اشکان معروفی 82 روز پیش 1 دیدگاه

فعال سازی مکالمه رایگان در ایرانسل، همراه اول و رایتل

اپراتورهای ایرانسل و همراه اول شرایطی را مهیا ساخته‌اند تا افرادی که مکالمه زیادی با تلفن همراه خود دارند، هزینه کمتری برای مکالمات خود پرداخت نمایند. اگر جزو آن دسته از افرادی هستید که مکالمات زیادی دارید، می‌توانید از این طرح‌ها استفاده نموده و هزینه‌های خود را به شکل چشمگیری کاهش دهید. برای آشنایی با این طرح‌‌ها و روش‌های دریافت مکالمه رایگان با ما در سایت چگونه همراه شوید.

دریافت مکالمه رایگان

مکالمه رایگان 2

شاید این پرسش برایتان مطرح شود که چگونه ممکن است بتوان بصورت رایگان و بدون پرداخت هزینه مکالمه کرد؟

در پاسخ به این سوال باید اشاره کنیم که اپراتورهای ایرانسل و همراه اول تحت شرایط خاصی بسته‌های مکالمه رایگان به کاربران خود هدیه می‌دهند. برای مثال به عنوان هدیه تولد و یا دریافت سیمکارت دانشجویی همراه اول می‌توانید از مکالمه رایگان درون شبکه‌ای بهره‌مند شوید.

اما بغیر از این موارد شما می‌توانید بسته‌های مکالمه‌ای دریافت نمایید که هزینه به مراتب پایین‌تری از نرخ آزاد مکالمات برای شما خواهد داشت. در نتیجه اگر زمان زیادی را پای صحبت با دوستان‌تان می‌گذرانید، می‌توانید با مبلغی کم این بسته‌ها را خریداری نموده و از آن‌ها استفاده نمایید.


مکالمه رایگان ایرانسل

ایرانسل به برخی از مشترکین خود بسته‌های مکالمه رایگان درون شبکه‌ای اعطا می‌کند اما جدای از این بسته‌ها شما می‌توانید با بسته‌های مکالمه‌ای درون شبکه‌ای ایرانسل را خریداری نمایید. این بسته‌ها با قیمت بسیار پایین‌تر از تعرفه آزاد ارائه می‌شوند که شما می‌توانید با خریداری این بسته‌ها، هزینه بسیار کمتری برای مکالمات درون شبکه‌ای خود پرداخت کنید.

برای خریداری این بسته‌ها کافیست تا کد دستوری *4444*1# را شماره گیری کرده و بسته مکالمه‌ای خود را بر حسب نیازتان دریافت نمایید.

مکالمه رایگان 1

همچنین شما می‌توانید اپلیکیشن ایرانسل من را نصب نموده و از طریق آن اقدام به خرید بسته‌های مکالمه‌ای کنید.

توجه داشته باشید که نرح بسته‌های مکالمه‌ای ایرانسل ثابت نبوده و بر طبق الگوی مصرف مشترکین تعیین خواهد شد.

خرید این بسته‌ها منجر به کاهش هزینه تماس شما شده و شما را از خرید مکرر شارژ برای مکالمات‌تان بی نیاز می‌سازد. توجه داشته باشید که هر یک از این بسته‌ها، مهلت استفاده مشخصی داشته و پس از مهلت مقرر، تماس‌های شما بر حسب نرخ آزاد محاسبه خواهد شد.

چگونه پیشواز ایرانسل را حذف کنیم


مکالمه رایگان برای همراه اول

همراه اول طرح‌هایی دارد که با استفاده از آنها می‌توانید مکالمه رایگان گرفته و یا مبلغ کمتری نسبت به تعرفه آزاد برای مکالکات خود پرداخت نمایید. از طرح‌های مکالمه رایگان همراه اول می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

1 – طرح شب‌های روشن همراه اول:

در این طرح کاربران اعتباری و دائمی همراه اول می‌توانند با شماره گیری کد دستوری *10*333# و پرداخت هزینه فعالسازی از مکالمه رایگان 11 شب تا 7 صبح از مکالمه رایگان و نامحدود بهره ببرند. لازم به ذکر است که درصورت عبور از زمان ذکر شده، مکالمات شما با تعرفه آزاد محاسبه خواهد شد.

2 – هدیه تولد همراه اول:

مشترکان همراه اول در روز تولد خود می‌توانند با شماره گیری کد دستوری *10*411# از 24 ساعت مکالمه رایگان درون شبکه‌ای بهره مند شوند. لازم به ذکراست که این طرح فقط شامل افرادی می‌شود که تولدشان باشد. این هدیه هم به مشترکین اعتباری و هم به مشترکین دائمی همراه اول تعلق می‌گیرد. توجه داشته باشید که برای فعال‌سازی این طرح می‌بایست در طی مدت 24 ساعت از تولد خود اقدام نمایید.

3 – هدیه شتاب در پرداخت همراه اول:

این طرح مخصوص مشترکین دائمی همراه اول می‌باشد. در این طرح مشترکینی که قبض پایان دوره‌ای هر ماه خود را تا پیش از ششم آن ماه بصورت غیر حضوری پرداخت نمایند از هدیه 24 ساعت مکالمه رایگان درون شبکه‌ای بهره‌مند خواهند شد. برای فعال‌سازی این طرح کافیست تا کد دستوری *10*1151# را شماره گیری کنید. توجه داشته باشید که برای فعال‌سازی این طرح می‌بایست پیش از اتمام همان ماه اقدام کنید. پس از فعال‌سازی این طرح، 24 ساعت مکالمه رایگان درون شبکه‌ای شما شروع می‌شود.

4 – طرح تخفیف مکالمات همراه اول:

مکالمه رایگان 4

طرح تخفیف مکالمات مخصوص مشترکین دائمی همراه اول می‌باشد. این طرح بدین گونه است که شما با پرداخت هزینه‌ای مشخص می‌توانید  از 30 و 50 درصد تخفیف در مکالمات درون شبکه‌ای خود بهره‌مند شوید. این طرح بصورت ماهانه فعال خواهد شد.

برای فعال‌سازی این طرح کافیست تا کدهای دستوری زیر را شماره‌ گیری نمایید:

 • شماره گیری کد *10*3351# برای فعال‌سازی 30 درصد تخفیف (هزینه فعال‌سازی 5000 تومان)
 • شماره گیری کد *10*3352# برای فعال‌سازی 50 درصد تخفیف (هزینه فعال‌سازی 20000 تومان)

همچنین برای غیر فعال‌سازی تمدید خودکار این طرح کافیست تا کد دستوری *10*3358# را شماره‌ گیری کنید.

5 – طرح تخفیف روزهای گرم همراه اول:

در این طرح می‌توانید با پرداخت 1500 تومان از 60 دقیقه مکالمه درون شبکه‌ای بهره ببرید. برای فعال‌سازی این طرح باید کد دستوری *10*3361# را شماره گیری کنید. توجه داشته باشید که این طرح تنها در بازه زمانی 11 شب الی 7 صبح قابل استفاده است.

6 – طرح مکالمه همراهی همراه اول:

همراه اول به مشترکین دائمی و اعتباری خود بسته‌های مکالمه یکماهه متناسب با الگوی مصرفی‌شان پیشنهاد می‌دهد که خرید این بسته‌ها باعث کاهش هزینه‌های مکالمات‌تان خواهد شد. مشترکین با شماره گیری کد دستوری *1000*1# می‌توانند بسته پیشنهادی خود را مشاهده نموده آن را خریداری نمایند.

7 – طرح خوش آمد گویی همراه اول:

طبق این طرح، به مشترکینی که سیمکارت اعتباری خود را به دائمی تبدیل کرده‌ باشند، یک بسته خوش آمد گویی داده می‌شود که در این بسته، تخفیف 50 درصدی مکالمه درون شبکه‌ای به مدت 6 ماه وجود دارد. فعال‌سازی این طرح نیاز به اقدام خاصی نداشته و بلافاصله پس از تبدیل سیمکارت خود می‌توانید از این تخفیف استفاده کنید.


مکالمه رایگان رایتل

مکالمه رایگان رایتل

رایتل نیز مانند دو اپراتور ایرانسل و همراه اول، طرح مکالمه رایگان درون شبکه‌ای را برای کاربران خود ایجاد نموده است. امکان مکالمه رایگان درون شبکه‌ای برای سیم کارت‌های رایتل بصورت پیش فرض فعال می‌باشد و تمامی مشترکین اعتباری و دائمی رایتل می‌توانند از این امکان بهره مند شوند. البته اگر مشترک دائمی رایتل می‌باشید، برای بهره مندی از این طرح لازم است تا در ابتدا بدهی خود را به رایتل پرداخت نمایید.

همچنین برای کاهش هزینه‌های مکالمات خود از رایتل با سایر اپراتورها می‌توانید از بسته‌ مصرفی رایتل استفاده نمایید. با خرید این بسته می‌توانید تا سقف 500 دقیقه مکالمه رایگان بهره مند شوید. برای خرید بسته مصرفی رایتل کافیست تا کد دستوری *142*2020# را شماره گیری نمایید.

سوالات متداول

آیا آموزش شامل سه اپراتور معروف کشور (همراه اول، ایرانسل و رایتل) میشود؟

بله، در این چگونه روش و راه های ممکن برای دریافت مکالمه رایگان در سه اپراتور کشور گفته شده است.

آیا فعالسازی بسته های مکالمه ای رایگان باید از برنامه رسمی اپراتور ها استفاده کنیم؟

لزوما برای فعالسازی بسته های رایگان مکالمه ای نیاز به مراجعه برنامه های رسمی شرکت ها ندارید.

چگونه مکالمه رایگان برای اپراتور خودم بگیرم؟

در این چگونه به روش های دریافت مکالمه در هر اپراتور اشاره کرده ایم که میتوانید با استفاده از این روش های مکالمه رایگان دریافت کنید.

منبع: چگونه

نظرات کاربران

 • نظرات توهین آمیز، نژاد پرستانه و زننده تایید نخواهد شد.
 • نظراتی که جنبه تبلیغاتی داشته باشند و یا لینک سایر وبسایت ها در آن باشد تایید نمی شود.
 • لطفا در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده نفرمایید.
 • از ارسال کامنت نامرتبط با موضوع این مقاله پرهیز کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 1. سعید اقدم گفت:

  با سلام
  چکونه است دستور *10*3358# کار نمیکند و دو تعرفه را متوقف نمیکند.
  هر ماه بیست هزار تومان صورت حساب برای بنده میفرستد که واقعاً ظلم است