تیم چگونه 587 روز پیش بدون دیدگاه

چگونه رمز پویا بانک دی را فعال و دریافت کنیم

در راستای افزایش امنیت سامانه‌های بانکی و کاهش مخاطرات مربوط به رمز دوم کارت‌های بانکی در تراکنش‌های اینترنتی، اپلیکیشن رمزساز (ارس) در بانک دی راه اندازی شده است.با نصب و فعالسازی اپلیکیشن رمزساز (ارس) بر روی تلفن همراه خود، می‌توانید در درگاه‌های غیرحضوری (درگاه پرداخت اینترنتی، اینترنت بانک، همراه بانک و …) به جای رمز دوم ایستای کارت، از رمز دوم یکبار مصرف که از طریق اپلیکیشن ارس دریافت می‌کنید استفاده نمایید. مدت اعتبار رمز تولید شده توسط اپلیکیشن ارس محدود است (یک دقیقه) و امکان استفاده مجدد از آن وجود ندارد.

دانلود و نصب اپلیکیشن ارس و انجام مراحل زیر

برنامه رمز یکبار مصرف ارس، در حال حاضر از بانک های اقتصاد نوین، انصار، حکمت ایرانیان، دی، سینا و قرض الحسنه مهر پشتیبانی می کند که در این گزارش از چگونه روند تولید رمز پویا بانک دی به شما عزیزان آموزش داده شد.

فعالسازی رمز دوم پویای بانک دی

  1. بعد از دانلود برنامه از سایت رسمی بانک دی و نصب برنامه، وارد آن شوید. در ابتدا همان گونه که در تصویر زیر مشاهده می کنید، در انتهای تصویر نوشته شده است که باید به شعبه نزدیک بانک مورد نظر مراجعه کنید و درخواست فعال سازی رمز یکبار مصرف دهید. مشتریان بانک دی ( اشخاصی که دارای اینترنت بانک دی هستند ) می بایست وارد اینترنت بانک شوند و گزینه رمز دوم یکبار مصرف را از بخش کارت انتخاب نمایند. در صورت عدم ثبت نام در اینترنت بانک دی، به نزدیک ترین شعبه مراجعه کنید.

 2. بعد از مراجعه به اینترنت بانک و یا مراجعه به نزدیک ترین شعبه بانک دی، کد QR در خدمت شما قرار خواهد گرفت که می توانید آنرا در برنامه ارس اسکن کنید.


3. کد فعال سازی در خدمت شما قرار خواهد گرفت که باید آنرا در برنامه مربوطه وارد کنید.


4. در این مرحله باید یک رمز امنیتی را انتخاب کنید و این رمز را با هر بار ورود باید وارد کنید.


5. برای فعال سازی رمز یکبار مصرف بانک مربوطه، تنها کافی است که کد QR را با گزینه “اسکن کن” در وسط صفحه نمایشگر اسکن کنید.


نکات لازم

  • پس از نصب اپلیکیشن ارس جهت فعال سازی آن ، وارد سامانه اینترنت بانک دی شوید و از منوی کارت ، گزینه << فعالسازی رمز دوم یکبار مصرف کارت >> را انتخاب نمایید.
  • در صورتی که نام کاربری و رمز عبور اینترنت بانک دی را در اختیار ندارید ، جهت فعالسازی اپلیکیشن ارس به همراه مدارک هویتی به یکی از شعب بانک دی مراجعه نمایید.
  • در هنگام فعالسازی اپلیکیشن ارس نیاز به ارتباط تلفن همراه با اینترنت وجود دارد اما پس از آن ( برای تولید رمز ) نیازی به اینترنت نیست.
منبع: چگونه

نظرات کاربران

  • نظرات توهین آمیز، نژاد پرستانه و زننده تایید نخواهد شد.
  • نظراتی که جنبه تبلیغاتی داشته باشند و یا لینک سایر وبسایت ها در آن باشد تایید نمی شود.
  • لطفا در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده نفرمایید.
  • از ارسال کامنت نامرتبط با موضوع این مقاله پرهیز کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *