تقریبا همگی ما از حساب‌های جیمیل در گوشی خود استفاده می‌کنیم. استفاده از جیمیل در گوشی به شما این امکان را می‌دهد تا به شکل راحتی از اطلاعات خود نسخه پشتیبان گرفته و آن را به گوشی‌های دیگری انتقال دهید. همچنین برای استفاده از خدماتی چون گوگل پلی، نیازمند داشتن حساب جیمیل روی گوشی خود هستیم. حال ممکن است بخواهید گوشی خود را به فروش برسانید و یا به هر دلیلی قصد پاک کردن جیمیل خود را از گوشی داشته باشید. در این مقاله از سایت چگونه شما را در پاک کردن جیمیل از گوشی همراهی کرده و نکاتی درباره پاک کردن جیمیل از گوشی را به شما می‌آموزیم. شما نیز همراه ما باشید.

آموزش پاک کردن جیمیل از گوشی

برای پاک کردن حساب جیمیل از گوشی لازم است تا وارد بخش تنظیمات شده و حساب جیمیل خود را از بخش حساب‌های کاربری حذف نمایید. برای اینکار کافیست تا مراحل زیر را قدم به قدم انجام دهید.

مرحله اول: وارد بخش تنظیمات گوشی خود شده و روی گزینه Accounts & sync کلیک کنید.

چگونه حساب جیمیل را از گوشی اندروید پاک کنیم
وارد تنظیمات شده و روی گزینه Account & sync کلیک کنید.

مرحله دوم: روی گزینه Google کلیک نمایید.

چگونه حساب جیمیل را از گوشی اندروید پاک کنیم
روی Google کلیک کنید.

مرحله سوم: آن جیمیلی را که قصد حذف کردن آن را دارید انتخاب نمایید.


مرحله چهارم: روی آیکون More در پایین صفحه کلیک کرده و سپس گزینه Remove account را انتخاب کنید.

چگونه حساب جیمیل را از گوشی اندروید پاک کنیم
روی آیکون More در پایین صفحه کلیک کرده و گزینه Remove account را انتخاب کنید.

مرحله پنجم: در آخر نیز روی گزینه Remove account کلیک کنید تا حساب جیمیل شما از روی گوشی‌تان حذف شود.

چگونه حساب جیمیل را از گوشی اندروید پاک کنیم
در آخر نیز روی گزینه Remove account کلیک نمایید.

به همین سادگی حساب جیمیل شما از روی گوشی‌تان پاک شد. دقت داشته باشید که با این روش، حساب جیمیل شما از روی گوشی‌تان پاک می‌شود اما خود حساب جیمیل شما همچنان فعال است. بدین معنا که با انجام مراحل بالا، حساب جیمیل شما حذف نشده و تنها از روی گوشی شما پاک خواهد شد.

دقت داشته باشید که با پاک کردن جیمیل از گوشی، تمامی اطلاعاتی چون مخاطبین که بر روی این حساب ذخیره شده‌است، در تلفن همراه شما پاک می‌شود. هرچند با متصل کردن مجدد جیمیل خود به گوشی‌تان، این اطلاعات باز می‌گردد.


آیا پاک کردن جیمیل از گوشی به معنای حذف شدن جیمیل‌ می‌باشد؟

دقت کنید که با پاک کردن حساب جیمیل خود از روی گوشی‌تان، حساب جیمیل شما همچون گذشته فعال می‌ماند. یعنی شما هر وقت دیگری می‌توانید وارد حساب جیمیل خود شده و از آن استفاده کنید. اگر به دنبال حذف کامل حساب جیمیل هستید، محتوای زیر می‌تواند به شما در حذف کامل حساب جیمیل‌تان کمک کند.

دیلیت اکانت جیمیل

در اندروید و کامپیوتر

چه زمانی باید جیمیل خود را از گوشی پاک کنیم؟

پاک کردن جیمیل از گوشی یک موضوع شخصی می‌باشد و ممکن است بنا به هر دلیلی تصمیم به پاک کردن جیمیل از گوشی خود بگیرید. اما برخی مواقع لازم و ضروری است تا جیمیل خود را از روی گوشی‌تان پاک کنید.

  • فروختن گوشی: اگر قصد فروش گوشی خود را دارید، حتما جیمیل خود را از روی گوشی‌تان پاک کنید. چراکه اگر جیمیل خود را پاک نکنید، شخصی که گوشی شما را خریداری کرده‌است، به تمامی اطلاعات جیمیل شما دسترسی پیدا خواهد کرد و این موضوع می‌تواند مشکلات زیادی برایتان بوجود آورد.
  • تعمیرات گوشی: اگر گوشی شما نیاز به نعمیرات دارد، لازم است پیش از تحویل دادن گوشی به تعمیرکار، تمامی جیمل‌های خود را از روی گوشی خود پاک نمایید.
  • مشکوک شدن به حساب جیمیل: اگر جیمیل به شما پیام ورود از سیستم‌های دیگری را داد اما ورود به حساب توسط شما انجام نشده‌است، در اولین قدم جیمیل خود را از گوشی پاک کنید. چراکه ممکن است رمز عبور جیمیل شما به دست شخص ثالثی افتاده باشد و این موضوع می‌تواند اطلاعات گوشی شما را به خطر انداخته و حتی باعث از بین رفتن تمامی اطلاعات گوشی شما شود. پس از اینکه جیمیل خود را از روی گوشی پاک کردید، نسبت به تغییر رمز عبور خود اقدام نمایید.
  • دادن اطلاعات جیمیل خود به دیگران: گاهی اوقات ممکن است اطلاعات ورود جیمیل خود را به دیگران ارسال کنید. این کار برای فروش حساب‌های بازی متداول است اما توصیه می‌کنیم که به هیچ عنوان بدون شناخت کامل طرف معامله، این کار را انجام ندهید. حال چنانچه اطلاعات جیمیل خود را برای کسی ارسال کردید، سریعا جیمیل خود را از روی گوشی‌ خود پاک نمایید.

در مواردی که گفته شد، ضروری است تا جیمیل را از گوشی پاک کنید تا از بوجود آمدن مشکلات احتمالی جلوگیری نمایید.


جمع بندی

در این مقاله یاد گرفتیم که چگونه حساب جیمیل خود را از روی گوشی پاک کنیم. همچنین فهمیدیم که چه زمان لازم است تا جیمیل خود را از روی گوشی پاک کنیم. بارها و بارها مشاهده شده‌است که افرادی به دلیل رعایت نکردن نکات امنیتی، حساب جیمیل خود را از دست داده و با مشکلات زیادی از جمله از بین رفتن اطلاعات موبایل‌شان مواجه شده‌اند. دقت داشته باشید که درصورت لو رفتن اطلاعات جیمیل خود در اولین قدم، جیمیل را از روی گوشی پاک کرده و سپس به تغییر اطلاعات ورود جیمیل خود اقدام نمایید.