هیچ چیزی به اندازه شبکه‌های اجتماعی و پیام‌رسان، حجم اینترنت شما را مصرف نمی‌کند. امروزه همگی ما از برنامه‌های متعددی مانند واتساپ و تلگرام برای ارسال و دریافت پیام استفاده می‌کنیم. در واتساپ، پیام‌های چند رسانه‌ای چون موسیقی و عکس به صورت خودکار دانلود می‌شوند. در این مقاله از چگونه به آموزش غیر فعال کردن دانلود خودکار در واتساپ خواهیم پرداخت. با ما همراه شوید.

آموزش غیر فعال کردن دانلود خودکار واتساپ:

برای آن که جلوی دانلود شدن خودکار فایل‌های چند رسانه‌ای غیر ضروری را در واتساپ بگیرید، لازم است تا دانلود اتوماتیک واتساپ خود را غیر فعال نمایید. برای اینکار کافیست تا آموزش زیر را دنبال کرده و مراح گفته‌شده را به ترتیب انجام دهید:

مرحله اول: وارد برنامه واتساپ شده و روی روی آیکون سه نقطه در بالای صفحه کلیک کنید. سپس روی گزینه Settings کلیک نمایید.

چگونه دانلود خودکار واتساپ را غیر فعال کنیم
روی آیکون سه نقطه کلیک کرده و با کلیک بر روی Settings، وارد تنظیمات واتساپ خود شوید.

مرحله دوم: در بخش Settings، روی گزینه Storage and data کلیک کنید.

چگونه دانلود خودکار واتساپ را غیر فعال کنیم
روی گزینه Storage and data کلیک نمایید.

مرحله سوم: حال در بخش Media auto-download، به ترتیب روی گزینه‌های When using mobile data و When connected on Wi-Fi کلیک کرده و سپس مرحله چهارم را انجام دهید.


مرحله چهارم: تیک گزینه‌های Photos، Audio، Videos و Documents را برداشته و روی گزینه OK کلیک کنید.

چگونه دانلود خودکار واتساپ را غیر فعال کنیم
تیم گزینه‌های Photos، Audio، Videos و Documents را برداشته و درنهایت روی گزینه OK کلیک کنید.

با انجام دادن مراحل بالا می‌توانید جلوی دانلود شدن خودکار فایل‌های چند رسانه‌ای واتساپ خود را بگیرید.

چگونه تایید دو مرحله ای واتساپ را فعال کنیم

آموزش کامل فعالسازی تایید دو مرحله ای واتساپ

چرا باید دانلود خودکار واتساپ را غیر فعال کنیم

حجم بالای فایل‌های ارسالی در پیام‌‌رسان‌هایی چون واتساپ باعث پر شدن حافظه گوشی می‌شود. اگر دانلود اتوماتیک واتساپ شما فعال باشد، نه‌تنها حافظه گوشی شما به سرعت پر می‌شود، بلکه حجم اینترنت شما نیز سریع‌تر مصرف خواهد شد. پر شدن حافظه از یک سمت و تمام شدن اینترنت از سمتی دیگر باعث می‌شود تا دانلود خودکار واتساپ خود را غیر فعال نماییم.

اگر تمایلی به غیر فعال کردن دانلود اتوماتیک واتساپ ندارید، بهتر است از گروه‌های اضافی خارج شوید. با حذف کردن گروه‌های اضافی در واتساپ جلوی مصرف بی‌رویه اینترنت خود را خواهید گرفت. همچنین بهتر است تا هر هفته زمانی را به بررسی فایل‌های دانلود شده در واتساپ اختصاص داده و فایل‌های بیهوده و اضافی را از گوشی خود حذف کنید. با اینکار حافظه گوشی شما با سرعت آهسته‌تری پر خواهد شد.

هرچند توصیه ما به شما این است که برای راحتی خودتان هم که شده، دانلود اتوماتیک واتساپ را غیر فعال کرده و فایل‌های چند رسانه‌ای مورد نیازتان را به صورت دستی از واتساپ دانلود نمایید.

دیلیت اکانت واتساپ

آموزش کامل حذف اکانت واتساپ در کمترین زمان و به صورت مستقیم

جمع بندی

روشن بودن دانلود اتوماتیک واتساپ سبب می‌شود تا حجم زیادی از اینترنت شما صرف دانلود فایل‌های چندرسانه‌ای غیر مهم شده و حافظه گوشی شما با سرعت زیادی پر شود. درنتیجه دسترسی به عکس‌های ضروری واتساپ برای شما سخت‌تر شده و همچنین سرعت گوشی شما کاهش می‌یابد.

برای جلوگیری از این امر کافیست تا طبق آموزشی که در این مقاله برای شما عزیزان فراهم ساختیم، دانلود خودکار واتساپ خود را غیرفعال نمایید.