افراد بسیاری با مشکل دردهای استخوانی مواجه اند، از این رو همواره در جستجوی یافتن بهترین پزشکان درمانگر این نوع دردها هستند، در همین راستا در این قسمت برای این افراد بررسی خواهیم کرد که بهترین پزشکانی که قادر به درمان انواع درد های استخوانی هستند، کدام اند؟ جهت کسب اطلاعات تکمیلی در این خصوص با ما همراه باشید.

کدام پزشکان قادر هستند که به درمان انواع درد های استخوانی بپردازند؟

متخصصان استخوان و مفاصل که با نام متخصصان ارتوپدی شناخته می شوند، بهترین درمانگران مشکلات اسکلتی عضلانی حرکتی بدن هستند. یک متخصص استخوان و مفاصل( متخصص ارتوپدی) با کسب مهارت های تخصصی طی 11 سال تحصیل در دوره های پزشکی عمومی و فلوشیپ تخصصی، دانش پزشکی و مهارت کافی درمان کلیه مشکلات و آسیب های اسکلتی عضلانی بدن را دارد.

متخصص استخوان و مفاصل چه آسیب ها و مشکلاتی را درمان می کند؟

متخصص استخوان و مفاصل آسیب ها و مشکلاتی نظیر؛ سیاتیک، نکروز استخوان ، پارگی های رباط ،  عفونت های مفاصل، کمر درد، گردن درد، پارگی تاندون ها، اسکولیوز، مشکلات دیسک، ایجاد خار پاشنه، رگ به رگ شدن اندام، گرفتگی عضله ها، آسیب های مفصل، کجی پا، تومور استخوان، گردن درد، مشکلات اعصاب، صافی کف پا، مشکلات مچ پا، آسیب های ورزشی، آرتروز و ساییدگی مفاصل، مشکلات مادرزادی اندام ها، انقباض شانه ، آسیب های زانو( لیگامان و مینیسک)، تونل کارپ و گرفتگی عضلات دست  را مورد تشخیص و درمان قرار می دهد.

آسیب ها و مشکلات عضلانی حرکتی بدن توسط ارتوپد چگونه درمان می شود؟

یک متخصص ارتوپدی، از روش های جراحی و غیرجراحی جهت درمان مشکلات اسکلتی، عضلانی حرکتی بدن استفاده می کند.

برخلاف تصور عموم مردم، متخصص ارتوپدی بیشتر بر درمان غیر جراحی نظیر؛ دارو درمانی، فیزیوتراپی، تمرینات ورزشی و … تاکید دارند و تنها در مواردی که روش های غیرجراحی موثر واقع نشوند، از جراحی استفاده خواهد شد.

جراحی هایی که یک متخصص ارتوپدی در درمان آسیب های عضلانی حرکتی انجام می دهد، با توجه به نوع آسیب های بیمار متفاوت خواهد بود اما به طور کلی این جراحی ها شامل؛ جراحی ترمیم بافت نرم، جراحی جایگزینی مفصل، جراحی آرتروسکوپی، جراحی فیکسچر داخلی و … می باشد.

چگونه به کمک بهترین پزشکان انواع دردهای استخوانی را درمان کنیم

یک متخصص ارتوپدی چگونه آسیب های اسکلتی عضلانی بدن را تشخیص و درمان می کند؟

متخصص ارتوپدی جهت تشخیص ابتدا از بیمار در رابطه با مشکلی که دارد، شرح حال می گیرد، معاینات پزشکی انجام می دهد، تجویز آزمایش انجام می دهد و در صورت نیاز ممکن است انجام سونوگرافی، سی تی اسکن، ام آر آی و … را نیز تجویز نماید تا بتواند به طور دقیق علت آسیب را تشخیص دهد و در نهایت نیز با توجه به نوع آسیب و میزان آن ممکن است روش های جراحی یا غیرجراحی را در پیش بگیرد.

متخصصان ارتوپدی سعی می کنند تا حد ممکن از انجام جراحی خودداری کنند زیرا روش های غیرتهاجمی نظیر دارو درمانی یا انجام نرمش های طبی خطرات و عوارض کمتری برای بیمار  خواهند داشت.

بهترین پزشکانی که قادر به درمان انواع درد های استخوانی هستند کدام اند؟

پزشکان بسیاری دردهای استخوانی را درمان می کنند، اما اینکه کدام پزشکان جز بهترین پزشکان این دسته قرار دارند، باید ویژگی های زیر را در آنها مورد بررسی قرار داد؛

● برخورداری از بالاترین سطح دانش پزشکی مرتبط با تخصص ارتوپدی

● مهارت کافی در درمان به واسطه انجام درمان های موثر و جراحی های متعدد

● داری منش و رفتار مناسب با بیمار و مراجعه کنندگان خود

● امکان دسترسی به پزشک به ویژه در موارد اضطراری

● بهره گیری از جدیدترین تکنیک ها و ابزار پزشکی به منظور انجام جراحی های اصولی و استاندارد

● تحت نظر داشتن شرایط بیمار تا بهبودی کامل

● ارائه راهنمایی ها و توصیه های مراقبتی به بیمار پس از انجام جراحی و یا سایر روش های درمانی

چگونه بهترین پزشکانی که قادر به درمان انواع درد های استخوانی هستند را انتخاب کنیم؟

در وب سایت پذیرش 24 لیست اسامی بهترین متخصصان ارتوپدی سراسر کشور تهیه شده است که می توان از میان آنها یکی را جهت دریافت مشاوره انتخاب کرد.

اینکه از این لیست کدام پزشک، جزو بهترین های درمان دردهای استخوانی است، به اولویت ها و معیارهای انتخاب شما در مورد پزشک مورد نظرتان بستگی دارد.

در پذیرش 24 در صفحه مربوط به هر پزشک ارتوپدی می توان بیوگرافی؛ رزومه کاری، فعالیت ها، آدرس و شماره تماس مطب، محل اقامت، جوایز و افتخارات ، تعداد سال های فعالیت، تعداد مشاوره های آنلاین پزشکی، نظرات کاربران در رابطه با پزشک و … را به طور کامل مورد بررسی  و مقایسه با دیگر متخصصان ارتوپدی سایت قرار داد.

چگونه به کمک بهترین پزشکان انواع دردهای استخوانی را درمان کنیم

چگونه از بهترین پزشکانی درمان کننده انواع درد های استخوانی مشاوره آنلاین دریافت کنیم؟

در پذیرش 24 پس از انتخاب پزشک ارتوپدی مورد نظر خود می توانید با پرداخت حق مشاوره از طریق کارت های عضو شتاب، نزدیک ترین زمان ممکن را  جهت نوبت گیری رزرو کنید تا از طریق تماس تلفنی یا متنی مشاوره پزشکی دریافت کنید.

طی جلسه مشاوره آنلاین کاربر به راحتی می تواند با پزشک در مورد مشکلات خود گفتگو کند و راهنمایی های لازم را از پزشک ارتوپدی دریافت کند.

در مواردی که بیمار قادر به مراجعه حضوری به پزشک متخصص ارتوپدی ( به دلیل دور بودن و مسافت های طولانی، عدم دسترسی به پزشک و …) نیست، مشاوره آنلاین پزشکی در رفع نگرانی های فرد و در رابطه با سوالات و ابهاماتی که در ذهن خود در رابطه با مشکل یا آسیب های حرکتی خود دارد، بسیار کمک کننده خواهد بود.

استفاده از مشاوره آنلاین پزشکی از متخصص ارتوپدی چه مزایایی برای بیمار دارد؟

هنگامی که فرد دچار آسیب های حرکتی از مشاوره آنلاین پزشکی استفاده می کند، دریافت این نوع مشاوره با مزایایی همراه خواهد بود که عبارتند از:

● عدم نیاز به مراجعه حضوری به مطب پزشک در موارد غیرضروری( کاهش رفت و آمدها و دردسرهای نوبت گیری)

● کاهش هزینه ها و صرفه جویی در وقت

● راحتی بیشتر بیمار در بیان مسائل و مشکلات خود

● امکان برخورداری از نظرات پزشکی یک یا چندین پزشک متخصص ارتوپدی

● دسترسی به پزشک متخصص ارتوپدی بدون محدودیت مکانی و زمانی