اشکان معروفی 44 روز پیش بدون دیدگاه

چگونه کاورهای (Cover/Thumbnails) یوتیوب را دانلود کنیم

شاید تا به حال برایتان پیش آمده باشد که به هر دلیلی به کاور یکی از ویدیوهای یوتیوبی نیاز پیدا کرده باشید. کاورهای یوتیوب به همان تصویری گفته می‌شود که به عنوان کاور بر روی ویدیوهای یوتیوبی قرار گرفته است. در این مقاله از چگونه قصد داریم تا به آموزش دانلود کاورهای یوتیوب به صورت کاملا تصویری بپردازیم. با ما همراه شوید.

دانلود کاورهای یوتیوب:

پیش تر از این به آموزش دانلود ویدیو از یوتیوب پرداخته بودیم در اینجا هم باید قبل از آنکه به آموزش دانلود کاورهای یوتیوب بپردازیم لازم است تا این نکته را به شما یادآور شویم که استفاده از کاورهای یوتیوب نیز مشمول قانون کپی رایت می‌باشد. درنتیجه اگر قصد استفاده از کاور یکی از ویدیوهای یوتیوبی را دارید، لازم است تا پس از دانلود آن، تغییراتی بر روی آن انجام داده و به نوعی، ورژن مخصوص به خودتان را بازتولید نمایید. سپس از کاور جدید برای ویدیو خود استفاده کنید.

برای دانلود کاور ویدیوهای یوتیوب لازم است تا لینک ویدیویی که قصد دانلود کاور آن را دارید، کپی نمایید. برای اینکار کافیست تا مراحل زیر را طی نمایید:

مرحله اول: وارد یوتیوب شده و ویدیو مدنظر را باز نمایید.

برداشتن لینک ویدیو یوتیوب 1
وارد یوتیوب شده و ویدیو مورد نظر را باز کنید.

مرحله دوم: روی گزینه Share کلیک کرده و سپس روی COPY کلیک نمایید تا لینک ویدیو یوتیوبی مدنظر کپی شود.

برداشتن لینک ویدیو یوتیوب 2
روی گزینه Share در پایین ویدیو کلیک کرده و سپس گزینه COPY را انتخاب نمایید.

پس از کپی کردن لینک ویدیو یوتیوبی خود می‌توانید از یکی از روش‌های زیر برای دانلود کاور ویدیو مورد نظر استفاده کنید.


1 – دانلود کاورهای ویدیو یوتیوب از طریق سایت youtube-thumbnail-grabber.com:

یکی از روش‌های دانلود کاورهای یوتیوب، مراجعه به سایت youtube-thumbnail-grabber.com می‌باشد. شما می‌توانید تمامی کاورهای مورد نیاز خود را از طریق youtube-thumbnail-grabber.com با کیفیت‌های مختلف دانلود نمایید. کافیست تا مراحل زیر را انجام دهید.

مرحله اول: وارد سایت youtube-thumbnail-grabber.com شده و لینک ویدیو یوتیوبی که قصد دانلود کاور آن را دارید را در کادر Enter the youtube URL here وارد نمایید. سپس روی Get Thumbnails Images کلیک کنید.

دانلود کاورهای یوتیوب 3
لینک ویدیو را در کادر پایین صفحه وارد نموده و روی Get Thumbnails Images کلیک کنید.

مرحله دوم: حال بسته به کیفیت مورد نظرتان، روی یکی از لینک‌های دانلود ارائه‌شده کلیک کنید. برای مثال جهت دانلود کاور ویدیو با کیفیت HD، روی گزینه Download HD Thumbnail Image کلیک کنید تا کاور ویدیو برای شما دانلود گردد.

دانلود کاورهای یوتیوب 4
حال بر روی یکی از لینک‌های دانلود ارائه‌شده کلیک کنید.

2 – دانلود کاور ویدیوهای یوتیوب از طریق سایت softr.io:

یکی دیگر از روش‌های دانلود کاورهای یوتیوب، استفاده از سرویس می‌باشد. استفاده از این سرویس برای دانلود کاور ویدیوهای یوتیوب آسان می‌باشد اما یکی از معایب این سرویس، محدود بودن کیفیت‌های ارائه‌شده می‌باشد. به عبارت یدگر شما با استفاده از softr.io تنها قادر به دانلود کاورهای یوتیوب با کیفیت SD می‌باشد. برای استفاده از softr.io کافیست تا مراحل زیر را بپیمایید:

مرحله اول: وارد سایت softr.io شده و لینک ویدیو یوتیوبی خود را در کادر Video URL وارد نمایید. سپس کمی صبر نمایید تا کاور ویدیو در کادر سمت چپ نمایان شود. سپس روی گزینه Download کلیک کنید.

دانلود کاورهای یوتیوب 5
لینک ویدیو را در کادر Video URL وارد نمایید. پس از نمایان شدن تصویر کاور در کادر سمت چپ، بر روی گزینه Download کلیک کنید.

مرحله دوم: در صفحه باز شده روی عکس کاور راست کلیک کرده و گزینه Save Image as را انتخاب نمایید تا کاور مورد نظر با کیفیت SD برای شما دانلود شود.

دانلود کاورهای یوتیوب 6
بر روی تصویر راست کلیک کرده و Save image as را انتخاب کنید.

3 – دانلود کاورهای یوتیوب از طریق سایت youtubethumbnailimage.com:

روش دیگری که در این مقاله برای دانلود کاور ویدیوهای یوتیوب  به شما معرفی خواهیم کرد، استفاده از سرویس youtubethumbnailimage.com می‌باشد. سایت youtubethumbnailimage.com این امکان را برای شما میسر می‌سازد تا در دو مرحله ساده، کاورهای یوتیوبی مورد نظرتان را در کیفیت‌های مختلف دانلود نمایید. طرز کار با youtubethumbnailimage.com به سادگی مراحل زیر می‌باشد.

مرحله اول: وارد سایت youtubethumbnailimage.com شده و لینک ویدیو را در کادر PASTE YOUTUBE VIDEO URL HERE وارد کنید. سپس روی گزینه SEARCH کلیک نمایید.

در کادر PASTE YOUTUBE VIDEO URL HERE، لینک ویدیو را وارد نمایید. سپس روی گزینه search کلیک کنید.

مرحله دوم: حال بسته به کیفیت مورد نظر خود بر روی گزینه DOWNLOAD کلیک کنید تا کاور مدنظرتان برای شما دانلود شود.

بر روی یکی از گزینه‌های Download کلیک نمایید.

4 – دانلود کاور ویدیوهای یوتیوب از طریق سایت youthumbnail.com:

آخرین سایتی که در این مقاله جهت دانلود کاورهای یوتیوب به شما معرفی خواهیم کرد، سایت youthumbnail.com می‌باشد. طرز استفاده از youthumbnail.com نیز همانند سایت‌های معرفی‌شده می‌باشد. با استفاده از youthumbnail.com می‌توانید کاورهای ویدیوهای یوتیوب را در سه کیفیت Medium، Small و Full HD دانلود نمایید. برای دانلود کاورهای مورد نیاز خود کافیست تا از راهنمای زیر استفاده نمایید:

مرحله اول: وارد سایت youthumbnail.com شده و لینک ویدیو را کادر Enter a YouTube Video link below وارد کنید.

دانلود کاورهای یوتیوب 9
لینک ویدیو خود را در کادر وسط صفحه وارد نموده و کمی صبر نمایید.

مرحله دوم: بسته به کیفیت مدنظرتان روی یکی از لینک‌های دانلود ارائه‌شده کلیک نمایید تا کاور مورد نظر دانلود گردد.


دانلود کاورهای یوتیوب 10
بر روی یکی از گزینه‌های Download کلیک کنید.

جمع بندی:

اگر در حوزه تولید محتوای ویدیویی فعالیت دارید، از اهمیت یک کاور خوب و گویا در دیده شدن ویدیوها اطلاع دارید. ممکن است قصد داشته باشید تا از کاورهای موجود در یوتیوب برای ویدیو خود استفاده نمایید. در این صورت می‌توانید به سادگی از یکی از روش‌هایی که در این مقاله از چگونه خدمت شما معرفی نموده‌ایم، استفاده کرده و کاورهای یوتیوب را در سریع‌ترین زمان ممکن دانلود نمایید.

توجه داشته باشید که استفاده از کاورهای یوتیوب مشمول قانون کپی رایت بوده و درصورتی‌که از کاورهای یوتیوب برای بارگزاری ویدیو خود در یوتیوب استفاده نمایید، ویدیو شما به دلیل عدم زعایت قانون کپی رایت، حذف خواهد شد. پس درصورتی‌که قصد استفاده از این کاورها را برای بارگزاری ویدیوهای خود در یوتیوب دارید، حتما تغییراتی در کاور ایجاد نموده و از نسخه اصلی کاور استفاده ننمایید.

سوالات متداول

آیا دانلود کاور ویدیو یوتیوب رایگان است؟

بله. شما میتوانید به آموزش هایی که در این چگونه گفته شده کاور ویدیو یوتیوب را بدون پرداخت هزینه دانلود و ذخیره کنید.

دانلود کاور ویدیو یوتیوب با چه کیفیتی ذخیره میشود؟

شما میتوانید با آموزش های گفته شده در این چگونه کاور های یوتیوب را با بالاترین کیفیت دانلود کنید.

منبع: چگونه

نظرات کاربران

  • نظرات توهین آمیز، نژاد پرستانه و زننده تایید نخواهد شد.
  • نظراتی که جنبه تبلیغاتی داشته باشند و یا لینک سایر وبسایت ها در آن باشد تایید نمی شود.
  • لطفا در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده نفرمایید.
  • از ارسال کامنت نامرتبط با موضوع این مقاله پرهیز کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *