راحله آقاپور 338 روز پیش بدون دیدگاه

چگونه ناخن مصنوعی را بچسبانیم

گزینه های زیادی برای زیباسازی ناخن های طبیعی وجود دارد. اما یکی از راحت ترین و کم هزینه ترین روش ها استفاده از ناخن های مصنوعی است. ناخن های مصنوعی در انواع مدل ها و جنس های متنوعی در بازار در دسترستان قرار داده شده اند که می توان آن ها را با توجه کیفیت، اندازه و میزان بلندی و کوتاهی خریداری کرد. توجه داشته باشید که برای استفاده از ناخن های مصنوعی حتما باید مراحل خاصی را پشت سر بگذارید. چرا که در صورت اجرای غلط مراحل، آسیب های جبران ناپذیری را به ناخن های خود وارد می کنید. برای اینکه به صورت دقیق و اصولی مراحل چسباندن ناخن مصنوعی را پشت سر بگذارید می توانید با استفاده از روش هایی که در این مقاله از چگونه در اختیارتان گذاشته ایم وارد عمل شوید.


برای چسباندن ناخن مصنوعی به چه وسایلی نیاز داریم

 • چسب ناخن
 • ناخن مصنوعی منایب با سایز ناخن های هر فرد
 • ناخن گیر
 • سوهان ناخن
 • ابزار مانیکور ناخن
 • لاک پاک‌کن
 • پنبه یا پد کتانی
 • بافر ناخن
 • گوش پاک‌کن
 • قیچی
 • مراحل انجام کار

مرحله ی اول

در ابتدا ناخن ها باید پاک سازی شوند. ناخن مصنوعی بر روی ناخن های طبیعی و بدون لاک چسبانده می شوند. به همین دلیل، در صورتی که لاکی بر روی ناخن هایتان دارید آن را قبل از هر چیزی پاک کرده و سپس دست هایتان به خوبی شسته و پاک کنید.

توجه کنید که تمامی قسمت دست، ناخن ها و کوتیکول ناخن باید به خوبی خشک شوند. پس با دقت کامل این کار را انجام دهید تا نقطه ای از توجه شما باز نمایند.


مرحله ی دوم

در مرحله ی دوم ناخن ها باید مرتب شوند تا ناخن مصنوعی به تمییز ترین شکل ممکن بر روی ناخن های دیده شود. برای این کار از ابزارآلات مانیکور استفاده می شود و کوتیکول ناخن ها و گوشت اضافه برداشته می شود. اگر این کار را در خانه انجام می دهید توجه داشته باشید که ممکن است کوتیل برداری برایتان کمی در آور باشد. به همین دلیل، می توانید کمی از اسپری های بی حس کننده برای این کار استفاده کنید. همچنین، سعی کنید ناخن هایتان را تا جای ممکن کوتاه کنید.


مرحله سوم

ناخن های مصنوعی را از جعبه بیرون آورده و سپس ناخن های مناسب را انگشت را کنار بگذارید.


مرحله ی چهارم

اگر راست دست هستید در ابتدا دست راست و اگر چپ دستید بر روی دست چپ خود متمرکز شوید.

قبل از اینکه کار چسب گذاری را شروع کنید اول از همه به این نکته توجه کنید که شما مجاز به استفاده از هر نوع چسبی نیستید. پس حتما چسب مخصوص ناخن مصنوعی را انتخاب کنید. در غیر این صورت، صدمات جدی را به ناخن های طبیعی خود وارد می کنید. همچنین به تاریخ انقضای چسبی که برای این کار استفاده می کنید توجه نمایید.

یک نقطه چسب( نه بیشتر نه کم تر) بر روی ناخن طبیعی خود و یک نقطه ی دیگر بر روی ناخن مصنوعی قرار می دهید. توجه کنید که نباید در زدن چسب زیاده روی کنید. زیرا چسب ها بعد از قرار دادن ناخن مصنوعی بیرون زده می شوند و ظاهر زیبای ناخن ها را می گیرند.


مرحله ی پنجم

ناخن هایی که از قبل( برای هر انگشتی را) کنار گذاشته اید بردارید. ناخن ها باید دقیقا بالای کوتیکول ناخن قرار بگیرند. ناخن را صاف بر روی ناخن قرار داده و کمی فشار دهید تا هیچ فاصله ای بین ناخن مصنوعی و خود ناخنتان باقی نماند. این کار را تا ده ثانیه ادامه دهید. در این ده ثانیه نباید هیچ گونه حبابی از زیر ناخن های شما بیرون بیاید.

در صورتی که دیدید کمی از چسب ناخن شما بیرون زده شده است می توانید یک گوش پاک برداشته و گوشه های ناخنتان را با آن تمییز کاری کنید.


 فینیشینگ

در مرحله ی نهایی ناخن هایی مصنوعی باید به دقت چک شوند. در صورتی که اندازه و فرم ناخن ها را دوست داشتید نیازی به اصلام فرم ناخن ها نیست. اما در صورتی که خواستید لبه های ناخن مصنوعی را به شکل دلخواه درآورید یک سوهان ناخن برداشته و به آرامی این مرحله را پشت سر بگذارید. نکته ای که در این مرحله وجود دارد این نکته است که باید اجازه دهید چسب زیر ناخن ها به قدر کافی خشک شوند و سپس کار سوهان کشی را شروع کنید.

بعد از اینکه مطمئن شدید ناخن ها به خوبی در جای خود سفت شده اند می توانید کار خود را شروع کنید. همچنین توجه کنید که در بخش سوهان کشی ناخن های مصنوعی به هیچ وجه به ناخن ها فشار وارد نیاورید. زیرا، در چنین حالتی ممکن است ناخن ها از جای خود کنده شوند و شما را برای انجام مجدد مراحل قبل به زحمت بیاندازند. پس عجله نکنید.


چسباندن ناخن مصنوعی ژله ای

ناخن های مصنوعی ژله ای یکی از انواع ناخن هایی هستند که به تازگی وارد بازار شده اند. استفاده از این ناخن ها بسیار راحت تر از چسباندن ناخن های مصنوعی ساده می باشد. البته ناخن های مصنوعی ژله ای دارای دو نوع می باشند. یکی از انواع ناخن های مصنوعی با اشعه ی uv چسبانده می شوند. این نوع از ناخن های مصنوعی توسط ناخن کارها قابل اجراست. مگر اینکه دستگاه یو وی را خودتان به صورت جداگانه تهیه کرده و در منزل از آن استفاده کنید.

نوع دیگری از ناخن های مصنوعی هستند که بدون استفاده از دستگاه یو وی قابل اجرا می باشند و سختی پشت سر گذاشتن مراحل قبل را نیز ندارند. برای استفاده از این نوع ناخن های مصنوعی قسمت ژله ای پشت ناخن را ذوب کرده و سپس بر روی ناخن قرار می دهید. برای اینکار می توانید از سشوار کمک بگیرید. برای اینکه ناخن های مصنوعی ژله ای به خوبی بر روی ناخن های شما چسبیده شوند بهتر است چند ثانیه انگشت خود را بر روی آن ها قرار دهید. بعد از چند ثانیه ژل ها خشک شده و به راحتی بر روی ناخن های طبیعی چسبیده می شوند.

حتی روش جدا کردن این ناخن های مصنوعی نیز با سشوار می باشد. کافیست مقداری از گرمای سشوار را بر روی این ناخن ها بگیرید تا به راحتی کنده شوند. ناخن های مصنوعی ژله ای را می توان بسته به کیفیتی که دارند چندین بار استفاده کرد.


در پایان

استفاده از ناخن مصنوعی روشی فوری و موقتی است که علاوه بر داشتن هزینه های بسیار کم و به صرفه به زیبایی ناخن های شما می افزاید. اما باید توجه داشت که استفاده از این روش موقتیست و نمی توان به صورت دائمی آن را انجام داد. چرا که ناخن ها برای تغذیه به نور و هوا نیاز دارند و اگر شما مدت زمان طولانی را از این ابزار زیباسازی ناخن ها استفاده کنید، در حقیقت به ناخن های خود آسیب زده اید.

منبع: چگونه

نظرات کاربران

 • نظرات توهین آمیز، نژاد پرستانه و زننده تایید نخواهد شد.
 • نظراتی که جنبه تبلیغاتی داشته باشند و یا لینک سایر وبسایت ها در آن باشد تایید نمی شود.
 • لطفا در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده نفرمایید.
 • از ارسال کامنت نامرتبط با موضوع این مقاله پرهیز کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شاید دوست داشته باشید