تیم چگونه 664 روز پیش بدون دیدگاه

چگونه می توان با استفاده از آواها با یکدیگر ارتباط برقرار کرد

از ابتدای امر، آدمیان دریافتند که علاوه بر گفتگو و صحبت کردن راه های دیگری برای بیان احساسات و حالات روحی وجود دارد. دیرینه شناسان با توجه به اسناد و مدارک به جای مانده از گذشتگان دریافتند که سیر تکاملی انسان ها از ایما و اشاره و رسم اشکال شروع شده و رفته رفته به سخن گفتن و نوشتن انجامیده است. اما این پایان رشد و تکامل انسان ها نبود، تا اینکه ذهن خلاق و استعداد حیرت آور آدمی منجر به پدید آمدن هنری به نام “خنیاگری” یا نواختن موسیقی شد.

هنری که از ایجاد و ترکیب اصوات متولد می شد و این توانایی را داشت که احساسات بشر را برانگیزد و کمک کند تا برای لحظاتی از دغدغه ها و سختی های زندگی دور ماند. دیری نیانجامید که موسیقی توانست جایگاه خود را در سراسر پهنه ی خاکی کسب کند و یکی از ارکان جشن و سرور های بزرگان آن زمان شود. ساخت ابزارهای متفاوت جهت نواختن موسیقی و استفاده همزمان از آوازهای دلنشین، تاثیرگذاری این هنر را دوچندان می کرد.

با گذر زمان و پیشرفت علم و تکنولوژی، صنعت موسیقی همانند دیگر ابعاد زندگی بشر دسخوش تغییراتی قرار گرفت، تا جایی که ابزار جدید و سبک های متفاوت پا به عرصه ی موسیقی گذاشتند. و این باعث شد تا در برهه ای از زمان، ارزش ها و ملاک های موسیقی تحت تاثیر فرهنگ جوامع و ملل دیگر قرار گیرد از طرفی پیشرفت علم و تکنولوژی کمک کرده بود که شنیدن موسیقی و یا حتی نواختن آن در انحصار گروه خاصی از افراد جامعه نباشد و هر فردی با هر نگرشی به انجام فعالیت در این زمینه بپردازد که این امر پیامدهایی مثبت و منفی برای هنر موسیقی ایرانی در پی داشت. در نگاه اول بدیهی است که ایده گرفتن از سبک های متفاوت و رایج در دیگر کشورها می تواند مفید باشد اما با کمی تامل درمی یابیم، در صورتی که این ایده برداری موجب از یاد بردن فرهنگ غنی موسیقی ایرانی و یا تحریف در آن شود، می تواند برای این هنر ابا و اجدادی مضر هم باشد

تاثیر موسیقی بر دنیای پیرامون ما

با گسترش ابعاد کسب و کارها و مشکلات مربوط به آن و همچنین افزایش مشغله ها و سطح دغدغه های مردم، گاهی اوقات انسان ها برای رهایی از این مشکلات و لذت بردن از لحظات زندگی، ترجیح می دهند تا به موزیک دلخواه خود گوش فرا دهند که با توجه به گستردگی سبک های موسیقی و خواننده های فعال در آن، این امکان را خواهند داشت تا به سادگی به موزیک متناسب با احوالات خود دست پیدا کنند.

یکی از ویژگی های بارز موسیقی این است که به افراد کمک می کند تا از هیاهوی اطراف خود به دور باشند و سرو صدای محل کار یا اطرافیان حاضر، مزاحم عملکرد نرمال ذهن افراد نشود. البته این در صورتی امکان پذیر است که موسیقی از آهنگ و وزنی موزون برخوردارباشد و در غیر این صورت این خود موسیقی است که باعث آزردگی فرد می شود.

از دیگر اثرات موسیقی بر روی انسان ها می توان به مریضی ها و مشکلات جسمی ای که برای انسان ها در پی دارد اشاره کرد. پژوهشگران دریافتند که گوش دادن به بعضی از موسیقی ها می تواند افراد را دچار عارضه ی  فشار خون کند و یا همچنین با تحریک دائم اعصاب سمپاتیک و پاراسمپاتیک و به دنبال آن تنگ و گشاد شدن مردمک چشم، موجب ضعیفی چشم شود. موسیقی هایی که در سبک راک و یا حتی هیپ هاپ و رپ نواخته می شوند در صورتی که دارای مضامینی نامربوط و موسیقی ناموزون باشند ممکن است علاوه بر مشکلات روحی و روانی، گرایش به مواد مخدر را به همراه داشته باشد.

یکی از عجیب ترین ویژگی های آهنگ ها، اثر آن بر روی رشد گیاهان است. تحقیقات به عمل آمده نشان می دهد که گیاهانی که روزانه 6 ساعت در معرض اصوات مختلف قرار می گیرند به مراتب رشد بیشتری را نسبت به کیاهان دیگر از خودشان نشان می دهند. توجه داشته باشید که منظور از اصوات هر صدایی است که ممکن است به صورت روزانه به گوش ما برسد مثل: صدای تلویزیون، رادیو، آهنگ و حتی حرف زدن افراد با گل ها که مطمئنا بارها مشاهده کردید.

راه های دسترسی به جدیدترین موسیقی ها

با در دسترس عموم قرار گرفتن اینترنت و ساخت گوشی های هوشمند، ابعاد سایت ها و کسب و کار های اینترنتی بیش از پیش گسترش یافت. علاوه بر آن پلتفرم ها و مرجع های گوناگونی پدید آمد که امکان دسترسی به آهنگ مدنظر کاربران را به شکل حیرت آوری برای کاربران خود آسان می ساخت. برای نمونه دیگر نیازی به دانستن نام خواننده و یا اسم آهنگ نیست چرا که اپلیکیشن هایی پدید آمده است که با پخش قسمت کوتاهی از آهنگ یا متن آن، تمام موسیقی د نظر را همراه با جزئیات آن در اختیار کاربران قرار می دهد.

دانلود آهنگ های جدید راهی برای سرگرمی در هیاهوی این روز ها

بله این عبارت به صورت علمی و تجربی ثابت شده است که گوش دادن به آهنگ ها ذهن انسان را از تشویق خارج می کند. اما سوال اینجاست که آهنگ های جدید را از کجا دانلود کنیم؟
شما میتوانید برای دانلود آهنگ های جدید از اسپاتیفای، soundcloud و یا وبسایت موزیران استفاده کنید و آهنگ های پاپ، سنتی و سایر سبک ها را با لینک مستقیم دانلود کنید و لذت ببرید.

منبع: چگونه

نظرات کاربران

  • نظرات توهین آمیز، نژاد پرستانه و زننده تایید نخواهد شد.
  • نظراتی که جنبه تبلیغاتی داشته باشند و یا لینک سایر وبسایت ها در آن باشد تایید نمی شود.
  • لطفا در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده نفرمایید.
  • از ارسال کامنت نامرتبط با موضوع این مقاله پرهیز کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شاید دوست داشته باشید