لکه جوش بر روی پوست بماند و از بین نرود. بسیاری از افراد می پرسند که چگونه جوش های صورت را از بین ببریم؟

جواب این سوال، در بسیاری از دارو های گیاهی و روش های خاص نهفته است که افراد با استفاده از آن ها می توانند جوش های صورت خود را در کمترین زمان از بین ببرند. در ادامه با ما همراه باشید تا یاد بگیرید که چگونه از شر جوش های صورت خود، در کمترین زمان ممکن خلاص شوید.

اگر این سوال برایتان پیش آمد که چگونه جوش های صورت را از بین ببریم، ابتدا می بایست دلیل جوش زدن صورت خود را متوجه شویم. همانطور که می دانید، جوش یک زائده پوستی است که افراد از سنین 10 سالگی دچار آن می شوند. اگر بخواهیم ساده تر بگوییم که جوش چیست، متوجه می شویم که جوش یک غده کوچک چربی زیر پوست است و میکروب های زیر لایه های پوست را به سطح انتقال می دهد. اگر می خواهید بدانید که چگونه از شر جوش خلاص بشوید و مدام دنبال پاسخ سوال چگونه جوش های صورت را از بین ببریم نباشید، در ابتدا می بایست دلایل جوش زدن صورت خود را پیدا کنید چرا که درمان های مختلفی برای ازبین بردن جوش وجود دارد.


1.از بین بردن جوش صورت با یخ

یکی از راه های از بین بردن جوش صورت، استفاده از یخ می باشد. البته این روش را باید پیش از بزرگ شدن جوش استفاده کنید چرا که یخ به کاهش التهاب پوست کمک می کند و غدد چربی را از بین می برد و باعث می شود تا چربی و میکروب های داخل جوش به بیرون پوست بیاید و دیگر اثری از جوش صورت نیز نباشد.

برای استفاده از یخ، می بایست ابتدا اطراف جوش را تمیز کنید چربی ها را از بین ببرید؛ سپس یخ را روی پوست خود قرار دهید و چند دقیقه صبر کنید و این کار ها چند بار در طول روز انجام دهید. البته فراموش نکنید که حتما از یخ تمیز و فاقد میکروب استفاده کنید تا جوش بر روی صورت شما در زمان کمتری از بین برود.


2. درمان جوش صورت با عسل در خانه

همنطور که می دانید، عسل دارای خواص دارویی بسیار زیادی می باشد و می تواند جوش های صورت را در کمترین زمان ممکن از بین ببرد. عسل جزو مواد ضد عفونی کننده خوراکی محسوب می شود و کمک می کند تا میکروب های جوش صورت از بین برود و در نتیجه جوش صورت زودتر بهبود یابد.

برای استفاده از عسل، می بایست در مرحله اول صورت خود را با آب و صابون بشویید و چربی های بر روی پوست را پاک کنید؛ سپس یک پنبه استریل را بردارید و به عسل آغشته کنید و بر روی پوست خود بمالید و 30 دقیقه صبر کنید.

در مرحله بعد، با آب گرم و صابون مجددا صورت خود را شست و شو دهید. لازم به ذکر است که اگر می خواهید نتیجه خوبی از انجام این کار دریافت کنید، می بایست روزانه چندین بار این کار را انجام دهید. پیشنهاد می شود اگر کسی از شما سوال پرسید که چگونه جوش های صورت را از بین ببریم، روش عسل را به او معرفی کنید.

ترکیب عسل و دارچین برای از بین بردن جوش های صورت

یکی دیگر از روش های بهبود جوش صورت با کمک عسل، درست کردن ماسک دارچین است. دارچین منبع غنی از آنتی اکسیدان می باشد که می تواند جوش را به خوبی از بین ببرد. طبق تحقیقات پزشکان، آنتی اکسیدان اثر بسیار زیادی بر روی جوش و آکنه دارد و می تواند آن ها را در کمترین زمان ممکن از بین ببرد. اگر کسی از شما پرسید که با عسل چگونه جوش های صورت را از بین ببریم، به او توصیه کنید که عسل را با دارچین مخلوط کند و بر روی صورت خود استعمال کند. علاوه بر آن مخلوط دارچین و عسل باعث می شود پس از نابود شدن جوش، دیگر جای آن بر روی پوست صورت نماند و به زودی از بین برود.

طریقه درست کردن و استفاده از ماسک عسل و دارچین

برای تهیه ماسک دارچین، می بایست دو قاشق غذا خوری عسل را درون یک کاسه بریزید؛ سپس یک قاشق غذا خوری دارچین را اضاف کنید تا حالت خمیری شکل بشود. در محله بعد مخلوط را یک ساعت درون یخچال قرار دهید تا سفت بشود. در مرحله آخر با استفاده از پنبه، مخلوط را به جوش صورت خود بمالید و 30 دقیقه صبر کنید و سپس صورت خود را با آب سرد شست و شو دهید.


3. از بین بردن جوش صورت با آبلیمو

یکی از موثر ترین روش ها برای از بین جوش صورت و آکنه، استفاده از آبلیمو تازه است. آبلیمو به عنوان یک میکروب کش فوق العاده قوی عمل می کند و می تواند تمامی میکروب های پوست را در کمترین زمان ممکن از بین ببرد. اگر کسی از شما سوال پرسید که چگونه جوش های صورت را از بین ببریم، به او پیشنهاد استفاده از آبلیمو را بدهید.

برای از بین بردن جوش های خود به کمک آبلیمو، می بایست یک لیمو تازه را از وسط قاچ دهید و نصفه آن را به همراه پالم به صورت خود بمالید و 15 دقیقه صبر کنید تا میکروب های جوش از بین بروند. البته لازم به ذکر است که اگر آب لیمو بیش از حد بر روی پوست بماند، ممکن است آسیب به پوست برساند. پس از آن که آب لیمو را بر روی صورت خود قرار دادید، سعی کنید کمتر تکان بخورید تا اثر آن بیشتر روی پوست شما بماند و زودتر جوش صورت را از بین ببرد.


4. درمان جوش های صورت با خمیر دندان

یکی از روش های فوق العاده برای بهبود جوش های صورت خمیر دندان است. اگر از پزشکان سوال بپرسید که چگونه جوش های صورت را از بین ببریم، آن ها استفاده از خمیر دندان را به شما توصیه می کنند. خمیر دندان با خاصیت خنک کنندگی که دارد، می تواند جوش های صورت را در کمترین زمان ممکن از بین ببرد و افراد را از شر جوش های صورت خلاص کند. برای استفاده از خمیر دندان، می بایست پیش از خواب شبانه، مقداری خمیر دندان را بر روی صورت خود بمالید و تا صبح صبر کنید.

پس از آن که از خواب بیدار شدید، صورت خود را بشویید و متوجه تاثیر مثبت آن بشوید. علاوه بر آن استعمال خمیر دندان بر روی پوست صورت، نوعی پیشگیری از جوش های احتمالی است و اجازه نمی دهد که صورت دوباره جوش بزند. برای آن که تاثیر خمیر دندان بر روی پوست شما بیشتر باشد، می بایست این کار را طی چند روز انجام دهید تا متوجه اثر آن بر روی پوست خود بشوید و از پوست با طراوت خود لذت ببرید.


5. با بخور چگونه جوش های صورت را از بین ببریم

یکی دیگر از موثر ترین راه ها برای از بین بردن جوش های صورت، بخور آب گرم می باشد. این سوال برای بسیاری از افراد پیش می آید که به کمک بخور آب گرم، چگونه جوش های صورت را از بین ببریم؟ بخور آب گرم به پوست صورت، این امکان را می دهد که منافظ پوستی باز شوند و مواد زائد پیش از آن که تبدیل به جوش شوند، از پوست صورت خارج شوند. علاوه بر آن بخور آب گرم، فواید بی نهایتی برای بهبود پوست صورت نیز دارد و می تواند یک روش بسیار خوب برای پیشگیری از جوش زدن صورت باشد.

برای استفاده از بخور آب گرم، به منظور از بین بردن جوش صورت، می بایست یک ظرف را بر روی اجاق گاز قرار دهید و 2 لیتر آب به آن اضافه کنید؛ سپس صبر کنید تا آب به بخار تبدیل شود و صورت خود را بر روی بخار آب بگیرید و مدتی تحمل کنید تا صورت شما عرق کند و مواد زائد از پوست خارج شود. البته می بایست فاصله خود را تا اجاق گاز حفظ کنید تا پوست صورتتان دچار سوختگی نشود. برای بهبود یافتن جوش های صورت خود می بایست روزانه 30 دقیقه بخور آب گرم بدهید تا شاهد بهبود یافتن پوست خود بشوید. پیشنهاد می شود اگر کسی از شما پرسید که چگونه جوش های صورت را از بین ببریم، حتما به او روش بخور آب گرم را پیشنهاد دهید.


جمع بندی

امروزه جوش صورت یکی از مشکلات پوستی است که باعث ناراحتی بسیاری از افراد به ویژه خانم ها می شود. برای از بین بردن جوش های صورت خود سعی کنید از روش های شیمیایی استفاده نکنید و به پوست خود صدمه وارد نکنید و از روش های گیاهی استفاده کنید. از مطالب بالا استفاده کنید تا پوستی شاداب و لطیف را برای خود به ارمغان بیاورید.

منبع: چگونه

نظرات کاربران

  • نظرات توهین آمیز، نژاد پرستانه و زننده تایید نخواهد شد.
  • نظراتی که جنبه تبلیغاتی داشته باشند و یا لینک سایر وبسایت ها در آن باشد تایید نمی شود.
  • لطفا در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده نفرمایید.
  • از ارسال کامنت نامرتبط با موضوع این مقاله پرهیز کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *