اشکان معروفی 131 روز پیش بدون دیدگاه

چگونه ویدیوهای کوتاه (Shorts)‌ یوتیوب را دانلود کنیم

ویدیوهای کوتاه یوتیوب یا همان Shorts در یوتیوب یکی از بخش‌های نسبتا جدید در یوتیوب می‌باشد. تولید کنندگان محتوا در یوتیوب با استفاده از این قابلیت می‌توانند ویدیوهایی کوتاه بین 15 ثانیه تا 1 دقیقه، تولید کرده و آن را در کانال خود آپلود نمایند. در این مقاله از چگونه به آموزش دانلود ویدیوهای کوتاه یوتیوب با روش‌های مختلف به مانند دانلود ویدیو از یوتیوب به صورت تصویری می‌پردازیم. با ما همراه باشید.

دانلود ویدیوهای کوتاه (Shorts) یوتیوب

ویدیوهای کوتاه یوتیوب درست همانند استوری‌های اینستاگرام و تیک تاک می‌ باشند و با این تفاوت که ویدیوهای کوتاه یوتیوب، با گذشت زمان حذف نشده و به صورت دائمی در یوتیوب باقی می‌مانند، مگر اینکه آپلود کننده ویدیو تصمیم به پاک کردن آن بگیرد.

اگر قصد دانلود ویدیوهای کوتاه یوتیوب را دارید، کافیست تا از یکی از روش‌هایی که در ادامه معرفی خواهیم کرد، استفاده نموده و ویدیوهای کوتاه یوتیوب را به ساده‌ترین شکل دانلود نمایید.


1 – دانلود ویدیو کوتاه (Shorts) از طریق سایت ytshorts.savetube.me:

سایت ytshorts.savetube.me یکی از ابزارهای آنلاینی است که با استفاده از آن می‌توانید به سادگی ویدیوهای کوتاه مورد نظرتان را از یوتیوب دانلود کنید. برای این منظور مراحل گفته‌شده در راهنمای زیر را انجام دهید.

شما برای دانلود ویدیوهای کوتاه یوتیوب به لینک این ویدیوهای کوتاه نیاز دارید. برای کپی کردن لینک این ویدیوها کافیست تا مراحل زیر را به ترتیب بپیمایید.

مرحله اول: وارد یوتیوب شده و ویدیو کوتاه مورد نظرتان را باز نمایید. برای پیدا کردن ویدیوهای کوتاه یوتیوب کافیست تا در صفحه اصلی یوتیوب بر روی گزینه Shorts در سایدبار سمت چپ سایت کلیک نمایید. حال بر روی گزینه Share در کنار ویدیو کوتاه مورد نظرتان کلیک نمایید.

کپی کردن لینک Shorts در کامپیوتر 2
روی آیکون Share کلیک کنید.

مرحله دوم: حال روی گزینه COPY کلیک نمایید. به همین سادگی لینک ویدیو کوتاه مورد نظرتان در کلیپ بورد سیستم شما کپی خواهد شد.

دانلود ویدیوهای کوتاه یوتیوب 3
روی COPY کلیک نمایید تا لینک ویدیو کوتاه برای شما ذخیره شود.

مرحله سوم: وارد سایت ytshorts.savetube.me شده و لینک کپی شده را در کادر Paste your YouTube link here، وارد نمایید. سپس روی گزینه Get Video کلیک کنید.

دانلود ویدیوهای کوتاه یوتیوب 4
لینک ویدیو کوتاه را در کادر Paste your YouTube link here وارد نموده و روی Get Video ضربه بزنید.

مرحله چهارم: سپس روی کادر MP4 video کلیک کرده و کیفیت مورد نظرتان را انتخاب کنید. در آخر نیز روی گزینه Get Link کلیک کنید.

دانلود ویدیوهای کوتاه یوتیوب 5
پس از انتخاب کیفیت مورد نیازتان از کادر MP4 video روی Get Link کلیک کنید.

مرحله پنچم: حال کافیست تا روی گزینه Download کلیک کنید تا ویدیو کوتاه شما دانلود شود.

دانلود ویدیوهای کوتاه یوتیوب 6
روی Download کلیک کنید.

2 – دانلود ویدیو کوتاه (Shorts) از طریق سایت shortsnoob.com:

سایت shortsnoob.com، یکی از بهترین سایت‌های دانلود ویدیوهای کوتاه یوتیوب می‌باشد. شما با استفاده از این سرویس می‌توانید ویدیوهای کوتاه مدنظرتان را در یک چشم برهم زدن دانلود نمایید. کار با shortsnoob.com بسیار آسان می‌باشد. کافیست تا از مراحل زیر پیروی کرده تا ویدیوهای کوتاه خود را از یوتیوب با کیفیت موردنظرتان دانلود نمایید.

مرحله اول: وارد سایت shortsnoob.com شده و لینک ویدیو کوتاه یوتیوب خود را در کادر Paste link here وارد نمایید. سپس روی گزینه SEARCH کلیک کنید.

دانلود ویدیوهای کوتاه یوتیوب 7
لینک ویدیو کوتاه را در کادر Paste link here وارد کرده و سپس روی SEARCH کلیک کنید.

مرحله دوم: حال بر روی یکی از لینک‌های ارائه‌شده کلیک کنید تا ویدیو کوتاه شما دانلود شود. برای مثال با کلیک بر روی 360p Download، ویدیو کوتاه شما با کیفیت 360p دانلود خواهد شد.

دانلود ویدیوهای کوتاه یوتیوب 8
بسته به کیفیت دلخواه‌ خود روی یکی از لینک‌های دانلود موجود کلیک کنید.

3 – دانلود ویدیو کوتاه (Shorts) از طریق سایت heatfeed.com:

یکی دیگر از روش‌های دانلود ویدیوهای کوتاه یوتیوب، استفاده از سایت heatfeed.com می‌باشد. heatfeed.com به شما این امکان را می‌دهد تا ویدیوهای کوتاه یوتیوب را با کیفیت دلخواه به صورت فایل ویدیویی و یا فایل صوتی دریافت کنید. جهت دانلود ویدیوهای کوتاه یوتیوب از طریق heatfeed.com، به ترتیب مراحل زیر پیش بروید.

مرحله اول: وارد سایت heatfeed.com شده و لینک ویدیو کوتاه خود را در کادر Enter a valid URL وارد کنید. سپس روی Convert کلیک کنید.

دانلود ویدیوهای کوتاه یوتیوب 9
لینک ویدیو کوتاه را در کادر Enter the valid url وارد کنید. سپس روی Convert کلیک کنید.

مرحله دوم: در صفحه باز شده روی آیکون دانلود در پایین کاور ویدیو کلیک کنید.

دانلود ویدیوهای کوتاه یوتیوب 10
روی آیکون دانلود در پایین صفحه کلیک کنید.

مرحله سوم: صفحه را کمی به پایین اسکرول کرده و روی یکی از کیفیت‌های ارائه‌شده کلیک کنید تا ویدیو شما دانلود شود. دقت داشته باشید که برای دانلود صوت ویدیو می‌بایست از لینک‌های ارائه‌شده در قسمت Download MP3 و برای دانلود فایل ویدیویی بر روی یکی از لینک‌های بخش Download MP4 کلیک کنید.

دانلود ویدیوهای کوتاه یوتیوب 11
یکی از کیفیت‌های ارائه‌شده را انتخاب نموده و روی آن کلیک کنید.

4 – دانلود ویدیو کوتاه (Shorts) از طریق سایت tricksndtips.com:

آخرین سایتی که برای دانلود ویدیوهای کوتاه یوتیوب معرفی خواهیم کرد، سایت tricksndtips.com می‎‌باشد. tricksndtips.com نیز مانند سایر سایت‌های دانلود ویدیوهای کوتاه معرفی‌شده از سرعت و کیفیت خوبی برخوردار می‌باشد. دانلود ویدیو از طریق tricksndtips.com به سادگی مراحل زیر می‌باشد.

مرحله اول: وارد سایت tricksndtips.com شده و لینک ویدیو Shorts خود را در کادر Paste Video Link Here وارد کنید. سپس روی GET VIDEO کلیک کنید.

لینک ویدیو کوتاه خود را در کادر Paste Video Link Here وارد کرده و روی GET VIDEO کلیک کنید.

مرحله دوم: صفحه را به پایین اسکرول کرده و روی یکی از لینک‌های دانلود ارائه‌شده کلیک کنید تا ویدیو شما دانلود شود.

با توجه به کیفیت مورد نظرتان روی یکی از لینک‌های دانلود قرمز رنگ در سمت راست صفحه کلیک کنید.

5 – دانلود ویدیو کوتاه (Shorts) از طریق اپلیکیشن Short Video Downloader:

اگر استفاده از موبایل را به روشن کردن کامپیوتر و یا لپ‌تاپ ترجیح می‌دهید، اپلیکیشن Short Video Downloader را به شما معرفی می‌کنیم. با استفاده از اپلیکیشن Short Video Downloader می‌توانید ویدیوهای کوتاه یوتیوب را به سادگی هرچه تمام دانلود کرده و مشاهده نمایید. این اپلیکیشن را می‌توانید از طریق لینک زیر از گوگل‌پلی دانلود کنید.

برای استفاده از این اپلیکیشن می‌توانید از راهنمای زیر استفاده کنید.

مرحله اول: وارد برنامه Short Video Downloader شده و لینک ویدیو کوتاه مورد نظر را در کادر Paste link here وارد کنید. سپس روی آیکون کنار کادر کلیک کنید.

لینک ویدیو کوتاه را در کادر Paste Link Here وارد نموده و سپس روی آیکون قرمز رنگ کنار کادر کلیک کنید.

مرحله دوم: صبر نمایید تا ویدیو کوتاه شما دانلود شود. این مرحله ممکن است کمی طولانی باشد، چراکه Short Video Downloader، ویدیوهای کوتاه را با بهترین کیفیت موجود دانلود می‌کند. پس از اتمام دانلود، صفحه‌ای مانند صفحه زیر برای شما ظاهر خواهد شد. در این صفحه می‌توانید ویدیو کوتاه دانلود شده را تماشا نمایید و یا برای تماشا ویدیو به گالری گوشی همراه خود مراجعه کنید.

کمی صبر نمایید تا ویدیو شما به صورت خودکار دانلود شود.

جمع بندی

ویدیوهای کوتاه یوتیوب یا همان Shorts یوتیوب یکی از قابلیت‌های جدید یوتیوب می‌باشد که تولیدکنندگان محتوا با استفاده از این قابلیت‌، ویدیوهای کوتاه 15 ثانیه‌ای تا 60 ثانیه‌ای را برای جذب دنبال‌کننده تولید می‌کنند. همچنین ویدیوهای کوتاه یکی از روش‌های معرفی ویدیوهای اصلی تولیدکنندگان محتوا به کاربران می‌باشد. بطور معمول تولیدکنندگان ویدیوهای کوتاه سعی در ارائه محتواهای کاربردی و جذاب در Shorts‌های خود دارند.

در این مقاله به معرفی بهترین روش‌های دانلود ویدیوهای کوتاه یوتیوب پرداخته شد. تمامی راه‌های معرفی‌شده در این مقاله، تست‌شده و برای شما همراهان گرامی چگونه، گردآوری شده‌اند. شما با استفاده از هریک از این روش‌ها می‌توانید ویدیوهای کوتاه موردنظرتان را از یوتیوب دانلود نمایید.

منبع: چگونه

نظرات کاربران

  • نظرات توهین آمیز، نژاد پرستانه و زننده تایید نخواهد شد.
  • نظراتی که جنبه تبلیغاتی داشته باشند و یا لینک سایر وبسایت ها در آن باشد تایید نمی شود.
  • لطفا در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده نفرمایید.
  • از ارسال کامنت نامرتبط با موضوع این مقاله پرهیز کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *