اشکان معروفی 140 روز پیش بدون دیدگاه

چگونه شماره ایرانسل، همراه اول و رایتل خودمان را بفهمیم

شاید برای شما هم سوال شده باشد که چگونه می‌توان شماره‌ سیمکارتی را که داخل گوشی‌ است را بفهمیم. ممکن است به تازگی سیمکارت خود را عوض کرده باشید و شماره سیمکارت جدید خود را ندانید. یا اینکه گوشی قدیمی خود را روشن کرده و شماره سیمکارت‌تان از یادتان رفته باشد. در این مقاله از سایت چگونه به شما آموزش خواهیم داد که چگونه شماره تلفن خود را متوجه شوید. اگر قصد فهمیدن شماره تلفن خود را دارید، تا پایان این مقاله با ما همراه شوید.

راه‌های فهمیدن شماره تلفن خودمان:

امروزه اغلب افراد از چندین سیمکارت مختلف استفاده می‌کنند و فراموشی شماره یکی از این سیمکارت‌ها امری بسیار طبیعی می‌باشد. همچنین مشکلات امروزه سبب شده تا گاهی اوقات کوچک‌ترین چیزها را نیز به سادگی فراموش کنیم. اگر شما هم شماره سیمکارت خود را فراموش کرده‌اید می‌توانید از روش‌های زیر برای پیدا کردن شماره تلفن خود استفاده کنید.


1 – استفاده از کد های دستوری USSD:

یکی دیگر از روش‌هایی که می‌توانید برای پیدا کردن شماره تلفن خود استفاده نمایید، شماره گیری کدهای دستوری می‌باشد. کدهای دستوری زیادی برای مشاهد شماره تلفن وجود دارند. در این بخش می‌توانید برخی از این کدهای دستوری را مشاهده نمایید.

یکی از ساده‌ترین راه‌ها برای فهمیدن شماره تلفن خود، شماره گیری ستاره 733 ستاره 2 مربع (#2*733*) میباشد تا از شماره خود مطلع بشوید.

همچنین اگر مشترک همراه اول هستید میتوانید شماره ستاره 99 مربع (#99*) را شماره کنید و اگر ایرانسلی هستید میتوانید شماره ستاره 91 مربع (#91*) را شماره گیری کنید.


2 – پیامک دادن به شماره تلفن شخصی دیگر یا تماس با آن:

یکی دیگر از راه‌های فهمیدن شماره تلفن خود، ارسال پیامک به شماره تلفن شخصی دیگر می‌باشد. درصورتیکه تلفن همراه شما دو سیمکارته می‌باشد می‌توانید با سیمکارتی که شماره آن را نمی‌دانید به آن‌یکی سیمکارت خود پیامک داده و بدین شکل به شماره تلفن خود دسترسی پیدا کنید.

اگر خواستید از طریق تماس از شماره مطلع شوید کافی است به فردی که نزدیک شما است زنگ بزنید تا شماره شما روی گوشی طرف مقابل بی افتد. توجه کنید که اگر گوشی شما دو سیم کارت باشد نمیتوانید به سیم دوم خود با سیم یک تماس برقرار کنید.


3 – فهمیدن شماره تلفن از بخش تنظیمات (مخصوص اندروید):

اگر گوشی شما اندروید می‌باشد می‌توانید شماره تلفن خود را از بخش تنظیمات گوشی خود پیدا کنید. برای استفاده از این روش کافیست تا راهنمای زیر را مطالعه کنید.  

مرحله اول: وارد تنظیمات (Settings) گوشی خود شوید.

مرحله دوم: روی گزینه About phone و یا About Device کلیک کنید.

فهمیدن شماره در اندروید 1
روی About Phone کلیک کنید.

مرحله سوم: روی گزینه All specs کلیک کنید.

فهمیدن شماره در اندروید 2
روی All specs کلیک کنید.

مرحله چهارم: صفحه را به پایین کشیده و روی گزینه Status کلیک کنید.

فهمیدن شماره در اندروید 3
صفحه را پایین آورده و روی Status کلیک نمایید.

مرحله پنجم: در این صفحه می‌توانید شماره سیمکارت‌های درون گوشی خود را مشاهده نمایید.

فهمیدن شماره در اندروید 4
شماره تلفن خود را در قسمت Phone Number بخوانید.

4 – فهمیدن شماره تلفن از بخش تنظیمات (مخصوص آیفون):

برای فهمیدن شماره تلفن خود در گوشی‌های آیفون می‌توانید از روش زیر استفاده کنید.

مرحله اول: وارد تنظیمات (Settings) گوشی خود شده و روی گزینه Phone کلیک کنید.

فهمیدن شماره در ios 1
روی گزینه Phone کلیک نمایید.

مرحله دوم: در صفحه باز شده می‌توانید شماره تلفن خود را در بخش My Number مشاهده نمایید.

فهمیدن شماره در ios 2
در این بخش می‌توانید شماره خود را در قسمت My Number مشاهده کنید.

5 – مشاهده شماره سیمکارت از روی پشت سیمکارت:

آخرین روشی که می‌توانید از آن برای فهمیدن شماره تلفن خود استفاده کنید، مراجعه به اطلاعات پشت پوکه سیمکارت‌تان می‌باشد. شماره موبایل شما در پشت پوکه سیمکارت‌‌تان قابل مشاهده می‌باشد.

جمع بندی:

به جرئت می‌توان گفت که تعداد سیمکارت‌های فعال در دنیا چندین برابر تعداد گوشی‌های فعال می‌باشد. احتمالا شما هم از بیش از یک سیمکارت استفاده می‌نمایید. به همین دلیل ممکن است تا به راحتی یکی از شماره‌ تلفن‌های خودتان را فراموش کنید. در این مقاله راه‌های مختلفی برای پیدا کردن شماره تلفن معرفی شد که شما می‌توانید از هریک از راه‌های گفته شده استفاده کرده و شماره تلفن خود را بیابید.

برای جلوگیری از فراموشی مجدد شماره تلفن خودتان به شما پیشنهاد می‌کنیم تا شماره خود را در جایی یادداشت کنید. همچنین می‌توانید شماره خود را در مخاطبین گوشی موبایل خود ذخیره نمایید تا در صورت فراموشی شماره خود نیازی به تکرار روش‌های بالا برای یافتن شماره تلفن‌تان نداشته باشید.  

منبع: چگونه

نظرات کاربران

  • نظرات توهین آمیز، نژاد پرستانه و زننده تایید نخواهد شد.
  • نظراتی که جنبه تبلیغاتی داشته باشند و یا لینک سایر وبسایت ها در آن باشد تایید نمی شود.
  • لطفا در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده نفرمایید.
  • از ارسال کامنت نامرتبط با موضوع این مقاله پرهیز کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شاید دوست داشته باشید