اشکان معروفی 33 روز پیش بدون دیدگاه

آموزش اضافه کردن زیرنویس فارسی به ویدیوهای انگلیسی یوتیوب

به جرئت می‌توان یوتیوب را بزرگ‌ترین و کامل‌ترین منبع اشتراک‌گذاری فایل‌های ویدیویی معرفی کرد. یوتیوب را می‌توان به عنوان یک مرکز آموزشی بسیار معرفی کرد. محتواهای آموزشی بسیار در یوتیوب موجود هستند که گاها برخی از آن‌ها را نمی‌توان در هیچ جای دیگر، آن هم به صورت رایگان پیدا کرد. هرچند یکی از مشکلات پیش‌ رو برای استفاده از این محتواهای آموزشی، زبان متفاوت این ویدیوها با زبان ما می‌باشد. در این مقاله از سایت چگونه قصد آموزش قراردادن زیرنویس فارسی روی ویدیوهای یوتیوب را داریم. پس اگر قصد مشاهده ویدیوهای یوتیوب با زیرنویس فارسی را دارید، تا انتهای این مقاله ما را همراهی کنید.

مشاهده ویدیوهای یوتیوب با زیرنویس فارسی

مشاهده فیلم‌های یوتیوب با زیرنویس فارسی برای آن دسته از کاربرانی که زبان انگلیسی خوبی نداشته و یا در بخش شنیداری انگلیسی مشکل دارند، بسیار مفید می‌باشد. در واقع شما می‌توانید به راحتی از محتواهای ویدیویی انگلیسی یوتیوب، بدون هیچگونه مشکلی در درک مطالب آن، استفاده نمایید.

برای مشاهده ویدیوهای یوتیوب با زیرنویس فارسی می‌توانید از راه‌هایی که در ادامه همین مقاله معرفی می‌شوند، استفاده نمایید.


آموزش مشاهده ویدیوهای یوتیوب با زیرنویس فارسی:

مشاهده و فهم ویدیوهای زبان اصلی یوتیوب برای اغلب ما کار بسیار دشواری می‌باشد. ممکن است انگلیسی شما در سطح خوبی باشد اما دیدن یک ویدیو آموزشی به زبان انگلیسی کار سختی بوده و نیازمند درک مطلب بالایی می‌باشد. از آن گذشته خیلی از ویدیوهای آموزشی یوتیوب، لحجه‌‌های نامناسبی داشته که فهم آن را دشوارتر از پیش می‌سازد.

از همین‌رو بهترین راه ممکن برای استفاده از ویدیوهای آموزشی یوتیوب، مشاهده آن با زیرنویس فارسی و یا انگلیسی می‌باشد. در این بخش به آموزش قراردادن زیرنویس فارسی روی فیلم‌های یوتیوب خواهیم پرداخت.

دقت داشته باشید که زیرنویس فارسی یوتیوب به صورت کام صحیح نبوده و لازم است تا درک حداقلی از زبان انگلیسی داشته باشید تا بتوانید منظور تمامی جملات را به صورت کاملا صحیح متوجه شوید.


 ایجاد زیرنویس فارسی در یوتیوب از طریق بخش Subtitle یوتیوب:

بهترین روش مشاهده ویدیوهای یوتیوب با زیرنویس فارسی، استفاده از بخش Subtitle یا CC یوتیوب می‌باشد. شما با استفاده از بخش Subtitle یوتیوب می‌توانید ویدیوهای مورد نظر را با زیرنویس فارسی مشاهده کنید. توجه داشته باشید که ایجاد زیرنویس برای برخی از ویدیوهای یوتیوب امکان‌پذیر نمی‌باشد.

برای ایجاد زیرنویس فارسی برای فیلم‌های یوتیوب کافیست تا مراحل زیر را دنبال نمایید:

مرحله اول: وارد سایت youtube.com شده و ویدیویی که قصد مشاهده آن را دارید، باز نمایید.

مرحله دوم: روی آیکون Settings کلیک کرده و روی Subtitles/CC کلیک نمایید.

روی آیکون چرخدنده در پایین صفحه ویدیو کلیک کرده و سپس گزینه Subtitles/CC را انتخاب نمایید.

مرحله سوم: روی English کلیک نمایید تا زیرنویس انگلیسی برای ویدیو یوتیوب شما فعال شود.

روی گزینه English کلیک کنید.

مرحله چهارم: حال برای بار دیگر روی گزینه Subtitles/CC کلیک نموده و سپس گزینه Auto-translate را انتخاب کنید.

برای بار دیگر روی گزینه Subtitles/CC کلیک کرده و این‌ بار روی گزینه Auto-translate کلیک نمایید.

مرحله پنجم: از لیست زبان‌های ارائه شده، زبان فارسی (Persian) را انتخاب نمایید.

در لیست زبان‌های ارائه شده، زبان فارسی (Persian) را انتخاب نمایید.

تبریک می‌گوییم. زیرنویس فارسی با موفقیت برای ویدیو شما ایجاد شد. حال می‌توانید ویدیو خود را با زیرنویس فارسی مشاهده نمایید.


آیا می‌توان همه فیلم‌های یوتیوب را با زیرنویس مشاهده کرد؟

دقت داشته باشید که تمامی ویدیوهای یوتیوب را نمی‌توان با زیرنویس مشاهده نمود. برخی از ویدیوهای یوتیوب فاقد قابلیت فعال‌سازی زیرنویس می‌باشند. برای این دسته از ویدیوها نمی‌توان بخش Subtitle/CC را فعال‌سازی نمود.

بهترین راه ممکن برای مشاهده این ویدیوها، استفاده از ابزارهای تبدیل صدا به متن می‌باشد. شما می‌توانید صدای این ویدیوها را با استفاده از ابزارهای تبدیل صوت به متن، به متن تبدیل کرده و سپس متن ایجاد شده را همگام با ویدیو مورد مطالعه قرار دهید.


جمع بندی

یوتیوب یکی از بهترین منابع آموزشی در سراسر دنیا می‌باشد. ویدیوهای آموزشی فراوانی بر روی یوتیوب در اختیار عموم قرار گرفته‌است. از آنجایی‌که اکثر این ویدیوها به زبان انگلیسی می‌باشد، فهم این ویدیوها برای افرادی که به زبان انگلیسی تسلط لازم را ندارند، دشوار می‌باشد.

یکی از بهترین و ساده‌ترین روش‌های استفاده از مطالب ارائه‌شده در این ویدیوها، مشاهده آن‌ها با زیرنویس فارسی می‌باشد. شما می‌توانید با استفاده از آموزشی که پیش‌تر در این مقاله ارائه کردیم، فیلم‌های یوتیوب را با زیرنویس فارسی مشاهده نمایید.

منبع: چگونه

نظرات کاربران

  • نظرات توهین آمیز، نژاد پرستانه و زننده تایید نخواهد شد.
  • نظراتی که جنبه تبلیغاتی داشته باشند و یا لینک سایر وبسایت ها در آن باشد تایید نمی شود.
  • لطفا در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده نفرمایید.
  • از ارسال کامنت نامرتبط با موضوع این مقاله پرهیز کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شاید دوست داشته باشید