تیم چگونه 660 روز پیش بدون دیدگاه

چگونه در یک هفته لاغر شویم

یکی از مشکلات عدیده در عصر جدید چاقی و اضافه وزن است. متأسفانه اغلب افراد به اضافه وزن مبتلا هستند. اضافه وزن به تنهایی مشکل ساز به نظر نمی رسد اما به عنوان مادر بیماری ها شناخته می شود و اگر روند اضافه وزن ادامه پیدا کند می توانند سبب بروز انواع بیماری ها از جمله دیابت، کبد چرب و مشکلات معده شود. روش های مختلفی برای کاهش وزن وجود دارد برخی از این روش ها نه تنها به کاهش وزن کمکی نمی کنند بلکه سبب بروز مشکلاتی نیز می شوند.

برخی از افراد به دلایل مختلفی نظیر شرکت در مهمانی تمایل به کاهش وزن سریع در طول یک هفته دارند. در ابتدا این نکته را در نظر داشته باشید که لاغری سریع در طول یک هفته برای سلامتی مناسب نیست و اغلب به دلیل کاهش وزن سریع ناپایدار است و به سرعت باز می گردد، بنابراین پس از کاهش وزن سریع برای تثبیت نیاز به ورزش و رعایت رژِیم غذایی دارد. با در نظر گرفتن این نکات اگر همچنان تمایل به کاهش وزن سریع در یک هفته دارد در ادامه ی مقاله همراه چگونه باشید تا روش ها و نکاتی که سبب لاغری شما در طول یک هفته می شوند را با هم بررسی کنیم.

کاهش وزن سریع

در اصطلاح علمی به رژیم های یک هفته ای و از این دست رژیم های تصادفی می گویند بدین صورت که فرد در مدت زمان کوتاهی تصمیم به گرفتن رژیم می گیرد و پس از این که به وزن دلخواه رسید رژیم را رها می کند، در نتیجه دوباره به وزن قبلی باز می گردد، علاوه بر این موارد پرهیز غذایی شدید در یک هفته سبب بروز مشکلات روانی نیز می شود به همین دلیل است که رژیم های لاغری در یک هفته که سبب کاهش وزن 4 کیلوگرم و بیشتر می شوند در بلند مدت مناسب نیستند و توصیه نمی شوند.

بدون رژیم غذایی لاغر شویم

نکاتی که در کاهش وزن سریع باید مد نظر قرار دهید:

مصرف پروتئین بیشتر و مصرف حداقلی کربوهیدرات

یکی از عوامل چاقی مصرف کربوهیدرات است. کربوهیدرات موادی مانند نان، برنج ، میوه و ماکارونی را شامل می شوند، شما می توانید با حذف یا به حداقل رساندن کربوهیدرات در رژیم غذایی تان به سرعت لاغر شوید. رژیم کم کربوهیدرات مؤثر تر از رژیم کم چرب برای لاغری و کاهش وزن است. اغلب افراد این تصور اشتباه را دارند که چربی عامل اصلی چاقی است و حذف آن سبب لاغری می شود در حالی که بررسی های علمی نشان می دهند کربوهیدرات نقش پر رنگ تری در چاقی دارد. حذف کربوهیدرات سبب از دست دادن آب بدن و کاهش وزن می شود.

اگر کربوهیدرات را از برنامه غذایی تان حذف کنید به سرعت شاهد کاهش وزن خواهید بود.  در کنار حذف کربوهیدرات باید پروتئین کافی مصرف کنید تا هم اشتهای کنترل شود و هم متابولیسم بدن دچار اختلال نشود. در این مدل از رژیم برای کاهش وزن شما می توانید از موادی نظیر سبزیجات برگ سبز و غیر نشاسته ای، تخم مرغ، گوشت، ماهی و مرغ به عنوان جایگزین مواد کربوهیدرات دارد و انواع میوه ها استفاده کنید.

حذف مواد غذایی آماده و افزودنی ها

یکی دیگر از راهکار  های کاهش وزن سریع در یک هفته حذف کامل مواد غذایی فرآوری شده از رزیم غذایی است. عصر جدید عصر تکنولوژی  و ارتباطات است و همین عوامل سبب شده اند تا افراد وقت کمی برای خوردن و درست کردن غذا اختصاص دهند به همین دلیل اغلب افراد روی به استفاده از غذاهای آماده، نیمه آماده و فست فود آورده اند.

غذاها ی فرآوری شده باعث می‌شوند دیر تر احساس سیری کنید و زود تر گرسنه شوید. به همین دلیل برای کاهش وزن توصیه می شود تا از غذاهای فرآوری نشده و کامل استفاده کنید تا هم زودتر سیر شوید و هم دیر تر گرسنه شوید. می توانید به عنوان جایگزین مواد غذایی فراوری شده از موادی مثل گوشت ها ، تخم مرغ  سبزیجات غیر نشاسته ای مثل کاهو، کلم  استفاده کنید. این مواد غذایی انتخاب خوبی برای استفاده در این یک هفته برای لاغری شما هستند.

کنترل کالری دریافتی

یکی از روش های کاهش  وزن در یک هفته ثبت کالری دریافتی به صورت روزانه است. اپلیکیشن های مختلفی که در حال حاضر وجود دارند کالری شماری را بسیار آسان کرده اند. اگر کالری دریافتی شما از مواد غذایی کمتر از کالری باشد که در طول روز می سوزانید، وزن از دست خواهید داد.

مصرف غذا فقط در سه وعده اصلی

یکی دیگر از روش های لاغری سریع ، حذف کامل میان وعده و خوردن غذا تنها در سه وعده اصلی است.

حذف مواد پرکالری

عامل اصلی چاقی و افزایش وزن مواد پرکالری و افزودنی ها هستند برای لاغری در کوتاه مدت باید تمام مواد پرکالری را از برنامه غذایی روزانه تان حذف کنید. این مواد شامل انواع سس ها، نوشابه، دلستر، ژله، پفک، چیپس و مواردی از این دست می شوند.

از سبزیجات بیشتر استفاده کنید.

استفاده فراوان از سبزیجات

سبزیجات به دلیل فیبر بالایی که دارند سبب بروز احساس سیری در بدن می شوند بخری از سبزیجات مثل کاهو کالری بسیار کیم دارند و شما می توانید برای سیر شدن بودن نگرانی مقدار فراوانی کاهو مصرف کنید.

استفاده از پروتئین های کم چرب

برای کاهش وزن بهتر است تا جای ممکن از پروتئین ها استفاده کنید. توجه داشته باشید که مواردی از قبیل شیر و ماست حتماً باید کم چرب باشند، مصرف پروتئین های پر چرب سبب اختلال در امر لاغری می شود.

ورزش

یکی دیگر از عوامل تسریع کننده امر لاغری ورزش است. برای لاغری باید روزانه فعالیت بدنی داشته باشید،  فعالیت فیزیکی در طی شبانه روز  نقش اساسی  در روند چربی سوزی و لاغری دارد. ورزش کردن بدین معنا نیست که شما حتماً باید به باشگاه بروید یا فعالیت بدنی خاصی داشته باشید .تغییرات کوچک در سبک زندگی مثل پیاده روی تا محل کار یا دوچرخه سواری هم ورزش به حساب می آیند.

چگونه ورزش کنیم

انجام ورزش های بدنی، یوگا، هوازی و…

سخن پایانی

برای اینکه بتوانید در طول یک هفته کاهش وزن چشمگیری داشته باشید باید یک برنامه منظم برای خود بریزید و طبق برنامه ای که مدون کرده اید پیش بروید.همانطور که در ابتدا هم گفتیم باید به این نکته هم توجه کنید که کاهش وزن در طول یک هفته باعث ایجاد بیماری های در شما میشود، شما برای تثبیت وزنی که در پایان برنامه هفت روزه خود بدست آورده اید باید ورزش و رعایت رژیم غذایی خود را ادامه دهید.


سوالات متداول
کاهش وزن در یک هفته به بدن آسیب میزند؟

بله، لاغری سریع در طول یک هفته برای سلامتی مناسب نیست و باعث بروز بیماری هایی در بدن میشود.

آیا کاهش وزنی که پس از یک هفته پیدا میکنیم پایدار است؟

خیر، به دلیل این که کم کردن وزن در طول یک هفته بسیار سریع و ناپیدار است میتواند به سرعت وزن کاسته شده بازگردد.

چگونه میتوانیم وزن کاهش یافته در طول یک هفته را تثبیت کنیم؟

شما پس از آن که در طول یک هفته کاهش وزن پیدا کردید برای تثبیت نیاز به ورزش و رعایت رژِیم غذایی دارد.

منبع: چگونه

نظرات کاربران

  • نظرات توهین آمیز، نژاد پرستانه و زننده تایید نخواهد شد.
  • نظراتی که جنبه تبلیغاتی داشته باشند و یا لینک سایر وبسایت ها در آن باشد تایید نمی شود.
  • لطفا در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده نفرمایید.
  • از ارسال کامنت نامرتبط با موضوع این مقاله پرهیز کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شاید دوست داشته باشید