اشکان معروفی 159 روز پیش بدون دیدگاه

چگونه ویدیوهای یوتیوب را به MP3 تبدیل کنیم

به جرئت می‌توان گفت یوتیوب بی‌نظیرترین منبع اشتراک‌گذاری فایل‌های ویدیویی می‌باشد. از ویدیوهای آموزشی و پادکست‌های بهبود وضعیت شخصی گرفته تا موسیقی و فیلم، همگی در قالب ویدیو در یوتیوب موجود می‌باشد. برخی از محتواهای موجود در یوتیوب صرفا به دلیل محتوای صوتی‌شان جذابیت دارند، برای مثال می‌توان به موسیقی‌های موجود در یوتیوب اشاره کرده که در قالب MP4 آپلود شده‌اند. در این مقاله به شما آموزش خواهیم داد تا ویدیوهای یوتیوب را به MP3 تبدیل نمایید. پس اگر به دنبال تبدیل ویدیوهای یوتیوب به MP3 هستید، این مقاله از چگونه را از دست ندهید.

آموزش تبدیل ویدیوهای یوتیوب به MP3

تبدیل ویدیوهای یوتیوب به MP3 مزایای زیادی به همراه دارد. از جمله این مزایا می‌توان به حجم کمتر MP3 در برابر فایل‌های ویدیویی و همچنین استفاده راحت‌تر از MP3 اشاره کرد. برای مثال با تبدیل یک پادکست در یوتیوب به MP3 می‌توانید آن را به سادگی در خودرو خود و یا ورزش‌کردن گوش دهید. برای تبدیل ویدیو یوتیوب به فایل صوتی MP3 می‌توان از دو روش استفاده نمود.

روش اول: شما می‌توانید فایل ویدیویی را از یوتیوب دانلود کرده و سپس با استفاده از نرم‌افزارهایی چون MKV Merge، فایل صوتی را از دل ویدیو استخراج نمایید.

روش دوم: این روش ساده‌تر از روش اول بوده و به شما این امکان را می‌دهد تا ویدیوهای یوتیوبی را به صورت مستقیم به فایل صوتی تبدیل کرده و نسخه MP3 آن را دانلود نمایید.

در ادامه به معرفی هر دو روش خواهیم پرداخت.


یکی از راه‌های تبدیل ویدیوهای یوتیوب به MP3، مراجعه به سایت givefastlink.com می‌باشد. سایت givefastlink.com امکان دانلود مستقیم صوت ویدیوهای یوتیوب را به صورت MP3 برای شما مهیا می‌سازد. کافیست تا به givefastlink.com مراجعه کرده و مراحل زیر را انجام دهید.

مرحله اول: وارد سایت یوتیوب شده و ویدیو موردنظر را باز نمایید. سپس بر روی گزینه Share کلیک کنید.

مرحله دوم: کافیست تا روی گزینه COPY کلیک کنید تا لینک ویدیو یوتیوبی باز شده در کلیپ بورد سیستم شما ذخیره شود.

تبدیل ویدیوهای یوتیوب به MP3 11
روی COPY کلیک کنید تا لینک ویدیو برای شما ذخیره شود.

مرحله سوم: وارد givefastlink.com شده و لینک ویدیو را در کادر Paste a social URL وارد نمایید. سپس روی گزینه Download کلیک کنید.

لینک ویدیو را در کادر Paste a Social URL وارد نموده و روی Download کلیک کنید.

مرحله چهارم: کمی صبر نمایید تا صفحه‌ای همانند صفحه شکل زیر نمایش داده شود. سپس روی یکی از لینک‌های قرمز رنگ با فرمت MP3 کلیک کنید. فایل MP3 ویدیو شما پس از 10 ثانیه به صورت خودکار دانلود خواهد شد.

حال از یکی از لینک‌های دانلود قرمز رنگ استفاده نمایید. اگر می‌خواهید فایل صوتی شما دارای فرمت MP3 باشد، از یکی از لینک‌های قرمز رنگ که روی آن عبارت MP3 درج شده‌ است، استفاده نمایید.

2 – تبدیل ویدیوهای یوتیوب به MP3 از طریق سایت flydownloader.com

سایت flydownloader.com یکی از ابزارهای آنلاین تبدیل ویدیوهای یوتیوب به MP3 و دانلود آن می‌باشد. کار با flydownloader.com مشابه با سایت givefastlink.com بوده و رابط کاربری آن‌ها تا حد زیادی شبیه به هم هستند. برای دانلود ویدیوهای یوتیوب به صورت MP3 کافیست تا مراحل زیر را انجام دهید.

مرحله اول: وارد سایت flydownloader.com شده و لینک ویدیو یوتیوبی خود را در کادر Paste the URL وارد کنید. سپس روی Download کلیک کنید.

لینک ویدیو یوتیوب خود را در کادر Paste the URL جای‌گذاری کرده و سپس روی گزینه Download کلیک نمایید.

مرحله دوم: حال کافیست تا بر روی یکی از لینک‌های دانلود ارائه‌شده در بخش Only Audio با پسوند MP3 کلیک کنید. ویدیو انتخابی شما به صورت MP3 پس از چند ثانیه به شکل خودکار دانلود خواهد شد.

برای دانلود صوت ویدیو خود بر روی یکی از لینک‌های بنفش‌ کلیک کنید. اگر می‌خواهید فرمت فایل صوتی شما حتما به صورت MP3 باشد، از یکی از لینک‌های بنفش که بر روی آن عبارت MP3 درج شده‌ است، استفاده کنید.

3 – تبدیل ویدیوهای یوتیوب به MP3 از طریق سایت yt5s.io

یکی دیگر از ابزارهای تبدیل ویدیوهای یوتیوب به فایل صوتی و دانلود آن، سایت yt5s.io می‌باشد. این سایت دارای رابط کاربری بسیار ساده‌ای بوده و استفاده از آن بسیار آسان می‌باشد. با استفاده از yt5s.io می‌توانید ویدیوهای یوتیوب را در کمترین زمان به MP3 تبدیل کرده و آن را دانلود نمایید. برای تبدیل ویدیوهای یوتیوب به فایل صوتی و دانلود آن توسط yt5s.io می‌توانید از راهنمای تصویری زیر استفاده کنید.

مرحله اول: وارد yt5s.io شده و لینک ویدیو مد نظرتان را در کادر Search or Paste YouTube Link Here وارد کنید و روی Start کلیک نمایید.

لینک ویدیو یوتیوبی خود را وارد کادر Search or paste YouTube link here کرده و روی Start کلیک کنید.

مرحله دوم: حال بر روی قسمت نشان داده شده کلیک کرده و روی یکی از گزینه‌های ارائه‌شده در بخش MP3 کلیک کنید. سپس روی گزینه Get Link کلیک نمایید.

بر روی کادر کنار گزینه Get link کلیک کرده و روی یکی از گزینه‌های موجود در بخش MP3 کلیک نمایید. سپس روی Get link کلیک نمایید.

مرحله سوم: حال کافیست تا روی گزینه Download کلیک کنید تا ویدیو یوتیوبی شما در قالب MP3 دانلود شود.

روی Download کلیک کنید.

4 – تبدیل ویدیوهای یوتیوب به MP3 با استفاده از نرم‌افزار MKV Merge

اگر پیش‌تر ویدیو یوتیوبی مورد نظر خود را دانلود کرده‌اید، این روش تبدیل ویدیوهای یوتیوب به MP3 به کار شما خواهد آمد. کافیست تا نرم‌افزار MKV Merge را با یک جست‌وجو ساده دانلود کرده و سپس از راهنمای زیر استفاده نمایید.

مرحله اول: وارد نرم‌افزار MKV Merge شوید. سپس فایل ویدیویی خود را با نگهداشتن کلیک چپ موس، کشیده و در وسط نرم‌افزار رها نمایید.

تبدیل ویدیوهای یوتیوب به MP3 1
ویدیو خود را با فشردن کلیک چپ موس کشیده و در صفحه برنامه رها کنید.

مرحله دوم: حال در قسمت Tracks، تیک گزینه‌ اول را بردارید. سپس روی کادر بخش Output Filename کلیک کرده و انتهای نام فایل را که به MKV ختم می‌شود را به MP3 تغییر دهید. در آخر نیز روی گزینه Start Muxing کلیک کنید.

تبدیل ویدیوهای یوتیوب به MP3 2
تیک گزینه اول را در بخش Tracks برداشته و سپس در بخش Output filename، پایان نام فایل خروجی را از MKV به MP3 تغغیر دهید.

به همین سادگی ویدیو یوتیوبی شما به MP3 تبدیل شد. استفاده از این روش برای فایل‌هایی ویدویی یوتیوبی که از پیش دانلود شده‌اند، توصیه می‌شود. درصورتی‌که هنوز ویدیو موردنظرتان را از یوتیوب دانلود نکرده‌اید، از یکی از روش‌های پایین برای تبدیل ویدیوهای یوتیوب به فایل صوتی استفاده نمایید.


جمع بندی

تبدیل ویدیوهای یوتیوب به فایل صوتی باعث کاهش حجم فایل شده و دانلود و ذخیره‌سازی آن به مراتب ساده‌تر از نسخه ویدیویی خواهد بود. همچنین استفاده و انتقال فایل‌های MP3 ساده‌تر از فایل‌های ویدیویی می‌باشد.

در برخی از ویدیوهای به اشتراک گذاشته‌شده در یوتیوب، صوت موجود در ویدیو، محتوای اصلی ویدیو را شامل می‌شود. در این نوع از ویدیوها بهتر است تا فایل ویدیویی را به فایل MP3 تبدیل کرده و به عبارتی از صوت ویدیو به تنهایی استفاده نمایید.

در این مقاله از چگونه به آموزش تبدیل ویدیوهای یوتیوب به MP3 پرداختیم. با استفاده از هرکدام از روش‌های معرفی‌شده می‌توانید ویدیوهای یوتیوبی موردنظرتان را به فایل صوتی تبدیل کرده و از گوش‌دادن به صوت ویدیوهای یوتیوب، لذت ببرید.

منبع: چگونه

نظرات کاربران

  • نظرات توهین آمیز، نژاد پرستانه و زننده تایید نخواهد شد.
  • نظراتی که جنبه تبلیغاتی داشته باشند و یا لینک سایر وبسایت ها در آن باشد تایید نمی شود.
  • لطفا در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده نفرمایید.
  • از ارسال کامنت نامرتبط با موضوع این مقاله پرهیز کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *