تیم چگونه 181 روز پیش بدون دیدگاه

چگونه به اینترنت استار لینک وصل شویم

استار لینک اینترنت جهانی که رویای ایلان ماسک است و این رویا دارد به واقعیت تبدیل میشود. طرح اینترنت جهانی (استارلینک) در سال 2015 از سوی ایلان ماسک مطرح شد. 60 ماهواره استار لینک شرکت اسپیس ایکس در سال 2019 به فضا پرتاپ شد تا این رویا در سریع ترین زمان ممکن به واقعیت تبدیل شود. طبق پیش بینی های انجام شده، شرکت اسپیس اکس تا اواخر سال 2022 قصد این را دارد 1584 ماهواره 260 کیلوگرمی را به فضا پرتاب کند. در ادامه به بررسی نحوه اتصال به اینترنت استارلینک خواهیم پرداخت، با ما در این چگونه همراه باشید.

چگونه به اینترنت جهانی استارلینک متصل شویم؟

پس پرتاب های ماهوراه های استارلینک و استارت این کار، اولین سوالی که برای کاربران به وجود میاد این است که چگونه و چطور میتوان از این اینترنت استفاده کرد. در اولین قدم شما باید اطلاع داشته باشید که ماهواره های پرتاب شده از سوی شرکت اسپیس ایکس کشور مورد نظر شما را تحت پوشش خود قرار میدهد؟ حالا اگر ماهواره پرتاپ شده کشور مورد نظر را پوشش دهد باید مراحل زیر انجام شود تا شما بتوانید به اینترنت جهانی استارلینک متصل شوید.

خرید اشتراک

شما برای استفاده از اینترنت جهانی استارلینک باید اشتراک حدود 110 دلار برای هر ماه را خریداری کنید. با توجه به تحریم های مالی ایران امکان خرید این سرویس کمی در ایران دشوار میباشد. احتمالا این که این سرویس به صورت رایگان در اختیار کاربران ایرانی قرار بگیرد.


گیرنده یا دیش را راه اندازی کنید

حالا که از پشتیبانی استارلینک در کشور خود مطلع شدید باید دستگاهی گیرنده را خریداری کنید که قیمتی حدودی 599 دلار دارد. برای راه اندازی آن نیاز به یک فضای آزاد دارید که دیش بدون مانع با آسمان در ارتباط باشد. حالا که فضای مناسب برای جایگزاری گیرنده را پیدا کردید جعبه Receiver را باز کنید و طبق دستور عمل دفترچه راهنمای آن دستگاه را سرهم کنید. پس از تکمیل مراحل، گیرنده را در فضایی که آن را از قبل انتخاب کرده بودید نصب کنید.

در آخر کافی است دستگاه را به برق متصل کنید تا روشن شود و شروع به کار کند. پس از اتصال دستگاه به برق، دو چراغ روشن میشود و در ادامه ترمینال راه می افتد و رو به بالا میرود.


دانلود و نصب اپلیکیشن استارلینک

حالا وقت آن رسیده که اپلیکیشن استارلینک را روی تلفن همراه هوشمند خود نصب کنید. شما برای دانلود اپلیکیشن استارلینک باید از فروشگاه های معتبر اقدام به نصب آن کنید. شما میتوانید به طور مستقیم از سایت خود استارلینک به آدرس starlink.com اقدام به دانلود کنید. پس از نصب برنامه برنامه را اجرا کنید و گزینه Start Setup را بزنید، در ابتدا اپ از شما نصب بودن گیرنده را میپرسد. پس از تایید اتصال گیرنده به تنظیمات وایفا را باز کنید و به شبکه استارلینک وصل شوید.

تنظیم وایفا برای استارلینک

شما با استفاده از نام و پسوردی که درون اپلیکیشن استارلینک وجود دارد، وایفای خود را تنظیم کنید و با وایفای گوشی به ان وصل شوید. حالا کافی است به اپ برگردید و از متصل بودن گیرنده مطمئن شوید. توجه کنید که گیرنده را طوری تنظیم کنید تا بتواند با ماهواره های استارلینک ارتباط مطلوبی برقرار کند. این امر ممکن از چند دقیقه ای طول بکشد.

توجه: شما تنها درصورتی میتوانید از اینترنت جهانی استارلینک استفاده کنید که به تجهیزات آن دسترسی داشته باشید و همچنین استارلینک از ایران مجوز بگیرد. تحت چنین شرایطی شما میتوانید از اینترنت ماهواره ای در کشور ایران استفاده کنید.


کلام پایانی

رویای اینترنت ماهواره ای جهانی (استارلینک) ایلان ماسک به حقیقت تبدیل شد. طی این چند سال خبر های ناشی از استفاده کاربران و اتصال آن ها به این اینترنت را شنیده اید. حالا اینکه اینترنت استارلینک در ایران به چه شکل خواهد شد و امکان این را دارد که بتوان به آن متصل شد را باید با گذشت زمان به آن پی برد. نکته مهمی که میتواند دسترسی و اتصال به اینترنت استارلینک را غیر ممکن کند وجود تحریم ها بر علیه ایران است.

سوالات متداول

آیا اینترنت ماهواره ای استارلینک رایگان است؟

هزینه اشتراک ماهانه استارلینک حدود 110 دلار است که گفته شده احتمالا در ایران رایگان باشد.

برای اتصال به اینترنت جهانی استارلینک باید تجهیزات خاصی را داشته باشیم؟

شما برای استفاده از سرویس های اینترنت جهانی استارلینک نیاز به یک گیرنده (دیش) دارید.

آیا امکان استفاده از استارلینک در ایران وجود دارد؟

خیر، فعلا نمیتوان به اینترنت جهانی استارلینک متصل شد و توجه کنید که گول افراد سودجو را برای نصب اپلیکیشن استارلینک نخورید، اکثر این برنامه ها بد افزار هستند و به گوشی شما آسیب میرسانند. سعی کنید اگر هم قصد نصب برنامه را داشتید نسخه اصلی آن را از سایت های معتبر دانلود کنید.

منبع: چگونه

نظرات کاربران

  • نظرات توهین آمیز، نژاد پرستانه و زننده تایید نخواهد شد.
  • نظراتی که جنبه تبلیغاتی داشته باشند و یا لینک سایر وبسایت ها در آن باشد تایید نمی شود.
  • لطفا در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده نفرمایید.
  • از ارسال کامنت نامرتبط با موضوع این مقاله پرهیز کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شاید دوست داشته باشید