مریم سیفی 40 روز پیش بدون دیدگاه

آموزش ثبت نام در لینکدین بدون شماره

لینکدین چند وقتی است که در ایران بسیار پرطرفدار شده و به نوعی تبدیل به یک پلتفرم کاریابی و استخدام شده‌است. لینکدین محبوب ترین شبکه اجتماعی تجاری با بیش از 300 میلیون کاربر است. این وب سایت برای کسانی که به دنبال شغل هستند و شرکت‌هایی که به دنبال کارمندان واجد شرایط هستند، بسیار عالی است. کاربران به راحتی می‌توانند یک حساب کاربری ایجاد کرده و رزومه خود را روی این پلتفرم بارگذاری کنند. همانطور که قبلا ذکر شد، لینکدین میلیون ها کاربر فعال دارد که به این معنی است که افتتاح حساب کافی نیست. کاربران باید فعال باشند و یک پروفایل لینکدین خوب ایجاد کنند. در این مقاله از سایت چگونه قصد داریم تا به نصب و راه‌اندازی لینکدین بپردازیم، با ما همراه باشید.

چگونه لینکدین را نصب و راه اندازی کنیم

مرحله 1: به سایت لینکدین بروید و روی sign up کلیک کنید. در این مرحله باید تمام اطلاعات مربوط به خودتان را پر کنید. یک آدرس ایمیل معتبر (آموزش ساخت ایمیل جدید) و پسورد نیاز دارید. بعد از انجام این مرحله روی agree and join کلید کنید.


مرحله 2: لینکدین به ایمیل شما یک پیام تایید ارسال خواهد کرد که برای ادامه روند ثبت نام باید روی آن کلیک کنید. بدون این بخش شما نمی‌توانید به صفحه لینکدین خود دسترسی پیدا کنید.


مرحله 3: اطلاعات خود را پر کنید. آسان است، فقط باید آنچه را که لینکدین از شما می‌خواهد (شغل، شرکت یا آموزشگاه) را پر کنید. برای این منظور در بخش اول، آخرین سمت شغلی، در بخش دوم نوع استخدام و در بخش آخرین نیز نام آخرین شرکتی که در آن مشغول بوده‌اید را وارد کنید.


مرحله 4: حالا شما وارد فضای لینکدین خود شده‌اید. بهتر است در همان ابتدای کار مخاطبین خود را پیدا کنید. این مرحله برای رشد شبکه شما بسیار مهم است.

در مرحله بعد، باید نمایه یا پروفایل خود را تنظیم کنید و تمام قسمت‌ها (درباره خود، سابقه کاری، مهارت‌ها…) را پر کنید.

با چند کلیک یک حساب کاربری لینکدین بسازید.

برای خلاصه کردن سریع نحوه ایجاد حساب کاربری خود در لینکدین به این صورت عمل کنید:

 • به سایت لینکدین بروید، روی sign up کلیک کنید.
 • تمام اطلاعات مربوط به خودتان از جمله نام و نام خانوادگی را پر کنید. آدرس ایمیل خود را وارد کنید. این بخش اجباری است، برخلاف شماره تلفن که در لینکدین اختیاری است.
 • به لطف پیشنهادات لینکدین و همچنین به لطف جستجوهای خودتان از طریق دکمه «پیدا کردن کانکشن‌ها»، مخاطب خود را در لینکدین پیدا کنید.
 • پروفایل شخصی خود را بهینه کنید تا قابل مشاهده و جذاب باشد.

آموزش ساخت اکانت اسپاتیفای

سریع ترین راه و روش برای ثبت نام در اسپاتیفای

ساخت پروفایل

پروفایل شما یکی از مهم ترین موارد در لینکدین است، به خصوص به این دلیل که اولین چیزی است که افراد وقتی شما را در سایت پیدا می‌کنند، می‌بینند. شما باید با نمایه یا پروفایل خود را مانند یک رزومه در نظر بگیرید و برای اطمینان از کامل بودن، دقیق بودن و حرفه‌ای بودن آن وقت بگذارید. لینکدین همچنین به شما امکان می‌دهد مواردی را که ممکن است در یک رزومه سنتی درج نکنید، مانند عکس و یک توضیح کوتاه در مورد خودتان را اضافه کنید.

افزودن اطلاعات پروفایل

فرآیند تغییر پروفایل لینکدین نسبتاً ساده است. هنگامی که نحوه اضافه کردن ورودی‌های شغلی و ویرایش سابقه تحصیلی را فهمیدید، تمرکز بر روی اطلاعات دیگر بسیار آسان‌تر خواهد بود. برای ویرایش پروفایل، به صفحه profile بروید، سپس نماد مداد را در بخش دلخواه خود انتخاب کنید. برای افزودن یک ورودی جدید در بخش سابقه کار و سابقه تحصیلی، فقط روی نماد مثبت کلیک کنید.

درست کردن اکانت لینکدین به همین سادگی است اما نکته اصلی در داشتن یک اکانت موفق، کار کردن روی جزییات آن است. به همین دلیل باید زمان زیادی برای وارد کردن جزییات شغلی خود صرف کنید. اما صرف نظر از این موارد، موفقیت در لینکدین وابسته به افرادی است که با آنها کانکت می‌شوید. بنابراین به دنبال افراد موفق در شغل و حرفه خود باشید تا بتوانید ارتباطات بیشتری را گسترش دهید.

توصیه می‌کنیم ابتدا قسمت بالای پروفایل خود را ویرایش کنید زیرا شامل عنوان شغلی فعلی، موقعیت مکانی و توضیحات شخصی شما است. از آنجا که این بخش اولین چیزی است که مردم در پروفایل شما می‌بینند، قطعا قصد دارید که تاثیر قوی بگذارد. پس از اتمام کار، روی Save کلیک کنید.

افزودن عکس پروفایل

عکس پروفایل با کیفیت بالا می‌تواند تفاوت بزرگی برای کارفرمایان بالقوه ایجاد کند. به همین دلیل است که توصیه می‌کنیم قبل از جستجوی شغل در لینکدین، یک عکس به نمایه خود اضافه کنید. برای افزودن تصویر، روی نماد دوربین نزدیک بالای پروفایل خود کلیک کنید. اگر می‌خواهید عکس موجود خود را تغییر دهید، فقط روی خود عکس کلیک کنید.

سپس می‌توانید یک عکس از رایانه خود آپلود کنید یا با استفاده از دوربین دستگاه خود عکس بگیرید. می‌توانید از دستگیره‌های اندازه‌گیری برای تنظیم برش استفاده کنید، یا جلوه‌های دیگری اضافه کنید تا عکس‌تان حرفه‌ای به نظر برسد. هنگام انتخاب عکس پروفایل باید به چند نکته توجه داشته باشید.

به طور کلی موارد زیر را توصیه می‌کنیم:

 • فایل JPEG با کیفیت بالا آپلود کنید.
 • مطمئن شوید که تنها فرد در عکس هستید.
 • مطمئن شوید که متناسب با رشته شغلی خود لباس پوشیده‌اید، به عبارت دیگر، لباسی را که در مصاحبه شغلی می‌پوشید، به تن کنید.

نکاتی برای داشتن یک پروفایل موثر

طبق تجربه ما، این نکات به تکمیل و بهبود پروفایل شما کمک می‌کند. به خاطر داشته باشید که هیچ راه درست یا غلطی برای استفاده از لینکدین وجود ندارد، بنابراین باید آزمایش کنید تا ببینید چه چیزی برای شما مفید است.

بروز رسانی پروفایل

پروفایل خود را به روز نگه دارید. اطمینان حاصل کنید که اطلاعات پروفایل لینکدین شما به روز شده و با جزئیات رزومه شما مطابقت دارد. این کار باعث می‌شود کارفرما راحت‌تر رزومه شما را با پروفایل لینکدین مطابقت دهد. همچنین، از آنجایی که پروفایل لینکدین محدودیت طول ندارد، حتی می‌توانید جزئیات و موقعیت هایی را که نمی‌توانید در رزومه خود جای دهید را نیز اضافه کنید.


افزودن مهارت ها

مهارت‌های مرتبط با رشته خود را نیز به صفحه پروفایل اضافه کنید. لینکدین افزودن مهارت‌ها به صفحه نمایه شما را آسان می‌کند. نمونه‌هایی از مهارت‌هایی که می‌توانید اضافه کنید عبارتند از: حل مسئله، ارتباطات قوی، و نرم‌افزارهای رایانه‌ای مانند Microsoft Office، Photoshop، QuickBooks و غیره. افراد متصل به پروفایل شما حتی می‌توانند، مهارت‌هایی که به نمایه خود اضافه کرده‌اید را تأیید کنند.


توصیه‌ها را بخواهید

توصیه یک نظر کوتاه نوشته شده توسط یکی دیگر از اعضای لینکدین است که در نمایه شما ظاهر می‌شود. هنگامی که به دنبال توصیه‌ای هستید، سعی کنید با افرادی ارتباط برقرار کنید که با استعدادها، مهارت ها و عملکرد شما در محل کار آشنا هستند.


سخن پایانی

تکامل شیوه اجتماعی شدن افراد بر روابط حرفه‌ای آنها نیز تأثیر گذاشته است. وقتی افراد سعی می‌کنند شبکه حرفه‌ای خود را به همین روش گسترش دهند، هیچ چیز بهتر از ثبت نام در لینکدین نیست. لینکدین یکی از برترین سایت‌های شبکه‌ای حرفه‌ای در جهان است که حرفه‌ای‌ها را در سرتاسر جهان، صرف نظر از زمینه تخصص، سطح تجربه، مجموعه مهارت‌ها و موقعیت جغرافیایی، به هم متصل می‌کند. اعضای لینکدین این امتیاز را دارند که با کارمندان احتمالی، کارفرمایان، جستجوی شغل، رشد شبکه حرفه‌ای و بسیاری موارد دیگر، وضعیت شغلی خود را به سطح بالاتر ببرند.

منبع: چگونه

نظرات کاربران

 • نظرات توهین آمیز، نژاد پرستانه و زننده تایید نخواهد شد.
 • نظراتی که جنبه تبلیغاتی داشته باشند و یا لینک سایر وبسایت ها در آن باشد تایید نمی شود.
 • لطفا در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده نفرمایید.
 • از ارسال کامنت نامرتبط با موضوع این مقاله پرهیز کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شاید دوست داشته باشید