اگر شما هم از آن دست از افرادی هستید که سال ها به دنبال رژیم های سخت بوده اما نتیجه ای از آن بدست نیاورده اید، جای درستی آمده اید. ما در این مقاله شما را با عادت های ریز اما اتمی آشنا خواهیم کرد که تاثیر فوق العاده ای بر روند لاغری شما خواهد داشت. شاید در نگاه اول از تاثیری که عادت های کوچک بر روی زندگیمان دارد غافل بمانیم و این چنین گمان کنیم که آن ها تاثیر چندانی بر روی روند زندگی مان ندارند. اگر شما هم در دام چنین فکر اشتباهی افتاده اید، برای بیرون آمدن از آن به راهکارها و سرنخ هایی نیاز دارید که شما را به سمت مسیر درستی از یک لاغری بدون رژیم و بی درسر هدایت کند.

نکته: فکر این را که بخواهید با یک رژیم غذایی سخت خود را به وزن ایده آل و مناسبی برسانید، از ذهن خود خارج کنید. این افکار تنها انرژی و سرعت شما را برای رسیدن به هدفتان کاهش می دهد. اگر بخواهید با این طرز فکر که رژیم های غذایی غول های بزرگ و بی شاخ و دمی هستند وزن خود را کاهش دهید و رژیم های سختی را بگیرید حتما با شکست مواجه می شوید. ذهنیت شما از هدفی که در پیش دارید موفقیت شما را در آن کار رقم خواهد زد. پس به راهکارهایی که در ادامه برای لاغری بدون رژیم و بی دردسر آورده شده است توجه کنید.

آهسته غذا بخورید!

سرعت غذا خوردن شما نقش بسیار زیادی در کاهش و یا افزایش وزن بدنتان دارد. اگر از آن دست از افرادی هستید که زمان مناسبی را صرف غذا خوردن نمی کنید و معمولا با عجله غذاهایتان را تمام می کنید، مغز خود را از دریافت سیگنال های سیری بی بهره می کنید. در واقع بدن ما در زمان های مختلف هورمون های متفاوتی را به مغز ارسال می کند. زمانی که احساس گرسنگی به ما دست می دهد در بدن ما هورمون های اشتها( یا هورمون گرلین) آزاد شده و تمایل ما را به سمت غذا خوردن افزایش می دهد. اما زمانی که در حالت سیری قرار داریم، بدن هورمون های سیری را در خود آزاد کرده و سیگنال هایی را به مغز ارسال می کند. در چنین حالتیست که تمایل انسان به خوردن مواد غذایی به حداقل میزان خود می رسد.

چگونه بدون رژیم غذایی لاغر شویم

بعد از هر وعده ی غذایی روده ترشح هورمون گرلین را مهار و به جای آن هورمون سیری را آزاد می کند. فرایند ترشح هورمون های سیری و سیگنال دهی به مغز معمولا در یک زمان بیست دقیقه ای اتفاق می افتد و زمانی هم که ما به صورت بی وقفه و تند غذا می خوریم فرصت دریافت سیگنال ها را از مغز می گیریم. به همین دلیل است که گرسنگی زودتر به سراغ ما می آید.

به میزآرایی اهمیت دهید

چگونه بدون رژیم غذایی لاغر شویم
تاثیر رنگ ها بر میزان کاهش اشتها

از کنار رنگ ها به سادگی رد نشوید. آن ها احساست مختلفی را در شما برمی انگیزند. رنگ های گرمی مانند زرد، نارنجی، قرمز میل شما را به غذا خوردن افزایش و رنگ های سردی مانند آبی و سبز موجب کم شدن اشتهای شما به غذا می شوند. به همین دلیل بهتر است رنگ لیوان، بشقاب و سایر وسایلی که در هنگام غذا خوردن جلوی چشم شما هستند آگاهانه تر انتخاب شوند. به طور مثال، برای اینکه یک لاغری بدون رژیم و بی دردسری داشته باشید می توانید حضور رنگ آبی را بر روی میز غذایتان افزایش دهید. رنگ آبی طبیعت بسیار آرام بخشی داشته و سوخت و ساز بدن را کاهش می دهد.

خودمان را در خانه لاغر کنیم

12 روش کاربردی برای لاغری در خانه

غذاهای سرشار از پروئین بخورید

چگونه بدون رژیم غذایی لاغر شویم
وعده غذایی سرشار از پروتئین

تحقیقات نشان می دهند غذاهایی که سرشار از پروتئین هستند به شدت موجب کاهش وزن می شوند. با رعایت رژیم غذایی سرشار از پروتئین( افزایش میزان پروتئین مصرفی از 15 درصد به 30 درصد) سطح گرلین و یا هورمون اشتهای شما کاهش می یابد. به میزان کاهش هورمون های اشتها، هورمون های سیری در بدن انسان افزایش یافته و در نتیجه گرایش شما برای خوردن غذاهای پر کالری نیز کم خواهد شد.

به سایز ظروف خود توجه کنید!

شاید در نگاه اول انتخاب سایز مناسب برای ظروف چندان هم موضوع مهمی به شمار نیاید. اما باید دانست که این نکته ی بسیار ریز، تاثیر بسیار زیادی را در دراز مدت بر روی سلامت بدن شما خواهد گذاشت. ظروف بزرگ به غذاهای بیشتری نیاز دارند و درون بشقاب های کوچک نیز غذای کم تر و متعادل تری جای می گیرد. چشم انسان به همین راحتی دچار فریب و خطا شده و غذای متعادلی که در بشقاب های بزرگ کشیده می شود را کم تر از حد لازم می بیند. این چیزیست که شما را به خوردن غذاهای بیشتر ترغیب کرده و موجب افزایش کالری در بدن شما خواهد شد. استفاده از این حقه ها باعث می شود لاغری بدون رژیم و بی دردسری را پشت سر بگذارید.

به جای استفاده از لیوان های پهن و کوتاه لیوان های بلند و باریک را در میز غذایتان جای دهید. یا اینکه به صورت رندمی برای آشامیدنی هایی که برای بدن شما سودمندند استفاده کنید. به طور مثال، برای اینکه مصرف نوشیدنی های مضر را به حداقل میزان خود برسانید می توانید از لیوان های بلند و باریک استفاده کنید. چشم انسان به لحاظ خطای دیدی که دارد نوشیدنی هایی که در لیوان های بلند و باریک ریخته می شود را زیاد تر از حد معمول می بیند. به همین دلیل به صورت ناخودآگاه مصرف نوشیدنی های مضر را می توان با این ترفند به حداقل میزان خود رسانده و لاغری بدون رژیم و بی درسری را پشت سر گذاشت.

آب کردن سریع چربی های شکم

روش هایی برای کاهش چربی های شکم

غذاهای ناسالم را از جلوی چشمان خود دور کنید

تغییر دادن یک عادت کوچک و اشتباه به یک رفتار و عادت درست دیگر تاثیر به سزایی در لاغری بدون رژیم و بی دردسر شما خواهد داشت. ما انسان ها معمولا بیشتر به چیزهایی گرایش پیدا می کنیم که دسترسی آسانی به آن داشته باشیم. چه بخواهید و چه نخواهید این یک قانون طبیعیست و همه ما انسان ها را تحت تاثیر خود قرار داده است. با بهره گیری از این قانون می توان چنین گفت که خوراکی های مضر در دسترس قرار گرفته تمایل ما را به سمت خود جلب می کنند و در صورتی که کمی غیر قابل دسترس تر باشند کم تر کسی پیدا می شود که به آن ها دست بزند.

اگر عادت دارید روی میز پذیرایی و یا میز ناهارخوریتان( یا مکان هایی که مدام با آن ها سر و کار دارید) خوراکی هایی را قرار دهید که به سلامتی شما صدمه می زنند، با جایگزین کردن خوراکی های سالم تر و یا به طور کل برداشتن آن ها می توانید عادات درستی را در زندگی خود پدید آورید.

از خوب خوابیدن غفلت نکنید

چگونه بدون رژیم غذایی لاغر شویم

معمولا زمانی که حرف از کاهش وزن و اشتها می شود مسئله ی خواب کافی نادیده گرفته می شود. این مورد هم یکی دیگر از مسائلی است که می توان آن را جزء عادت های غلط برشمرد. کمبود خواب بر هم زننده ی نظم هورمون های اشتها و گرسنگی در بدن می باشد. زمانی که ما با کمبود خواب مواجهیم میزان هورمون های اشتها در بدن افزایش یافته و هورمون های سیری در بدن آزاد نمی شود.

ترازو را برای مدتی کنار بگذارید!

چگونه بدون رژیم غذایی لاغر شویم

وزنه ها عاملی برای استرس شما خواهند بود به خصوص اگر استرس این را داشته باشید که چرا وزن شما در یک مدت کوتاهی به میزان ایده آل خود نرسیده است. به جای این کار، یک برنامه ی طولانی مدتی را در برنامه ی لاغری بدون رژیم و بی دردسر خود بگنجانید. به جای اینکه یه صورت یک بار در هفته و یا حتی یک بار در ماه به سراغ وزن کردن خود بروید به این برنامه یک تعویق شش ماهه ای بدهید. این کار دلسردی شما را بعد از هر بار وزن کردن به حداقل میزان خود رسانده و شور و شوق شما را برای شش ماهه دیگر نگه می دارد.