اشکان معروفی 340 روز پیش بدون دیدگاه

چگونه اکانت پی پال بسازیم + آموزش فعالسازی حساب پی پال

تبادل مالی از ایران با کشورهای دیگر جزو اصلی‌ترین دغدغه‌های هر شخص ایرانی می‌باشد که به هر شکلی نیازمند دریافت و ارسال پول با سایر کشورها است. ساختن یک حساب پی پال یکی از بهترین راه‌ها برای رفع این مشکل می‌باشد. در این مقاله به آموزش ساختن حساب پی پال پرداخته و هر آنچه که در خصوص پی پال لازم است بدانید را بطور کامل توضیح خواهیم داد. پس با در این مقاله از سایت چگونه همراه شوید.

پی پال چیست؟

پی پال یکی از بهترین روش‌ها برای انتقال ساده و بدون دردسر پول به در سراسر دنیا می‌باشد. سرویس پی پال این امکان را به شما می‌دهد تا بدون دردسر، پول را به شکل کاملا ایمن به حساب پی پال دیگران انتقال دهید.

همچنین با داشتن یک حساب پی پال می‌توانید از فروشگاه‌های آنلاینی که درگاه پرداخت پی پال دارند، خدمات مورد نیازتان را دریافت نمایید. سپس هزینه خدمات را از طریق پی پال به این فروشگاه‌های آنلاین بپردازید.

بطور کل حساب‌های پی پال به چهار دسته زیر طبقه بندی می‌شوند.

1 – حساب Personal

2 – حساب Business

3 – حساب Premier

4 – حساب Student

هر یک از این حساب‌ها، مزایا و ویژگی‌های خاص خودشان را دارند اما بطور کل حساب Personal، محدودیت‌های بیشتری از دو حساب دیگر Business و Premier دارد. حساب Student نیز منحصرا مخصوص دانشجویان و دانش آموزانی می‌باشد که از کمک‌های مالی استفاده می‌کنند. شما می‌توانید در هر زمانی بسته به نیازتان می‌توانید حساب پی پال خود را تغییر دهید.

آموزش ساختن حساب پی پال

ساختن حساب پی پال به خودی خود کار بسیار ساده‌ای می‌باشد. اما آماده‌سازی پیش نیازهایی که برای ایجاد حساب پی پال به آن نیاز دارید، کمی دشوار است. در این مقاله صرفا به آموزش ساختن حساب پی پال به صورت تصویری می‌پردازیم.

آموزش ثبت نام در پی پال:

برای ساختن حساب پی پال لازم است تا از یک تحریم گذر استفاده کنید. چراکه همانطور که انتظار می‌رود، خدمات پی پال برای افراد ساکن در ایران خارج از دسترس می‌باشد. پس از روشن کردن تحریم گذر خود کافیست تا مراحل زیر را طی نمایید.

مرحله اول: وارد سایت پی پال به آدرس paypal.com شده و بر روی گزینه Sign Up در بالای صفحه کلیک کنید.

ثبت نام در پی پال
وارد سایت پی پال شده و بر روی Sign Up کلیک کنید.

مرحله دوم: در صفحه باز شده، یکی از دو گزینه Personal Account یا Business Account را انتخاب نمایید. سپس روی گزینه Next کلیک نمایید.

انتخاب نوع حساب پی پال
گزینه Personal Account را انتخاب کرده و سپس روی Next کلیک کنید.

مرحله سوم: در این بخش لازم است تا اطلاعات متقاضی را وارد کنید.  

ساختن حساب پی پال 2
اطلاعات مربوط به متقاضی را در کادرهای مربوطه وارد کرده و سپس روی گزینه Next در پایین صفحه کلیک کنید.
 • در کادر First Name، نام متقاضی را وارد کنید.
 • در کادر Last Name، نام خانوادگی متقاضی را وارد نمایید.
 • در کادر Your Email، آدرس ایمیل متقاضی را وارد کنید.
 • در کادرهای Create your password و Confirm your password، گذرواژه‌ مد نظرتان را وارد کنید.

سپس روی گزینه Next کلیک کنید.

چگونه ایمیل بسازیم

آموزش کامل درست کردن ایمیل

مرحله چهارم: در این مرحله نیز لازم است تا اطلاعات مربوط به محل سکونت متقاضی و شماره تلفن متقاضی را وارد نمایید.

ساختن حساب پی پال 3
اطلاعات اقامتی متقاضی از قبیل آدرس، شهر، کد پستی و شماره تلفن متقاضی را وارد نموده و سپس تیک گزینه پایین صفحه را بزنید. در آخر نیز روی گزینه Agree and continue کلیک کنید.
 • در کادر Street Address، آدرس متقاضی را وارد کنید.
 • در کادر City، شهر محل سکونت متقاضی را وارد کنید.
 • در کادر Zip code، پنج رقم اول کد پستی متقاضی را وارد نمایید.
 • در کادر Phone number نیز شماره تلفن متقاضی را وارد نمایید.

پس از وارد کردن اطلاعات بالا، تیک متن پایین را زده و سپس روی Agree and create account کلیک کنید.

تا اینجای کار حساب پی پال شما ایجاد شده است. ممکن است پی پال به شماره داده شده یک پیامک تایید شماره تلفن ارسال کرده و از شما بخواهد تا شماره تلفن خود را تایید نمایید. همچنین ممکن است که در مراحل اولیه از شما شماره تلفن و تایید آن، خواسته شود.

حساب پی پال ساخته شده نیاز به فعال‌سازی دارد. برای فعال‌سازی حساب خود می‌بایست یک کارت بانکی مانند ویزا کارت یا مستر کارت را با حساب پی پال خود لینک کنید.

آموزش فعال‌سازی حساب پی پال

برای فعال‌سازی حساب خود نیز کافیست تا مراحل گفته شده را انجام دهید.

مرحله اول: پس از پایان یافتن مراحل ایجاد حساب پی پال، صفحه زیر برای شما باز خواهد شد. در این صفحه بر روی گزینه Get Started کلیک کنید.

ساختن حساب پی پال 4
روی گزینه Get Started کلیک کنید.

مرحله دوم: در این صفحه پی پال از شما می‌خواهد تا کارت بانکی متقاضی را با حساب پی پال ساخته شده لینک نمایید. اطلاعات کارت بانکی ویزا کارت و یا مستر کارت متقاضی را وارد کرده و سپس روی Link Card کلیک کنید.

سینک کردن ویزا کارت یا مستر کارت
اطلاعات ویزا کارت یا مستر کارت متقاضی را وارد کرده و سپس روی Link Card کلیک کنید.

مرحله سوم: حال در صفحه باز شده بر روی گزینه Confirm My email کلیک کنید تا یک ایمیل تایید به آدرس ایمیلی که در مراحل قبل وارد کردید، ارسال شود. سپس به ایمیل وارد شده مراجعه کنید. حال بر روی لینک فعال‌سازی ایمیل شده از سوی پی پال کلیک کنید تا ایمیل شما تایید شود.

ساختن حساب پی پال 6
در آخر نیز بر روی گزینه Confirm My Email کلیک کنید تا ایمیل تاییدیه برای شما ارسال شود. سپس ایمیل خود را باز نموده و روی لینک تایید ارسال شده کلیک کنید.

نکاتی مهم در خصوص پی پال

همانطور که گفته شد برای فعال‌سازی حساب پی پال نیاز به سینک کردن یک ویزا کارت یا مستر کارت با حساب پی پال خود دارید. گرفتن ویزا کارت و مستر کارت به صورت مستقیم از ایران امکان پذیر نیست. در نتیجه برای گرفتن ویزا کارت می‌بایست گیفت کارت ویزا یا مستر کارت خریداری نموده و آن را با حساب پی پال خود سینک نمایید.

همچنین برای ثبت نام در پی پال نیازمند یک شماره تلفن هستید. بدیهی است که این شماره تلفن نمی‌تواند برای ایران باشد. راحت‌ترین گزینه‌ موجود، اجاره یک شماره مجازی می‌باشد. اما دقت داشته باشید که شماره‌های مجازی به هیچ عنوان امنیت نداشته و ممکن است به یکباره از دسترس شما خارج شود.

یکی دیگر از نکات بسیار مهم درخصوص پی پال، آی پی شما می‌باشد. دقت داشته باشید که آی پی که با آن حساب کاربری پی پال خود را می‌سازید، می‌بایست متعلق به همان کشوری باشد که شماره تلفن شما و آدرس شما هست. به عبارتی دیگر اگر به آیپی آلمان متصل شده‌اید می‌بایست شماره تلفن و آدرسی متعلق به آلمان را به پی پال بدهید.

بهترین و کم دردسر ترین راه برای ایجاد حساب پی پال این است که از یکی از آشنایان خود که در کشور دیگری زندگی می‌کند کمک بخواهید. از آشنای خود بخواهید تا یک حساب پی پال با آدرس، شماره و ویزا کارت یا مستر کارت خودش ایجاد نماید. در نتیجه خیالتان از مشکلات احتمالی پیش رو راحت خواهد شد.


یک تذکر بسیار مهم برای اتصال به حساب پی پال

مسدود شدن پی پال

پی پال بر روی تغییر ناگهانی آی پی آدرس بسیار حساس می‌باشد. در نتیجه شما نمی‌توانید حساب پی پال خود را با آی پی آلمان ساخته و سپس با آی پی مالزی به پی پال خود وارد شوید. چراکه در این صورت حساب شما بسته خواهد شد.

همچنین استفاده از تحریم گذر برای ورود به حساب پی پال به هیچ عنوان توصیه نمی‌شود. حتی اگر شما تحریم گذر خود را روی یک کشور خاص تنظیم نمایید، هر بار آی پی شما از شهر و منطقه متفاوتی خواهد بود.

برای جلوگیری از این مشکلات و جلوگیری از بسته شدن حساب‌تان می‌بایست از سرور مجازی یا VPS استفاده کنید. VPS در اصل یک سرور مجازی می‌باشد که همواره آی پی ثابت را در اختیار شما می‌گذارد. دقت داشته باشید که VPS خریداری شده می‌بایست برای همان کشوری باشد که حساب پی پال خود را با آی پی آنجا ساخته‌اید.

پس پیش از ساختن حساب پی پال خود بررسی نمایید که خریداری VPS کدام کشورها برایتان آسان‌تر می‌باشد. سپس اقدام به ساختن حساب پی پال خود کنید.


جمع بندی

ساختن حساب پی پال ساده بوده و دشواری خاصی ندارد. اما نکاتی که در خصوص پی پال وجود دارد، استفاده از پی پال را برای ایرانیان تا حد بسیار زیادی سخت و حتی ناممکن ساخته‌است. شما برای ساختن حساب پی پال و فعال‌سازی آن نیازمند یک شماره تلفن، آدرس و ویزا یا مستر کارت می‌باشید. همچنین در صورتی که موفق به تهیه این موارد شدید، لازم است تا از یک سرور مجازی یا VPS برای اتصال به حساب خود استفاده کنید.

قوانین سخت گیرانه پی پال سبب شده است تا با کوچک‌ترین اشتباهی، حساب پی پال شما بسته شود. برای مثال انجام تراکنش با حساب‌های پی پال وریفای نشده، انجام تراکنش با مبلغ بالا و تعویض شدن ناگهانی کشور آی پی شما می‌تواند حساب شما را برای همیشه از دسترس‌تان خارج کند. پس بهتر است که از حساب پی پال برای جابجایی مقادیر زیادی از پول اسفاده نکنید. همچنین بهتر است تا پول زیادی را در پی پال خود نگه ندارید.

منبع: چگونه

نظرات کاربران

 • نظرات توهین آمیز، نژاد پرستانه و زننده تایید نخواهد شد.
 • نظراتی که جنبه تبلیغاتی داشته باشند و یا لینک سایر وبسایت ها در آن باشد تایید نمی شود.
 • لطفا در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده نفرمایید.
 • از ارسال کامنت نامرتبط با موضوع این مقاله پرهیز کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شاید دوست داشته باشید