اشکان معروفی 39 روز پیش بدون دیدگاه

آموزش افتتاح حساب وکالتی بانک تجارت برای خرید از سایپا و ایران خودرو

پیش از این برای خرید خودرو از بورس کالا، افتتاح حساب وکالتی الزامی شده بود. طبق قوانین جدید، برای شرکت در طرح های فروش خودرو سایپا و ایران خودرو، نیاز به افتتاح حساب وکالتی و معرفی حساب نزد خودروساز می‌باشد. این قانون به جهت کاهش ثبت نام دلالان در طرح های فروش سایپا و ایران خودرو وضع شده است. بانک‌ها نیز جهت سهولت کار مشتریان و منقاضیان شرکت در طرح های سایپا و ایران خودرو، خدمات وکالتی کردن حساب را به صورت آنلاین به مشتریان عرضه کرده اند. یکی از بانک‌های معرفی شده توسط خودروسازها جهت افتتاح حساب وکالتی، بانک تجارت است. در این مقاله از چگونه به آموزش افتتاح حساب وکالتی بانک تجارت خواهیم پرداخت. اگر در بانک تجارت صاحب حساب هستید و قصد شرکت در طرح های فروش خودرو را دارید، با ما همراه شوید.

افتتاح حساب وکالتی تجارت برای خرید خودرو

شرکت در قرعه کشی و طرح های فروش ایران خودرو و سایپا، مستلزم معرفی یک حساب وکالتی نزد خودروساز است. حساب‌های وکالتی امکان برداشت مستقیم وجه را به شرکت خودروساز داده و به دلیل نیاز به تامین بخشی از وجه مورد نیاز در حساب، تعداد دلالان در طرح های قرعه کشی کاهش پیدا می‌کند. اگر در بانک تجارت صاحب حساب هستید، می توانید به سادگی با استفاده از گام به گام زیر، نسبت به افتتاح حساب وکالتی بانک تجارت اقدام نموده و حساب خود را وکالتی کنید.

برای افتتاح حساب وکالتی بانک تجارت لازم است تا در این بانک صاحب حساب باشید. اگر در بانک تجارت حساب ندارید، در اولین قدم باید با مراجعه حضوری به یکی از شعب بانک تجارت اقدام به افتتاح حساب عادی نمایید. دقت داشته باشید که حساب های مشترک امکان وکالتی شدن را ندارند.

آموزش افتتاح حساب وکالتی بانک تجارت

اگر در بانک تجارت صاحب حساب هستید، برای وکالتی کردن حساب خود کافیست تا مراحل زیر را انجام دهید.

1. در اولین قدم، عبارت حساب وکالتی بانک تجارت را جست و جو کنید. و یا با کلیک بر روی آدرس زیر، وارد سامانه وکالتی بانک تجارت شوید.

https://www.tejaratbank.ir/vekalati

بر روی گزینه وکالتی کردن حساب برای شرکت های خودروساز کلیک کنید.

حساب وکالتی تجارت 1
روی گزینه وکالتی کردن حساب برای شرکت‌های خودروساز کلیک کنید.

2. در صفحه باز شده، کد ملی خود را در کادر کد ملی و کد امنیتی تصویر را در کادر بعدی وارد کرده و روی ورود کلیک نمایید.

حساب وکالتی تجارت 2
در کادر اول کد ملی خود را وارد کرده و در کادر دوم، کد نشان داده‌شده در تصویر را وارد کنید. سپس روی گزینه ورود ضربه بزنید.

3. در این مرحله، یک کد تاییدیه به شماره موبایل شما ارسال خواهد شد. حال کد 4 رقمی پیامک شده را در کادر کد تایید وارد نموده و روی گزینه ورود کلیک کنید. دقت داشته باشید که کد تایید به شماره موبایلی ارسال خواهد شد که در زمان افتتاح حساب به بانک تجارت داده‌اید.

کد پیامک شده به شماره موبایل خود را در کادر “کد تایید را وارد کنید” قرار داده و روی ورود ضربه بزنید.

4. حال اطلاعات حساب خود را بررسی کرده و سپس روی گزینه تبدیل به وکالتی کلیک کنید.

حساب وکالتی تجارت 4
پس از بررسی اطلاعات حساب خود، روی گزینه تبدیل به حساب وکالتی ضربه بزنید.

5. در صفحه باز شده، خودروساز مورد نظر را انتخاب کرده و سپس ضمن خواندن متن قوانین، تیک گزینه پذیرش کلیه قوانین و شرایط را فعال کنید. سپس روی ارسال کد تاییدیه کلیک نمایید.

حساب وکالتی تجارت 6
ضمن اتنخاب شرکت خودروساز مورد نظر خود در بخش انتخاب فروشنده، تیک متن “پذیرش کلیه قوانین و شرایط” را فعال نموده و روی گزینه ارسال کد تاییدیه ضربه بزنید.

6. در این مرحله از افتتاح حساب وکالتی بانک تجارت، یک کد تایید دیگر برای شما پیامک خواهد شد. کد ارسال شده را در کادر کد تایید وارد نمایید. سپس روی گزینه ادامه کلیک کنید تا حساب شما وکالتی گردد.

حساب وکالتی تجارت 5
کد تایید ارسال شده به شماره موبایل خود را در کادر “کد تایید را وارد کنید” وارد نموده و روی ادامه کلیک نمایید.

نکاتی مهم درخصوص حساب وکالتی بانک تجارت

زمانی که اقدام به وکالتی کردن حساب بانک تجارت خود می‌نمایید، پس از ثبت نام در طرح های فروش خودرو، خودروساز مبلغ تعیین شده را در حساب شما مسدود خواهد کرد. پس از اعلام نتایج، چنانچه در قرعه کشی فروش خودرو برنده شده باشید، پول از حساب شما برداشته شده و در غیر این صورت، پول شما آزاد خواهد شد. بنابراین در مدت زمان اعلام نتایج، امکان برداشت پول از حساب خود را نخواهید داشت.

پس از اعلام نتایج، افراد منتخب می‌بایست ظرف مدت تعیین شده‌ای نسبت به تکمیل وجه مورد نیاز بسته به نوع خودرو انتخابی، اقدام نمایند. در صورت عدم تکمیل وجه، خرید خودرو شما توسط خودروساز لغو شده و شما در قبال آن، حق اعتراض نخواهید داشت.

همچنین در صورت تغییر و غیر فعال کردن خدمات حساب وکالتی خود و ایجاد خلل در برداشت وجه توسط شرکت خودروساز، خرید خودرو شما لغو خواهد شد.

حساب وکالتی بانک ملت

آموزش تصویری افتتاح حساب وکالتی بانک ملت

برای افتتاح حساب وکالتی بانک تجارت، بایستی نسبت به افتتاح یک حساب عادی در بانک تجارت اقدام نمایید. اگر از قبل در بانک تجارت صاحب حساب هستید، نیازی به مراجعه حضوری به بانک ندارید. شما می‌توانید صرف با انجام مراحل آموزش داده شده، حساب خود را به حساب وکالتی تبدیل نمایید. حساب‌های دارای چک برگشتی، حساب‌های بلند مدت و حساب‌های مشترک، امکان وکالتی شدن را ندارند.


جمع بندی

در راستای کاهش حضور دلالان در طرح های خرید خودرو از ایران خودرو و سایپا، افتتاح حساب وکالتی و واریز بخش مشخصی از مبلغ خرید خودرو در حساب الزامی شده است. یکی از بانک‌های معرفی شده جهت وکالتی کردن حساب توسط دو شرکت خودروساز سایپا و ایران خودرو، بانک تجارت است. دارندگان حساب در بانک تجارت می‌توانند به صورت اینترنتی و بدون مراجعه حضوری به بانک، حساب خود را وکالتی کرده و اطلاعات آن را در اختیار شرکت خودروساز قرار دهند.

در این مقاله به آموزش کامل افتتاح حساب وکالتی بانک تجارت برای خرید خودرو از ایران خودرو و سایپا پرداخته شد. با استفاده از راهنمای ارائه شده می‌توانید حساب تجارت خود را به حساب وکالتی تبدیل کرده و ضمن ثبت اطلاعات آن در سامانه فروش شرکت خودروساز مورد نظر، در طرح‌های فروش خودرو سایپا و ایران خودرو شرکت نمایید.

افتتاح حساب وکالتی بانک ملی

آموزش تصویری باز کردن حساب وکالتی بانک ملی به صورت غیر حضوری
منبع: چگونه

نظرات کاربران

  • نظرات توهین آمیز، نژاد پرستانه و زننده تایید نخواهد شد.
  • نظراتی که جنبه تبلیغاتی داشته باشند و یا لینک سایر وبسایت ها در آن باشد تایید نمی شود.
  • لطفا در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده نفرمایید.
  • از ارسال کامنت نامرتبط با موضوع این مقاله پرهیز کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شاید دوست داشته باشید