امروزه دسترسی به اینترنت سریع به یکی از نیازهای اصلی هر شخصی تبدیل شده‌است. رشد و پیشرفت برنامه‌های آنلاین درکنار ارائه خدمات مختلف به صورت اینترنتی سبب شده تا هرکسی در هر سنی برای انجام کارها و امور خود به اینترنت نیاز مبرم داشته باشد. ایرانسل به عنوان دومین اپراتور تلفن همراه کشور، خدمات اینترنت پرسرعت را به کاربران ارائه می‌دهد. اگر به تازگی سیم‌کارت ایرانسل خود را گرفته‌اید و یا تلفن همراه خود را تعویض نموده‌اید، نیاز به فعال‌سازی تنظیمات اینترنت ایرانسل خود دارید. در این مقاله از چگونه به آموزش فعال‌سازی تنظیمات اینترنت ایرانسل برای گوشی‌های اندروید و IOS می‌پردازیم. پس اگر در برقراری اتصال به اینترنت ایرانسل خود مشکل دارید، این مقاله را از دست ندهید.

آموزش فعال‌سازی تنظیمات اینترنت ایرانسل

برای فعال‌سازی تنظیمات اینترنت ایرانسل می‌توانید از دو روش خودکار و دستی استفاده نمایید. در روش خودکار با شماره‌گیری کد دستوری که در ادامه معرفی خواهیم نمود، می‌توانید تنظیمات اینترنت خود را فعال نمایید. در روش دستی نیز کافیست تا از بخش تنظیمات تلفن همراه خود، کارهایی که در ادامه خواهیم گفت را انجام دهید تا تنظیمات اینترنت شما فعال شود.

تنظیمات اینترنت ایرانسل در گوشی‌‌های اندرویدی

اگر گوشی شما اندرویدی بوده و از روش قبلی موفق به فعال کردن تنظیمات اینترنت خود نشدید، می‌توانید از روش دستی برای فعال نمودن تنظیمات اینترنت خود استفاده نمایید. کافیست تا مراحل زیر را انجام دهید تا تنظیمات اینترنت شما فعال گردد.

مرحله اول: وارد بخش تنظیمات گوشی خود شوید.

مرحله دوم: حال بر روی گزینه SIM cards & mobile networks کلیک نمایید.

چگونه تنظیمات اینترنت ایرانسل را فعال کنیم
وارد تنظیمات گوشی خود شده و روی گزینه SIM cards & mobile networks کلیک نمایید.

مرحله سوم: روی Irancell کلیک نمایید.

چگونه تنظیمات اینترنت ایرانسل را فعال کنیم
سیم کارت ایرانسل را انتخاب کنید.

مرحله چهارم: حال بر روی گزینه Access Point Names کلیک نمایید.

چگونه تنظیمات اینترنت ایرانسل را فعال کنیم
روی گزینه Access Point Names کلیک کنید.

مرحله پنجم: روی گزینه New APN در پایین صفحه کلیک نمایید.

چگونه تنظیمات اینترنت ایرانسل را فعال کنیم
در پایین صفحه روی گزینه New APN کلیک کنید.

مرحله ششم: حال کافیست تا در قسمت Name، عبارت Irancell-Internet و در قسمت APN، عبارت mtnirancell را وارد نمایید. سپس روی گزینه More در پایین صفحه کلیک کرده و روی گزینه Save کلیک نمایید.

چگونه تنظیمات اینترنت ایرانسل را فعال کنیم
عبارت Irancell-Internet را در قسمت NAME و عبارت mtnirancell را در APN وارد کنید. سپس روی More کلیک کرده و تنظیمات را با کلیک بر روی Save، ذخیره نمایید.

به همین سادگی تنظیمات اینترنت ایرانسل شما بر روی گوشی اندرویدی‌تان فعال شد.


تنظیمات اینترنت ایرانسل در گوشی‌های آیفون (IOS)

اگر سیستم عامل گوشی شما IOS می‌باشد، می‌توانید از راهنمای زیر استفاده نموده و تنظیمات اینترنت ایرانسل خود را به صورت دستی فعال‌سازی نمایید.

مرحله اول: وارد تنظیمات گوشی خود شده و روی گزینه Cellular کلیک نمایید.

چگونه تنظیمات اینترنت ایرانسل را فعال کنیم
وارد تنظیمات گوشی آیفون خود شده و روی گزینه Cellular کلیک کنید.

مرحله دوم: حال بر روی گزینه Cellular Data Network کلیک نمایید.

چگونه تنظیمات اینترنت ایرانسل را فعال کنیم
بر روی گزینه Cellular Data Network کلیک نمایید.

مرحله سوم: بر روی گزینه APN کلیک کرده و عبارت mtnirancell را در کادر مربوطه وارد کنید.

چگونه تنظیمات اینترنت ایرانسل را فعال کنیم
روی APN کلیک کرده و عبارت mtnirancell را در آن قرار دهید.

تنظیمات اینترنت ایرانسل شما با موفقیت انجام شد. حال کافیست تا یک مرتبه گوشی خود را خاموش و روشن نموده و سپس از اینترنت همراه ایرانسلی خود استفاده نمایید.


آموزش فعال کردن اینترنت ایرانسل با کد دستوری *555*4*2#

یکی از روش‌های فعال‌سازی اینترنت ایرانسل، شماره‌گیری کد دستوری *555*4*2# می‌باشد. این روش ساده‌ترین روش فعال‌سازی اینترنت ایرانسل می‌باشد. برای فعال‌سازی اینترنت خود از این روش کافیست تا مراحل زیر را انجام دهید.

مرحله اول: کد دستوری *555*4*2# را با سیم‌کارت ایرانسل خود شماره‌گیری نمایید. پس از شماره‌گیری این کد دستوری، پیامی برای پیکربندی تنظیمات اینترنت ایرانسل برای شما ارسال خواهد شد.

چگونه تنظیمات اینترنت ایرانسل را فعال کنیم
کد دستوری بالا را با سیم کارت ایرانسلی خود شماره گیری نمایید.

مرحله دوم: روی پیامک پیکربندی که برای شما ارسال شده‌ است کلیک نمایید. این Configuration Message با نام Irancell-Internet برای شما ارسال می‌شود.

چگونه تنظیمات اینترنت ایرانسل را فعال کنیم
پیام پیکربندی را باز نموده و سپس روی OK کلیک کنید.

مرحله سوم: حال بر روی گزینه OK کلیک نمایید.

مرحله چهارم: در بخش Please enter your pin، عدد 1234 را قرار داده و سپس روی Install کلیک نمایید.

چگونه تنظیمات اینترنت ایرانسل را فعال کنیم
رمز عبور 1234 را وارد کرده و روی INSTALL کلیک نمایید.

تنظیمات اینترنت شما با موفقیت انجام شد.


جمع بندی

با توجه به رشد تکنولوژی، دسترسی به اینترنت یکی از نیازهای مبرم هر شخصی در جوامع امروزی می‌باشد. تقریبا همگی ما روزانه کارهای زیادی را با اینترنت انجام می‌دهیم. اگر جزو مشترکین ایرانسلی هستید، می‌توانید به سادگی اینترنت همراه خود را فعال نموده و در هرجایی که تحت پوشش آنتن‌دهی ایرانسل قرار داشت، از اینترنت همراه خود استفاده نمایید. در این مقاله به آموزش فعال‌سازی تنظیمات اینترنت ایرانسل به دو روش خودکار و دستی برای گوشی‌های اندرویدی و IOS پرداختیم. شما می‌توانید به سادگی هرچه تمام با مراجعه با آموزش‌های داده‌شده، تنظیمات اینترنت خود و دوستان‌تان را فعال نمایید.

اگر رایتلی هستید میتوانید با مراجعه به صفحه چگونه تنظیمات اینترنت رایتل را فعال کنیم، اقدام به تنظیم و فعالسازی اینترنت همراه رایتل کنید.