اشکان معروفی 326 روز پیش بدون دیدگاه

چگونه پاورپوینت را به پی دی اف تبدیل کنیم

فایل‌‌های پاورپوینت قالب بسیار خوبی برای ارائه دادن مطالب می‌باشد. به همین دلیل خیلی از اساتید و دانشجویان برای ارائه‌های خود از فایل‌های پاورپوینت استفاده می‌کنند. با این‌حال قالب پاورپوینت برای مطالعه کردن خیلی مناسب نبوده و به هیچ عنوان نمی‌تواند جای پی دی اف را بگیرد. به همین منظور تصمیم داریم تا در این مقاله به آموزش تبدیل پاورپوینت به پی دی اف می‌پردازیم. با ما در چگونه همراه شوید.

آموزش تبدیل پاورپوینت به پی دی اف

اگر شما هم با مطالعه فایل‌های پاورپوینت مشکل دارید، بهترین گزینه پیش‌روی شما، تبدیل پاور به پی دی اف می‌باشد. تبدیل کردن فایل پاورپوینت به پی دی اف باعث می‌شود تا خوانایی شما بهتر شده و همچنین بتوانید فایل مورد نظر را به راحتی بر روی هر دستگاهی اجرا نمایید.

برای تبدیل پاورپوینت به پی دی اف راه‌های زیادی وجود دارد. در این بخش به معرفی بهترین و سریع‌ترین راه‌های تبدیل پاورپوینت به PDF می‌پردازیم.

1 – تبدیل پاورپوینت به پی دی اف با استفاده از برنامه Microsoft PowerPoint

یکی از ابتدایی‌ترین راه‌های تبدیل یک فایل پاورپوینت به پی دی اف، استفاده از برنامه  Microsoft PowerPoint می‌باشد. این روش بسیار آسان بوده و نیاز به کار خاصی ندارد. کافیست تا برنامه Microsoft PowerPoint را بر روی دسکتاپ خود نصب داشته باشید و مراحل زیر را انجام دهید.

مرحله اول: فایل پاورپوینت خود را با Microsoft PowerPoint باز نمایید. سپس روی گزینه File در گوشه سمت چپ صفحه کلیک کنید.

فایل پاورپوینت خود را با برنامه Microsoft PowerPoint باز نمایید. سپس روی گزینه File در نوار بالایی برنامه کلیک کنید.

مرحله دوم: روی گزینه Save as را انتخاب کنید.

تبدیل پاورپوینت به پی دی اف 2
روی گزینه Save as در سایدبار کلیک کنید.

مرحله سوم: از سمت راست، محل ذخیره فایل تبدیل شده را انتخاب نموده و بر روی آن کلیک کنید. برای اینکه فایل ساخته شده را گم نکنید، بهتر است تا یک فولدر مشخص را انتخاب نموده و یا فایل دسکتاپ (Desktop) را انتخاب کنید.

مرحله چهارم: حال روی کادر Save as Type را انتخاب نموده و روی گزینه PDF کلیک کنید. در آخر نیز روی گزینه Save کلیک کنید.

روی کادر کنار Save as type کلیک کرده و گزینه PDF را انتخاب کنید. سپس روی Save کلیک کنید تا فایل پی دی اف ساخته شده، ذخیره شود.

فایل پاور شما به همین سادگی به پی دی اف تبدیل شد.

این روش بسیار آسان بوده و بهتر است تا از همین روش برای تبئیل فایل‌های پاورپوینت خود به پی دی اف استفاده کنید. با این‌حال ممکن است تا برنامه Microsoft PowerPoint را روی دسکتاپ خود نصب نداشته باشید. در این صورت می‌توانید از روش‌های بعدی برای تبدیل پاورپوینت خود استفاده کنید.


2 – تبدیل پاورپوینت به پی دی اف با استفاده از سایت smallpdf.com

یکی از بهترین سایت‌های تبئیل فایل پاورپوینت به پی دی اف، سایت smallpdf.com می‌باشد. استفاده از این سایت بسیار ساده بوده و فاقد هرگونه سختی و پیچیدگی می‌باشد. در نتیجه همه می‌توانند به سادگی و با چند کلیک از سایت smallpdf.com استفاده نموده و فایل‌های پاورپوینت خود را به پی دی اف تبدیل کنند. برای تبدیل فایل خود کافیست تا مراحل زیر را انجام دهید:

مرحله اول: وارد سایت smallpdf.com شده و روی گزینه CHOOSE FILES کلیک کنید. سپس به محل فایل پاورپوینت مراجعه کرده و آن را انتخاب کنید. همچنین برای راحتی کار می‌توانید فایل پاورپوینت خود را با نگه‌داشتن کلیک چپ موس کشیده و در کادر نارنجی رنگ Drop PowerPoint files here رها کنید.

تبدیل پاورپوینت به پی دی اف s p 1
برای انتخاب پاورپوینت خود روی CHOOSE FILES کلیک کرده و وارد پوشه پاورپوینت شوید. همچنین می‎‌توانید فایل پاورپوینت خود را با موس کشیده و در کادر نارنجی رنگ رها کنید.

مرحله دوم: کمی صبر کنید تا فایل پاورپوینت شما درون سایت آپلود شده و به پی دی اف تبدیل شود. پس از تبدیل شدن فایل به پی دی اف وارد صفحه زیر خواهید شد. در این صفحه کافیست تا بر روی گزینه Download کلیک کرده و سپس گزینه Save to device را انتخاب کنید تا فایل شما دانلود شود.

تبدیل پاورپوینت به پی دی اف s p 2
روی گزینه Download کلیک کنید و سپس گزینه Save to device را انتخاب کنید تا فایل شما دانلود شود.

با انجام همین دو مرحله‌ ساده فایل پاورپوینت شما به پی دی اف تبدیل می‌شود.


3 – تبدیل پاورپوینت به PDF با استفاده از سایت ilovepdf.com

سایت ilovepdf.com یکی دیگر از سایت‌های تبدیل فایل پاورپوینت به پی دی اف می‌باشد. محیط کاربرپسند و راحتی استفاده از این سایت باعث شده تا کاربران زیادی از ilovepdf.com برای تبدیل فایل‌های خود استفاده کنند. برای تبدیل فایل‌های پاورپوینت خود به پی دی اف با استفاده از ilovepdf.com کافیست تا طبق مراحل زیر پیش بروید.

مرحله اول: به سایت ilovepdf.com وارد شوید و روی گزینه Select POWERPOINT files کلیک کنید. سپس وارد پوشه فایل خود شده و فایل پاورپوینت‌تان را انتخاب کنید. روش راحت‌تر نیز این است که فایل پاورپوینت خود را با نگه‌داشتن کلیک چپ موس کشیده و در صفحه سایت رها کنید.

انتخاب فایل پاور ilovepdf
روی Select POWERPOINT files کلیک کرده و فایل پاور خود را انتخاب کنید. یا اینکه فایل پاورپوینت خود را با موس کشیده و زیر گزینه Select POWERPOINT files، رها کنید.

مرحله دوم: در این صفحه می‌توانید فایل‌های پاورپوینت دیگری را نیز برای تبدیل به پی دی اف انتخاب کنید. اگر قصد دارید تا چندین پاور را به یکباره تبدیل به پی دی اف کنید، روی آیکون + کلیک کرده و بقیه فایل‌های خود را انتخاب نمایید. در نهایت روی گزینه Convert to PDF کلیک نمایید.

ذخیره پی دی اف ساخته شده ilovepdf
برای اضافه کردن فایل‌های پاورپوینت دیگر می‌توانید روی آیکون + کلیک کنید. در آخر نیز برای تبدیل کردن فایل‌ یا فایل‌های پاورپوینت خود به پی دی اف روی Convert to PDF کلیک نمایید.

مرحله سوم: کمی صبر کنید تا فایل پاورپوینت شما به پاورپوینت تبدیل شود. سپس در صفحه باز شده بر روی گزینه Download PDF کلیک کنید تا فایل پی دی اف شما دانلود شود.

تبدیل پاورپوینت به پی دی اف i l p 3
جهت دانلود پی دی اف ساخته شده کافیست تا روی Download PDF کلیک کنید.

4 – تبدیل پاورپوینت به PDF با استفاده از سایت pdf2go.com

یکی از امکانات بسیار کاربردی سایت pdf2go.com، امکان تبدیل چندین فایل پاورپوینت به صورت همزمان به فایل پی دی اف می‌باشد. کار با pdf2go.com بسیار ساده بوده و به راحتی می‌توان مجموعه‌ای از فایل‌های پاور را به پی دی اف تبدیل نمود. برای تبدیل‌ فایل‌های پاورپوینت خود به پی دی اف کافیست تا طبق راهنمای زیر پیش بروید.

مرحله اول: به سایت pdf2go.com مراجعه کرده و روی گزینه Choose File کلیک کنید. سپس فایل‌های پاورپوینت خود را انتخاب نمایید. همچنین می‌توانید فایل‌های خود را با کلیک چپ موس نگه‌ داشته و در کادر سبز رنگ Drop Files here، رها کنید.

وارد سایت pdf2go.com شده و روی Choose File کلیک کنید. سپس فایل پاور خود را انتخاب نمایید. یک راه دیگر این است که فایل پاور خود را با کلیک چپ موس کشیده و در کادر سبز رنگ رها کنید.

مرحله دوم: کمی صبر کنید تا فایل شما آپلود شود. سپس بر روی گزینه START کلیک کنید.

پس از آپلود شدن فایل‌تان روی گزینه START کلیک کنید.

مرحله سوم: دوباره کمی صبر نمایید تا فایل یا فایل‌های پاورپوینت شما به پی دی اف تبدیل شوند. سپس روی گزینه Download کلیک کنید تا فایل پی دی اف ساخته شده، دانلود شود. همچنین شما می‌توانید نسخه فشرده زیپ فایل پی دی اف خود را با کلیک روی گزینه Download ZIP File دانلود نمایید.

برای دانلود فایل ساخته شده روی گزینه Download و برای دانلود نسخه فشرده زیپ آن روی Download ZIP file کلیک کنید.

جمع بندی

اگر درحال تحصیل می‌باشید یا با فایل‌های پاوپوینت سروکار زیادی دارید، تبدیل پاورپوینت به فایل پی دی اف نیازتان خواهد شد. در این مقاله به آموزش تبدیل فایل‌های پاور به پی دی اف به ساده‌ترین شکل‌های ممکن پرداختیم. اگر تعداد فایل‌های پاورپوینت شما زیاد و یا حجیم می‌باشد، بهتر است تا از روش اول یعنی برنامه Microsoft PowerPoint استفاده کنید. در این روش شما نیازی به اینترنت نداشته و دیگر مشکل آپلود فایل‌های حجیم پاورپوینت خود را نخواهید داشت. اما اگر جزو کاربران موبایلی می‌باشید و یا برنامه Microsoft PowerPoint را در کامپیوتر خود ندارید، می‌توانید از سه سایت معرفی شده برای تبدیل فایل‌های پاورپوینت خود به پی دی اف استفاده کنید.

منبع: چگونه

نظرات کاربران

  • نظرات توهین آمیز، نژاد پرستانه و زننده تایید نخواهد شد.
  • نظراتی که جنبه تبلیغاتی داشته باشند و یا لینک سایر وبسایت ها در آن باشد تایید نمی شود.
  • لطفا در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده نفرمایید.
  • از ارسال کامنت نامرتبط با موضوع این مقاله پرهیز کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *