شیوع ویروس کرونا در طی دو سال اخیر، خیلی از فعالیت‌ها را چون مسافرت‌های خارجی، دستخوش محدودیت‌های فراوانی کرد. به دلیل جلوگیری از گسترش کرونا، اکثریت کشورها از پذیرش مسافر خودداری کرده و سفرهای خارجی را لغو و محدود کردند.

با شروع واکسیناسیون جهانی، این محدودیت‌ها برای افرادی که واکسن کرونا خود را تزریق کرده بودند، لغو گردید. در همین راستا، وزارت بهداشت اقدام به صدور کارت دیجیتال واکسن نموده است. در این مقاله از سایت چگونه به آموزش دریافت کارت دیجیتال واکسن خواهیم پرداخت. همراه ما باشید.

کارت دیجیتال واکسن چیست ؟

کارت دیجیتال واکسن، یک کارت دیجیتال به دو زبان فارسی و انگلیسی می‌باشد که برای افرادی که هر دو دوز واکسن خود را دریافت نموده‌اند، صادر می‌شود. این کارت به عنوان مدرک واکسن زدن شما در نظر گرفته خواهد شد.

اگر قصد خروج از کشور را دارید، داشتن این کارت الزامی می‌باشد، چراکه کشور مقصد شما تنها این کارت را به عنوان مدرک دریافت واکسن‌تان قبول خواهد کرد.

نکاتی در خصوص اخذ کارت دیجیتال واکسن :

برای دریافت کارت واکسن دیجیتال لازم است تا به سایت vcr.salamat.gov.ir مراجعه کرده و نسبت به اخذ کارت دیجیتال واکسن خود اقدام نمایید.

لازم است در این سایت اطلاعات خود را وارد کنید و چنانچه هرکدام از اطلاعات خود را به اشتباه وارد نمایید، کشور مقصد کارت واکسن دیجیتالی شما را نخواهد پذیرفت.

دقت داشته باشید که نام و نام خانوادگی انگلیسی خود را دقیقا مشابه با گذرنامه خود وارد نمایید تا در آینده با مشکلی مواجه نشوید.

شرایط لازم برای اخذ کارت دیجیتال واکسن :

کارت دیجیتال واکسن مخصوص افرادی است که قصد خروج از کشور را طی دو هفته آینده دارند.

وزارت بهداشت اعلام کرده است که در پی ایجاد ارتباط و هماهنگی با نیروی انتظامی جهت استعلام مستقیم اطلاعات متقاضیان می‌باشد. در نتیجه بهتر است افرادی که فعلا قصد خروج از کشور را ندارند، تا ایجاد هماهنگی‌های لازم صبر کنند.

بطور کل برای دریافت کارت واکسن دیجیتال لازم است تا هر دو دوز واسکن خود را دریافت کرده باشید. همچنین برای دریافت کارت واکسن دیجیتال، داشتن گذرنامه ضروری است.

آموزش دریافت کارت واکسن دیجیتال :

چگونه کارت دیجیتال واکسن کرونا بگیریم + آموزش ثبت نام و دریافت کارت واکسن

اولین قدم برای دریافت کارت واکسن دیجیتالی، ورود به سامانه vcr.salamat.gov.ir می‌باشد.

وارد سایت شده و پس از خواندن اطلاعات، بر روی گزینه متوجه شدم کلیک کنید.

سپس در صفحه باز شده، هر یک از کادرها را متناسب با اطلاعات حقیقی خود پر کنید.

در کادر شماره ملی، کد ملی خود را وارد کنید. سپس تاریخ تولد خودتان را در بخش تاریخ تولد وارد کنید.

در بخش شماره موبایل، شماره موبایل اصلی خودتان را وارد نمایید. دقت داشته باشید که پیامک کارت واکسن دیجیتال شما به شماره موبایلی که در این قسمت وارد می‌کنید، خواهد آمد.

در کادر نام و نام خانوادگی نیز، نام و نام خانوادگی خود را به انگلیسی وارد کنید. دقت داشته باشید که نام‌ خود را به درستی و مطابق با گذرنامه‌تان وارد نمایید.

در آخر نیز شماره گذرنامه خودتان را وارد نمایید. شماره گذرنامه خود را می‌توانید در صفحه اول گذرنامه‌تان با نام Passport No، بیابید.

پس از وارد کردن اطلاعات و کد امنیتی، بر روی دریافت کد کلیک کنید.

جمع بندی :

دریافت کارت دیجیتال واکسن برای ورود به کشورهای دیگر، لازم و ضروری می‌باشد. پس اگر قصد خارج شدن از کشور را طی دو هفته آینده دارید، بهتر است که سریعا نسبت به ثبت نام و دریافت کار واکسن خود از سامانه معرفی شده، اقدام نمایید.