اشکان معروفی 65 روز پیش بدون دیدگاه

آموزش استعلام و پرداخت قبض همراه اول با 5 روش ساده

پیشرفت تکنولوژی در گذر زمان و فراهم شدن زیرساخت‌ها سبب شده تا اموری که پیش‌تر برای انجام آن‌ها نیاز به مراجعه حضوری به بانک‌ها و خودپردازها داشتند، جای خود را به گوشی‌های موبایل و اینترنت بدهند. یکی از همین امور، مشاهده صورت‌ حساب و پرداخت قبض‌های موبایل می‌باشد. امروزه شما می‌توانید بدون نیاز به مراجعه حضوری، تنها با استفاده از روش‌های معرفی شده در این مقاله از چگونه نسبت به پرداخت قبض همراه اول خود اقدام نمایید. پس اگر جزو مشترکین دائمی همراه اول می‌باشید، و نسبت به روش‌های پرداخت قبض همراه اول آگاهی ندارید، این مقاله از چگونه را از دست ندهید.

آموزش پرداخت قبض همراه اول

پرداخت آنلاین و غیرحضوری قبض همراه اول از طریق روش‌های مختلفی امکان‌پذیر می‌باشد. شما می‌توانید بصورت مستقیم از طریق بسترهای معرفی‌شده توسط همراه اول استفاده نموده و قبوض همراه اول خود را پرداخت نمایید و یا از اپلیکیشن‌ها و سایت‌های واسط جهت پرداخت قبوض همراه اول خود استفاده کنید. در ادامه به معرفی روش‌های پرداخت قبض همراه اول خواهیم پرداخت.


1 – پرداخت قبض همراه اول از طریق اپلیکیشن همراه من:

یکی از ساده‌ترین و سریع‌ترین روش‌های پرداخت قبض همراه اول، استفاده از اپلیکیشن بسیار مفید و کاربردی همراه من می‌باشد. اپلیکیشن همراه من امکان مدیریت خدمات سیم‌کارت‌های همراه اول‌ شما ایجاد می‌نماید. با استفاده از این برنامه می‌توانید به سادگی از خدمات متنوعی نظیر پرداخت قبض همراه اول، خرید شارژ و بسته و سایر خدمات همراه اول بهره‌مند گردید.

قبل پرداخت قبض سیمکارت همراه اول از این روش باید دانلود همراه من را انجام دهید سپس مراحل زیر را بپیمایید:

مرحله اول: وارد اپلیکیشن همراه من شده و همان صفحه اصلی اپلیکیشن روی گزینه جزئیات و پرداخت کلیک نمایید.

پرداخت قبض همراه اول 3
وارد برنامه همراه من شده و روی گزینه چزئیات و پرداخت کلیک کنید.

مرحله دوم: جهت پرداخت صورت‌حساب میان‌ دوره خود بر روی تب صورت‌حساب میان دوره کلیک کرده و روی گزینه پرداخت کلیک کنید. به همین ترتیب جهت پرداخت صورت‌حساب پایان دوره خود بر روی تب صورت‌حساب پایان دوره و سپس روی گزینه پرداخت کلیک نمایید.

پرداخت قبض همراه اول 4
بر روی گزینه پرداخت کلیک کنید.

مرحله سوم: حال بر روی یکی از گزینه‌های درگاه درون برنامه و یا درگاه اینترنتی کلیک کرده و روی پرداخت کلیک کنید. همچنین اگر از کیف پول همراه من استفاده می‌کنید، می‌توانید از گزینه پرداخت از کیف پول استفاده نمایید. برای سهولت و امنیت بیشتر پیشنهاد می‌کنیم تا از گزینه درگاه درون برنامه جهت پرداخت قبض خود استفاده کنید.

پرداخت قبض همراه اول 5
یکی از روش‌های پرداخت را انتخاب کرده و سپس روی گزینه پرداخت کلیک نمایید.

مرحله چهارم: حال کافیست تا اطلاعات کارت خود را در درگاه پرداخت وارد نموده و پس از وارد کردن رمز پویا خود، روی گزینه پرداخت کلیک نمایید.


2 – پرداخت قبض همراه اول با مراجعه به سایت همراه اول:

یکی دیگر از راه‌های پرداخت قبض سیم‌کارت‌های دائمی همراه اول، مراجعه به سایت همراه اول و ورود به بخش مشاهده و پرداخت صورت‌حساب‌ها می‌باشد. برای استفاده از این روش کافیست تا مراحل زیر را طی نمایید.

مرحله اول: وارد بخش فروشگاهی سایت همراه اول به نشانی shop.mci.ir شوید. سپس روی تب پرداخت صورت‌حساب کلیک کنید.

وارد بخش فروشگاهی سایت همراه اول شده و روی گزینه پرداخت صورتحساب کلیک کنید.

مرحله دوم: در صفحه باز شده شماره خط همراه اول خود را در کادر شماره تلفن همراه وارد نموده و سپس کد امنیتی داخل تصویر را در کادر کد امنیتی وارد نمایید. در آخر نیز روی گزینه مشاهده صورت‌حساب کلیک کنید. با کلیک بر روی گزینه مشاهده صورت‌حساب، قبض شما نمایش داده می‌شود. حال با کلیک بر روی گزینه پرداخت وارد درگاه پرداخت شده و با وارد کردن اطلاعات کارت بانکی خود، قبض خود را پرداخت نمایید.

شماره خود را در کادر شماره تفلن همراه وارد کرده و کد امنیتی درون تصویر را وارد کادر کد امنیتی بنمایید. در آخر نیز روی مشاهده صورتحاسب کلیک کتید.

3 – پرداخت قبض همراه اول از طریق کد دستوری *1#

شما می‌توانید قبوض همراه اول خود را با استفاده از کد دستوری *1# بدون نیاز به اینترنت، به سادگی پرداخت نمایید. جهت پرداخت قبوض خطوط همراه اول خود بهتر است تا کد *1# را با استفاده از سیم‌کارتی که قصد پرداخت قبض آن را دارید، شماره‌گیری نمایید. جهت استفاده از این روش، گام‌های زیر را بپیمایید.

مرحله اول: کد دستوری *1# را شماره‌گیری نمایید. سپس در صفحه باز شده، عدد 2 را وارد نمایید.

مرحله دوم: حال برای ورود به بخش قبض موبایل عدد 1 را وارد کنید.

مرحله سوم: در این مرحله نیز عدد 1 را انتخاب نمایید. درصورتی‌که قصد پرداخت قبض سیم‌کارت دیگری را دارید، به جای عدد 1، شماره سیم‌کارت مورد نظرتان را وارد نمایید.

مرحله چهارم: برای پرداخت قبض میان دوره خود عدد 1 و برای پرداخت قبض پایان دوره خود، عدد 2 را وارد کنید.

مرحله پنجم: برای ادامه فرآیند پرداخت قبض خود، عدد 1 را وارد کنید.

مرحله ششم: حال شماره کارت خود را وارد نمایید.

مرحله هفتم: برای دریافت رمز پویا عدد 1 را وارد نموده و صبر کنید تا رمز پویا برایتان ارسال شود. پس از ارسال شدن رمز پویا کافیست تا شماره *1# را مجددا شماره‌گیری کرده و با وارد کردن رمز پویا، قبض خود را پرداخت نمایید.


4 – پرداخت قبوض همراه اول با شماره‌گیری 9990:

اگر به اینترنت دسترسی ندارید، می‌توانید با سیم‌کارت همراه اول خود شماره 9990 را شماره‌گیری کرده و قبض موبایل خود را پرداخت نمایید. شماره 9990 یک سامانه گویا بوده و کافیست تا طبق راهنمایی‌های اپراتور، کلید‌های مخصوص پرداخت قبض سیم‌کارت‌های دائمی همراه اول را شماره‌گیری نمایید.


5 – پرداخت قبوض همراه اول با استفاده از اپلیکیشن‌های واسط:

اپلیکیشن‌های واسط زیادی هستند که می‌توانید از آن‌ها برای پرداخت قبوض همراه اولی خود استفاده نمایید. اپلیکیشن‌های واسط امکان پرداخت قبض سیم‌کارت دائمی همراه اول را برای شما میسر کرده و ممکن است برخی از آن‌ها بابت خدمات خود، مبلغ ناچیزی را از شما به عنوان کارمزد دریافت نمایند.

توجه داشته باشید که تنها از اپلیکیشن‌های واسط معتبر استفاده نموده و آن‌ها را تنها از منابع قابل اطمینانی چون برنامه بازار، دریافت و نصب نمایید.


روش پرداخت قبض ایرانسل

استعلام و پرداخت قبض سیمکات های دائمی ایرانسل

جمع بندی

امروزه به دلیل مشغله‌های زیاد، ممکن است همانند خیلی از افراد دیگر، پرداخت قبوض خود را فراموش نمایید. همانطور که مطلع هستید، با پرداخت نکردن قبوض همراه اول، سیم‌کارت شما به حالت یک طرفه درخواهد آمد. شما می‌توانید برای سهولت کار خود و عدم نیاز به مراجعه به خودپردازها، قبوض همراه اول خود را به صورت آنلاین و یا حتی بدون دسترسی به اینترنت، پرداخت نمایید.

در این مقاله به آموزش تصویری پرداخت قبض همراه اول به شیوه‌های مختلف پرداختیم. شما می‌توانید باتوجه به شرایط خود، از هر یک از روش‌های گفته‌شده استفاده نموده و صورت‌حساب خطوط همراه اول خود را پرداخت کنید.

منبع: چگونه

نظرات کاربران

  • نظرات توهین آمیز، نژاد پرستانه و زننده تایید نخواهد شد.
  • نظراتی که جنبه تبلیغاتی داشته باشند و یا لینک سایر وبسایت ها در آن باشد تایید نمی شود.
  • لطفا در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده نفرمایید.
  • از ارسال کامنت نامرتبط با موضوع این مقاله پرهیز کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *