تیم چگونه 1250 روز پیش بدون دیدگاه

چگونه تیم خود را بطور موثر مدیریت کنیم

وقتی صحبت از مدیریت تجارت می شود ، مهارتهای رهبری قوی تری ضروری است. این که آیا شما یک بخش بزرگ در یک شرکت را اداره می کنید یا بر روی چند کارمند در یک شرکت نظارت دارید ، باید بدانید که چگونه تیم خود را به طور موثر مدیریت و ترغیب کنید. مدیریت اثربخش در ارتباطات آزاد پایه گذاری شده و به شما و تیم شما اجازه می دهد تا در کنار هم خوب کار کنند.

۱.ترغیب کردن تیم خود به سخت کار کردن.

۱. انگیزه دادن به کارمندان برای مشارکت وکسب نتیجه بهتر.

 کارمندانی که احساس نمی کنند مشارکت آنها برای همکاری اهمیت دارد ، احتمالاً فاقد انگیزه هستند و ممکن است خود را در کار خود شایسته نشان ندهند. بنابراین ، کارمندان خود را با انگیزه نگه دارید تا به آنها کمک کنند که از کار خود لذت ببرند و پایدار باشند. هرچه اعضای تیم خود را بهتر می شناسید ، می توانید به روشهای شخصی برای ایجاد انگیزه در آنها فکر کنید. به عنوان مثال ، می توانید انگیزه های زیر را ارائه دهید:

 • قدردانی از کارکنان کارآمد در جلسات ماهانه همه جانبه.
 • ارائه پاداش های سالانه به کارمندان 
 • روشن کردن این موضوع برای کارمندان که همکاری آنها چقدر برای شرکت ثمره بخش میباشد
 • برای شخصی سازی انگیزه ، به راههایی که کارمندان در راهبردهای انگیزشی پاسخ می دهند ، توجه کنید. به عنوان مثال ، 1 کارمند ممکن است در درجه اول با داشتن احساس اهمیت کار خود انگیزه پیدا کند ، در حالی که ممکن است دیگری در هنگام تمجید عمومی در مقابل همکاران ، به بهترین وجه کار کند. با استفاده از نوع انگیزه ای که به بهترین وجه به آنها پاسخ می دهند ، به کارمندان انگیزه دهید.
 • بین کارمندان خود فرق نگذارید. به عنوان مثال ، دادن پاداشهای مکرر مالی به تعداد معدودی از کارمندان ممکن است اعضای دیگر تیم را به این باور برساند که شما در حال بازی های موردعلاقه هستید.

۲. به کارمندان خود بخاطر سخت کوشیشان پاداش دهید.

هنگامی که یک عضو تیم ، کارهایی مثال زدنی انجام داد که احساس می کنید شایسته است ، می توانید با یک جایزه نقدی به آنها پاداش بدهید. اگر سخاوتمندانه باشید ، اعضای تیم شما برای تأیید شما سخت تلاش خواهند کرد. ستایش و شناخت کلامی نیز راهی عالی برای پاداش کارمندان مولد است.

 • می توانید ستایش کلامی را به صورت خصوصی یا در مقابل کل تیم انجام دهید. کارمندان خجالتی یا خجالت زده ممکن است تشخیص خصوصی را ترجیح دهند ، در حالی که کارمندان برون گرا که خواستار تأیید دیگران هستند ، در صورت تصدیق تلاش هایشان در یک مکان عمومی ، احساس پاداش بیشتری خواهند داشت.
 • اگر به سخت کوشی کارکنان خود بی تفاوت باشید ، تیم شما به شما یک رهبر ناکارآمد می آید.

۳. هنگام تعامل با اعضای تیم ، نگرش مثبت خود را حفظ کنید.

نگرش یک مدیر می تواند تفاوت زیادی ایجاد کند. مثبت بودن ، لبخند زدن و بعضی اوقات صحبت کردن کوچک می تواند باعث افزایش انرژی مثبت در محیط کار شود و بتواند کارمندان را ترغیب کند که بیشتر در کار خود موفق شوند. این کمک می کند تا به کارکنان خود نشان دهید که به شما نزدیک هستند و همه شما عضو یک تیم هستید.

 • وقتی کارمندان احساس می کنند مدیرشان به نحوه روز خود می پردازد یا بعد از بیمار احساس بهتر می کنند ، احساس ارزشمندی و قدردانی می کنند و منجر به بهره وری بیشتر و نگرش مثبت می شوند.

۲.هدایت تیم خود.

۱. سخت کار کنید تا به کارمندان نشان دهید که در شرکت سرمایه گذاری کرده اید.

مدیران مؤثر به عنوان مثالی برای هدایت می باشند. برای مثال زدن خوب ، باید از اولین افرادی باشید که صبح وارد کار می شوید. بیشتر تعاملات بین فردی خود را با کارمندان متمرکز بر کار نگه دارید. نشان دهید که به شرکت اهمیت می دهید و خود را برای کار به کار می گیرید.

 • اگر تیم شما ببیند که شما یک کارگر متعهد و سخت کار هستید ، آنها بیشتر ترغیب میشوند به شما به عنوان یک رهبر احترام بگذارند. علاوه بر این ، تیم شما نیز انگیزه دارد که سخت کار کند و در قدم های خود گام بردارد.
 • به عنوان مثال ، در حین کار مشغول تماس تلفنی شخصی نیستید و یا اینترنت را در رایانه کاری خود به طور علنی مرور کنید.

۲. تیم خود را به صراحت و نزدیک بودن هدایت کنید.

 اگر به عنوان فردی اقتدارگرا و تقریباً بی نقص روبرو شوید ، بیشتر اعضای تیم قادر خواهند بود به شما اعتماد کنند. بنابراین ، واقعی و قابل دسترسی باشید. موفقیت ها را، به همراه اعضای تیم خود جشن بگیرید در صورت شکست توانایی بیان شکست خود را داشته باشید، داشتن یک مدیر قابل دسترس باعث می شود تا کارمندان احساس کنند که می توانند به شما اعتماد کنند.

 • به عنوان مثال ، خوب است که اشتباهی را که مرتکب شده اید تصدیق کنید ، یا کمی خستگی را در محل کارنشان دهید.

۳. تیم خود را به مشارکت تشویق کنید.

روابط نزدیک حرفه ای بین اعضای تیم باعث می شود کارمندان احساس راحتی کنند و باعث افزایش بهره وری آنها شوند. تیمهای نزدیک به هم عموماً مایل به کمک به تکالیف کامل دیگری هستند و در مورد روشهای جدید و خلاقانه برای کمک به شرکت در موفقیت فکر می کنند. ساختن رفاقت توسط:

 • هفته ای یکبار کارکنان را به یک ساعت شاد بعد از کار دعوت کنید.
 • برگزاری جلسات هفتگی همه جانبه برای ارتباط چهره به چهره.
 • ستایش اعضای تیم به خاطر کارهایی که انجام داده اند و تشویق سایر کارمندان به انجام همین کار.

۴. وظایف را به اعضای تیم شایسته و توانمند واگذار کنید.

به عنوان مدیر ، باید وظایف خود را به کارمندان خود اختصاص دهید. این کار را با تفکر انجام دهید. ماهیت وظیفه ای را که به آنها اختصاص می دهید در نظر بگیرید و در مورد نقاط قوت اعضای تیم خود فکر کنید. وظایف خود را به اعضای تیم اختصاص دهید که از کار لذت می برند و می توانند آن را با موفقیت کامل کنند. 

 • به عنوان مثال ، اگر یکی از اعضای تیم در کارهای اداری سرآمد است ، مانند انجام جلسات با مشتریان خود به آنها وظیفه دهید.
 • هنگامی که یک کار را به کارمندان خود واگذار کردید ، از مدیریت خیلی زیاد کارمندانی که کار را به آن اختصاص داده اید ، خودداری کنید. به اعضای تیم خود اجازه دهید کارهایی را که به آنها داده اید انجام دهند. با این حال ، اگر یک کارمند در حال کار روی یک پروژه بزرگ است (یا اگر با یک کارمند جدیدتر سر و کار دارید) ، منطقی است که گزارش های پیشرفت ماهانه را درخواست کنید.

۵. مهارت های تصمیم گیری قوی را نشان دهید.

قاطع بودن لازم برای هر رهبر تیم مؤثر است. قاطع بودن باعث ایجاد رفتارهای مشابه در محل کار در اعضای تیم شما خواهد شد. اتخاذ تصمیمات مؤثر راهی عالی برای الهام بخشیدن به عنوان مثال است. به عنوان مثال ، هنگام واگذاری وظایف به کارکنان خود ، تردید نکنید. تصمیم بگیرید و به آنها عمل کنید. اگر کاملا قاطع نباشید یا وقتی تصمیم خود را انتخاب کنید ، نظر خود را تغییر دهید ، تیم شما ممکن است احساس کند که نمی توانید به طور مؤثر رهبری کنید زیرا برای تصمیم گیری دچار تردید شده اید.

 • با این حال ، شما همچنین باید قادر باشید تشخیص دهید که یک تصمیم کار نمی کند. در حالی که مدیران تیم مؤثر قادر به اتخاذ تصمیمات محکم هستند ، آنها همچنین باید بتوانند بپذیرند که چه زمانی و در صورت انتخاب غیر عملی تصمیم گرفته اند. اگر خط مشی جدیدی را تنظیم کرده اید یا فرصتی کسب و کار را دنبال نکرده اید که نتیجه آن خوب نیست ، ممکن است لازم باشد تصمیم اولیه خود را تجدید نظر کنید.
 • بخشی از رهبری مؤثر و سرنوشت ساز این است که بدانید چه موقع باید نظرات اعضای تیم را بخواهید. خوب است اگر می خواهید قبل از تصمیم گیری مهم ، از تیم خود اجماع کسب کنید.

۶. هنگام بروز مشکلات با انضباط برخورد کنید.

رهبران اثربخش قادر به انضباط اعضای تیم خود هستند وقتی که یک عضو تیم قانون کار را نقض کرده یا با کارمند دیگری اختلاف نظر دارد. برای داشتن یک رهبر مؤثر ، اقدامات انضباطی را کنار نگذارید. اگرچه ممکن است این کار ناخوشایند باشد ، اگر شما از رسیدگی سریع به اوضاع خودداری کنید ، نمی توانید از عهده انجام درگیری برآیید.

 • به عنوان مثال ، در صورت بروز اختلاف در مورد دفتر ، با کارمندان ملاقات کنید و میان آنها میانجیگری کنید.اگر این، مشکل را حل نکند ، می توانید یکی از اعضای تیم مشکل دار را به دفتر یا بخش دیگری واگذار کنید.
 • در مورد جرائم جدی تر (به عنوان مثال ، فعالیت مجرمانه در محل کار یا آزار و اذیت جنسی) ، شاید شما نیاز به اخراج کردن کارمند داشته باشید.

۳.تقویت ارتباط در محیط کار.

۱. با کارمندان خود آشکارا و مکرر ارتباط برقرار کنید.

شما به عنوان یک مدیر ، باید اطلاعات جدیدی را در رابطه با کار کارمندان به اشتراک بگذارید و از سؤالات و نظرات آنها استقبال کنید. ارتباطات به کارکنان کمک می کند احساس کنند که آنها بخشی با ارزش از شرکت هستند و به کارکنان نشان می دهد که سهم آنها اهمیت دارد. ارتباط مؤثر می تواند از طریق یادداشت های ایمیل یا مکالمه ، در جلسات یا در طی مکالمه های چهره به چهره رخ دهد.

 • یک سیاست درهای باز را امتحان کنید که به کارمندان اجازه می دهد وارد شوند و درباره نگرانی خود با شما صحبت کنند باز نگه داشتن خطوط ارتباطی باعث تقویت روحیه خواهد شد.
 • همچنین کارمندان را از هرگونه اخبار شرکت از جمله مزایده های جدید ، ادغام های آینده و بسط کسب و کار مطلع کنید.

۲. از کارمندان خود نظر بخواهید وبه آنها گوش فرا دهید.

مهارت گوش دادن جنبه مهم ارتباطات اداری است. این مهم است که آماده باشید تا به کارمندان خود گوش فرا دهید ، چه آنها پیشنهادات کاری ارائه می دهند و چه شکایاتی را مطرح می کنند. کارمندان بلند مدت ممکن است پیشنهاداتی داشته باشند که می تواند فرآیندهای گردش کار را بهبود بخشد. ممکن است کارمندان جدیدتر در مورد سیاست های اداری نیاز به توضیح داشته باشند.

 • با دقت به نظرات که اعضای تیم شما ارائه می دهند گوش دهید تا بتوانید واضح و مؤثر پاسخ دهید. این بدان معنا نیست که شما همیشه باید با نظرات اعضای تیم موافق باشید ، اما حداقل از این نظرات قدردانی کنید.
 • به عنوان مثال ، اگر یک عضو تیم به شما بگوید ، “من فکر می کنم ما می توانیم نحوه فروش مشکل مشتری جدید را بهبود ببخشیم. آنها ممکن است از تمرکز بیشتر روی تبلیغات رسانه های اجتماعی بهره مند شوند ، “پاسخ دهید ،” این یک ایده عالی است ، با تشکر از ایده شما. من فکر می کنم باید آن را توسط بخش بازاریابی اداره کنیم. آیا می توانید جلسه ای را برای هفته آینده ترتیب دهید؟ “

۳. اعضای تیم خود را تشویق کنید تا ایده ها و راه حل های جدید را بیان کنند.

جلسات می توانند ایده های جدیدی را ایجاد کنند که روند کار و سیاست های اداری را بهبود بخشد. طوفان مغزی همچنین می تواند اعضای تیم را به هم نزدیک کرده و روابط حرفه ای را تقویت کند. سعی کنید در جلسات ماهانه ایده های طوفان مغزی را بخاطر داشته باشید ، یا از طریق ایمیل یا یادداشت از اعضای تیم برای طوفان مغزی در مورد موضوع خاص ارسال کنید.

 • ستایش اعضای تیم به دلیل کمکهای مفید آنها را به مشارکت در جلسات آینده طوفان مغزی تشویق می کند.

۴. با افراد در تمام سطوح سازمان آشنا شوید.

 به عنوان یک مدیر ، ممکن است وسوسه انگیز باشد که تنها با سایر مدیران و زیردستان مستقیم خود آشنا شوید. با این وجود ، اگر رابطه حرفه ای کار با طیف وسیعی از اعضای تیم و سایر کارمندان داشته باشید ، می توانید به طور مؤثرتری مدیریت کنید. نشان دادن اینکه در کلیه کارمندان شرکت خود سرمایه گذاری کرده اید ، اعتبار شما را نیز در نظر کارمندان خود بالا می برد.

 • به عنوان مثال ، پیشنهاد دهید که یک کارورز دانشگاهی یا یک استخدام ورودی جدید برای ناهار استخدام کنید.
 • یا اینکه یک مکالمه ناهار را با یک مدیر ارشد از یک بخش دیگر شروع کنید
 • اگر خانه بزرگی دارید ، سعی کنید گاهی اوقات 6-10 همکار یا همسالان خود را برای شام دعوت کنید.

۵. اختلافات محل کار را سریع و منصفانه حل کنید.

در هر محیط کار ، امکان دارد که برخی اختلاف نظرها و اختلافات جزئی پیش آید. به عنوان مدیر ، مسئولیت حل این اختلافات ، استفاده از ارتباطات در هر زمان ممکن است. برای مثال اگر 2 کارمند با هم اختلاف دارند ، می توانید با هر یک به صورت جداگانه ملاقات کنید و بدانید چه چیزی باعث ناراحتی آنها می شود. سپس ، با کارمندان با هم ملاقات کرده و اصرار کنید که آنها راهی برای حل مشکل پیدا کرده اند.

 • اگر یک کارمند در ایجاد مشکلی در دفتر کار ادامه دارد ، به خصوص اگر آنها محیط کار را برای سایر کارمندان ناراحت می کنند ، در مورد تعلیق یا نظم و انضباط کارمند با مدیریت منابع انسانی یا مدیریت بالاتر صحبت کنید.

منبع : Wikihow

زمان مورد نیاز: 8 دقیقه.

وقتی صحبت از مدیریت تجارت می شود ، مهارتهای رهبری قوی تری ضروری است. این که آیا شما یک بخش بزرگ در یک شرکت را اداره می کنید یا بر روی چند کارمند در یک شرکت نظارت دارید ، باید بدانید که چگونه تیم خود را به طور موثر مدیریت و ترغیب کنید.

 1. انگیزه دادن به اعضا جهت مشارکت

  انگیزه دادن به اعضا جهت مشارکت

 2. پاداش دهید

  پاداش دهید

 3. نگرش مثبت خود را حفظ کنید

  نگرش مثبت خود را حفظ کنید

 4. وظایف را به اعضای شایسته واگذار کنید

  وظایف را به اعضای تیم شایسته و توانمند واگذار کنید

منبع: چگونه

نظرات کاربران

 • نظرات توهین آمیز، نژاد پرستانه و زننده تایید نخواهد شد.
 • نظراتی که جنبه تبلیغاتی داشته باشند و یا لینک سایر وبسایت ها در آن باشد تایید نمی شود.
 • لطفا در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده نفرمایید.
 • از ارسال کامنت نامرتبط با موضوع این مقاله پرهیز کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شاید دوست داشته باشید