اشکان معروفی 450 روز پیش بدون دیدگاه

چگونه زود انزالی را درمان کنیم + راه‌های درمان زود انزالی

زود انزالی یکی از معضلات جدی تعداد کثیری از مردان می‌باشد که باعث نارضایتی در روابط زناشویی می‌شود. عوامل مختلفی باعث زود انزالی می‌شود که از جمله این موارد می‌توان به بالارفتن سطح استرس، آلودگی هوا و فشارهای مضاعف ناشی از زندگی شهری اشاره کرد.

احتمالا تا به حال تبلیغات زیادی من باب درمان زود انزالی مشاهده کرده باشید که شما را ترغیب به خرید داروهای شیمیایی و گیاهی می‌کنند اما در این مقاله قصد داریم تا راه‌های کنترل و درمان زود انزالی بدون نیاز به دارو و عمل جراحی را آموزش دهیم. پس با ما در سایت چگونه همراه شوید.

زود انزالی چیست و چرا نیاز به درمان دارد؟

درمان زود انزالی 2

زود انزالی به این معناست که شخص زودتر از موعد طبیعی دچار انزال شده و قادر به ادامه رابطه جنسی نباشد. این مشکل در بسیاری از افراد وجود داشته و نیاز به درمان دارد. چراکه در صورت زود انزالی مرد، سطح کیفیت رابطه جنسی کاهش پیدا کرده و همین موضوع می‌تواند باعث سرد شده روابط میان زوجین شود.

در اکثر موارد می‌توان به کمک تکنیک‌ها و روش‌هایی که در ادامعه معرفی خواهیم کرد، مشکل زود انزالی را درمان نمود اما در برخی از موارد، شخص نیازمند دریافت کمک‌های پزشکی می‌باشد.


راه‌های درمان زود انزالی

راه‌های زیادی برای درمان زود انزالی وجود دارد. اولین راهی که برای درمان زود انزالی به ذهن افراد خطور می‌کند، استفاده از داروهای افزایش زمان رابطه می‌باشد اما لازم است بخاطر داشته باشید که این داروها در دراز مدت اثرات بدی بر روی سلامتی خواهند گذاشت.

بطور کل از راه‌های افزایش زمان انزال می‌توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • استفاده از داروهای خوراکی
 • استفاده از اسپری‌های بی حسی موضعی
 • جراحی
 • اصلاح تغذیه
 • حرکات ورزشی
 • تکنیک‌های افزایش زمان انزال

نمی‌توان گفت که استفاده از دارو بطور کل کاری اشتباه است اما اکثر افرادی که دچار زود انزالی می‌شوند می‌توانند به کمک روش‌های دیگری جز استفاده از دارو، مشکل خود را درمان نمایند.


اصلاح تغذیه برای درمان زود انزالی

غذاهایی فست فودی یکی از دلایل زود انزالی در مردان می‌باشد. غذاهای فست فودی عمدتا دارای مقادیر زیادی قند و چربی هستند که مواد مغذی مورد نیاز بدن را تامین نمی‌کنند. چنانچه تغذیه روزانه شما را مواد غذایی فست فودی و نوشیدنی‌های قندی تشکیل می‌دهد، لازم است تا به فکر اصلاح تغذیه خود بیفتید.

‎تغذیه روزانه شما می‌بایست از موادی تشکیل شده باشد که بتوانند مواد مغذی مورد نیاز بدن شما را تامین کرده و جلوی ضعف جسمانی شما را بگیرند. همچنین برخی از مواد غذایی هستند که مصرف آنها برای درمان زود انزالی توصیه می‌شود. از جمله این مواد غذایی می‌توان موارد زیر را شمرد:

1 – موز:

درمان زود انزالی 3

موز یکی از مواد غذایی سرشار از ویتامین B6 است که باعث افزایش ترشح تستسترون در مردان شده و احتمال انزال سریع را کاهش می‌دهد. با جای دادن مقداری موز در برنامه غذایی روزانه خود شاهد تاثیرات آن بر روی درمان زود انزالی خود خواهید بود.


2 – هویج:

درمان زود انزالی 4

یکی دیگر از مواد غذایی مفید و موثر در درمان زود انزالی، هویج می‌باشد. هویج دارای ویتامین‌های B3، B7، A و K می‌باشد. این ویتامین‌ها باعث بهبود جریان خون در بدن شده و احتمال انزال زودهنگام را کاهش می‌دهد.


3 – عدس:

عدس یکی از منباع سرشار از فولات و پروتئین می‌باشد که باعث افزایش اسپرم سازی در مردان شده و زمان رابطه جنسی در مردان را افزایش می‌‌دهد.

4 – تخم مرغ:

درمان زود انزالی 5

همگی ما از ارزش غذایی بالای تخم مرغ اطلاع داریم و به همین دلیل است که خیلی از افراد روز خود را با خوردن یک عدد تخم مرغ شروع می‌کنند. تخم مرغ حاوی تیامین یا ویتامین B1 و مقدار زیادی پروتئین می‌باشد. کمبود تیامین در بدن منجر به خستگی و عدم اعتماد به نفس می‌شود که در نهایت هر دوی اینها باعث کاهش مدت انزال در مردان می‌گردد. پس برای درمان زود انزالی خود تخم مرغ را در وعده‌های غذایی خود جای دهید. بهترین زمان مصرف تخم مرغ در وعده صبحانه و عصرانه می‌باشد.


5 – کرفس:

همانطور که می‌دانید استرس و تنش‌ یکی از عوامل موثر در زود انزالی می‌باشد. کرفس حاوی ویتامین‌های B2 و B6 می‌باشد که نقش مهمی در کاهش استرس و ریکاوری شدن مغز دارند. همچنین مصرف کرفس باعث افزایش روحیه در افراد شده و کیفیت زندگی شما را بالاتر خواهد برد.

6 – آووکادو:

درمان زود انزالی 6

برخی از آزمایش‌ها حاکی از آن است که کمبود سطح منیزیم با زود انزالی رابطه مستقیمی دارد. آووکادو یکی از مواد غذایی سرشار از منیزیم می‌باشد که می‌توان در درمان زود انزالی کمک شایانی به آقایان نماید.

همچنین برخی از مواد غذایی دیگر چون مارچوبه، قارچ و انواع ماهی نیز در درمان مشکل زود انزالی موثر واقع می‌شود.


حرکات ورزشی موثر در درمان زود انزالی

جای دادن کمی ورزش در برنامه روزانه اثرات خارق العاده‌ای بر روی سلامت و کیفیت زندگی افراد خواهد گذاشت. همانطور که پیش‌تر گفته شد، یکی از اصلی ترین دلایل زود انزالی، افسردگی و استرس بالا می‌باشد. ورزش کمک بسیار زیادی به کاهش افسردگی و استرس کرده و باعث افزایش زمان انزال می‌شود. همچنین برخی از حرکات ورزشی نیز بصورت مستقیم در درمان زود انزالی موثر هستند.

به طور کل حرکات ورزشی که عضلات باسن و کمر را هدف قرار می‌دهند در درمان زود انزالی موثر هستند. همچنین اگر شرایط ورزش کردن را ندارید، هر روز 20 دقیقه پیاده روی سریع را در برنامه روزانه خود جای بدهید.

از حرکات ورزشی موثر افزایش زمان انزال می‌توان به موارد زیر اشاره نمود:

1 – شنا سوئدی:

درمان زود انزالی 9

پاها و دست‌های خود را طوری روی زمین قرار دهید که شکم شما به سمت زمین قرار بگیرد. فاصله دست‌ها به اندازه یک و نیم برابر عرض شانه و فاصله پاهای به اندازه عرض لگن‌تان باشد. دست‌های خود را از حالت کشیده تا 90 زاویه آرنج خود خم کرده و سپس به حالت اول باز گردید.

این حرکت را روزانه در 3 ست 10 تایی انجام دهید.


2 – اسکات آزاد:

درمان زود انزالی 8

پاهای خود را در حالت ایستاده به اندازه عرض شانه باز کرده و سپس زانوهای خود را همانند حرکت بشین و پاشو خم نمایید. دقت داشته باشید که در طول انجام این حرکت، بالاتنه خود را کاملا صاف نگه دارید.

برای افزایش زمان انزال توصیه می‌شود که این حرکت را روزانه در 3 ست 15 تایی انجام دهید. برای انجام سایر حرکات پا میتوانید به مقاله تخصصی آن در سایت وراجعه کنید.


3 – حرکت کیگل:

درمان زود انزالی 10

بر روی زمین به پشت دراز کشیده و پاهای خود را به اندازه عرض لگن‌تان باز کنید. دست‌هایتان را موازی با بدن بالاتنه خود روی زمین قرار دهید. با فشار پاهای خود، لگن‌تان را از روی زمین جدا کردن و این وضعیت را تا 10 ثانیه حفظ کنید و سپس به حالت اول باز گردید. این حرکت را در 3 ست 5 تایی انجام دهید.

همچنین انجام حرکات کششی در ابتدای روز نیز باعث بهبود گردش خون در بدن شده و باعث افزایش مدت زمان انزال در آقایان می‌شود.

تمرینات شکم


تکنیک‌های درمان زود انزالی:

درمان زود انزالی 7

یکسری از تکینک‌های خاص باعث افزایش زمان انزال در مردان می‌شود. برخی از این تکنیک‌ها به درمان زود انزالی کمک کرده و برخی دیگر تنها به افزایش زمان انزال کمک خواهند کرد. این تکنیک‌ها عبارتند از:

 • شروع و توقف: روش شروع و توقف بسیار آسان است. کافیست تا زمانی که به انزال نزدیک می‌شوید، از تحریک دست برداشته و پس از مدتی به ادامه رابطه خود بپردازید. دقت داشته باشید که اینکار را بیش از سه مرتبه در هر رابطه تکرار نکنید.
 • فکر کردن: یکی از تکنیک‌های افزایش زمان انزال، فکر کردن به اموری به غیر از رابطه می‌باشد. اگر در حین رابطه فکر خود را به امور دیگری معطوف کنید، زمان انزال شما افزایش پیدا خواهد کرد.
 • فشار دادن آلت: فشار دادن آلت در زمانیکه به انزال نزدیک شده‌اید باعث به تاخیر افتادن انزال شده و به افزایش زمان رایطه شما کمک خواهد کرد. هرچند باید دقت داشته باشید که فشار بیش از حد می‌تواند برای سلامتی‌تان زیان‌بار باشد.

اسپری‌های بی حسی موضعی:

استفاده از اسپری‌های بی حسی موضعی یکی از شیوه‌های به تاخیر انداختن زمان انزال در آقایان می‌باشد. این اسپری‌ها با بی حس کردن نقاط حساس آلت، زمان رابطه شما را افزایش خواهند داد. اسپری‎های بی حسی موضعی خطری ندارند اما در صورت استفاده مکرر و بیش از اندازه می‌توانند خطرات جدی بر روی سلامتی و باروری شما داشته باشند.

پیش از استفاده از اسپری‌های بی حسی موضعی حتما بروشور و راهنمای استفاده از آن را با دقت مطالعه نمایید. همچنین حد المقدور سعی کنید تا از راه‌های گفته شده در این مقاله استفاده نمایید و به سمت داروها و اسپری‌های بی حسی موضعی نروید.

جمع بندی:

زود انزالی یکی از مشکلاتی است که هر روزه در بین آقایان بیشتر و بیشتر می‌شود و عمده دلیل آن نیز افزایش سطح استرس، آلودگی هوا، تغذیه و سبک زندگی نامناسب می‌باشد. پس پیش از آن که بتوان زود انزالی را به مشکلات فیزیولوژی ربط داد لازم است تا سبک زندگی و تغذیه را اصلاح نمود. چراکه در اکثر موارد با اصلاح سبک زندگی و تغذیه، زمان انزال به روند طبیعی و عادی خود باز می‌گردد.

در این مقاله سعی کردیم تا راه‌های درمان زود انزالی را به شما آموزش داده و تکنیک‌های افزایش مدت انزال را معرفی کنیم. با استفاده و عمل به مطالب گفته شده می‌توانید زمان انزال خود را بهبود ببخشید.

منبع: چگونه

نظرات کاربران

 • نظرات توهین آمیز، نژاد پرستانه و زننده تایید نخواهد شد.
 • نظراتی که جنبه تبلیغاتی داشته باشند و یا لینک سایر وبسایت ها در آن باشد تایید نمی شود.
 • لطفا در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده نفرمایید.
 • از ارسال کامنت نامرتبط با موضوع این مقاله پرهیز کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شاید دوست داشته باشید