حتما تا به حال نام برنامه تیک تاک به گوشتان خورده است. تیک تاک یکی از سرویس‌های تولید و اشتراک‌گذاری ویدیوهای کوتاه می‌باشد. با اینکه زمان زیادی از معرفی تیک تاک نگذشته است، این سرویس اشتراک‌گذاری ویدیو طرفداران بسیار زیادی پیدا کرده است و اکثر طرفداران آن را نوجوانان تشکیل داده‌اند. متاسفانه نصب و راه‌اندازی تیک تاک در برخی از کشورها از جمله ایران با مشکلات زیادی روبرو بوده و کاربران ایرانی در اجرای تیک تاک دچار مشکل هستند. در این مقاله از چگونه قصد داریم تا راه‌های تضمینی اجرای تیک تاک را به شما آموزش دهیم. پس اگر شما هم جزو طرفداران تیک تاک می‌باشید، تا انتهای این مقاله ما را همراهی نمایید.

آموزش ویدیویی نصب تیک تاک در ایران تضمینی

آموزش نصب تیک تاک در ایران

همانطور که پیش‌تر خدمت‌تان بیان کردیم، نصب و اجرای تیک تاک در ایران با محدودیت‌های زیادی روبرو می‌باشد. این محدودیت‌ها سبب شده تا اجرای تیک تاک از طریق برنامه آن به نوعی غیرممکن شود. به همین دلیل راه حلی که برای اجرای تیک تاک به شما معرفی خواهیم نمود، استفاده از نسخه وب تیک تاک می‌باشد.

وارد شدن به تیک تاک از طریق وب راه حل بی‌دردسری برای استفاده از این شبکه اشتراک‌گذاری ویدیو می‌باشد. شما می‌توانید از طریق لپتاپ و گوشی‌ همراه خود به راحتی وارد نسخه وب تیک تاک شده و ساعت‌ها از محتوای آن لذت ببرید. جهت اجرای تیک تاک در ایران با استفاده از نسخه وب کافیست تا مراحل زیر را بپیمایید.

مرحله اول: در ابتدا لازم است تا تحریم شکن خود را روشن نمایید. دقت داشته باشید که تیک تاک در ایران تحریم بوده و بدون استفاده از تحریم شکن نمی‌توانید به نسخه وب تیک تاک دسترسی پیدا کنید. پس تحریم شکن خود را روشن کرده و سپس وارد سایت تیک تاک به نشانی tiktok.com شوید. پس از ورود به صفحه اصلی تیک تاک بر روی گزینه Log In کلیک نمایید.

چگونه تیک تاک را در ایران نصب کنیم
وارد سایت تیک تاک شده و روی Log in کلیک نمایید.

مرحله دوم: سپس روی گزینه Continue with Google کلیک کنید. هرچند شما می‌توانید از سایر گزینه‌های ارائه‌شده نیز جهت ایجاد و وارد شدن به حساب کاربری استفاده نمایید. اما استفاده از حساب گوگل برای ورود به تیک تاک از سایر گزینه‌های ارائه‌شده، آسان‌تر می‌باشد.

چگونه تیک تاک را در ایران نصب کنیم
بر روی گزینه Continue with Google کلیک کنید.

مرحله سوم: حال کافیست تا بر روی یکی از حساب‌های گوگل (جیمیل) خود کلیک نمایید تا حساب تیک تاک شما ایجاد شود.

چگونه تیک تاک را در ایران نصب کنیم
یکی از حساب‌های گوگل خود را انتخاب نمایید.

مرحله چهارم: در صفحه زیر اطلاعات مربوط به سال تولد خود را وارد کرده و سپس روی NEXT کلیک کنید.

چگونه تیک تاک را در ایران نصب کنیم
روز، ماه و سال تولد خود را به تاریخ میلادی مشخص نموده و سپس روی گزینه Next کلیک نمایید.

مرحله پنجم: حال یک نام کاربری (Username) برای حساب کاربری خود ایجاد کنید. سپس روی گزینه Sign Up کلیک نمایید.

چگونه تیک تاک را در ایران نصب کنیم
در کادر Username برای خودتان یک نام کاربری انتخاب نمایید و سپس روی Sign up کلیک کنید.

تبریک می‌گوییم. حساب کاربری شما با موفقیت ایجاد شد. حال می‌توانید از محتوای تیک تاک استفاده نموده و لذت ببرید.


سایر روش‌های نصب و اجرای تیک تاک در ایران:

همان‌گونه که گفته‌شد، استفاده از نسخه وب تیک تاک بهترین راه‌ برای اجرای تیک تاک در ایران می‌باشد. با این‌حال روش‌هایی وجود دارد که در برخی از موارد می‌تواند مشکل عدم اجرای برنامه تیک تاک را رفع نماید.

دقت داشته باشید که روش‌های زیر برای همه کارساز نبوده و فقط برای برخی از موارد نتیجه بخش می‌باشد. توصیه ما به شما استفاده از نسخه وب تیک تاک می‌باشد.


1 – رفع مشکل عدم اجرای تیک تاک با پاک کردن حافظه کش و دیتا تیک تاک:

یکی از راه‌هایی که می‌توان برای رفع مشکل عدم اجرای تیک تاک به کار برد، پاک نمودن حافظه کش و دیتا تیک تاک می‌باشد. در این روش کافیست تا طبق راهنمای زیر حافظه کش و دیتا تیک تاک خود را پاک نموده و پیش از استفاده مجدد از برنامه، تحریم گذر خود را فعال نمایید.

مرحله اول: وارد تنظیمات تلفن همراه خود شده و روی گزینه Apps کلیک کنید. سپس از بخش Apps، روی Manage Apps کلیک نمایید.

چگونه تیک تاک را در ایران نصب کنیم
روی گزینه Manage apps کلیک کنید.

مرحله دوم: حال برنامه تیک تاک را یافته و روی آن کلیک کنید. سپس در صفحه باز شده بر روی گزینه Clear data کلیک نمایید.

چگونه تیک تاک را در ایران نصب کنیم
روی Clear data در بخش پایین صفحه کلیک کنید.

مرحله سوم: روی گزینه‌های Clear all data و Clear cache کلیک کنید تا دیتا و حافظه کش برنامه پاک شود.

چگونه تیک تاک را در ایران نصب کنیم
روی گزینه‌های Clear cache و Clear all data کلیک نمایید.

مرحله چهارم: از بخش تنظیمات خارج شده و پیش از باز کردن تیک تاک، تحریم گذر خود را روشن نمایید. سپس وارد تیک تاک شوید.

با انجام این مراحل ممکن است تیک تاک شما اجرا شود. درصورتی‌که اجرای تیک تاک شما با مشکل روبرو شد، مراحل گفته شده را یکبار دیگر تکرار کرده و سپس از روش بعدی استفاده نمایید.


2 – رفع مشکل اجرای تیک تاک با خارج نمودن سیم‌کارت‌ها:

برای برخی از کاربران، اجرای این راهکار ثمربخش بوده و تیک تاک آن‌ها پس از اجرای این روش به درستی باز می‌شود.

مرحله اول: در ابتدا مراحل روش اول را انجام دهید اما تیک تاک را اجرا نکنید.

مرحله دوم: گوشی موبایل خود را خاموش کرده و سیم‌کارت‌های خود را خارج نمایید.

مرحله سوم: گوشی خود را روشن کرده و از طریق WIFI به اینترنت متصل شوید. دقت داشته باشید که سیم‌کارت‌هایتان خارج از گوشی باشند. سپس تحریم گذر را روشن کرده و تیک تاک را اجرا نمایید.

اگر باز تیک تاک شما اجرا نشد، از روش بعدی کمک بگیرید.


3 – رفع مشکل اجرای تیک تاک با اجرای تحریم گذر 1.1.1.1:

تحریم گذر 1.1.1.1 با تغییر DNS گوشی شما می‌تواند اجرای برنامه تیک تاک را میسر سازد. این تحریم گذر را می‌توانید از گوگل پلی و اپ استور دریافت نمایید. سپس روش اول را بار دیگر اجرا کرده و این‌بار با استفاده از این تحریم گذر به تیک تاک وارد شوید. اگر مشکل کماکان ادامه داشت، خودتان را خسته نکنید و از نسخه وب تیک تاک بدون هیچ دردسری استفاده نمایید.


جمع‌ بندی

نصب و اجرای تیک تاک برای کاربران ایرانی یکی از بزرگ‌ترین چالش‌های موجود می‌باشد. متاسفانه مشکل Network Error تیک تاک برای عده بسیار زیادی از کاربران ایرانی بوجود آمده و راه‌حل قطعی و تضمینی نیز برای آن موجود نمی‌باشد. راهکارهایی که در این مقاله خدمت شما ارائه دادیم، می‌تواند مشکل عده‌ای از کاربران را برطرف نماید اما مشکل کماکان برای عمده کاربران ایرانی پابرجاست.

بهترین راه برای اجرای تیک تاک در ایران به صورت تضمینی، استفاده از نسخه وب تیک تاک می‌باشد. شما با استفاده از نسخه وب تیک تاک می‌توانید بی هیچ دردسر و نگرانی‌ای به سادگی هرچه تمام وارد تیک تاک شده و از تمامی امکانات این سرویس استفاده نمایید.