سپیده ولی الله 37 روز پیش بدون دیدگاه

نحوه خرید شارژ ایرانسل مستقیم و غیر مستقیم

اگر جزو مشترکین جدید ایرانسل هستید یکی از دغدغه‌های‌تان شارژ سریع و راحت سیم‌کارت ایرانسل‌تان است. باید بدانید برای شارژ سیم کارت ایرانسل روش‌های متنوعی وجود دارد که در هر ساعت از شبانه‌روز و هر کجا که باشید به راحتی می‌توانید سیم‌کارت خود را شارژ کنید. از جمله روش‌های افزایش اعتبار سیم‌کارت ایرانسل، خرید آنلاین شارژ، خرید از طریق سوپر اپلیکیشن ایرانسل من، خرید با کد دستوری USSD، خرید از طریق اپلیکیشن‌ها و کیف‌پول‌ها، خرید از دستگاه پز و کارت‌خوان‌ها، خرید تلفنی و دریافت اعتبار از دیگران هستند که در ادامه این مطلب از چگونه با آن‌ها آشنا می‌شویم.

1- خرید آنلاین شارژ ایرانسل

با وجود دسترسی به اینترنت خرید آنلاین شارژ ایرانسل در هر زمانی از شبانه‌روز به راحتی قابل انجام است. برای این استفاده از این روش کافی است مراحل زیر را طی کنید:

مرحله اول: در ابتدا وارد سایت https://irancell.ir شوید و سپس بر روی فروشگاه من که در نوار ابزار بالا سمت راست سایت قرار دارد، کلیک کنید و از آنجا خرید آنلاین شارژ ایرانسل را انتخاب کنید

مرحله دوم: در صفحه‌‌ای که باز می‌شود ابتدا نوع سیم کارت (اعتباری یا دائمی)، نوع شارژ (عادی یا شگفت‌انگیز) و سپس مبلغ شارژ مورد نظر را انتخاب و شماره تلفن همراه ایرانسلی‌ را وارد کنید. دقت کنید ۹ درصد مالیات بر ارزش افزوده به مبلغ شارژ اضافه می‌شود. در انتها کافیست بر روی گزینه انتخاب بانک و پرداخت در پایین صفحه، کلیک کنید تا به درگاه پرداخت هدایت شوید و با تکمیل اطلاعات بانکی خود پرداخت را انجام داده و سیم‌کارت‌تان شارژ می‌شود.2- خرید از طریق سوپر اپلیکیشن ایرانسل من

یکی دیگر از روش‌های خرید شارژ مراجعه به برنامه ایرانسل من است که در این روش نیز به اینترنت نیاز دارید. در ابتدا اگر سوپر اپلیکیشن ایرانسل من را ندارید باید آن را دانلود کنید؛ از اینجا می‌توانید آموزش دانلود و نصب ایرانسل من را مطالعه کنید. حال برای خرید شارژ از طریق ایرانسل من مراحل زیر را انجام دهید:

مرحله اول: پس از ورود به این برنامه، گزینه افزایش اعتبار را انتخاب کنید، سپس مبلغ مورد نظر را انتخاب کنید. دقت کنید به مبلغ مورد نظر شارژتان، ۹ درصد مالیات بر ارزش افزوده تعلق می‌گیرد.

مرحله دوم: حالا با کلیک بر روی گزینه پرداخت می‌توانید نوع شارژ (عادی یا شگفت‌انگیز) را تعیین کنید و اگر قص خرید شارژ برای فرد دیگری را دارید می‌توانید گزینه هدیه به دوست را انتخاب کنید و سپس شماره تلفن آن فرد را در باکس موجود درج کنید. در انتها گزینه پرداخت از طریق درگاه بانکی را کلیک کرده و در صفحه درگاه پرداخت با درج اطلاعات کارت بانکی خود مبلغ شارژ را پرداخت و شارژ را خریداری کنید.

حذف پیشواز ایرانسل

آموزش تصویری حذف پیشواز ایرانسل

3- شارژ از طریق کد دستوری USSD

یکی دیگر از روش‌های شارژ سیم‌کارت ایرانسل  استفاده از کدهای دستوری است. در این روش نیازی به اینترنت و حتی گوشی موبایل هوشمند ندارید و تنها کافیست با گوشی موبایل‌تان کدهای دستوری لازم را شماره‌گیری نمایید. به یاد داشته باشید در این روش از دو نوع کد دستوری می‌توانید سیم‌کارت خود را شارژ کنید. در یک نوع از کد‌های دستوری می‌توانید به‌طور مستقیم شارژ مورد نظر را انتخاب و سپس خریداری کنید و در نوع دیگر کد دستوری می‌بایست رمز ۱۲ یا ۱۶ رقمی شارژ ایرانسل را از طریق عابربانک یا دستگاه پز از قبل خریداری و دریافت کرده باشید سپس از طریق کد دستوری اقدام به افزایش اعتبار خود کنید. برای یادگیری این روش با مراحل زیر همراه باشید.

مرحله اول: ابتدا شما باید یکی از دو کد دستوری *1#  و یا *7# را از طریق کیبورد تماس گوشی موبایل ‌خود شماره‌گیری نمایید. ( فرایند و عملیات خرید و افزایش اعتبار سیم‌کارت ایرانسل از طریق هر دو کد نام‌برده در خط بالاتر، یکسان است از این رو یکی از آن‌ها را توضیح می‌دهیم)


مرحله دوم: سپس شماره گزینه ۱.شارژ را ارسال (send  یا reply) کنید.


مرحله سوم: در صفحه بعدی هم شماره گزینه ۱.ایرانسل را انتخاب و ارسال کنید.


مرحله چهارم: در این قسمت نوع شارژ خود را انتخاب کنید و شماره گزینه مورد نظر خود را در باکس خالی نوشته و دکمه ارسال reply/send/را کلیک کنید.


مرحله پنجم: در این جا شماره سیم‌کارت خود یا فرد دیگری که می‌خواهید برای او شارژ خریداری کنید را وارد کنید.


مرحله ششم: رمز کارت شارژ خود را به درستی وارد کرده گزینه ارسال را کلیک کنید. پس از این مرحله سیمکارت ایرانسلی شما شارژ می‌شود.

در این روش می‌توانید از طریق کد دستوری *141# نیز سیمکارت خود را شارژ کنید. تمامی مراحل مانند شش مرحله‌ گفته شده برای *555#  است.


4- خرید شارژ از طریق اپلیکیشن‌های بانکی، فین‌تک و کیف‌پول‌ها

یکی دیگر از روش‌های خرید شارژ ایرانسل استفاده از اپلیکیشن‌های همراه بانک و استفاده از برنامه‌های خدمات مالی آنلاین و کیف‌پول‌های آنلاین است. برای استفده از این روش شما باید به اینترنت و گوشی موبایل هوشمند دسترسی داشته باشید.

برای شارژ تلفن همراه خود از این روش کافیست اپلیکیشن‌ کاربردی مورد نظر را دانلود و بر روی تلفن همراه‌تان نصب کرده و پس از ورود به آن فرایند خرید شارژ را طی کنید.

از انواع این اپلیکیشن‌ها می‌توان به هف هشتاد، دیجی پی، آیدی پی، همراه کارت و همراه بانک‌ها مثل موبایلت، ملت، تجارت و ملی اشاره کرد.


5- خرید شارژ از طریق دستگاه‌های خودپرداز

شما می‌توانید با مراجعه به دستگاه‌های خودپرداز بانکی، پس از وارد کردن کارت بانکی خود به دستگاه خودپرداز با انتخاب گزینه خرید شارژ (معمولا در صفحه اول خودپرداز قرار دارند در غیر اینصورت باید ابتدا گزینه خدمات بیشتر عابر بانک را فشار دهید و در صفحه بعد گزینه خرید شارژ را انتخاب کنید) مبلغ مورد نظر شارژ خود را مشخص و تایید کنید. پس از کسر مبلغ شارژ از کارت بانکی‌تان رسید خرید به همراه رمز ۱۲ یا ۱۶ رقمی شارژ برای‌تان چاپ می‌شود. توجه داشته باشید مبلغ ۹ درصد مالیات بر ارزش افزوده نیز حین خرید شارژ از حساب‌تان کسر می‌شود.


6- خرید شارژ با استفاده از دستگاه‌های پایانه فروش یا پوز(POS) 

مشترکین سیم‌کارت ایرانسل می‌توانند از طریق دستگاه‌های پز برای خرید شارژ مورد نظرشان اقدام کنند.

برای این منظور کافیست به یکی از فروشگاه‌ها یا مغازه‌هایی که دستگاه کارت‌خوان (دستگاه پز) دارند مراجعه کنید و خودتان یا فروشنده با کشیدن کارت بانکی‌تان از طریق دستگاه و انتخاب گزینه خرید شارژ از منوی دستگاه پز، یکی از مبالغ هزار، 2 هزار، 5 هزار، 10 هزار و 20 هزار تومانی را انتخاب و تایید کرده و پس از کسر مبلغ شارژ از حساب بانکی‌تان دستگاه رسیدی که شامل رمز شارژ است را چاپ می‌کند. و در نهایت می توانید رمز شارژ ایرانسلی خود را با استفاده از کدهای دستوری گفته شده در بخش‌های بالا در گوشی‌ همراه‌تان وارد کرده و افزایش اعتبار انجام دهید.


7- خرید شارژ از طریق تلفن گویا

شما برای خرید شارژ ایرانسل دست‌تان باز است و حتی می‌توانید خرید تلفنی شارژ را هم تجربه کنید. از این رو کافیست با شماره تلفن گویای ۷۰۰ تماس بگیرید  و در کمتر از سه دقیقه شارژ مورد نیاز خود را تهیه کنید.


سخن پایانی

در این چگونه یاد گرفتیم تا در سریع ترین زمان ممکن خرید شارژ ایرانسل را در هر مکان و لحظه ای انجام دهیم. یکی از علت هایی که باعث این میشود تا ما اقدام به شارژ سیم کارت خود کنیم خرید بسته اینترنت ایرانسل است. اگر شما هم به این نیت سیم کارت خود را شارژ میکنید، به این نکته توجه داشته باشید که تنظیمات اینترنت ایرانسل خود را باید درست ست کنید.

منبع: چگونه

نظرات کاربران

  • نظرات توهین آمیز، نژاد پرستانه و زننده تایید نخواهد شد.
  • نظراتی که جنبه تبلیغاتی داشته باشند و یا لینک سایر وبسایت ها در آن باشد تایید نمی شود.
  • لطفا در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده نفرمایید.
  • از ارسال کامنت نامرتبط با موضوع این مقاله پرهیز کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شاید دوست داشته باشید