تیم چگونه 634 روز پیش بدون دیدگاه

چگونه از اینترنت کسب درآمد کنیم

در دنیای ارتباطی و دیجیتالی امروز، کسب‌و‌کار اینترنتی طرفداران زیادی پیدا کرده است. تاجایی‌که کسب‌و‌کارهای سنتی نیز به راه‌اندازی شعبه آنلاین خود برای کسب درآمد اینترنتی روی آورده‌اند.

اشتغال و درآمدزایی از اینترنت با رشد چشمگیری رو‌به‌رو است و با وجود برخی بدبینی‌ها به این روش کسب درآمد، به ناچار و به اقتضای دنیای امروزی، تمام مشاغل خرد و کلان، شرکت‌ها و سازمان‌ها به این سو کشیده شده‌اند.

دراین مسیر، هر فردی که دارای مهارت خاصی در طراحی سایت، طراحی ویدئو، برنامه‌نویسی، تولیدمحتوا و… دارد می‌تواند به کسب درآمد اینترنتی بپردازد.

این موضوع در کشورهای توسعه‌یافته پررنگ‌تر است. اهمیت و موفقیت استفاده از این روش درآمدی را، درآمدهای میلیون دلاری ماهانه شرکت‌هایی مانند گوگل و مایکروسافت به خوبی به نمایش می‌گذارد. با این مقاله همراه چگونه باشید تا با ماهیت، پتانسیل و روش‌های کسب درآمد از اینترنت بیشتر آشنا شوید.

انواع کسب درآمد از اینترنت

روش‌ها و تخصص‌های افراد را در زمینه‌ی کسب‌و‌کار اینترنتی می‌توان به 3 گروه کلی تقسیم کرد.

گروه اول: شامل افرادی است که تخصص و تجربه‌ی خاصی ندارند و می‌خواهند به وسیله‌ی اینترنت به درآمد برسند.

گروه دوم: افرادی هستند که دارای تخصص و تجربه‌ی خاصی(برنامه‌نویسی، تدریس، مشاوره و…) هستند و با تکیه بر تخصص خود می‌خواهند به کسب درآمد از اینترنت بپردازند.

گروه سوم: شامل افرادی با کسب‌و‌کار محلی است که در پی افزایش فروش خود از طریق اینترنت هستند.

کسب درآمد اینترنتی دارای پتانسیل‌های بالایی است و برای همه‌ی افراد جامعه در دسترس است و امکان بهره‌مندی از آن در تمام حوزه‌ها وجود دارد. این مدل از کسب و کار، سرمایه اولیه‌ی کمی نیاز دارد و این امر ریسک کار را برای افراد کاهش می‌دهد. همچنین برای شروع و مدیریت آن تنها به تجهیزات معمولی مانند گوشی هوشمند، کامپیوتر و اتصال به اینترنت نیاز است.

این ویژگی‌ها و مزیت‌ها تمایل به استفاده از این حوزه را برای هر 3 گروه ذکر شده، بالا برده و حرکت به سمت رونق کسب‌و‌کار اینترنتی را سرعت بخشیده است.


روش‌های مهم کسب درآمد از اینترنت

راه‌های کسب درآمد اینترنتی، بسیار متنوع و متفاوت هستند که با آگاهی از روش‌های اجرایی آن، می‌توانید از آن بهره ببرید. این روش‌ها ممکن است به یک برنامه خاص منحصر شود و یا در چند مورد قابل استفاده باشند. در ادامه به مهم‌ترین روش‌های کسب درآمد اینترنتی اشاره می‌کنیم.


کسب درآمد اینترنتی از اینستاگرام

شرکت اینستاگرام در سال 2012 توسط شرکت فیسبوک خریداری شد و برنامه‌های تبلیغاتی و بازاریابی فیسبوک به آن انتقال یافت. افراد مختلف می‌توانند با ارائه محتواهای متفاوت در فضای اینستاگرام، مخاطبان بالایی را جذب کنند و صفحه‌ی خود را به بستری مناسب برای تبلیغات تبدیل کنند.

ورزشکاران معروف، هنرمندان، افراد با قابلیت طنز، افرادی که استعداد یا هنر خاصی دارند و… می‌توانند با ساخت یک صفحه در اینستاگرام و گرفتن ارتباط با دیگر کاربران، فالوورهای خود را بالا برده و به کسب درآمد اینترنتی به وسیله ی تبلیغات یا فروش محصولات و خدمات خود بپردازند.


کسب درآمد از تلگرام

شبکه‌ی اجتماعی تلگرام نیز بستری مناسب برای کسب درآمد اینترنتی است. اپلیکیشن آن بر روی گوشی‌های هوشمند قابل نصب است. در این بستر می‌توان با ساخت و مدیریت گروه‌ها و کانال‌های تلگرامی و ایجاد محتواهای مناسب و منظم به جذب مخاطب پرداخت.
از فضای تلگرام نیز مانند اینستاگرام می‌توان به عرضه‌ی محتواهای خاص و یا فروش محصولات و خدمات استفاده کرد و پس از رسیدن مخاطبان به تعداد چشمگیر، می‌توان در زمینه‌ی تبلیغات نیز از آن بهره برد و کسب درآمد کرد.


طراحی ربات برای اینستاگرام یا تلگرام

طراحی و مدیریت ربات‌هایی که به افزایش فالوورهای اینستاگرام و ممبرهای کانال‌های تلگرام کمک می‌کنند، راه مناسبی برای کسب درآمد از اینترنت است. با توجه به اهمیت زیاد اینستاگرام و تلگرام هم برای افرادی که صفحات تبلیغاتی دارند و هم برای مخاطبان آن‌ها، استفاده از قابلیت‌های این ربات‌ها با استقبال زیادی مواجه شده است.

این ربات‌ها، مانند یک کاربر واقعی عمل می‌کنند و به جذب مخاطب، لایک مطالب، کامنت گذاشتن و مانند این‌ها می‌پردازند.


ایجاد فروشگاه‌های اینترنتی

راه اندازی فروشگاه‌های اینترنتی نسبت به سایر روش‌ها نیاز به تخصص، برنامه‌ریزی و هزینه‌ی بیشتری دارد و البته موفقیت در این روش نیز درآمد بالایی را ایجاد می‌کند. در این بستر می‌توان به فروش انواع محصولات، خدمات و محتواهای دانلودی پرداخت.

برای ایجاد یک فروشگاه اینترنتی، ابتدا باید قالب فروشگاهی ایجاد کرد و با خرید هاست، ثبت دامنه برای آن و ایجاد محتواهای مناسب و یونیک به راه‌اندازی آن پرداخت. هدف از فعالیت‌ها باید به گونه‌ای باشد که فروشگاه اینترنتی در رتبه‌بندی موتورهای جستجو در بالاترین مرتبه قرار گیرد و بیشتر در معرض دید مخاطبان باشد.


فعالیت به‌عنوان فریلنسر

فریلنسر کسی است که پروژه‌های دیگران را به صورت دورکاری انجام می‌دهد و در ازای آن حقوقی دریافت می‌کند. کسانی که دارای تخصص هستند و می‌توانند در منزل و به‌صورت دورکاری این‌کار را انجام و تحویل دهند، به‌راحتی می‌توانند درآمد بالایی از اینترنت برای خود ایجاد کنند. کارهای گرافیکی، تولیدمحتوا، طراحی سایت و… از جمله این فعالیت‌هاست.

در برخی موارد، شرکت‌ها بنابر شرایطی چون کمبود فضای کافی و یا کاهش هزینه‌های خود، به دنبال استخدام و همکاری با کارمندها به صورت غیرحضوری و به عنوان کارمند خانگی هستند.


ساخت وبلاگ

وبلاگ‌نویسی، یکی از قدیمی‌ترین روش‌های کسب درآمد اینترنتی است. در این روش، با ایجاد صفحه‌ی وبلاگ و پیروی از موضوعات خاص و ایجاد محتواهای استاندارد برای آن‌ها، صفحه وبلاگ به صفحه اول گوگل می‌رسد. در این موقعیت، با فروش بک لینک، قرار دادن بنرهای تبلیغاتی سایر حرفه‌ها و… برای وبلاگ خود درآمد ایجاد کنید.

برای ایجاد وبلاگ، ابتدا یک وبلاگ معمولی بسازید، دامنه ir برای آن انتخاب کنید و به درج موضوعات و مطالب خود بپردازید.


چگونه یک استارتاپ موفق راه اندازی کنیم

همکاری در فروش

شرکت‌های بزرگ داخلی و بین‌المللی مانند دیجی‌کالا، آمازون و… از روش مشارکت در فروش برای بالابردن میزان فروش و درآمد خود استفاده می‌کنند.
افراد در این روش، به عنوان فروشندگان محصولات و خدمات این شرکت‌ها، بازاریابی می‌کنند. با فروش هر محصول یا خدمت، چند درصد از فروش که قبلا توافق شده است به عنوان دستمزد به بازاریاب پرداخت می‌شود.

بازاریابی می‌تواند بصورت حضوری و یا از طریق شبکه‌های اجتماعی باشد.


مشاوره و تدریس

افرادی که در حوزه خاصی دارای دانش یا تخصص بالایی هستند، می‌توانند به ارائه و فروش دانش و توصیه‌های خود با عنوان مشاور، مربی و مدرس در فضای اینترنت بپردازند. با آموزش آنلاین و یا فروش پکیج‌های آموزشی خود به درآمد بالایی از این راه می‌رسید.


مزیت های کسب‌ و کار اینترنتی

با توجه به استقبال زیادی که از کسب درآمد از اینترنت وجود دارد، به برخی از مزیت‌های مهم آن اشاره می‌کنیم.

 • کسب درآمد بدون نیاز به سرمایه یا با سرمایه اندک
 • کسب درآمد در هر شرایط محیطی و زمانی
 • کسب درآمد در منزل با موبایل و کامپیوتر
 • ایجاد ارتباطات گسترده با مخاطبان و مشتریان در فضای آنلاین
 • کسب درآمد بدون نیاز به داشتن مجوز
 • دسترسی به مخاطبان هدف در گستره‌ی وسیع
 • صرفه جویی در هزینه ها
 • تبلیغات و بازاریابی با کمترین هزینه

اولین کسب درآمد اینترنتی چگونه بود!

کسب درآمد از اینترنت، در سال 1991 و برای اولین‌بار توسط برنرزلی راه‌اندازی شد که در ابتدا بانک‌ها از آن بهره می‌بردند و بعد از سال‌ها، فروشگاه‌های بزرگی مانند ای بی و آمازون و.. نیز از این روش درآمدی استفاده کردند.

تمام افرادی که از طریق اینترنت و در صفحات اینستاگرامی، کانال‌های تلگرامی و سایت‌ها به معرفی و فروش خدمات و محصولات خود می‌پردازند، در واقع به صورت اینترنتی برای خود درآمدزایی می کنند.

به‌منظور استفاده صحیح از این فضای درآمدی، ابتدا باید ایده‌ی مناسبی پیدا کنید و مهارت و تخصص خود را در آن زمینه بالا ببرید. همچنین آشنایی با اصول بازاریابی اینترنتی هم در موفقیت شما، نقش بسیار مهمی را ایفا می‌کند.

بازاریابی اینترنتی به معنای افزایش بازدید و بازخورد از فعالیت‌ها در سایت و شبکه‌های اجتماعی، افزایش مخاطبان و تبدیل آن‌ها به مشتری دائمی است که به افزایش فروش و درآمد شما می‌انجامد.

باید توجه داشته باشید که برای موفقیت در کسب‌و‌کار اینترنتی، استعداد، علاقه و شرایط خود را کامل بسنجید، ایده‌ی خود را به‌طور کامل ارزیابی کنید، رقبای خود را بشناسید، ریسک مشتری و بازار را بررسی و آگاهانه کار خود را شروع کنید.


سخن پایانی

با نگاه کوتاهی به مسیر اشتغال و درآمدزایی در دنیای امروزی، می توان به درک این موضوع رسید که تمام افراد و مشاغل به‌سوی استفاده از فضای اینترنت برای معرفی خود به مخاطبان روی آورده اند.
بهتر است که این شرایط را به فرصتی برای کسب درآمد تبدیل کرده و با بالابردن دانش خود در استفاده از این فضا، بر این موج سوار و با آن همراه شویم.


سوالات متداول

آیا برای شروع کسب کار اینترنتی به سرمایه نیاز است؟

شما بسته به نوع فعالیتی که میخواهید شروع کنید، مقدار سرمایه متفاوت است و بعضی از کسب و کار ها هم هستند که نیازی به سرمایه ندارند.

آیا فقط با گوشی موبایل میتوانیم کسب درآمد از اینترنت داشته باشیم؟

خیر، شما با استفاده از گوشی موبایل، کامپیوتر و تبلت میتوانید به راحتی از اینترنت کسب درآمد کنید.

آیا کسب و کار های اینترنتی وابسته به مکان هستند؟

میتوان گفت که اکثر کسب و کار های اینترنتی نیاز به مکان خاصی ندارند و میتوان آنها را در خانه انجام داد.

منبع: چگونه

نظرات کاربران

 • نظرات توهین آمیز، نژاد پرستانه و زننده تایید نخواهد شد.
 • نظراتی که جنبه تبلیغاتی داشته باشند و یا لینک سایر وبسایت ها در آن باشد تایید نمی شود.
 • لطفا در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده نفرمایید.
 • از ارسال کامنت نامرتبط با موضوع این مقاله پرهیز کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شاید دوست داشته باشید