واتساپ یکی از مطرح‌ترین شبکه‌های اجتماعی و ارتباطی می‌باشد که کاربران زیادی را به خود اختصاص داده است. به دلیل برخی از محدودیت‌های ایجاد شده بر روی شبکه‌های ارتباطی دیگر مانند تلگرام، اکثر مردم به واتس‌آپ روی آورده‌اند. البته واتس‌آپ نسبت به شبکه‌های ارتباطی دیگر، محدودیت‌هایی دارد که یکی از آنها، محدود بودن استیکر واتس‌آپ است.

در این مقاله قصد داریم تا برنامه‌هایی را معرفی کنیم که به شما امکان ساخت استیکر واتساپ را می‌دهند. با ما در سایت چگونه همراه شوید.

پیام‌رسان اجتماعی واتس‌آپ :

تقریبا همگی ما با پیام‌رسان واتساپ آشنایی داریم و کمابیش از آن استفاده می‌کنیم. حتما در هنگام استفاده از این پیام‌رسان، به مشکلات و کمبودهای این شبکه ارتباطی پی برده‌اید. به عنوان مثال شما نمی‌توانید فایل‌های حجیم را در واتس‌آپ به اشتراک بگذارید و یا پیامی که فرستادید را ویرایش کنید.

همچنین یکی از کاستی‌های واتس‌آپ، عدم وجود استکیرهای متنوع می‌باشد. برعکس بقیه مشکلات واتس‌آپ، این مشکل قابل حل می‌باشد. برای اضافه کردن استیکر در واتساپ می‌توان از برنامه‌هایی که در ادامه معرفی خواهیم کرد، استفاده نمایید.

ساخت استیکر در واتساپ :

در واتس‌آپ، تعدادی محدود از استیکرها وجود دارد که می‌توانید آنها را از طریق خود برنامه واتس‌آپ دانلود کرده و استفاده نمایید.

همچنین برخی از برنامه‌ها نیز وجود دارند که عموما برای اضافه کردن گروهی از استیکرهای پیش‌ساخته به واتس‌آپ، تولید شده‌اند.

با این‌حال شما می‌توانید استیکرهای خودتان را برای واتساپ بسازید. برای ساخت استیکر در واتس‌آپ برنامه‌های متنوعی موجود است که بهترین و معتبرترین آنها را به شما معرفی خواهیم کرد.

برنامه‌های ساخت استیکر واتساپ :

1– برنامه Sticker maker :

چگونه استکیر واتساپ بسازیم

اولین برنامه ساخت استیکر واتساپ که به شما معرفی می‌کنیم، برنامه Sticker maker می‌باشد. این برنامه تاکنون 100 میلیون نصب فعال داشته که می‌توانید آن را از طریق لینک زیر از گوگل پلی دانلود نمایید.

استفاده از این برنامه بسیار آسان می‌باشد. کافیست تا طبق مراحل زیر پیش بروید.

مرحله اول : برنامه را دانلود و نصب کرده و سپس باز نمایید.

مرحله دوم : بر روی گزینه Create a new stickerpack کلیک نمایید. با کلیک بر روی این گزینه، یک پکیج برای استیکرهایی که خواهید ساخت، ایجاد می‌شود.

چگونه استکیر واتساپ بسازیم
بر روی create a new sticker pack کلیک کنید.

مرحله سوم : حال برای پکیج استیکر خود در کادرهای Stickerpack name و Stickerpack author، یک نام و نامی برای سازنده پکیج انتخاب کنید.

چگونه استکیر واتساپ بسازیم
برای پکیج استیکر خود یک نام انتخاب نمایید.

مرحله چهارم : بر روی پکیجی که ساخته‌اید کلیک کنید.

چگونه استکیر واتساپ بسازیم

مرحله پنجم : در این صفحه کادرهای زیادی مشاهده می‌کنید. بر روی یکی از این کادرها کلیک کرده و سپس در قسمت Pick image from، مشخص کنید که عکس از کجا انتخاب شود.

چگونه استکیر واتساپ بسازیم
بر روی یک از کادرها کلیک کرده و سپس مشخص کنید که عکس از کجا انتخاب شود. برای مثال اگر می‌خواهید عکس را از گالری خود انتخاب کنید بر روی Gallery کلیک کنید.

اگر می‍خواهید یک عکس با دوربین خود بگیرید بر روی گزینه Take photo کلیک کرده و اگر قصد دارید تا یک عکس از گالری خود انتخاب کنید از گزینه Open Gallery استفاده نمایید.

همچنین با انتخاب گزینه Text only نیز می‌توانید یک متن را به استیکر تبدیل کنید.

چگونه استکیر واتساپ بسازیم
منبع عکس را انتخاب کنید و چنانچه قصد تبدیل یک متن به استیکر را دارید از گزینه Text only استفاه نمایید.

مرحله ششم : پس از انتخاب عکس، وارد صفحه زیر خواهید شد. با استفاده از سه ابزاری که در پایین صفحه وجود دارد می‌توانید آن بخشی را که می‌خواهید، بریده و آن را به استیکر تبدیل کنید. برای راحت‌تر شده کار خود از ابزار Freehand استفاده کنید و با حرکت انگشت خود دور قسمت مورد نظر، آن را برش دهید.

چگونه استکیر واتساپ بسازیم
برای برش قسمت دلخواه‌تان از آیکون قیچی استفاده کنید.

مرحله هفتم : حال بر روی گزینه Save STICKER کلیک کنید.

چگونه استکیر واتساپ بسازیم
بر روی گزینه SAVE STICKER کلیک کنید تا استیکر شما ذخیره شود. همچنین می‌توانید از گزینه ADD TEXT برای اضافه کردن متن به استیکر خود استفاده نمایید.

استیکر شما دورن یکی از کادرهای پکیجی که ساخته‌اید ذخیره خواهد شد. پس از ساختن پکیج خود، بر روی گزینه ADD CHANGES TO WHATSAPP کلیک کنید تا استیکرهای شما به برنامه واتس‌آپ منتقل شود.

چگونه استکیر واتساپ بسازیم
برای وارد کردن پکیج استیکر خود به واتس‌آپ از گزینه ADD CHANGES TO WHATSAPP استفاده کنید.

2 – برنامه Sticker Studio :

چگونه استکیر واتساپ بسازیم

یکی دیگر از برنامه‌های ساخت استیکر واتس‌آپ، برنامه Sticker Studio می‌باشد. برای دانلود این برنامه از لینک زیر استفاده نمایید.

کار کردن با این برنامه نیز تا حدودی مشابه برنامه قبلی می‌باشد. کافیست تا مراحل زیر را پیش بروید.

مرحله اول : برنامه Sticker Studio را دانلود و نصب نمایید.

مرحله دوم : وارد برنامه شده و بر روی گزینه Get started کلیک نمایید.

چگونه استکیر واتساپ بسازیم
روی گزینه Get Started کلیک کنید.

مرحله دوم : حال منبع تصویر خود را انتخاب نمایید.

چگونه استکیر واتساپ بسازیم
منبع عکس خود را انتخاب کنید و در صورتیکه مایل به تبدیل یک متن به استیکر واتس‌آپ هستید از گزینه Text sticker استفاده کنید.

برای انتخاب تصویر از گالری خود از گزینه Select Photo و برای گرفتن عکس با دوربین گوشی خود از گزینه Capture photo استفاده کنید. همچنین می‌توانید با استفاده از گزینه Text sticker، یک متن را به استیکر واتس‌آپ تبدیل کنید.

پس از انتخاب منبع عکس، درخواست برنامه برای دسترسی به دوربین و حافظه داخلی گوشی‌تان را تایید کند.

چگونه استکیر واتساپ بسازیم
با کلیک بر روی گزینه Allow، مجوزهای برنامه را برای دسترسی به تصاویرتان فعال نمایید.

مرحله سوم : حال با استفاده از ابزارهایی که در پایین صفحه قرار داده شده‌است، آن قسمت از عکس را که می‌خواهید برش دهید. همچنین اگر می‌خواهید تا کل عکس به استیکر واتس‌آپ تبدیل شود، بر روی گزینه SKIP در بالای صفحه کلیک کنید.

چگونه استکیر واتساپ بسازیم
برای برش قسمتی از عکس از گزینه Free استفاده کنید.

مرحله چهارم : در صفحه باز شده می‌توانید سایر تغییراتی را که می‌خواهید را در عکس اعمال کنید. برای مثال می‌توانید به آن متن اضافه کرده و یا بر روی آن نقاشی بکشید. پس از اتمام کارتان با تصویر بر روی علامت تیک در گوشه راست و بالای صفحه کلیک کنید.

چگونه استکیر واتساپ بسازیم
برای اضافه کردن متن به استیکر خود از گزینه Write و برای رنگ آمیزی آن از گزینه Paint استفاده کنید. پس از اعمال تغییرات بر روی آیکون تیک کلیک کنید.

مرحله پنجم : حال برنامه به صورت پیش‌فرض برای استیکر واست‌آپ ساخته شده یک پکیج ساخته و از شما می‌خواهد تا نامی برای آن انتخاب کنید. نام پکیج را در کادر Stickerpack name وارد کرده و سپس بر روی Create کلیک کنید.

چگونه استکیر واتساپ بسازیم
برای پکیج استیکر خود یک نام در قسمت Stickerpack name وارد کنید.

مرحله ششم : شما موفق به ساخت استیکر واتس‌‌آپی خودتان شدید.

بر روی استیکر خود کلیک کرده تا به صفحه زیر هدایت شوید.

چگونه استکیر واتساپ بسازیم
بر روی پکیج استیکر خود کلیک کنید.

در این قسمت می‌توانید با کلیک بر روی Add sticker، استیکرهای دیگری به پکیج خود اضافه کنید. پس از اتمام ساخت استیکر واتس‌آپی خود نیز در همین صفحه بر روی گزینه Add to WhatsApp کلیک کنید تا پکیج استیکرهای شما به برنامه واتس‌آپ اضافه شود.

چگونه استکیر واتساپ بسازیم
برای اضافه کردن استیکرهای درون پکیج‌تان به واتس‌آپ بر روی گزینه Add to WhatsApp کلیک کنید.

3 – برنامه Wemoji :

چگونه استکیر واتساپ بسازیم

آخرین برنامه‌ای که در این مقاله به شما معرفی می‌کنیم، برنامه Wemoji می‌باشد. این برنامه تاکنون 10 میلیون بار از گوگل پلی دانلود شده و یکی از قوی‌ترین ابزارها برای ساخت استیکر واتس‌آپ می‌باشد.

برای دانلود Wemoji از لینک زیر استفاده نمایید.

کار کردن با Wemoji نیز ساده می‌باشد و شما می‌توانید در چند مرحله ساده، استیکرهای خودتان را درست کرده و به واتس‌آپ انتقال دهید.

مرحله اول : Wemoji را دانلود و نصب نمایید.

مرحله دوم : وارد برنامه شده و بر روی گزینه Create Sticker کلیک نمایید.

چگونه استکیر واتساپ بسازیم
روی گزینه Create Sticker کلیک کنید.

مرحله سوم : حال بر روی آیکون Photo کلیک کرده و سپس از گالری خود، تصویر مورد نظر را انتخاب نمایید. چنانچه قصد دارید تا یک متن را به استیکر تبدیل کنید، از گزینه Text در پایین صفحه استفاده نمایید.

چگونه استکیر واتساپ بسازیم
بر روی آیکون Photo کلیک کنید. سپس منبع عکس‌تان را مشخص کرده و تصویر مدنظرتان را انتخاب کنید.

مرحله چهارم : برای اضافه کردن متن یه تصویر خود بر روی گزینه Text کلیک کنید. پس از اعمال تغییرات بر روی گزینه SAVE کلیک کنید.

چگونه استکیر واتساپ بسازیم
حال اگر قصد اضافه کردن متن به استیکر خود را دارید از گزینه Text استفاده کنید. سپس بر روی گزینه SAVE کلیک کنید.

مرحله پنچم : استیکری که ساخته‌اید نیاز به یک نام دارد. نام استیکر خود را در کادر Sticker Pack name وارد کرده و روی گزینه SAVE کلیک کنید.

چگونه استکیر واتساپ بسازیم
نامی برای پکیج استیکر خود انتخاب کنید.

مرحله ششم : به صفحه اصلی برنامه برگشته و روی گزینه My Stickers کلیک کنید. سپس بر روی استیکری که ساخته‌اید کلیک کنید.

چگونه استکیر واتساپ بسازیم
بر روی My Sticker کلیک کنید تا به صفحه زیر منتقل شوید.
چگونه استکیر واتساپ بسازیم
در این صفحه بر روی پکیج استیکری که ایجاد نموده‌اید کلیک کنید.

در نهایت نیز بر روی گزینه ADD TO WHATSAPP کلیک کنید تا استیکر شما به واتس‌آپ منتقل شود.

چگونه استکیر واتساپ بسازیم
با کلیک بر روی گزینه ADD TO WHATSAPP، پکیجی که انتخاب نموده‌اید به واتس‌آپ منتقل خواهد شد.

جمع بندی :

ابزارهای متنوعی برای ساخت استیکر واتس‌آپ وجود دارد که کار کردن با آنها کمابیش شبیه به هم است. برنامه‌های ساخت استیکر واتساپ که در این مقاله معرفی شد جزو بهترین ابزارهای ساخت استیکر می‌باشند. هرچند شما می‌توانید از برنامه‌های دیگر نیز استفاده کرده و استیکرهای خود را وارد واتس‌آپ کنید و با دوستان خود به اشتراک بگذارید.

سوالات متداول

آیا برای ساخت استیکر در واتساپ باید از برنامه جانبی استفاده کنیم؟

بله، شما نمتیوانید به طور مستقیم در واتساپ استیکر بسازید به همین منظور باید از برنامه های که در این چگونه برای شما آماده کرده ایم برای ساخت و اضافه کردن استیکر های مورد نظر به برنامه WhatsApp استفاده کنید.

در ساخت استیکر در واتساپ از چه فرمت فایل هایی میتوانیم استفاده کنیم؟

شما در ساخت استیکر در واتساپ میتوانید از عکس های با فرمت های (JPG,PNG,GIF و…) و فایل های ویدیویی با فرمت (mp4) استفاده کنید.

آیا برای ساخت sticker WhatsApp نیاز به فیلتر شکن است؟

خیر، تمامی برنامه های معرفی شده در این چگونه بدون نیاز به برنامه های تغییر ای پی کار میکنند.

لینک های مرتبط: