اینستاگرام یکی از محبوب ترین رسانه های اجتماعی جهان که در ایران نیز کاربران بسیاری از این پلتفرم استفاده می کنند.این رسانه دارای ویژگی هاییست که تنوع و گستردگی آن ها بسیاری از کاربران این شبکه را از دیگر پلتفرم ها بی نیاز ساخته است. اما اینستاگرام هم مانند رقیبان خود دارای نواقصی نیز می باشد که می توان به عدم امکان کپی کردن مستقیم کپشن پست های موجود در این رسانه اشاره کرد. اگر شما از کاربران این شبکه اجتماعی هستید ممکن است کپشن پستی شما را مجذوب خود سازد و بخواهید این متن را برای خود ذخیره کنید اما برنامه اینستاگرام به مانند دانلود ویدیو از اینستاگرام امکان کپی کردن مستقیم کپشن را به شما نمی دهد پس باید به وسیله ترفندهایی که در چگونه به آموزش آن خواهیم پرداخت، کپشن دلخواه خود را کپی و ذخیره کنید.

نحوه کپی کردن کپشن در اینستاگرام

ممکن است برای شما هم پیش آمده باشد که بخواهید کپشن پستی را در اینستاگرام کپی کنید تا آن را با دیگران به اشتراک بگذرارید اما با توجه به عدم امکان کپی به روش مساتقیم شما نیازمند ترفندهایی هستید که ما در این مطلب قصد داریم به پنج مورد از این روش ها اشاره کنیم.
توجه: در زمان نگاشتن این مطلب پلتفرم اینستاگرام در ایران فیلتر می باشد بنابراین برای دسترسی به آن باید از برنامه های فیلتر گریز استفاده نمایید.

این بار برخلاف دانلود ویدیو از پینترست قصد داریم از گیوفست برای کپی کردن کپشن های اینستاگرام استفاده کنیم. شما برای اینکه بتوانید در کسری از ثانیه کپشن یک پست را کپی کنید کافی است تا مراحل زیر را در سایت گیوفست لینک انجام دهید.

مرحله اول: وارد اینستاگرام شوید و پست یا ریلزی که قصد کپی کردن کپشن آن را دارید با زدن روی سه نقطه بالا و انتحاب Copy Link لینک پست یا ریلز را کپی کنید.


مرحله دوم: به سایت گیوفست بروید و صفحه دانلودر اینستاگرام را در این سایت باز کنید. همچنین میتوانید با زدن روی لینک زیر به طور مستقیم وارد صفحه کپی کردن کپشن شوید.

copy instagram caption


مرحله سوم: لینک پست یا ریلز را در کادر مشخص شده وارد کنید و سپس گزینه Start را بزنید و منتظر بمانید.

چگونه کپشن پست های اینستاگرام را کپی کنیم

مرحله چهارم: حالا کافی است تا گزینه copy coption را انتخاب کنید تا کپشن برای شما کپی شود.

چگونه کپشن پست های اینستاگرام را کپی کنیم

2- کپی کردن کپشن اینستاگرام با مرورگر موبایل

شما به وسیله مرورگر موبایلتان به راحتی میتوانید کپشن دلخواه خود را کپی کنید. در این روش از تمامی مرورگرهای موجود در موبایلتان میتوانید استفاده کنید و نیاز به مرورگر خاصی نمی باشد. با این روش میتوانید در تمامی سیستم عامل ها از جمله اندروید،IOS و ویندوز اقدام به کپی کردن کپشن نمایید.ما در ادامه قصد داریم برای نمونه آموزش نحوه کپی کردن کپشن از طریق مرورگر کروم در سیستم عامل اندروید را آموزش دهیم. لطفا طبق مراحل زیر پیش بروید.

مرحله اول: ابتدا وارد برنامه اینستاگرام شوید و پستی را که قصد دارید کپشن آن را کپی کنید،باز نمایید سپس محل مشخص شده در تصویر را لمس نمایید تا گزینه های بیشتر از پست مورد نظر نمایش داده شود.

چگونه کپشن پست های اینستاگرام را کپی کنیم

حال از لیست گزینه های موجود گزینه Link را لمس کنید تا لینک پست مورد نظر کپی شود.

چگونه کپشن پست های اینستاگرام را کپی کنیم

مرحله دوم: اکنون مرورگر گوگل کروم را باز کنید و سپس در کادر بالا لینک پست مورد نظر را قرار دهید. حال به راحتی میتوانید کپشن را کپی کنید.

چگونه کپشن پست های اینستاگرام را کپی کنیم

3- کپی کردن کپشن اینستاگرام از طریق رایانه

اینستاگرام دارای نسخه ویندوز نمی باشد بنابراین برای ورود به حساب کاربری و استفاده از خدمات آن در رایانه خود باید از طریق مرورگر وارد سایت این رسانه به آدرس INSTAGRAM.COM شوید. شما در این روش میتوانید با راحتی بیشتری نسبت به موبایل کپشن دلخواه یا نظرات داده شده به پست مدنظر را کپی کنید.

چگونه کپشن پست های اینستاگرام را کپی کنیم
به صورت نمونه این پست را برای شما به نمایش گذاشته ایم. به راحتی میتوانید با سلکت کردن متن آن را کپی کنید.

4- کپی کردن کپشن اینستاگرام از طریق برنامه Universal Copy

برنامه Universal Copy ابزاری بسیار قدرتمند و کاربردی برای اسکن تصویر صفحه موبایل و امکان کپی کردن متن های موجود در تصویر است.با استفاده از این ابزار شما می توانید کپشن های اینستاگرام را به سادگی کپی کنید. برای دانلود این ابزار میتوانید از طریق لینک زیر اقدام کنید.

شما می توانید برای فعالسازی و نحوه استفاده از این ابزار از راهنمای زیر استفاده کنید.

مرحله اول: ابتدا برنامه را نصب کنید و وارد آن شوید. برای فعالسازی باید براساس مراحل زیر اقدام کنید تا این برنامه برای استفاده آماده شود.

چگونه کپشن پست های اینستاگرام را کپی کنیم

مرحله دوم: اکنون افزونه این برنامه در بخش اعلان های موبایل شما فعال خواهد شد و شما می توانید با انتخاب گزینه NORMAL MODE از طریق این برنامه صفحه پست موردنظر را اسکن و کپشن را کپی کنید.

چگونه کپشن پست های اینستاگرام را کپی کنیم

5- کپی کردن کپشن به وسیله برنامه های جانبی اینستاگرام

یکی دیگر از روش های کپی کردن کپشن در اینستاگرام استفاده از نسخه های جانبی شبکه اجتماعی اینستاگرام است که برای نمونه میتوان به GBinstagram ،Caption for Instagram و اینستارویال اشاره کرد. این نسخه ها همان پلفترم اینستاگرام را با امکانات جانبی بیشتر ارائه می کنند.شما میتوانید این برنامه ها را از طریق سایت های معتبر دانلود و نصب نمایید. برای استفاده از این برنامه ها ابتدا باید وارد حساب کاربری اینستاگرام خود شوید.البته ممکن است از لحاظ امنیت و حریم خصوصی کاربران دارای سطح پایین تری نسبت به برنامه اصلی اینستاگرام باشند.به همین دلیل استفاده از دیگر روش ها برای کپی کردن کپشن در اینستاگرام را پیشنهاد می دهیم.


6- کپی کردن کپشن اینستاگرام از طریق سرویس های OCR

از دیگر روش ها برای کپی کردن کپشن میتوان به استفاده از ابزار OCR اشاره کرد. کارکرد این سرویس ها به گونه عمل می کنند که متن های موجود در تصاویر را تبدیل متن نوشتاری می کنند. شما برای بدست آوردن متن کپشن کافیست از صفحه پست مورد نظر اسکرین شات تهیه کنید و آن را با استفاده از فناوری OCR تبدیل به متن نوشتاری کنید.چندین سایت و برنامه وجود دارند که این فناوری را در اختیار کاربران خود قرار می دهند،در ادامه به معرفی دو مورد از این ابزارها می پردازیم.

سایت ONLINEOCR

سایت www.onlineocr.net یکی از قدیمی ترین و قدرتمندترین ابزار OCR در جهان می باشد که به کاربران خود امکان تبدیل متن های تصاویر گوناگون به نوشتار با پیشتیبانی بیش از 40 زبان رایج در جهان می دهد.شما به سادگی می توانید تصاویر خود را در این ابزار آپلود نمایید سپس متن های موجود در تصویر را با سه فرمت رایج ( word، pdf ،text ) دریافت نمایید.

چگونه کپشن پست های اینستاگرام را کپی کنیم

متاسفانه این ابزار از زبان فارسی پشتیبانی نمی کند اما می تواند برای متن های انگلیسی و دیگر زبان های رایج بسیار کاربردی باشد.

سایت IRANOCR

به جرئت می توان سایت iranocr.ir را بهترین ابزار فارسی زبان در زمینه این فناوری دانست.شما به سادگی می توانید تمامی متون فارسی موجود در تصاویر خود را تبدیل به فایل نوشتاری کنید.کارکرد هوش مصنوعی این سایت به گونه ای طراحی شده است که کلمات را با کمترین خطای ممکن انتخاب کند تا نیازی نباشد کاربر زمان زیادی برای ویرایش متن بگذارد.

چگونه کپشن پست های اینستاگرام را کپی کنیم

جمع بندی

همانطور که پیشتر گفتیم اینستاگرام امکان کپی کردن مستقیم کپشن را به کاربران خود نمی دهد. گاها ممکن است شما بخواهید کپشن پستی را در اینستاگرام کپی کنید که برای این کار نیازمند ترفندهایی هستید. در این مقاله به چگونگی کپی کردن کپشن در اینستاگرام پرداختیم و روش های مختلفی را با زبان ساده و صریح ارائه کردیم تا کاربران بتوانند حق انتخاب کافی برای استفاده از این روش ها داشته باشند. همچنین این راهکار ها را به گونه ای معرفی کردیم که شما بتوانید از طریق سیستم عامل های مختلف امکان استفاده از آن ها را داشته باشید. امیدواریم که مطالب این مقاله پاسخگوی نیاز شما بوده باشد.